Chlapec a holubica Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Chlapec a holubica Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Chlapec a holubica Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Chlapec a holubica


Rozprávač Jair Mendelson, turistický sprievodca, ktorý sprevádza turistov po jeruzalemských pamiatkach, zájde aj na cintorín príslušníkov Palmachu, pozemnej armády ktorá bojovala počas izraelskej vojny za nezávislosť. Na cintoríne sa jeden osemdesiatročný Američan, niekdajší príslušník Palmachu, rozhovorí o akomsi chlapcovi, ktorý počas bitky o kláštor tesne pred smrťou vypustil poštového holuba za svojím dievčaťom do Tel Avivu. Nevieme, kto je tento chlapec, nevie to ani rozprávač Jair Mendelson, zatiaľ nevieme nič ani o tom dievčati… Košatý príbeh sa pred čitateľmi rozvíja, priberá ďalšie postavy a motívy a na konci zakročí aj smrť; akoby trest za to, že v živote nebolo všetko kóšer.Kniha v českém jazyce!


Stažení Chlapec a holubica zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Chlapec a holubica (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Chlapec a holubica zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Chlapec a holubica.pdf (EUR-0.00)

  Chlapec a holubica.epub (EUR-0.00)

  Chlapec a holubica.doc (EUR-0.00)

  Chlapec a holubica.txt (EUR-0.00)

  Chlapec a holubica.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Chlapec a holubica.PDF – (EUR 0.00);

  Chlapec a holubica.MOBI – (EUR 0.00);

  Chlapec a holubica.EPUB – (EUR 0.00);

  Chlapec a holubica.DOC – (EUR 0.00);

  Chlapec a holubica.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura světová
  Vydáno: , Slovart (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Salonka

  23.12.2016


  Moja mama odišla z domu spôsobom, ktorý bol typický pre všetko, čo robila: jej rozhodnutie klíčilo a dozrievalo síce pomaly, no potom ho už nedokázal nikto zmeniť. Sedela za kuchynským stolom s veľkým hárkom papiera, ktorý rozdelila na dva stĺpce. Navrch jedného napísala ZA a navrch druhého PROTI. … Napísala zoznam, rátala na prstoch a rozhodla sa až potom, keď najprv všetko spísala do stĺpcov a zvážila. Občas sa pokúšam uhádnuť, čo napísala pred odchodom z domu a mám zo všetkých tých zvedavých ZA a PROTI strach.

  Mne stačí imaginárny papierik v hlave a môžem aj ležať. 🙂
  ZA: prevaha príjemného a všestranného čítania vďaka citlivému a komplexnému zachyteniu postáv a ich vzťahov (veľké plus pre autora) – čitateľ spozná a zapamätá si na dlhší čas všetkých aktérov deja. Vie si predstaviť „telo i dušu“ prostredia, hoci Izrael nikdy nenavštívil. Holubica vystupuje ako symbol viacerých významov (je úžasná ako mnohoznačný symbol lásky).
  PROTI: najskôr som sa absolútne nevedela začítať, len som kukala ako puk, viackrát listovala späť na začiatok a nerozumela čo sa robí. V knihe sa vyskytli pasáže, ktoré ma nezaujali.
  Dejová zápletka patrí tam aj tam, má niečo do seba, avšak na môj vkus je v niektorých ohľadoch čudná.
  Nerada používam formulku ako do seba na konci všetko krásne zapadne, no tu to skutočne platí. Fakt, že mne sa fakty nepospájali prv (čo sa teda fakt mohli), ide na vrub mojej nechápavosti … a stavu ťažko opísateľného nesúladu s knihou, ktorý počas čítania pretrvával. Mám hlúpy pocit, že mi dosť vecí ušlo – povedala by som, že nám to neklapalo. Hodnotenie teda vidím na slušné tri hviezdy, viac nie.
  Už len dodám, že Šalevov príbeh mi v jednej chvíli vydoloval z mysle takmer zabudnutú spomienku na film Pieseň o sivom holubovi (1961) – ten si niekedy rada znovu pozriem.

  Aroucaria

  30.08.2016

  Ač židovský spisovatel, tak víry tam bylo pramálo. Skvělé nahlédnutí do neobvyklého a dnes již zapomenutého světa holubářství. Poetická komunikace prostřednictvím holubů, s domy i zemřelými. Láska, přátelství a vhodný příběh pro život a pohlazení duše.

  Pro mne, rozenou Češku (v době totality – takže slovenština druhý jazyk), umocněno měkkostí tohoto jazyka. Po obrovsky dlouhé době slovenský text. Dle mé slovenské kamarádky velmi povedený překlad.

  zuzulique

  02.02.2012

  Shalev je veľmi dobrý rozprávač (tí židovskí sú všeobecne skvelí 🙂 a preto aj v tomto prípade ide o veľmi "čítavú" spleť príbehov, ktoré pohladia dušu čitateľa 🙂  TAGS:

  Online Chlapec a holubica ebook, Kniha Chlapec a holubica FB2, Download Chlapec a holubica PDF , Download Chlapec a holubica MOBI, Online Chlapec a holubica kniha, Zdarma Stažení Chlapec a holubica IPhone, Online kniha Chlapec a holubica PDF, Zdarma Chlapec a holubica DJVU, Zdarma Stažení Chlapec a holubica TXT, Stažení Chlapec a holubica RTF, Online Chlapec a holubica FB2 , e-kniha Chlapec a holubica stažení TXT, Zdarma Chlapec a holubica stažení kniha, e-kniha Chlapec a holubica download MOBI, Stažení Chlapec a holubica IPad, Číst Chlapec a holubica MOBI, Číst Chlapec a holubica DOC, Zdarma Chlapec a holubica AWZ, Download e-kniha Chlapec a holubica iPad , Zdarma Chlapec a holubica DJVU, Download Chlapec a holubica e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Chlapec a holubica DVD, Číst Chlapec a holubica TXT, Book Chlapec a holubica stažení DJVU, Chlapec a holubica stažení kniha zdarma, Chlapec a holubica stažení kniha pdf zdarma, Chlapec a holubica pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Chlapec a holubica pdf zdarma, Chlapec a holubica stažení kniha epub zdarma, Chlapec a holubica ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply