Cyrano z Bergeracu Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Cyrano z Bergeracu Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Cyrano z Bergeracu Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Cyrano z Bergeracu


Cyrano, známý pro svůj velký nos, své hrdinství a vtip, se zamiluje do své krásné sestřenky Roxany. Bojí se jí ale vyznat lásku, bojí se odmítnutí kvůli svému zevnějšku. Roxana se zamiluje na první pohled do krásného Kristiána de Neuvillette, který slouží se Cyranem u stejného pluku. Kristián ale není schopen slovem vyjádřit svůj cit, proto mu Cyrano radí vše, co má říct a píše za něj dopisy pro Roxanu (ona nic netuší). Roxana a Kristián se vezmou, ale ještě téhož večera jsou povoláni spolu s jejich plukem do ležení. Oba odchází.
Roxana hnána svou láskou ke Kristiánovi, která roste s každým psaním, které od něj – Cyrana – dostala, doráží do ležení za nimi. Přiznává Kristiánovi, že nyní víc než jeho tvář miluje jeho krásnou duši, která k ní tak vlídně promlouvala z každého psaní.Když začne bitva, Kristán umírá. Roxana uniká, ale žalem zdrcená následně vstoupí do kláštera.
Až o patnáct let později se teprve dozví, jak to vše bylo doopravdy, kdo ji všechna ta milostná psaníčka psával a do jehož duše se zamilovala. Už je ale pozdě.

Hra o pěti dějství – první čtyčři se odehrávají v roce 1640, páté v roce 1655.Kniha v českém jazyce!


Stažení Cyrano z Bergeracu zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Cyrano z Bergeracu (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Cyrano z Bergeracu zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Cyrano z Bergeracu.pdf (EUR-0.00)

  Cyrano z Bergeracu.epub (EUR-0.00)

  Cyrano z Bergeracu.doc (EUR-0.00)

  Cyrano z Bergeracu.txt (EUR-0.00)

  Cyrano z Bergeracu.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Cyrano z Bergeracu.PDF – (EUR 0.00);

  Cyrano z Bergeracu.MOBI – (EUR 0.00);

  Cyrano z Bergeracu.EPUB – (EUR 0.00);

  Cyrano z Bergeracu.DOC – (EUR 0.00);

  Cyrano z Bergeracu.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Cyrano de Bergerac (1920)

  Žánr:
  Literatura světová, Divadelní hry
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (17)

  Přidat komentář

  Vesmich

  07.11.2017

  Podle mě by ho ona prostě stejně byla nechtěla, i kdyby byl sebeoduševnělejší! Byla mladá a svěží a obletovaná, nebyl důvod, aby nechtěla krásného. A Cyrano prostě miloval jenom jí a žádnou jinou a tak si našel způsob, jak s ní být. Byť by to zvenku vypadalo divně. Je to úchvatný příběh a strhující hra, když se do toho herci opřou! Kupříkladu Jiří Langmajer.

  eraserhead

  12.07.2017

  Cyrano mě nejvíce překvapil zjištěním, že není tak starý, jak jsem si myslel. Měl jsem za to, že vznikl mnohem dříve. Nic to však nemění na skvělém provedení, svižném ději, zábavných vtípcích, dojímavé romantice a skvělých verších. Jedinou, zanedbatelnou, pihou na kráse se mi občas jevil přehršel postav na scéně, kdy popis děje převyšoval pronášené slovo. Ale to je jen takový detail. Cyrano je řízek!

  Enton

  09.06.2017

  Nádherná kniha, jediná u které jsem se rozplakal, jelikož ten konec je tvrdý jako dýka

  Frity

  22.05.2017

  Kniha je krásná. Příběh o Cyranovi miluju, nejvíc se mi vryl pod kůži díky divadelnímu zpracování v Národním divadle, kde roli Cyrana tak dokonale zahrál Boris Rösner. Pro mě nezapomenutelný zážitek.

  martina.culik

  24.02.2017

  Četla jsem i viděla několik divadelních zpracování a vždy je mi Cyrana tak líto.

  z1631984

  18.08.2016

  Moje nejoblíbenější divadelní hra. V tomto případě v překladu Vrchlického i nedokončená Hrubínova verze. Slavná věta: "Svůj širák odhazuji v dáli a s grácií leží tam.", však Hrubín zcela upravil, já osobně se přikláním pro Vrchlického archaickou verzi.

  angelice

  18.08.2016

  Ach, lidská hlouposti!-ty v prach mě srazíš přec. Však bít se budu, bít a bít až nakonec!
  K lidské stránce knihy, no měla jsem chuť hlavním postavám vynadat.
  K božské stránce knihy-není co vytknout, to by bylo rouhání, není co doplnit, to by bylo zbytečné.

  Netopyr07

  16.06.2016

  Ó, krása nesmírná to jest! Příběh, v němž takřka nic nechybí. Doporučují všici romantiční čtenáři 🙂

  uvidime

  17.03.2016

  Smích, slzy, napětí, filosofie… tam je prostě všechno. Úžasná, úžasná, úžasná…

  Gold351

  26.08.2015

  Jedno z mých NEJ – NEJ. Od puberty jsem milovala Cyrana a rozčilovala mě nedovtipná Roxana… Některé pasáže si pamatuji pořád a když na jevišti zaznělo" Svůj širák odhazuji v dál" nebo "To gaskoňští kadeti jsou", naskakovala mi husí kůže. Jen mi do hlavní postavy víc zapadl pan Hanzlík…

  najs

  19.05.2015

  Pokaždé když to čtu, nebo vidím v divadle, modlim se, aby si Roxana při ty scene na balkone všimla, že k ni mluvi Cyrano…

  Ulriška

  04.05.2015

  Můj hrdina. Vtip a síla slova. Jsem tvoje, navždy. Ubohá, ubohá Roxano.

  Atuin

  12.07.2013

  To já nedám bez slz, slova která dělají Cyrana Cyranem jsou komentářem sama o sobě, jestli se někdo přistihne že se u něj nudí nebo něco podobného, měl by se stydět. Strašně stydět.:) kdo se přistihne, že je Roxana natrvrdlá může na sebe být pyšný a kdo u závěrečné scény neuroní slzu je suchar:)

  Pink Martini

  08.06.2013

  "Odkládám svůj plášť opršalý, sepnutý párem zašlých spon, a tasím kord.."

  Cyrano mne probodnul hned v úvodní promluvě před několika lety a doteď jsem se nevyléčila. Co chvíli nalistuju úryvek z jeho dopisů a vkládám ho naivně do úst všech mužů místo jejich typických řečiček. Na divadle si potichu šeptám scénu od scény, až na mě syčí vedlejší lóže. A marně hledám Cyrana v dnešní uspěchané době. Miluju tu knihu, ty verše, miluju Cyrana…
  "Svůj širák odhazuji v dáli a s grácií. Tam leží on…"

  Jak jsem si na konci každého představení přála, aby ten trám přišpendlil k zemi Roxanu. Kolikrát jsem chtěla vyběhnout na scénu a tý naivní slepici nafackovat. Cyrano je nesmrtelný. Cyrano, milá Roxano. Cyrano, ne Christian. Ani za uhrančivý oči Vincy Péreze ne, k čertu ne.

  Dolores.M.

  12.02.2013

  Moje zamilovaná.Vřele doporučuji :))

  Sussanah

  08.01.2012

  Je to to nejlepší, co jsem četla. Tenhle příběh mě velice ovlivnil a můžu ho jenom doporučit.

  Pájice

  25.04.2011

  Až na zmatek na začátku prvního dějství, kdy se mi pletly postavy a snad všechno, co jen šlo, se mi knížka velmi líbila. Je to komedie, je tam láska, je tam i něco (podle mě) trochu k zamyšlení – láska zevnějšku nebo láska duše?
  Přečetla jsem to jedním dechem, verše se čtou krásně a rychle, Cyrano je opravdu mistr slova (smála jsem se chvílemi přes celou místnost) i meče.  TAGS:

  Online Cyrano z Bergeracu ebook, Kniha Cyrano z Bergeracu FB2, Download Cyrano z Bergeracu PDF , Download Cyrano z Bergeracu MOBI, Online Cyrano z Bergeracu kniha, Zdarma Stažení Cyrano z Bergeracu IPhone, Online kniha Cyrano z Bergeracu PDF, Zdarma Cyrano z Bergeracu DJVU, Zdarma Stažení Cyrano z Bergeracu TXT, Stažení Cyrano z Bergeracu RTF, Online Cyrano z Bergeracu FB2 , e-kniha Cyrano z Bergeracu stažení TXT, Zdarma Cyrano z Bergeracu stažení kniha, e-kniha Cyrano z Bergeracu download MOBI, Stažení Cyrano z Bergeracu IPad, Číst Cyrano z Bergeracu MOBI, Číst Cyrano z Bergeracu DOC, Zdarma Cyrano z Bergeracu AWZ, Download e-kniha Cyrano z Bergeracu iPad , Zdarma Cyrano z Bergeracu DJVU, Download Cyrano z Bergeracu e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Cyrano z Bergeracu DVD, Číst Cyrano z Bergeracu TXT, Book Cyrano z Bergeracu stažení DJVU, Cyrano z Bergeracu stažení kniha zdarma, Cyrano z Bergeracu stažení kniha pdf zdarma, Cyrano z Bergeracu pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Cyrano z Bergeracu pdf zdarma, Cyrano z Bergeracu stažení kniha epub zdarma, Cyrano z Bergeracu ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply