Ako chutí moc Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Ako chutí moc Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Ako chutí moc Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Ako chutí moc


Kniha v českém jazyce!


Stažení Ako chutí moc zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Ako chutí moc (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Ako chutí moc zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Ako chutí moc.pdf (EUR-0.00)

  Ako chutí moc.epub (EUR-0.00)

  Ako chutí moc.doc (EUR-0.00)

  Ako chutí moc.txt (EUR-0.00)

  Ako chutí moc.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Ako chutí moc.PDF – (EUR 0.00);

  Ako chutí moc.MOBI – (EUR 0.00);

  Ako chutí moc.EPUB – (EUR 0.00);

  Ako chutí moc.DOC – (EUR 0.00);

  Ako chutí moc.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura slovenská
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (29)

  Přidat komentář

  kralika

  15. ledna

  1) Když si uvědomím, že něco takového u nás vyšlo v roce 1968, tak je mi zase o něco více jasné, proč nás naši bratři osvobodili…
  2) Forma střídání extrémně dlouhých a krátkých vět mě uhranula.
  3) Kniha, která nezestárne (bohužel) a drastický zážitek z jejího čtení je ještě umocněn, tím, že jsem ji přečetl v době prezidentských voleb.

  "Významný člověk bez mikrofonu není to pravé, nejednou je to jen bezvýrazná tuctová tvář, teprve mikrofon jí propůjčí patřičnou důležitost, obličeje za mikrofonem se pořád střídají, mění, ale to není důležité, v tisku vytváří teprve mikrofon potřebný kontakt mezi řečníkem a národem, veřejný člověk se stává veřejným člověkem teprve tehdy, když je vidět vyfotografovaný za mikrofonem, teprve pak se mnoha lidem začne zdát, že je povolán říct něco ostatním a že má taky co říct."

  dagmar5477

  03. ledna

  Naprosto skvělá a nadčasová kniha.

  Amalberga

  29.11.2017

  Jsem ráda, že jsem to nevzdala v první polovině, protože v druhé se děj konečně pořádně rozběhl. Stalo to za to.

  taikatalvi

  27.11.2017

  Nadčasové dielo a po prečítaní sa radí medzi moje obľúbené knihy. Dielo o tom, čo s človekom spraví moc, ako mení človeka z pohľadu pozorovateľa Franka ktorý poznal hlavnú postavu ako mladého človeka až po jeho úpadok v očiach verejnosti a nakoniec smrť.

  Metroušek

  11.10.2017

  Jde o doufejme nesmrtelnou knihu statečného spisovatele, který ve zkratce shrnul osobní tragédii a proměnu bojovníka proti fašismu a bojovníka za lepší zítřky v odpornou chodící mrtvolu komunistického papaláše, a kterou můžeme považovat za podobenství vývoje celého komunistického režimu u nás. Varovné poselství pro každého politika či jiného mocného muže či ženu, které by si měli přečíst a mít permanentně na nočním stolku jako připomínku nutnosti sebereflexe a včasného vycouvání ze situace, když moc začne chutnat moc. Když jsem tuto knihu kdysi za normalizace potají četl a vlastnil, nedokázal jsem si představit, že by mohla být nadčasová a stále aktuální. Já fůl, jak jsem byl naivní! Že, Zemane, Klausi, Paroubku, Topolánku, Babiši, a vy ostatní, a vy další, kteří ještě přijdete a poznáte lahodně omamnou chuť moci?! Musí to být něco jako lidské maso pro lidožrouty. Naprosto opojný pocit, baštit moc a vystavovat svoje nablýskané ego jako vypasený pivní pupek!

  moore.allonsy

  26.09.2017

  Socialistický státník – živý muž s přímým srdcem, moc ho ovlivnila na sobeckou a životní trosku. I takhle to může dopadnout a obvykle dopadá. Raději nízký plat, obyčejnou ženu a možnost umřít na urémii než stres, falešné taktiky a mít na svědomí spousty lidského neštěstí.
  Líbilo se mi, že autor tuhle všední podívanou, kterou si je každý uvědomuje, zasadil zrovna do této doby, kterou si většina z nás dokáže živě vybavit.

  bivana009

  17.09.2017

  Mrazivě aktuální téma, mistrně ztvárněné, naprosto dokonalé ve svém žánru. Děj umožňuje nahlédnout zpět do doby, kdy samozřejmé je nemyslitelné…a přesto nebo právě proto je tak poplatné jakékoliv době, jakémukoliv systému, protože moc chutná vždy…

  BeyondHorizon

  02.09.2017

  Už jen fakt, že na začátku knihy skočíme na pohřeb člověka o kterém autor vypráví po celou knížku mě zaskočil. Zajímavě pojednání o moci a jejím působení na člověka, který ji dostane do rukou až moc a proč skutečná demokracie a komunismus, či jakýkoliv jiný systém nebude nikdy fungovat. Protože moc chutná moc dobře.

  tetes

  22.08.2017

  K absolútnej "orwellovskej" genialite tomuto "politickému pamfletu" (ako dielo nazval sám autor v doslove) už nechýba nič.
  Ja by som vyškrtol nejaké časti, ktoré sa opakujú. Zbytočne brzdia myšlienkový dej. Ale jasné, že 5* 😉
  (a že je Mňačko Slovák tak ešte 1 000 000 ďalších *) 🙂

  Aglaya

  19.08.2017

  Mrazivé….aktuální

  Pablo7

  29.07.2017

  Četl jsem už před časem, přesto si stále pamatuji, že na mě hluboce zapůsobila. Jde o perfektní studium, jak moc dokáže rozložit člověka a jeho morální zásady. Obávám se, že je aktuální i dnes.

  Metroušek

  28.02.2017

  Pátá hvězdička za odvahu něco takového tehdy napsat a vydat. Číst tohle za socialismu byla opravdová lábuž. Je to přesné, nemilosrdné a pravdivé. Mnoho dnešních hajzlíků na vyšších i středních místech by se tam mohlo najít. Bohužel je to tak, kulisy se mění, aktéři zůstávají. Šit!

  Madluska

  13.02.2017

  Ze začátku jsem se lekla (ono když na první stránce najdete slova jako katafalk, pohřeb, smuteční síň, není se čemu divit), ale mé nadšení rostlo s tím, jak se přede mnou v různých retrospektivních útržcích odvíjel příběh nikdy nepojmenovaného (!) státníka se všemi jeho ctnostmi i neřestmi. Podle mě největší hodnotou celé knížky je vystižení atmosféry doby (i když je to samosebou pouze odhad – osobně jsem ji nezažila), která dovedla přetavit kdysi schopného člověka v slabošského, ustrašeného a unaveného muže s neslavným koncem. Mrzel mě jen závěr (poněkud rozvleklý a nadbytečný – jako by Mňačko potřeboval naplnit nějakou normu rozsahu) a až překombinované vztahy (nejen) se ženami (skutečně musela být každá – Margita, Judita, Licka, případně vdova "blonďatá lasice" – v nějakém 3- a víceúhelníku?). Jinak ovšem opravdu velice vydařené a (bohužel) nadčasové. Myslím, že při čtení v kterékoliv době může člověk najít paralely…

  Ukázky:
  Určitě se v průběhu doby sám přesvědčil, že nejeden jeho "škrt pera" přinesl místo prospěchu katastrofu. Ale vždycky to zavinili ti druzí. Chtěli podkopat jeho pozici. Chtěli ho zdiskreditovat, znemožnit, předkládali mu naschvál k podpisu špatné podklady.
  Nakonec už se bál rozhodnout o čemkoliv. O to zarytěji však upevňoval své osobní postavení, uzurpoval pro sebe stále větší pravomoci, soustřeďoval ve svých rukou veškerou dostupnou moc. Ne aby vládl, toho už se vzdal. Ale aby se udržel, aby se uchoval, cítil se tak méně zranitelný a jistější. Stejně se bál. Bál se.
  (1990, s. 65)

  Patřil k těm, kteří objevili nepřítele ve straně. Uhnízdili se v ní kdejací úchylkáři, kariéristé, intelektuálové, měkkýši, agenti… Ven s nimi než se jim podaří zničit revoluci.
  Čistil. Čistil a vymetal. Osvědčil se. Poslali ho vyčistit zasviněný kraj. Žádali od něho – buď rozhodný, pevný, tvrdý, neúplatný. A nesentimentální. Neboj se tvrdě zasáhnout a pamatuj, že když se kácí les, lítají třísky. Pro třísku tě nikdo nebude volat k odpovědnosti.
  Kácel tedy. Třísky lítaly. Vykácel kraj, povolali ho výš. Prosekával se odspodu. Podtínal pozici "doktorského kabinetu". Myslel už tenkrát na to, že by mohl jednou stanout v čele jiného, nedoktorského kabinetu, o němž by mohl s pýchou prohlašovat, že ani jeden z jeho spolupracovníků nemá akademický titul?
  Les se ovšem vykácí rychle, ale nový dorůstá hrozně pomalu. Nebyla jeho tragédie, že se najednou ocitl na holé pasece? Rozmáchlý dřevorubec neměl do čeho zatít. Velikáni padli. Žádný kmen už mu neclonil slunce. Tyčil se nad okolím, sám velikán. Velikány podťal. To znamená, že velikány je možno podtínat. Také jeho, velikána, je možno podtít.
  (1990, s. 114)

  + v 17. kapitole jsou hezké úvahy o smyslu života, co pomáhá člověku dojít naplnění – zda moc, láska, dobře vykonané dílo, sláva… Stojí za přečtení.

  smazenaryba

  09.02.2017

  Ako chutí moc je jedno z tých výnimočných diel, ktoré vzniknú, keď talentovaný autor píše na tému ktorej rozumie, je s ňou bezprostredne spätý a vie ju podať jedinečným spôsobom. Ako sám Mňačko napísal, hlavná sila diela spočíva hlavne vo vtedajšej horúcej aktuálnosti témy, o literárnej stránke diela však až tak vysokú mienku nemal. Ja ako čitateľ však musím skromne nesúhlasiť a povedať, že Ako chutí moc je aj po formálnej a literárnej stránke brilantné dielo a pôvodný slovenský Mňačkov text je tak krásny ako len slovenský text môže byť. Nie, nebojte sa, nečakajte archaizmy a poetické frázy. Toto je moderné dielo a moderný text pre každého čitateľa, pre ktorého je daná téma potencionálne zaujímavá. A áno, v istom zmysle stále znepokojivo aktuálna.

  Marbo

  25.01.2017

  Nejsilnější stránkou téhle knihy je skutečnost, že to ani nemusí být fikce. (Ne)skutečně mrazivá zpověď o životě aparátčíka

  Lodja

  18.01.2017

  70 % obsahu knížky odtušíte z názvu. Člověk, který propadl moci a analýza jeho života od bývalého přítele. Děj jako by nebyl ani tak důležitý, nějaké ženské, to ano, ale hlavní je postupný přerod z nadšeného regionálního revolucionáře na alkoholickou trosku.
  Ladislav Mňačko se jakožto žurnalista nezapřel a celé je to věcné, rázné, stručné. Otázkou je, jestli je to dobře, či nikoli.

  BrozaM

  03.07.2016

  Rozhodně doporučuji ke čtení. Některé pasáže jsou trochu nudnější, ale líbilo se mi, že "příběhy" o státníkovi nešly chronologicky, ale tak nějak na přeskáčku – pro mě velké plus knihy.
  Možná, že jsme všichni tak trochu pozlacené vrány. 🙂

  Grayling

  01.07.2016

  Ideální kniha pro všechny, kteří touží vstoupit do politiky.

  borsalino_csfd

  05.12.2015

  Přiznávám se hned na začátku, že knihu Jak chutná moc čtu asi potřetí a pořád obdivuji vypravující Mňačkův styl, popisující přerod svého přítele v mocného komunistu, třímajícího v rukou téměř neomezenou moc a jeho pád. Knihou se nese jisté temné zlo, strach, špehování i v tak osobním a pohnutém okamžiku, jakým je pohřeb. A přitom se ani nedozvíme, jak se hlavní hrdina jmenuje. Fantazie.

  Továrna

  06.10.2015

  Prvními pár stránkami jsem se nejistě prokousával. Ale pak mě kniha naprosto pohltila a unášela mě až do konce. Několikrát jsem si při čtení řádků tohoto příběhu vybavil Orwellovo 1984. Jistá paralela tam je znatelná. Akorát tato kniha má něco navíc. Odehrává se v tehdejší současnosti a v tehdejším Česko-slovensku. Je napsána člověkem, který byl aktivním členem KSČ, než se se stranou ideologicky rozešel a stal se jejím velikým kritikem. I proto je tato kniha uvěřitelná, je pravdivá, je skutečná… A je stále aktuální!

  MarkétaLore

  21.05.2015

  Právě dočteno. ¨
  Kniha o jednom odvážném partizánovi, dobrém komunistovi, normálním chlapovi, který prostě měl to štěstí že neuhořel, a tak vyhasnul. Nevím co tím chtěl Mňačko říct, možná chtěl jen pokárat politiky, že se nechovají a nežijí úplně na 100 procent. Protože dnes se podle mě dějí horší věci, než co je v knížce. Chápu proč knížku zakázali, ale dnes by se ještě mohli chlubit, že i ti co sešli z cesty byli na dnešní poměry v normě. Uvidím, nechám to uležet, a myslím že si odnesu víc než jen to, že pohřby jsou na prd.

  padre

  28.10.2014

  zaujímavé, svižné čítanie o ceste na vrchol a následnom páde…

  jarmik

  26.09.2013

  Románem \"Jak chutná moc\" (1967) se p. Mňačko zapsal už kvůli tomu názvu. Představuju si, že když člověk coby spisovatel vymyslí takto jedinečný název pro román, tak napsat tu knihu je už pak maličkost.

  Článek na blogu zde: http://jarmik-pise.blogspot.cz/2011/09/jak-chutna-moc-ladislav-mnacko.html

  Koka

  05.05.2013

  Literárne kvality tejto knihy nie sú v súlade s hodnotou jej posolstva, ale aj tak, vlastne práve preto, treba si ju prečítať.

  maryzka

  23.06.2012

  Kdo, chce s vlky žít musí s nima výt.

  chamyl

  18.01.2012

  Souhlasím s nightlybirdem: tato kniha je aktuální stále a podobně jako například některá Orwellova díla bude – dle mého názoru – aktuální vždy. Moc chutnala, chutná a bude chutnat stále a je úplně jedno v jakých barvách. Román je bohužel takovou osnovou pro životopisy většiny revolucionářů a mladých bojovníků, kteří svůj boj nakonec "vyhráli"… Mňačko se zde velmi umně a bez zbytečného patosu vypořádává s vlastní frustrací z vlády komunistů v 50. letech, kterým sám původně aktivně a z upřímného přesvědčení pomáhal k moci. Velmi zajímavé a nadčasové čtení.

  nightlybird

  06.12.2011

  bikerbm – ona ta kniha byla nepochybně ve své době aktuální, aktuální natolik, že byla na indexu, tj.zakázaná. Nechci se přít, zda Mňačko napsal lepší knihy. Někdy je ale důležitější než literární hodnota knihy její pravdivost. Nebo se snad pletu?
  A navíc si nemyslím, že by svou aktuálnost ztratila – stačí se jen rozhlédnout kolem sebe a vidíme, že moc chutná i dnes. Barva se mění, koryto zůstává.

  buturenka

  05.12.2011

  tak s touto knížkou jsem měla děsnou zkušenost … našla jsem ji na půdě u rodičů, udělala referát ve IV. na gymplu v češtině a odnesla si dvojku z chování

  bikerbm

  26.02.2011

  Kdysi táhle kniha musela být velice aktuální!Asi i teď stojí za to si ji přečíst!Ale osobně si myslím,že Ladislav Mňačko napsal mnohem lepší knihy…  TAGS:

  Online Ako chutí moc ebook, Kniha Ako chutí moc FB2, Download Ako chutí moc PDF , Download Ako chutí moc MOBI, Online Ako chutí moc kniha, Zdarma Stažení Ako chutí moc IPhone, Online kniha Ako chutí moc PDF, Zdarma Ako chutí moc DJVU, Zdarma Stažení Ako chutí moc TXT, Stažení Ako chutí moc RTF, Online Ako chutí moc FB2 , e-kniha Ako chutí moc stažení TXT, Zdarma Ako chutí moc stažení kniha, e-kniha Ako chutí moc download MOBI, Stažení Ako chutí moc IPad, Číst Ako chutí moc MOBI, Číst Ako chutí moc DOC, Zdarma Ako chutí moc AWZ, Download e-kniha Ako chutí moc iPad , Zdarma Ako chutí moc DJVU, Download Ako chutí moc e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Ako chutí moc DVD, Číst Ako chutí moc TXT, Book Ako chutí moc stažení DJVU, Ako chutí moc stažení kniha zdarma, Ako chutí moc stažení kniha pdf zdarma, Ako chutí moc pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Ako chutí moc pdf zdarma, Ako chutí moc stažení kniha epub zdarma, Ako chutí moc ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply