A ptáš se, knížko má… Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

A ptáš se, knížko má… Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

A ptáš se, knížko má… Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

A ptáš se, knížko má...


Osobní deníky patří mezi prameny soukromé povahy, teprve v poslední době docenili historikové jejich význam. Ženskými deníky se v českých zemích zatím nikdo nezabýval, dlouho se zdálo, že se jich dochoval jen zlomek. Až na výjimky souvisí vznik ženských autobiografických textů deníkového či memoárového typu s osvícenstvím; na rozdíl od historicky starších deníků mužských se objevují právě tehdy, a stejně jako ony nejdřív v šlechtickém prostředí. V průběhu dlouhého 19. století jich v českých zemích přibývá a sociální i věkové spektrum jejich autorek se rozšiřuje. Zhruba sedmdesát objevených deníků přibližuje svět dívek, mladých i starších žen předminulého věku: jejich každodenní starosti, zájmy, lásky i trápení.Kniha v českém jazyce!


Stažení A ptáš se, knížko má… zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:A ptáš se, knížko má… (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení A ptáš se, knížko má… zdarma kniha:

  MIRROR-2

  A ptáš se, knížko má….pdf (EUR-0.00)

  A ptáš se, knížko má….epub (EUR-0.00)

  A ptáš se, knížko má….doc (EUR-0.00)

  A ptáš se, knížko má….txt (EUR-0.00)

  A ptáš se, knížko má….mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  A ptáš se, knížko má….PDF – (EUR 0.00);

  A ptáš se, knížko má….MOBI – (EUR 0.00);

  A ptáš se, knížko má….EPUB – (EUR 0.00);

  A ptáš se, knížko má….DOC – (EUR 0.00);

  A ptáš se, knížko má….TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura česká
  Vydáno: , Triton
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Lenka4

  02.12.2016

  Osobní deník je stejně originální jako jeho pisatel. Všeobecná studie o denících tedy vede k seznámení s obecnou každodenností žen středních a vyšších vrstev, která, jak autorka zmiňuje, je v některých ohledech lépe zřejmá z jejich korespondence. Přínosné je nasměrování čtenáře k deníkům některých osobností, které již byly vydány jako edice. Škoda, že v knize nejsou poznámky pod čarou uvedeny přímo na stránkách. Jejich umístění za jednotlivými kapitolami je čtenářsky velmi nepohodlné.

  bookcase

  07.07.2015

  Pohled do světa žen 19. století. Deníkové záznamy, které si vedly, ukazují, jak žily. Čtivé.

  mončičáček

  17.04.2013

  Další krásná knížka od mé oblíbené autorky. Do světa šlechtičen i žen ze středních vrstev nahlédneme prostřednictvím osobních deníků a poznáme tak každodenní (dnes už možná překvapivé a nevšední) radosti i starosti "něžného pohlaví" v 19. století, Vřele doporučuju nejen ženám! Škoda, že po naší generaci už asi moc osobních deníků (ani jiných ručně psaných pramenů) nezůstane…Z čeho pak asi historikové budou zkoumat náš každodenní život?  TAGS:

  Online A ptáš se, knížko má… ebook, Kniha A ptáš se, knížko má… FB2, Download A ptáš se, knížko má… PDF , Download A ptáš se, knížko má… MOBI, Online A ptáš se, knížko má… kniha, Zdarma Stažení A ptáš se, knížko má… IPhone, Online kniha A ptáš se, knížko má… PDF, Zdarma A ptáš se, knížko má… DJVU, Zdarma Stažení A ptáš se, knížko má… TXT, Stažení A ptáš se, knížko má… RTF, Online A ptáš se, knížko má… FB2 , e-kniha A ptáš se, knížko má… stažení TXT, Zdarma A ptáš se, knížko má… stažení kniha, e-kniha A ptáš se, knížko má… download MOBI, Stažení A ptáš se, knížko má… IPad, Číst A ptáš se, knížko má… MOBI, Číst A ptáš se, knížko má… DOC, Zdarma A ptáš se, knížko má… AWZ, Download e-kniha A ptáš se, knížko má… iPad , Zdarma A ptáš se, knížko má… DJVU, Download A ptáš se, knížko má… e-kniha zdarma, Zdarma Stažení A ptáš se, knížko má… DVD, Číst A ptáš se, knížko má… TXT, Book A ptáš se, knížko má… stažení DJVU, A ptáš se, knížko má… stažení kniha zdarma, A ptáš se, knížko má… stažení kniha pdf zdarma, A ptáš se, knížko má… pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha A ptáš se, knížko má… pdf zdarma, A ptáš se, knížko má… stažení kniha epub zdarma, A ptáš se, knížko má… ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply