Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského


František Kožík je naší veřejnosti velmi dobře znám. Vynikl jako romanopisec, dramatik, autor rozhlasových her a knih pro mládež. Z jeho rozsáhlé tvorby jsou nejznámější životopisně historické romány. Těsně před druhou světovou válkou napsal jednu ze svých nejpopulárnějších prací Největší z pierotů. Zachytil zde postavu herce českého původu ve francouzském prostředí. Brzy nato vydal F. Kožík román Básník neumírá, v němž zobrazil život Luise de Camoes. Po válce napsal Kožík román Na dolinách svítá, jejž Karel Horký zhudebnil jako operu s názvem Hejtman Šarovec. V roce 1955 vydává životopisný román Josef Mánes. Pro mládež zobrazil postavu našeho nejznámějšího sportovce Emila Zátopka.
Při příležitosti oslav J. A. Komenského v roce 1958 dostalo se F. Kožíkovi úkolu, aby pro naše i zahraniční čtenáře napsal životopis tohoto velkého Čecha. Kožík, připravený k tomuto poslání několikaletým studiem, napsal knihu, která stručným, ale zároveň beletristicky poutavým způsobem vyvolává ve čtenáři oživujícím způsobem postavu učitele národů. Život Komenského si rozdělil F. Kožík do přehledných epoch podle zaměření jeho díla a těm věnoval jednotlivé kapitoly. Sledujeme tak životopis Jana Amosa od doby, kdy se vrací ze zahraničních studií domů k zdánlivě klidnému životu bratrského kněze, vrátíme se v rychlé retrospekci i k jeho trudnému dětství, prožíváme s ním trýzeň pobělohorského pronásledování, zápasy, kterými se probíjel z hořkosti a nedůvěry k soucitu a k nové víře v lepší osud národa. Čtenář provází Komenského, nejsvětovější postavu našich dějin, na cestách, kdy jako vyhnanec bojoval s neuvěřitelnou silou proti staré nepřízni, proti novým a novým zklamáním, až dospěl k velkolepé vizi, jak převychovat celé lidstvo ke krásnějšímu a bohatšímu životu ve věčném míru. Škola má ovšem v této převýchově čestné místo. I když Kožíkova kniha nezamlčuje žádnou tragédii Komenského života, ukazuje po pravdě Komenského jako hrdinu, který dokázal překonat všechny lidské bolesti a kráčel v čele lidstva své doby. Ačkoliv nejde o román, podává tato kniha nejširším čtenářským kruhům uměleckou i populární formou pokrokový odkaz učitele národů a činí nám ho blízkým a drahým.
Poněvadž první vydání mělo velký ohlas a bylo během jednoho roku rozebráno, předkládá Státní pedagogické nakladatelství veřejnosti druhé, autorem zrevidované vydání této knihy.Kniha v českém jazyce!


Stažení Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského.pdf (EUR-0.00)

  Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského.epub (EUR-0.00)

  Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského.doc (EUR-0.00)

  Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského.txt (EUR-0.00)

  Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského.PDF – (EUR 0.00);

  Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského.MOBI – (EUR 0.00);

  Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského.EPUB – (EUR 0.00);

  Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského.DOC – (EUR 0.00);

  Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , SPN – Státní pedagogické nakladatelství
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  pami

  02.11.2017

  Obsah je vystižen v názvu knihy. Myšlenky J.A. Komenské jsou až neuvěřitelně nadčasové, přitom stále více přehlížené.

  MKrat

  08.12.2015

  Hodnotná kniha- pro ty, kteří čtou životopisy, autor píše výstižně a procítěně,kniha má spád.. Líbila se… ale je to smutný příběh ikony dějin  TAGS:

  Online Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského ebook, Kniha Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského FB2, Download Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského PDF , Download Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského MOBI, Online Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského kniha, Zdarma Stažení Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského IPhone, Online kniha Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského PDF, Zdarma Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského DJVU, Zdarma Stažení Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského TXT, Stažení Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského RTF, Online Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského FB2 , e-kniha Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského stažení TXT, Zdarma Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského stažení kniha, e-kniha Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského download MOBI, Stažení Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského IPad, Číst Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského MOBI, Číst Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského DOC, Zdarma Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského AWZ, Download e-kniha Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského iPad , Zdarma Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského DJVU, Download Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského DVD, Číst Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského TXT, Book Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského stažení DJVU, Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského stažení kniha zdarma, Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského stažení kniha pdf zdarma, Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského pdf zdarma, Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského stažení kniha epub zdarma, Bolestný a hrdinský život J. A. Komenského ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply