Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Autobus Karosa 900 - historie, vývoj, technika, modifikace


Domácí výrobce autobusů Karosa Vysoké Mýto, jehož vozidly se u nás někdy v životě svezl snad úplně každý, musel na počátku devadesátých let 20. století – tak jako celé tehdejší Československo a později Česká republika – projít celou řadou zásadních změn. Karose se podařilo výrobu zachovat a současně ji (díky partnerství s evropskými automobilkami Renault a IVECO) modernizovat a povznést na novou úroveň. Autobusy řady 900 už představovaly "západní" vozidlo, které se kromě tradičních trhů prosadilo i v zahraničí.
Kniha zachycuje specifický vývoj řady 900 od poloviny 90. let až po rok 2004. Renomovaný autor zde nabízí historii jejich vzniku a vývoje, přehled všech typů a modernizací (městské, linkové, dálkové), popis úspěšných exportních verzí Récréo a Axer, článkových verzí i speciálních provedení. Výklad je doplněn podrobným přehledem technických údajů, barevnými nákresy jednotlivých typů a velkým množstvím fotografií.Kniha v českém jazyce!


Stažení Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace.pdf (EUR-0.00)

  Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace.epub (EUR-0.00)

  Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace.doc (EUR-0.00)

  Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace.txt (EUR-0.00)

  Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace.PDF – (EUR 0.00);

  Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace.MOBI – (EUR 0.00);

  Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace.EPUB – (EUR 0.00);

  Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace.DOC – (EUR 0.00);

  Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Doprava, Technika a elektro
  Vydáno: , Grada
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  Primán

  06.06.2017

  Ze všech typů, které v knihách této edice vyšly je mi tento nejbližší a to asi proto, že u nás na Slánsku a Kladensku tytu vozy ještě běžně jezdí a přicházím s nimi do každodenního styku. Proto nechápu proč je kniha označována jako "retro" když tento typ ještě pravidelně jezdí. Jinak super pro maniaky do autobusů

  mira.l

  16.12.2016

  Je to trochu zvláštní, jak ten čas letí… Autobusy Karosa řady 900 ještě tu a tam někde jezdí, i když už spíše výjimečně, ale ještě před několika málo lety byly poměrně běžné, a už o nich vychází kniha v edici "Retro".
  V úvodu je krátce nastíněna situace v Karose v úvodu 90. let, příchod strategického partnera v podobě firmy Renault, poté na sklonku roku 1999 začlenění Karosy do holdingu IRISBUS, kterou vytvořila firma Iveco a Renault. Zmíněna je i zásadní rekonstrukce továrny v letech 2000 – 2002.
  Následuje představení samotné řady 900, kterou tvořily vlastně 4 generace vozidel. První řada 930 a 940 byla osazena motory specifikace EURO 2, následovaly modernizované řady EURO 2 930E a 940E, následovány řadou 950 a 960 – EURO 3. Poslední generaci tvořily modely 950E a 960E. Zde je popsán vývoj od zrodu prototypů a fáze zkoušek přes vylepšená provedení po export do západní Evropy.
  Další kapitola je věnována podrobnému popisu řady 930. Dále jsou popsány velmi úspěšné modely školních autobusů Récréo a Axer, které zaznamenaly nečekaný úspěch hlavně ve Francii, ale i v jiných západoevropských zemích.
  Další kapitola je věnována modelové řadě 950, od městských až po dálkové modifikace. Poté se kniha věnuje článkovým vozům, které vznikaly především v městských verzích a v počtu 27 ks na výslovné požadavky některých dopravců v linkovém provedení. Závěr knihy je věnován několika speciálním provedením: vozům s plynovým pohonem, "skříňovým" modelům pro Janáčkovu filharmonii, Divadlo Spejbla a Hurvínka a také pro vězeňskou službu.
  A jak knihu zhodnotit? Popravdě řečeno, v těch číselných označeních má čtenář, který není zrovna bývalým řidičem autobusu Karosa řady 900 nebo mechanikem v dopravním podniku, trochu zmatek. Různé typy, skoro vždy několik modifikací jednoho typu, lišících se vlastně detaily – použitými motory nebo převodovkami. K tomu modely Récréo a Axer, které byly vlastně také modely z řad C 935, C 955, resp. C 956, celé je to trochu nepřehledné, ale to není chyba knihy, tak se prostě v Karose číslovalo.
  Pochvalu zaslouží bohatá fotodokumentace, kniha neobsahuje klasickou barevnou přílohu na konci, jak bývá v této edici zvykem, ale barevné fotografie jsou v celé knize, střídány s černobílými.
  Co mi tady trochu chybělo, bylo nějaké závěrečné zhodnocení této řady v době svého vzniku jistě velmi úspěšných a kvalitních vozidel, vlastně by se dalo říct, že by tu měl být možná nějaký "epitaf" nebo "nekrolog", protože s touto řadou vozidel se uzavřela historie Karosy jako samostatné značky, která vznikla v r. 1948 a jejíž historie sahá až ke slavné továrně na kočáry Josefa Sodomky, který ji založil v r. 1896. Vysokomýtská firma ale stále žije, od 1.1.2007 pod názvem Iveco Czech Republic vyráběla autobusy Irisbus, v posledních letech pak Iveco Bus. Toto mohlo být na konci krátce zmíněno a zrekapitulováno. Jinak jsem ale ale spokojený, moje poctivé 4 * si kniha zaslouží.  TAGS:

  Online Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace ebook, Kniha Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace FB2, Download Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace PDF , Download Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace MOBI, Online Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace kniha, Zdarma Stažení Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace IPhone, Online kniha Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace PDF, Zdarma Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace DJVU, Zdarma Stažení Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace TXT, Stažení Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace RTF, Online Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace FB2 , e-kniha Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace stažení TXT, Zdarma Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace stažení kniha, e-kniha Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace download MOBI, Stažení Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace IPad, Číst Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace MOBI, Číst Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace DOC, Zdarma Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace AWZ, Download e-kniha Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace iPad , Zdarma Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace DJVU, Download Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace DVD, Číst Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace TXT, Book Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace stažení DJVU, Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace stažení kniha zdarma, Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace stažení kniha pdf zdarma, Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace pdf zdarma, Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace stažení kniha epub zdarma, Autobus Karosa 900 – historie, vývoj, technika, modifikace ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply