A přesto říci životu ano Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

A přesto říci životu ano Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

A přesto říci životu ano Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

A přesto říci životu ano


Psycholog prožívá koncentrační tábor a svůj pobyt chápe jako empirický výzkum. Experimentální divadelní hra zachycující osobní utrpení tvoří druhou část knihy.

Autor popisuje život v táboře smrti a pocity odlidštění, které všichni vězni prožívali. Patologické podmínky a nezměrné utrpení se rozhodne prožívat na základě své teorie, v níž tvrdí, že pokud pacient najde smysl uprostřed krizí a ve velmi limitujících situacích, může znovu najít ztracenou rovnováhu. Sám díky této teorii přežívá. Další část textu, divadelní hra, je literárně-dramatickým experimentem. Postavy významných filozofů se v ní setkávají se skutečností prožívaného holocaustu. Sokrates, Spinoza a Kant vedou dialog a diskutují o svědomí, svobodě i zodpovědnosti v instituci masového vraždění.Kniha v českém jazyce!


Stažení A přesto říci životu ano zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:A přesto říci životu ano (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení A přesto říci životu ano zdarma kniha:

  MIRROR-2

  A přesto říci životu ano.pdf (EUR-0.00)

  A přesto říci životu ano.epub (EUR-0.00)

  A přesto říci životu ano.doc (EUR-0.00)

  A přesto říci životu ano.txt (EUR-0.00)

  A přesto říci životu ano.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  A přesto říci životu ano.PDF – (EUR 0.00);

  A přesto říci životu ano.MOBI – (EUR 0.00);

  A přesto říci životu ano.EPUB – (EUR 0.00);

  A přesto říci životu ano.DOC – (EUR 0.00);

  A přesto říci životu ano.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  …trotzdem Ja zum Leben sagen (1977)

  Žánr:
  Literatura světová, Literatura faktu, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (31)

  Přidat komentář

  B612

  21. ledna

  Jakmile jsem Frankla otevřela, nešlo to zavřít. V té knize jsem strávila celý víkend. Naštěstí jsem si vybrala 2dny, kdy to opravdu bylo možné. Čtení této knihy nelze přerušit. Je jako vlak, který nezastavíte. Jen čtete a čtete, dokud je co. I následný fiktivní rozhovor, který je součástí knihy (Synchronizace v Březince) je koncert dynamických úvah. Kniha je o utrpení, hledání smyslu života, o pevné vůli, ale i o bolesti, strachu a beznaději tak velké, že se z ní rodí nová naděje. Kdy konečně pochopíme, že bolest, strach, bezmoc a beznaděj patří neodmyslitelně do našeho života? Frankl to ví a chápe. Učí nás, že i extrémně nenormální životní situace jsou prostě normální, protože realitu jinak nelze přijmout. Čtivěji to napsat nešlo.

  dennie3

  13.10.2017

  Tuto knihu jsem si chtěla přečíst už dlouho a opravdu nezklamala. Frankl vyobrazuje sílu lidské vůle a víry, ukazuje nám, že člověk může být vnitřně stále svobodný, ať už se ocitá v jakýchkoli podmínkách – stačí jen najít smysl, který nás k životu drží.

  Gabba99

  15.08.2017

  Doporučuji, od středoškoláků po dospělé. Kniha ukazuje sílu lidské vůle, jak i v těch nejhorších podmínkách lze nalézt vůli k životu, což je také jeden ze smyslů života. V dnešní době, kdy je člověk bombardován jen negativními zprávami, může tato zpověď ukázat, že není tak zle, a v hlubinách své duše najdeme, co je opravdu důležité.

  Paja.12

  02.07.2017

  A přesto říci životu ano je jedna z těch knih, u kterých ihned po přečtení víte, že jste ji rozhodně nečetli naposledy. Aneb jak málo stran stačí k vyjádření tolika silných myšlenek. Doporučuji

  Mercatino

  02.04.2017

  Kniha je plná moudrosti, doporučuji sám sobě postupné dávkování a opakování jako prevenci jednou ročně. Autor má vlastní zkušenosti ze kterých čerpá. Utrpení a smysl svého života v koncentračním táboře si docela hezky obhájil a zdůvodnil, až mi to chvílemi přišlo, že na tom přece nic nebude. Je to rozhodně jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl !!!

  "Vždy jsem si myslel a také jsem to říkal, že člověk ví obvykle až po pěti nebo deseti letech, k čemu bylo to nebo ono dobré. Koncentrační tábor mě poučil lépe: už po pěti minutách nebo deseti minutách jsme tam často věděli, k čemu bylo to nebo ono dobré"

  " Většina se starala o otázku: Přežijeme lágr? Neboť nepřežijeme-li ho, pak nemá toto utrpení žádný smysl. Naproti tomu mne trápila otázka: Má celé toto utrpení, to umírání kolem nás, nějaký smysl? Neboť nemá-li jej, pak by nakonec ani nemělo přežití lágru smysl"

  "musíme se učit(a zoufající lidi poučovat), že naprosto nezáleží na tom co my ještě očekáváme od života, jako spíš na tom co život očekává od nás. Filozof, profesionál, by řekl, že zde běží o Koperníkovský obrat, že už se totiž neptáme po smyslu svého života my, nýbrž se mi sami cítíme jako dotazování, jako ti, jimž život den co den a hodinu co hodinu klade otázky; otázky, které máme správně zodpovídat, a to ne mudrováním nebo řečí, nýbrž činem, správným chováním"

  "Heslo, pod nímž nutně probíhala všechna psychoterapeutická a psychohigienická péče o vězně, vyjádřil nejtrefněji Nitzsche: Kdo má ve svém životě nějaké proč, ten snese i každé jak"

  Dandy1

  25.02.2017

  Naděje je jediné, čeho se může člověk v bezvýchodné situaci chytit. Přežili ti, kteří měli plány do budoucnosti. Kdo se neměl na co těšit, vzdal to.

  relam

  19.02.2017

  "My všichni, kdo jsme z toho vyvázli životem díky tisícerým šťastným náhodám nebo Božím zázrakům – nazývejte si to, jak chcete -, my víme a můžeme s čistým svědomím prohlásit: TI NEJLEPŠÍ SE NEVRÁTILI."

  "Co tedy je člověk? Je to bytost, která vynalezla spalovací pece. Je však současně i bytostí, která šla do plynových komor vzpřímeně a s modlitbou na rtech."

  To nelze popsat, to se musí přečíst…. v knize je tolik moudra, tolik síly, tolik touhy po životě…
  A co Ty, člověče, který čteš tenhle komentář, aby ses rozhodl, zda knihu přečíst, nebo ne ???
  Čti a věř, že tato kniha Tě musí ovlivnit, jinak bys snad ani nemohl býti člověkem….

  Viky007

  09.01.2017

  Knihu jsem si vybrala ke zkoušce z filozofie a musím říct, že výběru rozhodně nelituji. Naprosto mě to ohromilo! Kniha se nezabývá jen smyslem lidské existence. Je zkrátka o člověku a o jeho vnitřní síle. O prostém přežití. Těch myšlenek tam bylo tolik, že to budu ještě dlouho zpracovávat. Vyzdvihnout musím i její čtivost – opravdu se to čte jedním dechem. Jsem si stoprocentně jistá, že se ke knize ještě někdy vrátím.

  karol95

  01.12.2016

  Důkaz toho, že i od úplného dna se může člověk odrazit a začít nový život.

  Vítr

  24.11.2016

  Když je mi mizerně a mám to štěstí, že si vzpomenu na tuto knihu, tož, je mi pak líp. Patří k těm nejlepším, které znám – knihy, co nesou.

  teltri

  18.11.2016

  Pre mňa sklamanie. Je veľa iných kníh, ktoré oveľa lepšie vysvetľujú zmysel života a utrpenia. Frankl verne popisuje utrpenie v koncentračnom tábore, ale nevysveľuje jeho príčiny.

  Šárka5875

  03.10.2016

  Kniha je velmi zajímavá. Dostanete v ní spoustu odpovědí na otázky, které u vás, nejen během čtení této knihy, ale i u dalších se stejnou tématikou, vyvstanou. Určitě jste si kolikrát během čtení knih o holokaustu museli říkat, jak to ti lidé dokážou přežít, jak dokážou zmobilizovat svoje oslabené tělo, psychiku. Jestli se dokážou vůbec z něčeho ještě radovat, jestli je to vůbec možné. Některá vysvětlení mě opravdu překvapila a musela jsem nad nimi přemýšlet.

  mistrx

  19.09.2016

  po přečtení recenzí a komentářů jsem od knihy čekal více. vzhledem k tomu, že jsem viděl několik realistických filmů z prostředí koncentračních táborů, nebyl jsem popisem krutostí v knize šokován, jako někteří z komentujících. čekal jsem trochu více "vnitřních hovorů, myšlenek", které ve filmu jen těžko zprostředkujete. ocenil bych ještě trochu více vnitřního světa autora, více prostoru věnovanému smyslu života. knihu jsem totiž primárně četl kvůli tomu; prostředí jako takové – byť určující pro autora – bylo pro mě méně významné. kniha však stojí rozhodně za přečtení.

  nanynka988

  17.09.2016

  Kdyby se mě někdo zeptal: Jak se kniha četla? Jednoduše odpovím: Jedním dechem! A ráda se u ní v budoucnu znovu nadechnu. Jak je už v jednou komentáři níže, nechápu, proč tato kniha nepatří mezi povinnou četbu na školách místo jiných, nechci říci horších, ale troufnu si říci, méně obohacujících. Vzhledem k tématice knihy jsem mylně očekávala děsivý popis ze života vězně, ale přes mé očekávání ve mě kniha vyvolávala spíše úctu, pokoru a lásku k životu. Čím více jsem četla, tím více mě trápilo, že kniha skončí. Stejně tak, jako skončila jejich "provizorní existence" a začal nový života, začala jsem ji i já díky této knize nahlížet na svět opět trochu jinýma očima a za to patří autorovi mé velké Děkuji.

  Olšan

  20.07.2016

  Kniha nikoli na jedno čtení.

  Polynna

  22.06.2016

  Kdybych si na pustý ostrov směla vzít jen jednu jedinou knihu, pak by to byla právě tato od Viktora Emanuela Frankla: A přesto říci životu ano.

  yenda1

  26.05.2016

  Franklova kniha je zázrak. Poněvadž autor sám přežil díky zázraku. Surový popis od příjezdu do Osvětimi, přes první selekce, hlad, výsměchy a nekonečné bití až po apatii, naději , hledání smyslu a osvobození, které se přeživším jeví více jako sen než skutečnost.

  Frankl píše, že když člověku nezbude už nic, zachvátí ho představivost, kterou v běžném životě nepozná. Četli jsme o tom všichni, nelze tomu uniknout. Mysl se upíná k milované bytosti. A poněvadž onomu zvláštnímu citu nezáleží na tělesné existenci druhého, má svou ženu "u sebe", ačkoliv objektivně s ním není, možná ani nežije, ale to je v tu chvíli irelevantní.

  "Chápu, že člověk, i když mu už na tomto světě nezbývá vůbec nic, může byt blažený, byť jen na okamžik, když se ve svém nejhlubším nitru odevzdá obrazu milovaného člověka. V té nejtragičtější situaci, do níž je člověk postaven, kdy se už nemůže realizovat tím, co dokáže,
  v situaci, v níž jeho jediný výkon spočívá v opravdovém utrpení, ryzím utrpení, v takové situaci je člověk schopen sám sebe naplnit láskyplným vnitřním patřením na obraz milovaného člověka, který nosí ve své duši."

  dark.ma93

  16.02.2016

  Neobvyklý úhel pohledu na život a docela mne překvapilo, že kniha nepatří ke klasikům, které by se učili na ZŠ či SŠ v povinné četbě. Je pozoruhodné, že někdo, kdo prožil takové hrůzy nebyl zlomený, netoužil se mstít ani nezahořkl, ale zážitek přetvořil v životní filozofii. Filozofii toho, že nic nemůže udolat člověka, který má touží žít.

  Kexina

  15.02.2016

  Ne zcela obvyklý úhel pohledu na nepředstavitelný osud mnoha lidí. A není od věci si uvědomit, že některé pasáže platí i dnes.

  kokina74

  14.01.2016

  Knihy tohoto žánru jsou pro mě vždycky velice silné. Krásná kniha

  beat.ea

  02.09.2015

  silná kniha.
  a především hrozně moc POTŘEBNÁ kniha- naprosto v kterékoli době. děkujeme, pane Frankle.

  "Ve skutečnosti však existují jen dvě lidské rasy: "rasa" slušných lidí a "rasa" neslušných lidí. … To, že slušní lidé jsou v menšině, a že v menšině vždy byli a budou, s tím se musíme vyrovnat. Nebezpečí hrozí teprve tehdy, jestliže nějaký politický systém vyplaví na povrch ty neslušné- když dojde k negativnímu výběru. Proti tomu však není žádný národ imunní. A v tomto smyslu je holokaustu schopen v zásadě každý národ."

  New-radus

  04.07.2015

  Knihu vidím ve dvou rovinách: Jednak jako zajímavé svědectví o životě v koncentračním táboře, ale také jako poutavě podanou moderní filozofii. Ta už jen tím, že ji psal V. E. Frankl nejen na základě své filozofické vize, ale současně ji ověřil v jedné z nejtěžších krizí jakou si člověk dokáže představit, je srozumitelná i běžnému smrtelníkovi.

  kiris

  03.05.2015

  Jako nezkušená mlsná rybka jsem se rybářem Franklem nechala chytit na tohoto útlého červíka… naštěstí se nade mnou rybář smiloval a živou si mě odvezl k sobě domů. Teď se v jeho akvárku nechávám vykrmovat dalšími a dalšími červíky.

  RobertRoberts

  19.03.2015

  Tahle utlá knížka by měla patřit mezi základní literární díla z nacistických lágrů a to z vícero důvodů. Například pro svou stručnost a jednoduchost. Především však z důvodu, který vyslovuje její podtitul „Psycholog prožívá koncentrační tábor.“ Jak píše Frankl jsou dva druhy čtenářů: ti kteří koncentrák přežili a ti ostatní! Kniha by mohla být pro obě tyto strany naprosto zbytečná: ti první přeci všechno zažili na vlastní kůži a ti druzí to stejně nebudou schopni pochopit. A právě proto se Frankl rozhodl psychologicky objasnit to, co v koncentračním táboře prožíval běžný vězeň, přičemž si to většinou neuvědomoval, a zároveň popsat jeho prožitky tak, aby tomu mohl porozumět i ten, kdo tuto zkušenost nemá.

  Každého kdo knihu přečte, dotkne se nejen realita koncentračních táborů, ale zřejmě to zasáhne i jeho vztah k vlastnímu životu. Frankl dokázal v lidském pekle vydestilovat nejzásadnější myšlenky o lidské podstatě, které mají univerzální platnost a zároveň se mu podařilo zprostředkovat děsivou skutečnost těchto lágrů. Šokující je například to, že holokaust ve své nejtvrdší formě nebyl uzavřený plotem z ostnatých drátů – k vězňům se v podstatě stejně přistupovalo i za zdmi tábora, když pracovali pro stavební firmy od kterých se jim dostávalo jen minimum “stravy“ v očekávání vysokého pracovního nasazení. Frankl se také zmiňuje o psychologii sadistických dozorců, kápů a udavačů. Čtenář také možná přijde na to, že my všichni, ať už si to připouštíme nebo ne, žijeme v perspektivě koncentračních táborů..

  Tím nejpodstatnějším a nejobdivuhodnějším na celém příběhu se mi však jeví to, že po skončení války netoužil po pomstě (i přes všechny ty hrůzy kterými si prošel, i přes všechno co mu válka vzala a způsobila) a sformuloval svou filozofii naděje, víry a smyslu života za každých okolností! A o tom je tato kniha především!!

  —–

  “Co tedy je člověk? Je to bytost, která vynalezla spalovací pece. Je však současně i bytostí, která šla do plynových komor vzpřímeně a s modlitbou na rtech.“

  “Korunován je prožitek navrátilce líbezným pocitem, že se po všem tom protrpěném už ničeho na světě nemusí bát – ničeho, kromě svého Boha!“

  zelenoockaa

  20.08.2014

  Knihu jsem četla již několikrát a vím že se k ní ještě minimálně jednou vrátím. Na vysoké škole jsme měli celou čtyřhodinovou přednášku o psychologii Viktora Frankla a jeho život mě nikdy nepřestane fascinovat. Frankl v této knize popisuje především své emoce a pocity což oceňuji. Málokdo dokáže takhle barvitě popsat to, co cítí. V této knize ukazuje že altruismus ve svojí čisté podobě může a vlastně musí existovat. Jsme ještě pořád lidé, i když občas mi to tak nepřipadá. Tuto knihu bych doporučila každému kdo se zajímá o problematiku koncentračních táborů a které zajímají lidské pocity a emoce.

  nickym

  05.08.2014

  …Ti nejlepší z nás již mezi námi nejsou, ti se objetovali za druhé a šli do plynu místo druhých…

  kniholka

  17.08.2013

  Frankl popisuje to, co zažil a to, co si z toho vzal. A i nám tahle kniha může hodně dát.

  Mark13

  30.06.2013

  Jednu hvězdičku ubírám z toho důvodu, že jsem čekala barvitější popis různých událostí života v koncentračním táboře. Autor píše hlavně o pocitech, které si stejně málo kdo z nás dovede představit. Čekala bych přiblížení daných situací, např. vyprávění o práci v táboře, nezapomenutelné dny, příhody…. možná černý humor, více vyprávění o jednotlivých kamarádech atd. Jinak se kniha četla dobře, jde vidět, že nejde o smyšlený příběh. 🙂

  Monty

  09.07.2012

  Knížka, která mi vzala dech….krásná ukázka lidskosti, která v člověku zůstává i v těch nejhorších chvílích života.

  veronique

  17.04.2011

  Je neskutečné jak "analyticky" – bez sentimentů, syrově, věcně, přesto lidsky a hluboce, dokázal autor zpracovat své vlastní prožitky z koncentračního tábora a to bez pocitů nespravedlnosti vůči krutému osudu, a bez touhy po odplatě.

  Na mně nejvíce zapůsobil tento úryvek:
  " Staršina bloku cosi slavil ve svém kamrlíku, který byl přímo u vchodu do baráku, a opilé hlasy vyřvávaly odrhovačky. Pak se náhle rozhostilo ticho – a nějaké housle kvílely, nekonečně smutné zřídka hrané tango. Housle plakaly a ve mně lkalo něco s nimi. Nebot toho dne bylo komusi právě čtyřiadvacet let. A ten někdo ležel v některém baráku osvětimského lágru, tedy jen pár set nebo tisíc metrů ode mne, a přece byl nedosažitelný. Ten někdo byla má žena."
  TAGS:

  Online A přesto říci životu ano ebook, Kniha A přesto říci životu ano FB2, Download A přesto říci životu ano PDF , Download A přesto říci životu ano MOBI, Online A přesto říci životu ano kniha, Zdarma Stažení A přesto říci životu ano IPhone, Online kniha A přesto říci životu ano PDF, Zdarma A přesto říci životu ano DJVU, Zdarma Stažení A přesto říci životu ano TXT, Stažení A přesto říci životu ano RTF, Online A přesto říci životu ano FB2 , e-kniha A přesto říci životu ano stažení TXT, Zdarma A přesto říci životu ano stažení kniha, e-kniha A přesto říci životu ano download MOBI, Stažení A přesto říci životu ano IPad, Číst A přesto říci životu ano MOBI, Číst A přesto říci životu ano DOC, Zdarma A přesto říci životu ano AWZ, Download e-kniha A přesto říci životu ano iPad , Zdarma A přesto říci životu ano DJVU, Download A přesto říci životu ano e-kniha zdarma, Zdarma Stažení A přesto říci životu ano DVD, Číst A přesto říci životu ano TXT, Book A přesto říci životu ano stažení DJVU, A přesto říci životu ano stažení kniha zdarma, A přesto říci životu ano stažení kniha pdf zdarma, A přesto říci životu ano pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha A přesto říci životu ano pdf zdarma, A přesto říci životu ano stažení kniha epub zdarma, A přesto říci životu ano ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply