2010: Druhá vesmírná odysea Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

2010: Druhá vesmírná odysea Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

2010: Druhá vesmírná odysea Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

2010: Druhá vesmírná odysea


Ke kosmické lodi Discovery, osamoceně plující hlubokým vesmírem od doby, co David Bowman prošel skrz mimozemskou ”Hvězdnou bránu”, se vydává nová mezinárodní expedice. Jedním z cílů výpravy je objasnění tragických událostí, které se na Discovery odehrály. Ale tím nejdůležitějším úkolem je průzkum záhadného vesmírného tělesa zcela pravidelných tvarů.

Jde o přírodní úkaz nebo o výtvor mimozemské civilizace? Znamená těleso pro lidstvo hrozbu, nebo mu naopak může prospět? Vynořují se tisíce různých otázek a zodpovězení byť jen části z nich může navždy změnit chápání samé podstaty existence vesmíru a tím i budoucnost lidského druhu…Kniha v českém jazyce!


Stažení 2010: Druhá vesmírná odysea zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:2010: Druhá vesmírná odysea (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení 2010: Druhá vesmírná odysea zdarma kniha:

  MIRROR-2

  2010: Druhá vesmírná odysea.pdf (EUR-0.00)

  2010: Druhá vesmírná odysea.epub (EUR-0.00)

  2010: Druhá vesmírná odysea.doc (EUR-0.00)

  2010: Druhá vesmírná odysea.txt (EUR-0.00)

  2010: Druhá vesmírná odysea.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  2010: Druhá vesmírná odysea.PDF – (EUR 0.00);

  2010: Druhá vesmírná odysea.MOBI – (EUR 0.00);

  2010: Druhá vesmírná odysea.EPUB – (EUR 0.00);

  2010: Druhá vesmírná odysea.DOC – (EUR 0.00);

  2010: Druhá vesmírná odysea.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Vesmírná odysea (2.)

  Originální název:

  2010: Odyssey Two (1982)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Alpress
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (26)

  Přidat komentář

  ThomasRuhe

  01. ledna

  Knižní sága Vesmírná odysea je klasika žánru scifi. Právě tyto knihy mě kdysi k žánru scifi přivedly. Clarke na mě působí jako vizionář, podobně jako před ním Jules Verne.
  2010 jsem si teď přečetl po dlouhých letech znovu, a zjistil jsem, že to pro mě neztratilo nic ze své přitažlivosti a opět se mi kniha líbila. ( třeba pasáže s Bowmanem)
  Takže absolutní spokojenost.*****

  renefer

  12.11.2017

  Nemůžu dát víc hvězdiček. Tak mě zlobí, že kniha nenavazuje na první díl ale na filmové zpracování. S větší hloupostí jsem se nesetkala.

  flare

  25.09.2017

  Mám ho prostě rád..za mě vizionář .-)

  Vevo

  06.09.2017

  Překrásné,strhující,napínavé.Mohla bych pokračovat dál,ale lepší bude když si knihu sami přečtete 🙂
  Jinak je celkem smutné i vtipné to,jak si autor vykreslil toto tisíciletí a jaká je doopravdy skutečnost.

  Voynix

  31.05.2017

  2010: Super pokračování skvělého 2001. Clarke nezklame, alespoň mne nikdy nezklamal. Kniha má překvapivé, propracované a velmi originální vyvrcholení.
  Opět mohu jen doporučit nejen fanouškům scifi.

  Romanka89

  12.05.2017

  Skvělé pokračování, možná se ještě stanu fanouškem sci-fi žánru, který nevyhledávám. Už jsem začla další díl.

  Janadvorackova

  03.02.2017

  Poprvé jsem knihu četla před třiadvaceti lety. Byla to vlastně moje úplně první sci-fi kniha. Napsala jsem na ni referát na hodinu češtiny, ale učitelka sci-fi asi moc nemusela, protože jsem dostala dvojku a bylo mi doporučeno, abych si zvolila "literaturu vhodnou pro dívky." Takže od té doby čtu skoro výhradně jen sci-fi a jsem furt dívka :).
  Nedávno jsem slyšela audiopodobu knihy. Příběh za léta nezklamal, ale tak nějak zastaral způsob vyprávění. Děj je úžasný, o to nic :).
  A v audiu se sonda Voyager čte jako voyaer (šmírák) :), což tedy ty sondy byly, ale v kontextu to znamená úplně něco jiného :).

  Etelea

  30.09.2016

  Já osobně se cítím velmi uspokojená pokračováním. Chválím také velmi citlivý překlad. Cestování do vesmíru při čtení bylo téměř skutečné.

  parxel

  23.09.2016

  Dočteno a celkové vyznění a to kam se příběh nasměroval mi přišlo dobré a zajímavé. Na knize se mi nejvíce líbila skutečnost, že se Clark opírá o různé studie a výzkumy (odkaz na ně najdete v doslovu). To ve vás pak vytváří pocit, že tak nějak by se to mohlo klidně stát. Jenom se nemohu zbavit dojmu, že to celé mohlo být o trochu méně užvaněné.

  danny_21

  27.04.2016

  Důstojné pokračování prvního vesmírného dobrodružství. Kosmos je pro mě velkou fascinací, Clarke umí podat i náročnější odborné termíny a procesy poměrně srozumitelnou formou a celkově to většinou vypadá, že ač nebyl úplným odborníkem, způsobil převrat ve vědecko-fantastické tématice ( jako kdysi kolega z branže Verne ) a často i nadčasově předběhl vědecké bádání. Jednička pro mě vždycky i díky Kubrickovi zůstane nezapomenutelnou záležitostí, dvojka má přesto svou nespornou kvalitu, Hala ( i když v trochu jiném kabátě ), Bowmana i Floyda a nese sebou v pozadí nevyslovené zbožné přání spolupráce mezi národnostmi při velké cestě lidstva za poznáním – 80 %

  Antares

  04.01.2016

  avel: neviem, ktoré vydanie knihy máš, každopádne autor k 2010 napísal predhovor, kde tieto veci objasňuje. je to volné pokračovanie, ktoré sa faktami blíži skôr k filmovému spracovaniu 2001 😉 je škoda, kvôli takej hlúposti, odhodiť také dobré knižky, ale to je každého voľba…

  avel

  30.12.2015

  Jsem před půlkou knihy a rozčiluji se! První díl se mi líbil. Dokonce jsem si hledala i informace ke zmíněným měsícům, planetám a hlavně Japatu.
  A v druhém díle se nějak nemohu zbavit pocitu, že se nás autor snaží balamutit. Discovery byla přece zaparkována u Saturnu! A teď jsme doplachtili k Jupiteru, našli Io a tramtadadá, máme Discovery. Poměrně mě nezajímá, jestli pro to bude v závěru knihy nějaké opodstatnění, ale myslím, že by se autor tak podstatného faktu držet měl, případně by měl zmínit v předmluvě změnu dějové linie.
  Takže za mě – s touto sérií končím. Napsané to není špatně, ale už mě to přestalo bavit 🙂

  Antares

  23.11.2015

  Znovu na výbornú ! Kniha ma strhla rovnakým spôsobom ako 2001 a možno aj viac… nemám čo vytknúť a je vysoko pravdepodobné, že Clarke sa čochvíľa zaradí medzi mojich obľúbených autorov

  habs

  18.11.2015

  Skvělé pokračování výborného prvního dílu. Škoda že několik let po roce 2010 Rusové nespolupracují s Američany v dobývání vesmíru proti Číňanům v takové míře jako v knížce. HAL mě dost děsil, působil nevyzpytatelně. Naštěstí, navzdory rozvoji výpočetní techniky, ještě takový počítač (doufám) sestrojen nebyl. Super myšlenka dvou sluncí v naší sluneční soustavě. Jsem zvědavý jak se to bude vyvíjet dál a hlavně jestli dojde k setkání lidí s mimozemšťany.

  lushi

  30.06.2015

  Vesmírná jízda nekončí, Clarke překračuje několik hranic a nenechá váš rozum stát. Oceán Europy mě absolutně nadchnul…

  woodward

  23.06.2015

  Tuhle knihu mám od Clarka nejradši. Připadá mi, že si při jejím psaní užíval "osvobození" od mantinelů, které mu při prvním dílu určoval současně vznikající film a v Odyssei 2010 se dokonale "vyřádil". Je tam všechno: Meziplanetární let – navíc s rusko-americkou posádkou, což tehdy byla stejná sci-fi, jakou v době, kdy psal Odysseu 2001, bylo přistání na Měsíci. Nevyzpytatelní mimozemšťané oproštění ode vší tělesnosti "řídí" naši část vesmíru prostřednictvím monolitu a toho, co zůstalo z Dava Bowmana. Život v oceánu Europy. A nakonec největší "trik" celého představení, Jupiter přeměněný v nové slunce čistě pro potřebu Europanů uvězněných pod ledovým příkrovem. A jako u všech Clarkových románů, ani tady nevadí, že od doby, kdy svůj příběh psal, se leccos událo jinak, než tehdy předpověděl.

  Rup

  18.03.2015

  Osobně mi připadá 2010 lepší než 2001. Styl psaní filmového scénáře versus románu je zde velmi patrný. Autorova fantazie, byť vázaná jeho vědeckou erudicí, zde není tolik omezena filmovými možnostmi (tehdejšími), ani režisérovými záměry a produkčními limity (penězi). A zcela se ztotožňuji s Clarkovým poselstvím, že jako lidstvo nemáme nejmenší šanci skutečně proniknout do vesmíru, jako rozum však ano.

  Kmotr99

  05.07.2014

  Stále dobrá kniha, na můj vkus už ale moc překombinovaná…

  opic 12

  01.02.2014

  2001 byla pecka,většina věcí byla načrtnuta v jedničce, v pokračování se odhaluje více z dalších otázek okolo monolitu,lidstva,ap.2010 už není tak tajemná,jako technická sci-fi se to však,obvzláště po první polovině rozjíždí a pořád dobře čte,klasicky chytne a nepustí,až do finální stránky,kde to vše opět krásně vygraduje-budoucnost však ještě nemá konec…
  Marcel Grun=ještě trocha věcí k tématu:
  Vesmír…nepoznatelný,nebo bez záhad ?
  život na zemi…stvoření,nebo import z vesmíru ?
  Mimozemské civilizace…neexistují,nebo jsou v celém vesmíru ?

  Pend

  22.09.2013

  Důstojné pokračování 2001, rovněž zfilmované. Proti prvnímu dílu více filosoficky a intelektuálně zaměřené – otázky o smyslu života, existence…

  Daxie L. Jesus

  23.04.2013

  V jedničce byla vzpoura Hala, smrt posádky a zmizení kapitána. Tady není nic. Nuda, naprostá kopie a nekonečné přežvykování již známých faktů. Chybí mi HAL. Ale stejně si nejspíš přečtu třetí díl, kvůli pedantnosti…

  adam.ruby

  24.03.2013

  opět i zde musím jen říct, že to je parádní, a film je naprosto luxusní

  Phoenix16.cz

  03.01.2013

  I když 2001 tvořila uzavřený příběh, měla v sobě spoustu materiálu na další pokračování, které na sebe sice nechalo docela dlouho čekat, ale zato výsledek byl více než uspokojivý. Tentokrát se celý děj odehrává ve vesmíru a děj přímo navazuje, kde předchozí díl skončil. U Jupiteru zůstala opuštěná loď a nová posádka má zjistit, co se s ní stalo. A samozřejmě to nebude jednoduché. Clarke měl ohromný prostor, jak let nové posádce ztížit co nejvíce a připravil jim nejedno dobrodružství a postavil je před nejeden problém, ať už technický či politický. I když čtenář ví z prvního dílu, jak to s Discovery bylo, rozhodně není nudné sledovat osudy druhé posádky, která se to snaží zjistit.

  Jakubisko

  04.07.2011

  Za svým starším bratrem vůbec nezaostává, naopak staví laťku možná ještě výše. Oproti prvnímu dílu, dráždícímu hlavně čtenářovu představivost a obrazotvornost, 2010 se zaměřuje více filosoficky a nutí člověka častěji k zamyšlení. I tak je to ale perfektní dobrodružství.

  valda

  27.03.2011

  Po tom, co David Bowman v prvním díle záhadně zmizí v tmavém monolitu a vesmírná loď Discovery je ponechána opuštěná nedaleko Saturnových měsíců, začne se připravovat další výprava, která má objasnit, co se vlastně stalo. Tentokrát je to ruská posádka se dvěma Američany z nichž jeden je doktor Heywood Floyd, který se objevil už v prvním díle, a v tomto je hlavní postavou. Navíc letí ještě Ind Čandra, tvůrce HALa, který se jej má pokusit opravit a případně ho využít k navigaci Discovery zpět na Zemi.
  Druhý díl je pro mě skoro stejně skvělý jako první, u kterého se mi líbilo, že celý příběh je více komorní a často se věci spíše jenom naznačují. Nyní se již Clarke nijak neomezoval a hodně toho popsal a vysvětlil. Opět platí vše, co jsem napsal v komentáři k 2001.
  Pozn.: Jestli jsem to dobře pochopil, tak Clarke zaparkoval Discovery v tomto pokračování o planetu blíž, tak jak je to ve filmu, tzn. u Jupiteru, a ne jak je to v knize, tzn. u Saturnu. 🙂

  japp

  Návrat ke ztracené lodi v okolí planety Jupiter z prvního dílu se nemohla povést lépe. Dovolím si snad říct, že zanechává ještě hlubší dojem než samotný geniální díl první. David Bowman, jakožto "hvězdné dítě", vstupuje v této knize do děje hned v několika fázích. Pokud nás zanechala Odysea z roku 2001 plné očekávání, Odysea z roku 2010 ukazuje skutečnou podstatu člověka, měnícího se v boha (záměrně s malým "b"), tedy (téměř) všemocného, avšak stále oplývajícího lidským cítěním. Jednou větou: Opakující se nekonečná touha po poznání skrze (smyšlený) vesmír, zanechávající nezodpovězené věčné otázky po budoucnosti a úloze lidského druhu v "dějinách času" (ref. Stephen Hawking) a vesmíru.
  (e-book)  TAGS:

  Online 2010: Druhá vesmírná odysea ebook, Kniha 2010: Druhá vesmírná odysea FB2, Download 2010: Druhá vesmírná odysea PDF , Download 2010: Druhá vesmírná odysea MOBI, Online 2010: Druhá vesmírná odysea kniha, Zdarma Stažení 2010: Druhá vesmírná odysea IPhone, Online kniha 2010: Druhá vesmírná odysea PDF, Zdarma 2010: Druhá vesmírná odysea DJVU, Zdarma Stažení 2010: Druhá vesmírná odysea TXT, Stažení 2010: Druhá vesmírná odysea RTF, Online 2010: Druhá vesmírná odysea FB2 , e-kniha 2010: Druhá vesmírná odysea stažení TXT, Zdarma 2010: Druhá vesmírná odysea stažení kniha, e-kniha 2010: Druhá vesmírná odysea download MOBI, Stažení 2010: Druhá vesmírná odysea IPad, Číst 2010: Druhá vesmírná odysea MOBI, Číst 2010: Druhá vesmírná odysea DOC, Zdarma 2010: Druhá vesmírná odysea AWZ, Download e-kniha 2010: Druhá vesmírná odysea iPad , Zdarma 2010: Druhá vesmírná odysea DJVU, Download 2010: Druhá vesmírná odysea e-kniha zdarma, Zdarma Stažení 2010: Druhá vesmírná odysea DVD, Číst 2010: Druhá vesmírná odysea TXT, Book 2010: Druhá vesmírná odysea stažení DJVU, 2010: Druhá vesmírná odysea stažení kniha zdarma, 2010: Druhá vesmírná odysea stažení kniha pdf zdarma, 2010: Druhá vesmírná odysea pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha 2010: Druhá vesmírná odysea pdf zdarma, 2010: Druhá vesmírná odysea stažení kniha epub zdarma, 2010: Druhá vesmírná odysea ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply