Bergersdorf Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Bergersdorf Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Bergersdorf Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Bergersdorf


Obyvatelé vesnice Bergersdorf v německém jazykovém ostrově na Jihlavsku (dnes Kamenná) vítají patnáctý březen 1939 nadšeně jako den osvobození. Od tohoto okamžiku odvíjí autorka poutavé vyprávění o osudech obyčejných „malých“ lidí zasažených „velkými“ osudovými událostmi. Po nezdařeném atentátu na Hitlera nastává zatýkání, záhy vzplane synagoga, šéf berlínského Hlavního úřadu SS Gottlob Berger prohlašuje „svoji“ ves za SS-Dorf, tedy ves SS, a starosta Hondl se chtě nechtě zaplétá s novou mocí. Když se v květnu 1945 karta obrací, nastupuje msta a nenávist, stejná jako ta, jež stála na počátku popisovaných událostí.Kniha v českém jazyce!


Stažení Bergersdorf zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Bergersdorf (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Bergersdorf zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Bergersdorf.pdf (EUR-0.00)

  Bergersdorf.epub (EUR-0.00)

  Bergersdorf.doc (EUR-0.00)

  Bergersdorf.txt (EUR-0.00)

  Bergersdorf.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Bergersdorf.PDF – (EUR 0.00);

  Bergersdorf.MOBI – (EUR 0.00);

  Bergersdorf.EPUB – (EUR 0.00);

  Bergersdorf.DOC – (EUR 0.00);

  Bergersdorf.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura světová, Literatura faktu
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  ArthasKarfa

  14. ledna

  Skvělá kniha mapující události v jihlavském jazykovém ostrově těsně před druhou světovou válkou a při jejím průběhu. Velmi poutavě napsaný příběh jedné vesnice a jejích obyvatel nejprve pod vlajkou Československa a později pod hákovým křížem. Kdo chce pochopit sudetsko-německou otázku rozhodně se pusťte do četby tohoto exkurzu na Jihlavsko.

  Jana283

  08.09.2017

  Nečte se lehko, ale je to velmi potřebná kniha. Dějiny jsou surové a nejsou černobílé

  Toffee

  27.06.2017

  Hodně zajímavé čtení, spíš dokument než román. Ať už se na to dívá člověk z kterékoli strany, ta doba byla šílená a oceňuji, že autorka projevila snahu popisovat události v obci co možná nejobjektivněji, i když určité pochybnosti jsou namístě (vzpomínky pamětníků nezřídka popisují to, čemu lidé chtějí věřit a věří, že se stalo, proto tutéž scénu každý z aktérů popisuje trochu jinak). Otevřeně popisuje německý nacionalismus, vítání Hitlera jako osvoboditele, vytloukání oken a surovosti vůči Židům i Čechům, vynucovaný vstup do strany ve stylu "když nejsi s námi, jsi proti nám", všechnu tu nadřazenost a neochotu připustit si, na čem se podíleli. A pak samozřejmě druhý pól – česká poválečná odveta, která si s nimi v ničem nezadala. Nejzajímavější pro mne ale byl popis každodenního života, dcery jezdící na učňovské statky, zemědělští brigádníci z Říše, okázalost slavností, jaká jídla vařili…

  cori

  20.08.2016

  Jedná se o kroniku života obyvatel vesnice Kamenná v jihlavském jazykovém ostrově v letech 1939 až 1945. Hlavními hrdiny jsou členové rodiny starosty Hondla (dvě dospívající dcery a syn), kteří mají radost, že se konečně stali součástí Říše a osvobodili se z útlaku Čechů. Autorka popisuje různé slavnosti a průvody v uniformách, veselice, přehlídky, které se konaly v Jihlavě a kam všichni Němci jezdili. Rodině se žije skvěle, obec v roce 1942 získá titul Vesnice SS, protože měla nejvíc přihlášek do řad všeobecných SS a do Zbraní SS (v roce 1939 zde žilo (92 Čechů) 239 Němců, z nichž se 47 mužů přihlásilo do SS). Později začnou přicházet úmrtní oznámení, padlo 22 místních a další byli nezvěstní.Autorka po osvobození popisuje řádění partyzánů, Rusů a rabování českými sousedy i odsun.
  Autorka informace získala hlavně od své tchýně, která byla dcerou starosty Hondla, cituje i projevy různých nacistických pohlavárů, dobový tisk i vyhlášky. Chyběla mi zpětná reakce či reflexe na celou válečnou dobu i odsun vyhnaných Němců. Zajímalo by mě, jaký mají vztah k Čechům a zda se považují za oběti nebo uznávají svůj podíl na rozbití Československa a napomáhání Hitlerovi v jeho vraždění (třeba i tím, že drželi eintopfovou neděli a ušetřené peníze za maso posílali na konto Díla válečné zimní pomoci).

  horrigan

  23.02.2016

  Zajímavý námět, ale vcelku nezajímavé zpracování. Škoda…

  Dalda

  19.01.2016

  Velmi zajímavá kniha o osudech obyvatel jedné moravské vesnice obývané především německým obyvatelstvem. Autorce se podařilo na základně vzpomínek pamětníků a dalších pramenů přiblížit současným čtenářům život sudetských Němců, kteří nejprve přívitali nacismus, ale pak pochopili svou chybu.

  Chemiczka

  01.01.2016

  Nelehké téma – ostuda obou národů – Čechoslováků i Němců. Kratší zápisky, chronologicky jdoucí za sebou, popisující životy rodin v oblasti Sudet v průběhu let 1938-1945.
  Zpočátku jsem se do nich vůbec nemohla začíst, vzhledem ke spoustě jmen a míst, jsem se ztrácela jak v místě, tak v ději. Až později jsem se začala orientovat a více se zajímat o rodinu bývalého starosty Bergersdorfu, W. Hondla. Zažijete počátek obsazení Sudet a následnou árizaci vesnice i okolí. Tam se má vlastenecká dušička zhrozila nad chováním Němců/nacistů – ale přece jen to se dalo očekávat. Průběh války celá vesnice prožívala víceméně klidně, až v pokročilích letech války byl chod vesnice narušen zprávami o zmizelých či padlých vojáků původem z Bergersdorfu.
  Konec je samozřejmě v duchu pomsty Čechů i Slováků – pochopitelné po všech válečných útrapách.
  Kniha je vlastně kronikou zla a zášti v duši člověka. Smutné, a doufám, že poučné pro další generace. Pro mě povinnost pro pochopení situace obyčejných lidí při zabíraní Sudet, a posléze při vysídlování Němců.

  dearkiki

  14.10.2015

  Všední i nevšední život na jedné německé vsi u Jihlavy. Zpočátku jsem se trochu nudila při popisování nespočtu děkovných slavností a uvítacích akci po příjezdu německé armády, ale s postupem války docházelo i v životech obyvatel Bergersdorfu k zásadním změnám. Přibývalo zpráv o padlých a ostatní se museli přizpůsobovat novým pořádkům. Snad nakonec i pochopili, že to vytoužené osvobození je stálo až příliš a skutečnou svobodu jim nepřineslo.
  Kapitoly, které se věnují nechutným událostem po skončení války jsou jen důkazem toho, že krutost není vlastní národům, ale lidem. Smutné.

  Claricia

  25.12.2012

  Už podle popisu velmi zajímavá knížka – pro mě i kvůli tomu, že zpracovávám historii jednoho domu v Kamenné, právě jednoho z těch, odkud byli Němci vystěhováni. Literatura tohoto typu mě velmi zajímá a doufám, že knih, jako je tato, bude přibývat. Případně uvítám tipy na další knížky zabývající se mimo jiné tématem vyhnání Němců.  TAGS:

  Online Bergersdorf ebook, Kniha Bergersdorf FB2, Download Bergersdorf PDF , Download Bergersdorf MOBI, Online Bergersdorf kniha, Zdarma Stažení Bergersdorf IPhone, Online kniha Bergersdorf PDF, Zdarma Bergersdorf DJVU, Zdarma Stažení Bergersdorf TXT, Stažení Bergersdorf RTF, Online Bergersdorf FB2 , e-kniha Bergersdorf stažení TXT, Zdarma Bergersdorf stažení kniha, e-kniha Bergersdorf download MOBI, Stažení Bergersdorf IPad, Číst Bergersdorf MOBI, Číst Bergersdorf DOC, Zdarma Bergersdorf AWZ, Download e-kniha Bergersdorf iPad , Zdarma Bergersdorf DJVU, Download Bergersdorf e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Bergersdorf DVD, Číst Bergersdorf TXT, Book Bergersdorf stažení DJVU, Bergersdorf stažení kniha zdarma, Bergersdorf stažení kniha pdf zdarma, Bergersdorf pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Bergersdorf pdf zdarma, Bergersdorf stažení kniha epub zdarma, Bergersdorf ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply