Bratrstvo II – Mária Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Bratrstvo II – Mária Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Bratrstvo II – Mária Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Bratrstvo II - Mária


Válka mezi Janem Jiskrou a Huňadem se pomalu obnovuje a tentokrát má navrch uherský gubernátor. Ačkoliv vyhrává většinu důležitých bitev, pomalu se schyluje k míru. Do popředí se totiž dostává problém nezletilého krále Ladislava. Všechny části říše chtějí mít Pohrobka pro sebe, aby se po jeho plnoletosti dostaly k moci. O to usilují i Uhři, kteří by rádi ukončili válku a místo toho se soustředili na získání královy přízně.

Mária mezitím stál pobývá s Talafúsem. Její zášť vůči němu přetrvává, ale zároveň se do jejího srdce pomalu vkrádá opravdová náklonnost. Mária bojuje s touhou pomstít se za Imricha a vůbec všem Čechům, ale zároveň si uvědomuje, že Talafúsovi vděčí za mnohé. Postupem času se k němu chová lépe, nicméně z velké části je to vypočítavostí. Snaží se z něj vymámit jakékoliv vojenské nebo politické tajemství, které pak pomocí svého uherského sluhy předává do své vlasti.

Velkou sílu prokáže v době, kdy je na Talafúsově hradě vězněn Jagerský biskup. Mária mu posílá jídlo na přilepšenou a také tajně zprávy o dění ve světě. Poté, co je smluven mír mezi Jiskrou a Huňadem, musí být biskup propuštěn. Setkává se s Máriou a nabádá ji, aby ve svém úkolu škodit Čechům vytrvala.

Jakmile vojna skončí, dohodnou se Pobera a Talafús na slíbený souboj. Na Jiskrově dvoře se do sebe pustí a Pobera Talafúse těžce zraní. Ten se z bitvy dlouho zotavuje a Mária o něj doma pečuje. Postupem času se ale dostává do podezření, že je to právě ona, kdo Uhrům posílá tajné zprávy. Talafús o ničem netuší a nechce vědět, ale Jiskrův informátor už její počínání sleduje. Nedaří se mu ovšem sehnat důkazy, a tak je bezmocný.

Rota Janka Kozice prožívá klidnější období. Často se stává, že není s kým bojovat, a tak žoldnéři zahálejí. Jenže jednou se zemané dostanou do vesnice, kterou se Uhři chystají vyrabovat. Překvapené soupeře zaženou, ale Janko je, stejně jako Chujava Slimáček, raněn. O všechny raněné se pak na hradě stará knězova sestra Eva. Milé děvče si oblíbí jak Janko, tak upovídaný Chujava. K pokusu získat si její srdce se nakonec odhodlá jen Slimáček, ale neuspěje.

Doma u Koziců hodně strádá zmrzačený Štefan. Tomu se stala Ondrejkova Zuzka blízkou přítelkyní, až se do ni nechtíc také zamiloval. Zuzka se samozřejmě těší na svého Ondrejka a o strastech Štefana nemá nejmenší zdání. Prostřední z bratrů se velmi trápí a chystá se utéct z domu, protože už si neví rady. Jakmile je vyhlášen mír, Ondrejko se vrací domů za Zuzkou, kdežto Štefan tajně prchne za Jankem.Kniha v českém jazyce!


Stažení Bratrstvo II – Mária zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Bratrstvo II – Mária (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Bratrstvo II – Mária zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Bratrstvo II – Mária.pdf (EUR-0.00)

  Bratrstvo II – Mária.epub (EUR-0.00)

  Bratrstvo II – Mária.doc (EUR-0.00)

  Bratrstvo II – Mária.txt (EUR-0.00)

  Bratrstvo II – Mária.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Bratrstvo II – Mária.PDF – (EUR 0.00);

  Bratrstvo II – Mária.MOBI – (EUR 0.00);

  Bratrstvo II – Mária.EPUB – (EUR 0.00);

  Bratrstvo II – Mária.DOC – (EUR 0.00);

  Bratrstvo II – Mária.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Bratrstvo (Jirásek) (2.)

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , Mír
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Čtec

  19.03.2016

  Pravdou je, že Bratrstvo neodsýpá tak rychle jako dnešní knihy téhož žánru. Ale Jirásek tento "nedostatek" bohatě vynahrazuje barvitostí a plasticitou svého vyprávění, opravdovostí a uvěřitelností dialogů, ač jsou vyslovovány poměrně archaickou češtinou…

  Kdo chce mít rychle "sfouknutou" další knihu, pro toho asi nebude Bratrstvo tím pravým ořechovým. Kdo se naopak touží trochu zklidnit, nepospíchat, raději si jednu knihu vychutnat, než zvládnout za stejný čas pět rychlovek, pak s chutí do toho.

  Stejně jako u prvního dílu nelze nezmínit krásné ilustrace Adolfa Kašpara, velmi věrně zobrazující děj knihy. Což opět dokládá rozdíl v přístupu, neboť ze spousty dnešních ilustrátorů mám dojem, že v rámci fofrování text ani neviděli… Ilustrace vás v dokonalé shodě s Jiráskovým vyprávěním poutavě provedou – tentokrát – Košickem, Spiší, Gemerem a východní částí Hontu. Což bylo pro mne, velmi málo znalého těchto krásných koutů Slovenska, jedním z hlavních důvodů, proč si od Jiráska přečíst zrovna Bratrstvo.

  A ještě jedna perlička, která dokumentuje, kterak se za těch zhruba sto let změnil jazyk. Dnes by asi seriózního spisovatele stěží napadlo, aby jedné z hlavních románových postav dal jméno Chujava Slimáček…

  Martin1974

  07.12.2015

  Namôjdušu, táto trilógia priam volá po sfilmovaní!!!

  lampernaqui

  20.10.2015

  Stejně příjemné čtení jako první část. Mária si rozhodně dobře užívá svého postavení,k tomu další popis historického období a nějaká ta menší bojůvka. Jirásku, že já tě nakonec přečtu komplet?  TAGS:

  Online Bratrstvo II – Mária ebook, Kniha Bratrstvo II – Mária FB2, Download Bratrstvo II – Mária PDF , Download Bratrstvo II – Mária MOBI, Online Bratrstvo II – Mária kniha, Zdarma Stažení Bratrstvo II – Mária IPhone, Online kniha Bratrstvo II – Mária PDF, Zdarma Bratrstvo II – Mária DJVU, Zdarma Stažení Bratrstvo II – Mária TXT, Stažení Bratrstvo II – Mária RTF, Online Bratrstvo II – Mária FB2 , e-kniha Bratrstvo II – Mária stažení TXT, Zdarma Bratrstvo II – Mária stažení kniha, e-kniha Bratrstvo II – Mária download MOBI, Stažení Bratrstvo II – Mária IPad, Číst Bratrstvo II – Mária MOBI, Číst Bratrstvo II – Mária DOC, Zdarma Bratrstvo II – Mária AWZ, Download e-kniha Bratrstvo II – Mária iPad , Zdarma Bratrstvo II – Mária DJVU, Download Bratrstvo II – Mária e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Bratrstvo II – Mária DVD, Číst Bratrstvo II – Mária TXT, Book Bratrstvo II – Mária stažení DJVU, Bratrstvo II – Mária stažení kniha zdarma, Bratrstvo II – Mária stažení kniha pdf zdarma, Bratrstvo II – Mária pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Bratrstvo II – Mária pdf zdarma, Bratrstvo II – Mária stažení kniha epub zdarma, Bratrstvo II – Mária ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply