Čáp nejni kondor Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Čáp nejni kondor Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Čáp nejni kondor Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Čáp nejni kondor


Autobiografická kniha písničkářky Radůzy obohacená o fotky ze soukromého archivu s interaktivní obálkou a s hudebním CD jako bonus.

Třináct autobiografických povídek o dětství svébytné písničkářky, muzikantky a textařky Radůzy přesvědčivě a s humorem načrtává realitu sklonku 70. let. Líčí dětství na venkově očima hubené svéhlavé holčičky, která už ve svých čtyřech letech má na život jasný názor, a jejím prostřednictvím vypráví historky rodinné i vesnické a vykresluje citlivý literární obraz svých prarodičů i rodinných peripetií. V povídkách s lapidárními názvy (Veranda, Kondor, Zavinovačka atd.) vykresluje babičku a dědu a především jejich venkovský způsob života – od všudypřítomného koloběhu: pouť, narozeniny, práce na dvoře, zabíjení králíků, nemoci psů, malé vesnické katastrofy, po nepodstatné detaily, které však dodávají textu naprosto hmatatelný rozměr a přenášejí nás do atmosféry vesnice, která dnes už v podstatě zanikla. Radůza vládne temperametním prozaickým talentem, který v tomto případě oživila i krajovým nářečím z východních Čech. A stejně jako ve svých písňových textech dokázala i zde vytvořit výborný koncentrát nabitý energií.Kniha v českém jazyce!


Stažení Čáp nejni kondor zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Čáp nejni kondor (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Čáp nejni kondor zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Čáp nejni kondor.pdf (EUR-0.00)

  Čáp nejni kondor.epub (EUR-0.00)

  Čáp nejni kondor.doc (EUR-0.00)

  Čáp nejni kondor.txt (EUR-0.00)

  Čáp nejni kondor.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Čáp nejni kondor.PDF – (EUR 0.00);

  Čáp nejni kondor.MOBI – (EUR 0.00);

  Čáp nejni kondor.EPUB – (EUR 0.00);

  Čáp nejni kondor.DOC – (EUR 0.00);

  Čáp nejni kondor.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Povídky, Literatura česká
  Vydáno: , Radůza Records
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (32)

  Přidat komentář

  Chesterton

  28.12.2017

  Svět očima dívenky, ze které vyrostla až neuvěřitelně talentovaná žena. Pyšním se Radčiným podpisem v této knížce:))

  Qadin

  23.11.2017

  Syrové, laskavé, živočišné, naivní a pravdivé…

  Janek

  31.08.2017

  Vidět svět očima dítěte. Krásný poetický text, až by se člověku chtělo zpívat. Jen noty chybí.

  ZiPur

  25.08.2017

  Styl knihy je jedinečný. V celé knize není ani jedna rozvitá či vedlejší věta. Je to sousled konstatování faktů, komentování a pozorování vnějšího světa z dětského pohledu, občasné poznámky o světě vnitřním. A přeci z této skladby běhá mráz po zádech (tragické věci jsou řečeny jaksi mimoděk, dětskou logikou), zachycené obrazy jsou velmi přesné a vznikají reliéfní obrazce, kterých se lze téměř dotknout prsty. Při čtení povídek se mi navíc propojilo několik souvislostí z další Radůziny tvorby (viz píseň Studený nohy atd.).

  vlkcz

  21.08.2017

  Krásná zpáteční jízdenka do dětství. Přesto, že stejně jako většina Radůziných písniček nepřekypují tato krátká vyprávění veselostí, ale ten dětský pohled na svět, který si autorka uchovala, umí překvapit takovými postřehy, až se člověku zatají dech.

  stajpik

  16.05.2017

  To jsem takhlenc jednou zašel do krámku s knihami. Já teda moc nečtu, ale naši mi pořád říkaj, že bych měl. Ale já jsem líný. I když teda mám vůni knih moc rád. A tak si tak chodím kolem regálů, všude samý knížky. Kdybych je všechny přečetl, určitě bych byl chytřejší. Prej. No a najednou mezi těmi všemi barevnými knížkami objevím takovou černou s divnými malůvkami. Jako bych je maloval já sám. Líbí se mi. Dokonce i to povídání uvnitř se mi líbí. To vím, protože číst umím, ale nechce se mi. A taky mám málo peněz, takže si ji koupit nemůžu. Do toho krámku ještě během roku několikrát zajdu a tu knížku si prohlédnu. Hezky voní. Ale pořád si ji nemůžu koupit. Minulý týden jsem to už nevydržel. Peněženka asi zaplakala, jak říkává můj táta, když tankuje benzín do auta. Ale co. Už je moje. Je to hezký povídání. Vtipný, trochu smutný, ale přesto veselý. Jako ze života. Jako bych se v ní viděl já sám. A začlo se mi stýskat po babičce a dědovi. Hlavně po babičce. Ach jo. Radůza to napsala moc pěkně. Určitě je to fajn holka, byla by to super kámoška. A čápi, z komína od cihelny, zobákem klapou. Asi jsou nesmrtelný.

  amysa

  08.03.2017

  Komentář ke knížce dopisuji s více než s půlročním odstupem… A přivedla mě k němu především informace, že Radůza dočasně přerušila veškeré svoje koncertování, což mě moc mrzí, ale na druhou stranu chápu a tak přeji autorce jen to nejlepší, hlavně pevné zdraví a hodně pohody, radosti a spokojenosti…
  Jo, a těším se na další pěkné příběhy, které má pro nás určitě ještě někde schované:-)
  Děkuji za milý návrat do mého dětství, bylo hezké si zavzpomínat… I proto, že jsem knížku přečetla během jednoho příjemného letního dne a na místě, které mám hodně ráda… pěkné to bylo…

  Hanin

  04.09.2016

  Roztomilé, úsměvné příběhy díky kterým se vrátíte zpět do dětství.
  Pokud jste trávili prázdniny u babičky a dědy na vsi, budete tam dřív, než dočtete první stránku…tak, jako já.

  qinska

  27.08.2016

  Moc milá kniha. Jako bych znovu byla u babičky na prázdninách.

  agatha2

  26.07.2016

  Radůzo, děkuji Vám za krásný návrat do mého dětství, moc mile jste mě potěšila a strávila jsem s Vaší knihou moc pěkný čas, připomněla jste mi věci, na které člověk v běžném denním shonu a života běhu někdy pozapomíná….

  bookemma

  14.06.2016

  …slunce rozpaluje kamen, dnes vsechno zejtra amen……
  Kniha je sverazna (jako sama autorka), procitena, mila, energicka a ma svih. Stejne jako pisnicky Raduzy 🙂
  "Lekla jsem se, ze to byl blesk. Ale to jenom spadla chalupa "

  anibeni

  23.05.2016

  Tak to bylo velmi poetické čtení… příběhy z raného dětství vyprávěné tak, jak je vypráví čtyř, možná pětiletá holka – prostě tak, jak jí přijdou na mysl… Vtáhlo mě to o mnoho let zpět a rozesmálo hned několikrát… Dlouhé, nebo spíš krátké to bylo tak akorát – být to delší, asi to začne nudit.. Ale takto nastal konec v tom správném okamžiku..

  Blíženec

  22.03.2016

  Radůzo děkuji Vám za malý návrat do dětství…
  Kdo z nás byl někdy u babičky na prázdninách,pro toho je tahle knížka balzámem na duši…
  Moc bych si přál znovu pít čerstvě nadojené mléko,cítit vůni babičiných buchet. Vnímat tu venkovskou zahrádku,plnou měsíčků a pivoněk…
  Ale hlavně poslouchat lidskou moudrost babičky s dědou…
  To vše mi tahle knížečka na chvíli vrátila,děkuji. Je psaná lidsky,s vtipem a láskou.

  Makaja

  21.03.2016

  Milá a krásná knížka, jen toho vyprávění bylo málo, chtěla bych víc. S autorkou jsme téměř vrstevnice, takže jsem se díky ní přenesla zpátky do dětství. Zklamala mě ale obálka vydání 2016, ač byla kniha zatavená, byla poškrábaná a po setření černého obrázku se mi ta obálka prostě vůbec nelíbí, ale to jen na okraj.

  czpilar

  08.03.2016

  Povídky psány z pohledu malé holčičky, i proto se mi docela špatně četly. Radůzu mám raději jako písničkářku než jako spisovatelku.

  Gibis

  04.03.2016

  Jako bychom s Radunkou strávily dětství na stejném dvorku 🙂 Jen u nás zabíjel králíky děda a babička stahovala….znovu cítím chuť francovky na kostce cukru a usínám s bráškou ve studené "sváteční" světnici zabalená do peřiny. A páni! i já s dědou vyrážela na "smeťák", kde se daly najít ty nejúžasnější poklady, které potom děda spravoval 🙂
  Díky za kouzelný výlet do kouzelného dětství 😉

  ANATS

  31.01.2016

  Obdivuji tuto ženu. Vynikající zpěvačka i spisovatelka. Milá, hřejivá knížečka. Povídky napsané očima malé Raduzky, které ve mě vyvolali radost, nostalgii a možná trochu i smutek, že moje dětství už je dávno pryč.
  Moc hezký se mě tento skvost četl. A mohlo by být více takových knížeček…:-)

  Petratra

  12.01.2016

  V jednoduchosti je krása a tahle knížečka to dokazuje. Taky mi připomněla moje vlastní dětství a letní prázdniny s babičkou, dědou, slepicema a králíčkama, který jsem hladila v košíčku, pojmenovala je a pak je nechtěla sníst. Některé věty jsou jako kdybych je znovu slyšela od babičky…

  "Večer. Polívka snědená i se srdíčkem a králíčky jsme už pochovali. Na hnuj. Za chvíli se rozsvítěj ty korálky, co je v nich fosfor. Babička otevře kredenc. Na, holčičko, tumáš. Korálky. Až tady jednou nebudu, budeš mít pěknou památku. Prohlížím si je. Vždycky dva červený větší a dva menší bílý. Vlezu s nima pod deku, ale nesvítěj. I tak jsou krásný. Babička zhasne a vleze si ke mně a k dědovi pod peřinu. Děda už chrápe. Babička mě pohladí po vlasech. Neboj se, holčičko, já tady budu eště dlouho."

  aralka

  11.01.2016

  Líbezná poetická knížečka… při čtení jsem vzpomínala i na své dětské zážitky z pobytů u babičky na venkově a moc se od té knížky nelišily…. chvílema jsem se při čtení musela smát nahlas a to i v metru 🙂 je to krásně mile dětsky napsané, ale přitom věcně realisticky, tak jak život šel… to lidé na vesnici nějak víc umějí, asi je to tím, že jsou blíž k přírodě… Radůza prostě nedělá nic polovičatě, když zpívá, tak to jde ze srdce a tahle knížečka je ten samý případ 🙂 takže za 5 hvězdiček…

  opic 12

  06.01.2016

  EMOCE a CITY provází tuto knížku po celé čtení. Smutnění jaké přináší svět malé Radunky,radost,nostalgicky milé vzpomínky,obrazotvornost jede na plné obrátky,to jiskření mezi stránkami,malinkaté,ale o to silnější. Chvílemi se v kukadlech objevilo i něco na krajíčku. Po dočtění křičím v duchu tiše … prosím ještě,ještě.

  vkontextu

  09.03.2015

  Radůza to se mnou umí stejně dobře jako s harmonikou a s mojí nostalgií a vzpomínkami na dětství si pohrávala jako kočka s myší. Milá kniha, která předčila moje očekávání..

  poni

  01.03.2015

  Neskutečně milá kniha. A krásná! Opravdu… Tolik vzpomínek na dětství mi při čtení vyvstalo!!

  Heyhey

  25.02.2015

  Velmi osobité. Ze slov dýchá vůně prázdnin na vesnici a babiččino jídlo.

  magnolia

  18.11.2014

  Moc hezké vzpomínání na dětství, originální a milé.

  Ajaiwik

  17.10.2014

  Obdivuji tuhle ženu za spoustu věcí. v téhle knize hlavně za umění napsat věci dětskou bezprostředností, kouzelnou nevědomostí nebo ne úplně chápavostí dospěláckého světa. Ke knize jsem se dostala náhodou, zhltla ji během jízdy autobusem a od té chvíle je moje!

  nova8907

  21.08.2014

  krásná kniha 😀

  bookcase

  14.07.2014

  Milé vyprávění o životě na venkově očima malé holčičky. Přelouskáte za chvíli, vzpomínáte dlouho

  Ladys

  16.02.2014

  Mám rád Radůzu zpěvačku. A po přečtení knížečky mám rád i Radůzu spisovatelku. A trošku je v tom moje nostalgie a dětství na chalupě, přiznávám.

  Ameliii

  20.07.2013

  Mile jiná kniha. Vesele neveselá. Čtivá. Hřeje i studí, sladkobolné pocity z prázdnin u babičky, které už se nedají vrátit. Tak si zoufale držíme aspoň několik momentů v paměti. Opravdu mě vrátila o pár let zpátky, jako bych jí psala já sama. 🙂

  Ona

  08.02.2013

  Nádherně napsaná knížka, dětskýma očima…. vrátí nás do doby, kde ještě nic "netlačilo"….
  TAGS:

  Online Čáp nejni kondor ebook, Kniha Čáp nejni kondor FB2, Download Čáp nejni kondor PDF , Download Čáp nejni kondor MOBI, Online Čáp nejni kondor kniha, Zdarma Stažení Čáp nejni kondor IPhone, Online kniha Čáp nejni kondor PDF, Zdarma Čáp nejni kondor DJVU, Zdarma Stažení Čáp nejni kondor TXT, Stažení Čáp nejni kondor RTF, Online Čáp nejni kondor FB2 , e-kniha Čáp nejni kondor stažení TXT, Zdarma Čáp nejni kondor stažení kniha, e-kniha Čáp nejni kondor download MOBI, Stažení Čáp nejni kondor IPad, Číst Čáp nejni kondor MOBI, Číst Čáp nejni kondor DOC, Zdarma Čáp nejni kondor AWZ, Download e-kniha Čáp nejni kondor iPad , Zdarma Čáp nejni kondor DJVU, Download Čáp nejni kondor e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Čáp nejni kondor DVD, Číst Čáp nejni kondor TXT, Book Čáp nejni kondor stažení DJVU, Čáp nejni kondor stažení kniha zdarma, Čáp nejni kondor stažení kniha pdf zdarma, Čáp nejni kondor pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Čáp nejni kondor pdf zdarma, Čáp nejni kondor stažení kniha epub zdarma, Čáp nejni kondor ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply