Bloudění Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Bloudění Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Bloudění Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Bloudění


Román, jehož historické pozadí tvoří třináct let pobělohorských dějin, valdštejnská perioda třicetileté války a jehož ústředním tématem je symbolické bloudění a vzájemné hledání dvou smyšlených, citově spjatých postav z protikladných náboženských táborů. Na pozadí monumentálního obrazu tragické doby válek, vražd a nenávisti, obrazu svědčícího o autorově rozsáhlé historické poučenosti, líčí příběh lásky českého protestantského rebela ke španělské katolické krasavici. Jejich vzájemné bloudění a hledání i jejich konečné spočinutí si v náručí je v pojetí autorově, alegorií o konečném spočinutí českého národa v lůně církevním.Kniha v českém jazyce!


Stažení Bloudění zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Bloudění (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Bloudění zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Bloudění.pdf (EUR-0.00)

  Bloudění.epub (EUR-0.00)

  Bloudění.doc (EUR-0.00)

  Bloudění.txt (EUR-0.00)

  Bloudění.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Bloudění.PDF – (EUR 0.00);

  Bloudění.MOBI – (EUR 0.00);

  Bloudění.EPUB – (EUR 0.00);

  Bloudění.DOC – (EUR 0.00);

  Bloudění.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , Růže České Budějovice
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  Disk

  16.07.2017

  Nádherná věc a čtenářsky velmi náročná. Plno pasáží jest tam velmi nezapomenutelných, třeba hořící Magdeburk. A Andělka jest čistá duše. Silná kniha. Určitě si ovšem sežeňte nejnovější vydání vyšlé u brněnského Hostu. Kromě dokonale zrevidovaného textu bez jakýchkoli textových chyb, kterými překypovala předchozí vydání, tu najdete vyčerpávající slovníček a vysvětlivky. K tomu výborný komentář o textovém vývoji Durychova románu. Díky tomu jsem si tento úchvatný historický román mohl přečíst v kvalitě, kterou předcházející vydání postrádala.

  witiko

  25.04.2017

  Podle mě jeden z vrcholů nejen české historické prózy, ale i české literatury vůbec. Chvilku trvá, než se podaří začíst se do barokního stylu vyjadřování a vyprávění, ale postupně se už fyzicky boříte škorněmi v blátě, slyšíte vrzání sedla a cítíte pach krve. Durych prostě umí jít čtenáři až pod kůži a některé z jeho literárních obrazů a situací už nikdy nelze zapomenout. P.S. Už dlouho se mi nestalo, že by mě nějaká kniha v závěru dojala až k slzám.

  Atuin

  15.12.2015

  Už dlouho jsem nečetla knihu, která by měla tak trefný název, ovšem text je to výborný, silný, kupříkladu to vylíčení exekuce mě hned že začátku doslova zavřelo ústa a pak tak mimochodem přechod jinam, no výborná kniha.

  angloumene

  20.11.2015

  Valdštejn je jedna z mých nejoblíbenějších postav české historie a musím říci, že Durychovo Bloudění se s jeho příběhem plným moci a zrady vypořádal více než dobře. Paralelní milostně – mystický příběh o mladé dívce celé dílo pozvedá a činní příběh zajímavějším.

  Mijagi

  13.03.2014

  Uživatel jarmik to ve svém komentáři níže vystihnul přesně, když Bloudění přirovnal k velkému obrazu. Možná bych to ještě zúžil na panoramatický obraz, do jehož kulis je dovoleno čtenářům vstoupit. Něco jako Maroldovo panorama na pražském Výstavišti, nikoli však znázorňující bitvu u Lipan, ale Bílou horu a události po ní. Poprava 27 českých pánů na Staroměstském náměstí, dobytí Magdeburgu, Valdštejnův útěk z Plzně do Chebu a mnoho dalších, to všechno jsou dějinné mezníky, jichž se lze díky kvalitnímu popisu zúčastnit. Atmosféra z děje číší ponurá a ve všem autor vyzdvihuje úpadek doby, pozitivní pasáže zde téměř nenajdete. Četba vyžaduje velkou soustředěnost, stejně jako postavy příběhu směřují odnikud nikam bitevními poli třicetileté války, bloudí čtenář neustále ve složitém textu, což Jaroslav Durych velice trefně shrnul v názvu díla. Mě osobně tato náročnost donutila pídit se po dalších historických informacích a přesně takové knihy vzbuzující zvědavost mám rád.

  jarmik

  26.09.2013

  Nepamatuju si, z jaké jiné knihy jsem měl srovnatelně silný dojem, že není jen kuriositou pro konverzaci, ale opravdovým uměleckým dílem, pochoutkou pro čtenáře. Nejčastěji mě napadalo přirovnání k velkému obrazu: je to takový obraz ve slovech, který má ukázat třicetiletou válku v Čechách, hlavně však vévodu Albrechta z Valdštejna.

  Článek na blogu: http://jarmik-pise.blogspot.cz/2010/08/bloudeni-jaroslav-durych.html  TAGS:

  Online Bloudění ebook, Kniha Bloudění FB2, Download Bloudění PDF , Download Bloudění MOBI, Online Bloudění kniha, Zdarma Stažení Bloudění IPhone, Online kniha Bloudění PDF, Zdarma Bloudění DJVU, Zdarma Stažení Bloudění TXT, Stažení Bloudění RTF, Online Bloudění FB2 , e-kniha Bloudění stažení TXT, Zdarma Bloudění stažení kniha, e-kniha Bloudění download MOBI, Stažení Bloudění IPad, Číst Bloudění MOBI, Číst Bloudění DOC, Zdarma Bloudění AWZ, Download e-kniha Bloudění iPad , Zdarma Bloudění DJVU, Download Bloudění e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Bloudění DVD, Číst Bloudění TXT, Book Bloudění stažení DJVU, Bloudění stažení kniha zdarma, Bloudění stažení kniha pdf zdarma, Bloudění pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Bloudění pdf zdarma, Bloudění stažení kniha epub zdarma, Bloudění ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply