Antikrist Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Antikrist Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Antikrist Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Antikrist


Německý voluntarista odhaluje podstatu křesťanství a definuje principy nového hodnotového systému. Křesťanství sjednocuje všechno protikulturní, úpadkové, chorobné a protivědecké – zosobňuje pouhou "mstivost" vůči všemu velikému. Radikální kritika směřuje k popření významu existence křesťanství. Z křesťanské éry musí vzejít nová doba, jež prostřednictvím "přehodnocení všech hodnot" zrodí zcela revoluční hodnotovou koncepci, opírající se o ocenění boha života. Razantní odmítnutí křesťanství formuje zcela originální systém hodnot.Kniha v českém jazyce!


Stažení Antikrist zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Antikrist (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Antikrist zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Antikrist.pdf (EUR-0.00)

  Antikrist.epub (EUR-0.00)

  Antikrist.doc (EUR-0.00)

  Antikrist.txt (EUR-0.00)

  Antikrist.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Antikrist.PDF – (EUR 0.00);

  Antikrist.MOBI – (EUR 0.00);

  Antikrist.EPUB – (EUR 0.00);

  Antikrist.DOC – (EUR 0.00);

  Antikrist.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Der Antichrist (1895)

  Žánr:
  Literatura naučná, Filozofie
  Vydáno: , Votobia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (16)

  Přidat komentář

  angloumene

  16.09.2017

  Jakožto křesťana mě vždy zajímal tento dnes kultovní pohled z druhé strany mince. Upřímně mi ale přišlo, že Nietzsche zhruba ve dvou třetinách knihy pouze nepodloženě štěká. Zbylá třetina knihy skutečně obsahuje pádné argumenty, které mohou zaujmout lecjakého křesťanského skeptika.
  Celkově knihu hodnotím jako relativně náročnou a díky svému extrémně negativnímu ladění a urážkám leckoho (třeba Němců) také za velmi málo čtivou. Jistě se jedná o historicky velice zajímavé dílo, které má po středověkém náboženském útlaku ve společnosti své zcela zasloužené místo, mě ale jako čtenáře příliš nepřesvědčilo.

  laepus

  28.10.2016

  Jedna je z povinnosti za to, že jsem to zvládl dočíst, ale stálo mě to hodně sil. Tolik nenávisti a zloby narvat na tak málo stránek chce umění. Nietzsche by byl skvělý případ pro Freuda, protože tam evidentně bylo něco patologického v tom člověku, s čím se sám nedokázal vyrovnat a musel vyblít to, co vyblil. Jestli Nietzscheho v dětství ojel nějaký úchylný kněz nebo mu rabbi v jeho městě ukradl kuličky na hraní nevím, ale něco podobného tam být muselo.

  Hrefna

  10.08.2015

  Náročná kniha, mnoho pasáží jsme četla několikrát a pak jsme vzdala touhu po plném pochopení textu. Potkala jsme v ní mnoho momentů k zamyšlení a nový pohled na křesťanství, který mě obohatil, ale také mnoho takových, které mě popudili. Je to jednostranný text, pouhá kritika, ne kritické zamyšlení.
  Z knihy je cítit veliká nenávist k insituci křesťanství (ale i k židům, anarchistům, čandale, samotným věřícím,…) a ani minimální snaha o nalezení jediného pozitivního aspektu.
  Říkám si, že křesťanství jeho život ovládalo možná více, než prostého vyznavače víry. Byl jím pohlcen a vším co v něm vyvolávalo – zlobou, nenávistí a nepochopením. Já, jako prostá nevěřící, se cítím býti více svobodnou než on.

  Marquis

  23.05.2015

  Béďa znovu chrlí oheň a síru onanujúc nad vlastnou skvelosťou a domýšľavosťou, tentoraz na partaj nespratných kresťanov. Iste, niektoré Nietzscheho výplody samozrejme dávajú zmysel, nič to však nemení na tom, že Antikrist by sa dal zhrnúť kľudne do desaťstranového pamfletu a určite by nestratil nič zo svojej 82-percentnej "oslnivosti". Mám rád jeho výroky vytrhnuté z kontextu, len preto hodnotím objektívne za ***, inak mi je táto postavička zamlčaného buzeranta, maminkinho maznáčika (a zároveň pokryteckého misogyna), überfilozofa par excellence a neskrytého antisemitu v histórii obzvlášť odporná…

  JohnMiller

  14.04.2015

  Friedrich Wilhelm Nietzsche (* 15.10. 1844 – † 25. august 1900) patrí bezpochyby k najkontroverznejším filozofom 19. Storočia. Bol takisto profesorom, filológom, básnikom a hudobným skladateľom, čo sa odrazilo aj na jeho publikáciach. Jeho filozofické diela, spisy a teórie ešte dneska vzbudzujú v spoločenských vedách istú dávku nejednotnosti názorov. Jedni ho považujú za najvýznamnejšieho filozofa 19. Storočia a iní zase za psychicky chorého, „pošahaného magora“ ktorého silne ovplyvnilo detstvo v čisto ženskej spoločnosti. Nietzsche je dneska kritizovaný za náročnosť jeho diel pretože, vyslovene, nejde o odborné čítanie v tom pravom slova zmysle. Čitatelia odbornej literatúry majú problém preniesť sa cez aforickú štylistiku diela. Vo svojej podstate je to písané formou umeleckou, kritiky sú veľmi osobité, priam ľudsky výbušné a celé to má nádych silných ale hlavne negatívnych emócií, čo mne teda rozhodne sadlo.
  Viac v recenzii.

  Palivo

  11.03.2015

  Za věty typu "Co je škodlivější než jakákoliv neřest? Účinná soustrast se všemi nezdařilými a slabými – křesťanství." si u mě tenhle pán vysloužil hned z kraje pět hvězd, ale jelikož jsem z přibližně 140 000 slov v této knize nerozuměl asi 85 000, tak musím dát o hvězdičku níž a počkat, až to na ČT natočí jako seriál s Martinem Dejdarem.

  PS: čtení Antikrista při sraní ve Starbucks (tato věta je zároveň odpovědí na otázku, proč jsem byl ve Starbucks) bych na měřítku divných pocitů zařadil vedle momentu, kdy jsem našrot dorazil ve čtyři ráno do KFC s kompletním pětikilovým vydáním Proustova Hledání ztraceného času a objednal jsem si "hjvalucwvmdppgc.!"

  rostwin

  09.10.2014

  Asi nejsem člověk nejvzácnější…
  Ač mám Nietzscheho rád, tady plive na vše, na vše náboženské, ale i na kulturu ve které jsme všichni vyrostli…

  Bacileus

  05.08.2014

  Tady Nietzsche položil základ, na němž se konečně dá něco stavět. Aneb, jeden z prvních, kdo vyšel z křesťanské mlhy na světlo.

  NEGR

  12.06.2014

  Docela složitá kniha – člověk by měl znát Bibli atd., což dnes není běžné… a to jsem ji při prvním čtení chvílemi četl za jízdy na kole, takže pochopení bylo asi nevelké.
  Střípky:
  "pravda není nic, co by jeden měl a jiný neměl"
  "Nejobyčejnější lež je ta, jíž člověk obelhává sama sebe; obelhávat jiné je poměrně výjimečný případ."
  "člověk stranický se nezbytně stává lhářem"

  Algren

  29.11.2013

  Knihu som začal čítať avšak som ju nedočítal. Priznám sa bez okolkov, že som jej veľmi málo rozumel. Nie preto, že by som mal nejaký vyhradený názor na autora alebo na náboženstvo. Nerozumel som samotnému textu. Nečakal som, že polka knihy je text a druhá polka knihy sú vysvetlivky k tomu textu. A rozhodne sa nechystám čítať bibliu aby som mal predstavu o čo tam ide.

  MorriconeTheGod

  25.10.2013

  Žádné sr..í s mladou paní aneb Nietzsche a jeho filofozování kladivem. Silné dílo, jehož geniální autor se skutečně nikdy nebál říct, co měl na srdci. Psané nikoli formou souvislého textu, ale jakýchsi poznámek či aforismů. Úžasně pronikavý vhled a zároveň schopnost rozbořit stavidla zpuchřelých hodnot, to je Nietzscheho devizou. Nečekejte žádný strukturovaný, propracovaný filozofický systém, ale úžasnou hustotu fascinujících myšlenek.

  takjinak

  22.05.2013

  K zamyšlení a rozvaze o náboženství… Ač je zde (a nejen zde) Nietzche dost nekompromisní, dá se o jeho myšlenkách hloubat. Najdete tvrzení, na které kývnete, i nad kterými budete nesouhlasně kroutit hlavou, ale o každé budete přemýšlet v konetxtu svého života… a o tom filozofie je… Tedy alespoň pro mne

  Garik

  07.11.2012odpad!

  Odpad! Ako inak možno nazvať (a ohodnotiť) dielo, ktorým jeho autor už od prvých riadkov dal všetkým jasne na známosť, že ak majú v jeho očiach za niečo stáť, musia byť pripravení stotožniť sa s jeho myšlienkami a názormi, lebo inak sú preňho iba odpadom? Stotožniť sa s myšlienkami, ktoré sa ostatne ani neunúval jasne rozviesť a ozrejmiť. Možno bol toho názoru, že každý, kto má byť vôbec hoden pochopiť čokoľvek z tohoto jeho dôležitého posolstva, sa má skloniť a pokorne preštudovať celú velikánovu (teda jeho) spisbu. Túto knižku preto, v snahe napomôcť pochopeniu myšlienok génia, prekladateľ Rastislav Škoda opatril 8-stranovým vysvetľujúcim úvodom a za 60-mi stranami samotného Nietzscheho textu ešte pridal 46 strán objasňujúcich poznámok (ku ktorým sa treba takmer neustále obracať).
  Preto mi tento „Pokus o kritiku kresťanstva“ pripomína zbierky zákonov, ktoré si k plnému pochopeniu žiadajú haldy ďalšej literatúry. Alebo niečo z moderného umenia, kde zástupy kritikov ponúkajú vlastné interpretácie, vysvetľujúce nezasväteným, čo daným výtvorom autor vlastne myslel.

  Z celého tohto spisku cítiť obrovskú túžbu slabého človeka byť silným, pretavenú do megalomanských snov o vlastnej veľkosti. Aby si dokázal silu svojho ducha (o slabosti vlastného tela sám nemohol mať žiadnych pochýb), musel dokazovať malosť a slabosť zvyšku ľudstva. Týmto je neprehliadnuteľne poznamenaná celá rétorika „Antikrista“, tohto agresívneho, jedovatého, paranoidného a velikášskeho pamfletu.
  Je až zarážajúce, že takého zatrpknutého a zlostného nešťastníka, autora slaboduchých textov a hlásateľa takej hŕby nezmyslov, môže také množstvo ľudí považovať za „veľkého filozofa“ a ctiť ho.

  Na str. 14 môžeme čítať:
  „Slabí a nepodarení nech zahynú: to je prvá zásada našej lásky k ľuďom. A k tomu sa im má ešte dopomôcť.
  Čo je škodlivejšie ako akákoľvek neresť? – Aktívny súcit so všetkými nepodarenými a slabými – kresťanstvo…“

  – To je toto naozaj také úžasné a hodné obdivu? A takýmito skvostnými a hlbokými myšlienkami „veľkého intelektuála“ je toto útle dielko priam preplnené.

  Ale možno by som sa tu mal hneď ospravedlniť. Veď ako si len ja – priemerný, čandala, navyše slaboch a naprostý dekadent – môžem dovoliť takto kydať na tohto výnimočného filozofa, tohto najslobodnejšieho a najdôstojnejšieho človeka, tohto aristokrata ducha, jeho nedoceniteľné dielo a týmto opovážlivým činom sa priečiť prírodnej zákonitosti prvého rádu, t.j. kastovému poriadku?
  Snáď mi bude odpustené – veď, ako povedal sám génius: „Rozhorčovať sa je výsada čandalov.“

  Knihu ako celok by som ohodnotil vyššie (práca prekladateľa), ale napokon som sa, podľahnúc svojim zbabelým, ľstivým a nízkym inštinktom, rozhodol „oceniť“ samotného „Antikrista“.

  eraserhead

  01.04.2011

  Sžíravá, filosoficky podložená, trefná, přesto humor nepostrádající kritika křesťanství se silou a účinkem kobercového náletu. Příjemné počteníčko.

  Sobis87

  02.01.2011

  Nietzcheho agresivní filosofie je v jeho nezaměnitelném cynickém projevu na stránkách Antikrista intelektuálně bohatá a zábavná zároveň. Jakožto člověk vnímající Boha především jakožto zaběhnutou a staletími prověřenou reklamní značku, Nebe jakožto prázdný příslib, Peklo jakožto slámou vycpaného strašáka a křesťanství jakožto na důvěřivých lidech prosperující firmu, si Nietzcheho tvorby velmi vážím a myslím si, že zrovna Antikrista by si při větším zapojení mozkových závitů měl přečíst každý. V antice by tohoto filosofa bezpochyby anihilovali tím nejkrutějším způsobem, ale doba díkybohu pokročila a Antikrista si nyní může i děcko zakoupit v Levných knihách. Tenhle sborník trefných myšlenek by bezpochyby rozbrečel papeže více než Sofiina volba.

  japp

  Velmi pozoruhodné Nietzscheho dílo. V některých otázkách velmi rozporuplné, jinak komplexní kritika základních křesťanských hodnot a historie tohoto náboženství. Kritika náboženství, stejně jako kritika církevní institucionalizace, zde vychází z debaty nad základními hodnotami a pojmy křesťanství. Pojmy jako dobro, láska, rovnost a mnohé další jsou v očích Nietzscheho pojmy křesťanstvím znásilněné. Navíc podává filozofické důkazy, proč tomu tak je. Za dobu, která mohla křesťanství vymýtit, považuje Nietzsche renesanci, ovšem poukazuje na negativní působení Luthera a celkově protestantství v této době. V mnohých názorech je možné se s Nietzschem ztotožnit, ovšem některé by vyžadovaly obsáhlejší polemiku.
  "Není nikomu dáno na vůli, stát se křesťanem: nelze být na křesťanství "obrácen", je třeba být k tomu dostatečně nemocný…"
  (e-book)  TAGS:

  Online Antikrist ebook, Kniha Antikrist FB2, Download Antikrist PDF , Download Antikrist MOBI, Online Antikrist kniha, Zdarma Stažení Antikrist IPhone, Online kniha Antikrist PDF, Zdarma Antikrist DJVU, Zdarma Stažení Antikrist TXT, Stažení Antikrist RTF, Online Antikrist FB2 , e-kniha Antikrist stažení TXT, Zdarma Antikrist stažení kniha, e-kniha Antikrist download MOBI, Stažení Antikrist IPad, Číst Antikrist MOBI, Číst Antikrist DOC, Zdarma Antikrist AWZ, Download e-kniha Antikrist iPad , Zdarma Antikrist DJVU, Download Antikrist e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Antikrist DVD, Číst Antikrist TXT, Book Antikrist stažení DJVU, Antikrist stažení kniha zdarma, Antikrist stažení kniha pdf zdarma, Antikrist pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Antikrist pdf zdarma, Antikrist stažení kniha epub zdarma, Antikrist ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply