1984 Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

1984 Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

1984 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

1984


Winston Smith žije v Oceánii, jedné ze tří velmocí, které existují v Orwellově antiutopickém světě. V této zemi vládne svou neomezenou mocí Strana, v jejímž čele stojí (snad) imaginární postava Velkého bratra.

Velký bratr tě sleduje! Heslo, které občané Oceánie spatřují mnohokrát denně na plakátech s údajnou podobiznou Velkého bratra v nadživotní velikosti. Ve Winstonově bytě, stejně jako v bytech ostatních členů Strany a na veřejných prostranstvích, jsou umístěny obrazovky, které nepřetržitě sledují veškeré dění ve svém dosahu. Záznamy obrazovek sledují příslušníci Ideopolicie, kteří se snaží odhalit jakýkoliv zločin proti Straně (ideozločin). Jedinými občany, kteří nejsou tak důsledně sledování, zůstávájí dělníci – proléti. Jejich životní podmínky jsou ale tak bídné, že opravdu nemají myšlenky na nějaký ideozločin. Navíc jsou dokonale ovládáni stranickou propagandou a slepě věří smyšleným úspěchům, které se dozví z obrazovky.Kniha v českém jazyce!


Stažení 1984 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:1984 (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení 1984 zdarma kniha:

  MIRROR-2

  1984.pdf (EUR-0.00)

  1984.epub (EUR-0.00)

  1984.doc (EUR-0.00)

  1984.txt (EUR-0.00)

  1984.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  1984.PDF – (EUR 0.00);

  1984.MOBI – (EUR 0.00);

  1984.EPUB – (EUR 0.00);

  1984.DOC – (EUR 0.00);

  1984.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Nineteen Eighty-Four (1949)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Knižná dielňa Timotej
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (799)

  Přidat komentář

  vitas76

  včera

  Poprvé když jsem knihu četl běhal mi mráz po zádech, podruhé jsem měl již možnost konfrontovat s knihou A.Huxley "Konec civilizace" až s odstupem let jsem se dostal ke knize "MY" J.I. Zamjatin z které údajně oba zmínění autoři čerpali inspiraci. Možná že někomu mohou tyto antiutopie (dystopie či kakotopie jak zde mnozí rádi používají) připadat jako nikdy neuskutečnitelné Sci-Fi. Mě naopak jako jedna z možných alternativ velice blízké budoucnosti mezi níž a jinou alternativou v ideálním případě naplněním nějaké utopie ať již vycházející z Platón "Ústava", T. More "Utopie" nebo A.Huxley "Ostrov" Nás dělí pouze křehká hranice a led na, kterém tancujeme je čím dál tenčí. K antiutopickým románům, které mě oslovili bych rád zařadil R. Bradbury "451 stupňů Fahrenheita" a Walter Tevis "Zpěv drozda". Všechny zde uvedené tituly bych nejen doporučil ale jejich důkladné studium přímo vyžadoval od všech světových politiků.

  Hibashiri

  25. ledna

  Skvost, teď jen čekat, kdy se změní v realitu 🙂

  fvalek

  24. ledna

  Nebudu panikařit, kniha totalitu vygradovává na maximum. Podobná situace na světě zatím nenastala a myslím, že to nehrozí v takové míře a takovým způsobem. Aktuální tedy sice kniha vyloženě není (když částečně nepočítáme nějakou Severní Koreu, Čínu atd.), ale rozhodně poskytuje znepokojivou studii totalitních režimů v hávu románu. Nicméně známe dějiny, které se prakticky pořád opakují, a není nemožné, že by se situace někdy mohla opakovat. Prakticky ani nevím jak pocity z Devatenáct set osmdesát čtyři vyjádřit. Naprosto zoufalý svět bez úniku, který vás donutí přemýšlet, jaké by to bylo a co je vůbec pravda. Doopravdy mi po dočtení bylo úzko a konec mě zarmoutil. :/

  Hrozně zajímavé věci jako třeba Newspeak nebo Doublethink vztažitelné na politiku. Román je prostě naprosto inteligentní. A já jsem postavám fakt tak hrozně fandil. 🙁

  Melancholie

  07. ledna

  Asi sama bych se k tomuto dílu nedokopala,ale je to jedna z mála knih z povinné četby co mě bavila. Je to velmi aktuální kniha a hlavně předčila svoji dobu. Tématu utopie a antiutopie se dnešní autoři znovu vracejí. Je to opravdu velmi aktuální když si uvědomíme jak lehce lze k totalitě sklouznout,že?

  Veronika33

  04. ledna

  Kniha je určite nadčasová a stále aktuálna, ale pre mňa bola veľké utrpenie. Priznávam, že boli pasáže kedy svojou pútavosťou stránky ubiehali jedna radosť. Celkovo však téma, ktorá bola v nej spracovaná bola podaná na úkor pútavosti a vyslovene ma nudila.

  klaramal

  04. ledna

  Po téhle knížce jsem musela stíhat svůj mozek ze zdí. Mindblowing.

  Dávám 4 hvězdy, protože to bylo na mě chvílemi až moc popisné (Strana, Strana, Strana…), ale jinak jedna z knih, která člověku prostě v té hlavě zůstane.

  MadMan

  02. ledna

  Byla to pro mě dost náročná kniha. Nejdřív jsem váhal jestli ji dám 3 nebo 4 hvězdy. Začátek mi připadal dost bez děje, hodně filozofování a popisování Strany. Závěr byl strašně strašnej! Nešlo přestat číst. Musím dát o hvězdu míň, za tu čirou zoufalost, za samou negativní emoci, která byla všudypřítomná.
  Každopádně ve mě kniha zanechala hluboký otisk a rozhodně na ni nezapomenu… No, o to vlastně asi jde, ne?

  BukitTingi

  31.12.2017

  Skvěle napsaná kniha. Velmi aktuální v dnešní době!!!

  LimonádaZonka

  31.12.2017

  Naprosto geniální dílo, z kterého přímo sálá úzkost a touha po svobodě.

  ewkat

  29.12.2017

  Líbilo, kdo ví jestli nás to někdy nečeká….

  Jeronym

  27.12.2017

  Tak tahle kniha mi vyloženě sedla. Atmosférou, čtivostí, ponurou romantikou, jistou aktuálností a kdo ví čím ještě. Tudíž (prozatím) třeba v top 5ce?
  Pan Orwell asi musel být napojen na nějaké vyšší vědomí, jinak si nedokážu představit, že dokázal napsat tak nadčasovou knihu, u které se mi střídaly silné pocity "no, jsem rád, za to kde žiju, není to tak zlé" a "dyť ono už se to tu děje! Co budu dělat?!".
  Jsem rád, že jí mám na seznamu přečtených, autora i po Farmě zvířat zařazuji mezi mé oblíbené.
  P.S. Film je určen asi pro čtenáře, neboť i když se celkem povedl (nejvíce atmosférou), mně tam chybí pár věcí, které pro mě v knize byly podstatné.

  recenzentka

  27.12.2017

  čím ďalej tým viac mi náš život a prítomnosť začínajú pripomínať 1984…bohužiaľ. pri čítaní tejto nadčasovej knihy mi behali zimomriavky po chrbáte.-..-.veľmi zaujímavé čítanie o totalitnej spoločnosti kontrolujúcej a riadiacej každého člena až na úrovni myšlienok.

  pôvodne to bolo myslené ako parodovanie "červeného režimu" – lenže v skutočnosti kontrolu robia všetky spoločnosti bez rozdielu farebnosti…rozhodne odporúčam.

  ronniejohns

  27.12.2017

  1984 jsem četla spolu s Farmou zvířat k maturitě. Přesto, že hodně lidí preferuje právě Farmu zvířat pro její zdánlivou jednoduchost a méně stranám, mě 1984 naprosto uchvátilo. Po pár stránkách jsem zapomněla, že se jedná o maturitní četbu a hltala jsem doslova každou stránku.

  Kukino

  27.12.2017

  Kniha ma nadchla hneď v prvých riadkoch. Nadšenie chvíľami opadalo v idylických častiach, ale to bolo prebité očakávaním a napatím. Orwell geniálne popísal totalitu.. Jedna z najlepŠích kníh, aké som kedy čítal.

  badWULFF

  26.12.2017

  Knizka, ktoru radim medzi najzasadnejsie, ktore som doteraz citala. Nadcasove dielo, ktore by si mal aspon raz za zivot precitat kazdy. Desiva, pravdiva, skvela.

  georgearrow

  26.12.2017

  Kniha, která ovlivnila můj život a v podstatě mě zachránila. Už nikdy nenaletět těm, pro které je válka mírem, lež pravdou, nenávist láskou. Nic lepšího jsem nečetl.

  Gabi13

  22.12.2017

  Neuvěřitelné, jak dokonale autor popisuje děj, který je nadčasovy.
  Velmi se mě to dotýká, především díky dnešní politice. Spisovatel je génius, ze tak mistrovsky popsal něco, co se nás týká v každé době.

  Ucaivca

  21.12.2017

  Skvělé čtení ač jsem knihu nejprve odmítala

  Paulus.1987

  21.12.2017

  Jedna z nejlepších knih, které jsem doposud ve svém životě četl, ne-li úplně ta nejlepší. V rámci příběhu hlavního hrdiny v ní autor neuvěřitelným způsobem popsal principy a fungování totalitního režimu, a co je ještě zajímavější, některé tyto principy mohou být čtenáři povědomé i ze současného světa. Stačí si všimnout člověka tupě zírajícího do mobilu nebo se podívat na večerní zprávy a dát si pár věcí do souvislosti…
  Na tuto knihu nikdy nezapomenu, spousta vět by se z ní dala citovat. I když jsem četl některé antiutopie Orwellových předchůdců Zamjatina nebo Huxleyho, žádná se tomuto nadčasovému mistrovskému dílu nevyrovnala. Rovněž si dovolím román označit za základ pro studenty politologie.

  pucii

  18.12.2017

  Toto je asi nejděsivější kniha, kterou jsem kdy otevřela. Obsah je mou noční můrou, nejraději bych ho zapomněla a jen doufám, že se nikdy nezrealizuje. Nicméně, obdivuju Orwella a jeho vize.

  Doposud jsem nebyla více motivována chodit k volbám a zajímat se o politickou situaci 🙂 .

  stanislaw

  15.12.2017

  orwell byl vizionář, ten příběh je úžasný, přesný, tak pravdivý, až z toho mrazí. jen mne tak napadá – orwelova vize popsaná ve farmě zvířat se naplnila. snad se tak nestane i v případě knihy 1984.

  WexxAr-ka

  15.12.2017

  Z této knihy jsem měla strach, veliký strach. Ne kvůli tomu, že by mě měla zklamat, ale že mě zasáhne.
  Proto jsem se rozhodla začít poslechnutím – a jsem za to moc ráda, je to úžasná záležitost, určitě si ji ještě přečtu. Ale už teď vím, že to se mnou opět zamává

  Ainslee

  08.12.2017

  Ten kdo napíše takto do poslední stránky promyšlené dílo musí být génius. Některé kapitoly se četli těžko, něco jsem musela číst dvakrát abych pochopila. Začátek byl docela zdlouhavý, až jsem se musela přemáhat číst dál. V závěru mě ale kniha překvapila, jak vše dopadlo a mám o čem přemýšlet.

  Globodecristal

  07.12.2017

  Tak z tohoto mrazí. Neuvěřitelně zpracovaný děj, u kterého doufáte, že bude navěky uvězněn v knize a nestane se realitou. Dávám 4 hvězdy jen kvůli nezáživnému začátku knihy, který ale stojí za to přelouskat. 😉

  malinovka

  07.12.2017

  Na dobu, ve které to bylo psané, pěkně popsané prostředí, technika a vůbec celý systém. Musel jsem vydržet cca 90 stran a pak už to mělo spád. Knížka, při které se mi v druhé půlce svíralo na prsou. Mazec.

  tynkaiscrazy

  03.12.2017

  pro vymyšlení svého vlastního fiktivního totalitního režimu, vlastního jazyka, pro podorbné vylíčení dějin a strategií Oceánie, pro důmyslné promyšlení O’Brianových monologů na Ministerstvu lásky – to musí být člověk skutečně génius. Orwell jím je. Velmi poutavě, čtivě a pochopitelně na stránkách svého románu děsí čtenáře tím, co je možné se společností udělat. Pronáší mnoho politických, ale i psychologických (někdy skoro až filozofických) otázek, nad kterými se člověk může zamýšlet, aniž by zálěželo, v jaké době knihu čte. Tím, že se děj odehrává v blízké budoucnosti (pro nás dnes již minulosti) (minulost ale neexistuje, jak nás Orwell naučil), udělal z díla nadčasový román, který působí na každého zcela stejně. Velmi silně.

  kackamy

  27.11.2017

  Asi jsem zatím nečetla nic, co by mě tak "praštilo" už na zhruba druhé stránce. Všechno jde prostě hrozně dobře dohromady – jazyk, atmosféra, charaktery.. Mám pocit, že o téhle knize už bylo řečeno vše podstatné. Každopádně popisovaná forma moci nad lidmi a vlastně vůbec nad vším je opravdu zneklidňující, děsivá a vlastně nepředstavitelná. Rozhodně nadčasový příběh, který se právem řadí k moderní klasice.

  PaniJani

  27.11.2017

  Konečně dočteno. S knihou jsem se docela prala. Je sice dobrá, nadčasová, ale můj šálek to není. Každopádně ať je rok 1947, 1984 nebo 2017, je to děsivé a doufám, že si stále o tom budeme jen číst.

  Mira7

  25.11.2017

  Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla. Nepohodlní jsou vaporizováni a nikdy neexistovali. Ministerstvo pravdy a svět rozdělený do několika mocenských bloků, které se od sebe liší asi jen názvy.
  Knihu G. Orwell napsal v roce 1949 a možná v tu dobu ani sám netušil, jak umně dokázal popsat prvky totalitarismu. Román v nadsázce skoro až vyvolává otázku, zda autor neposkytl návod. 🙂
  Dočteme se o velmi chudém a stísněném životě pod neustálým dohledem Velkého bratra a strachem z ideopolicie. Rozsudek může způsobit jen výraz ve tváři, což vede k dalšímu odosobnění jednotlivce a ještě většímu úpadku ducha.
  Na pozadí toho všeho však přece jen sledujeme i příběh lásky, která je ovšem také zločinem. Winston a Julie hledají možnosti pro svá setkání, ale nakonec neuniknou a jsou režimem zlomeni.
  S prvky popsanými v knize se nemusíme setkat jen na státní úrovni. Špehování, méně nebo více nekorektní postupy můžeme sami zažít i v menších kolektivech, v práci, kdekoliv. Jsou to ty temné stránky lidských povah.
  Do jaké míry autor zamýšlel knihu jako svůj odhad vývoje nebo jen varování a snahu přimět společnost k zamyšlení se můžeme dohadovat. Úplně tak zle ale snad nebude a román zůstane, doufejme navždy jen výbornou dystopickou fikcí.

  cat5

  24.11.2017

  Knihu stojí za to si přečíst. Už jen kvůli tomu povyku, co se kolem ní nadělá. Nebylo to špatné počtení, ale zřejmě se k ní už nevrátím.
  TAGS:

  Online 1984 ebook, Kniha 1984 FB2, Download 1984 PDF , Download 1984 MOBI, Online 1984 kniha, Zdarma Stažení 1984 IPhone, Online kniha 1984 PDF, Zdarma 1984 DJVU, Zdarma Stažení 1984 TXT, Stažení 1984 RTF, Online 1984 FB2 , e-kniha 1984 stažení TXT, Zdarma 1984 stažení kniha, e-kniha 1984 download MOBI, Stažení 1984 IPad, Číst 1984 MOBI, Číst 1984 DOC, Zdarma 1984 AWZ, Download e-kniha 1984 iPad , Zdarma 1984 DJVU, Download 1984 e-kniha zdarma, Zdarma Stažení 1984 DVD, Číst 1984 TXT, Book 1984 stažení DJVU, 1984 stažení kniha zdarma, 1984 stažení kniha pdf zdarma, 1984 pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha 1984 pdf zdarma, 1984 stažení kniha epub zdarma, 1984 ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply