Dvanásť príbehov z cudziny Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Dvanásť príbehov z cudziny Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Dvanásť príbehov z cudziny Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Dvanásť príbehov z cudziny


Kniha v českém jazyce!


Stažení Dvanásť príbehov z cudziny zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Dvanásť príbehov z cudziny (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Dvanásť príbehov z cudziny zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Dvanásť príbehov z cudziny.pdf (EUR-0.00)

  Dvanásť príbehov z cudziny.epub (EUR-0.00)

  Dvanásť príbehov z cudziny.doc (EUR-0.00)

  Dvanásť príbehov z cudziny.txt (EUR-0.00)

  Dvanásť príbehov z cudziny.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Dvanásť príbehov z cudziny.PDF – (EUR 0.00);

  Dvanásť príbehov z cudziny.MOBI – (EUR 0.00);

  Dvanásť príbehov z cudziny.EPUB – (EUR 0.00);

  Dvanásť príbehov z cudziny.DOC – (EUR 0.00);

  Dvanásť príbehov z cudziny.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Doce cuentos peregrinos (1992)

  Žánr:
  Literatura světová, Povídky
  Vydáno:
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  trudoš

  17.09.2017

  Gabriel García Márquez byl romanopisec s darem od boha. To je fakt, který člověk přijme, otevře-li kteroukoliv z jeho knih. Slovutným povídkářem se však nikdy nestal a ani se o to nepokoušel. Což je taky důvod proč soubor Dvanáct povídek o poutnících vznikal bratru osmnáct let. A přestože výsledek je trochu proměnlivý, jedno autorovi upřít nelze – nepotřebuje pro své příběhy nosnou pointu, ale bohatě si vystačí s poetikou textu samotného. Ovšem ne že by stavěl pouze na tom, takhle prvoplánový zdaleka není. Je to život, co má v jeho případě hlavní slovo. Někdy se v něm fantazie mísí s realitou, častěji je to však tragikomika, která dává zabrat hrdinům z různých společenských vrstev. Díky tomu utkví člověku nejvíc v paměti povídky Přišla jsem si jen zatelefonovat a Stopa tvé krve ve sněhu, ale jsou tu i další nezapomenutelné kousky, jež na každého budou působit jinak. U mě v žebříčku rozhodně vede nostalgické Letadlo se spící krasavicí a pak kouzelně surrealistické Světlo je jako voda.

  Plunge

  25.04.2017

  Stejně tak jako ostatní zde, bych vypíchla hlavně příběh "Přišla jsem si jen zatelefonovat" – ten byl fakt děsivý, "Stopa krve ve sněhu" – plný zoufalství, ale také "Šťastné léto paní Forbesové" – s nečekaným zvratem. Ale četla jsem to v angličtině, a proto že v ní nejsem moc dobrá, možná jsem ostatním příběhům ne tak dobře porozuměla. Nicméně je to dobré čtení.

  kralika

  12.01.2017

  Asi jsem narazil na dalšího srdcového autora… Náramě mi to sedlo, ač jsem byl od Márqueze některými odrazován. Povídky jako žánr mám navíc velmi rád. Z uvedených se mi nejvíce líbily: poetická "Světice", hororová "Přišla jsem si jen zatelefonovat" a fatalistická "Stopa tvé krve ve sněhu".

  Imor

  12.09.2016

  Také jsem knihu zvolila na základě čtenářské výzvy jako knihu nositele Nobelovy ceny. Byla jsem velmi mile překvapená a určitě si ráda přečtu i nějaký román.

  ochwey

  31.08.2016

  Pořád mám raději románového Marquéze, jak už to u povídek bývá, některé zaujmou více, jiné méně. Moji jednoznační favorité: Přišla jsem si jen zatelefonovat a Stopa tvé krve ve sněhu.

  RyxiraAmyGinger

  01.06.2016

  Jako líbilo se mi to hodně, na to, že povídky normálně moc nečtu… Obzvlášť Světice mě dojala a pak myslím ještě ta úplně poslední, Přečteno to bylo za chviličku, můj druhý Marquéz, ale rozhodně ně poslední ;).

  feex8

  16.03.2016

  Velmi pekna kniha. Nevyhladavam cielene poviedky, kedze malokedy dokaze autor docielit taky efekt a dojem, ako rozsiahlejsou knihou. Marquez je v tomto vynimka. Vacsina poviedok ma krasne vtiahla do deja a zanechala dojem.

  Moje hodnotenie: 84%

  alzbeta4340

  18.02.2016

  Přečetla jsem v rámci čtenářské výzvy jako knihu nositele Nobelovy ceny. Celkem jsem si početla, ale je fakt, že kvalita povídek v souboru kolísá. I když možná je to tak, že si každý v této knize najde to své. Já bych například jednoznačně vyřadila zde v diskuzi někým ceněnou povídku Letadlo se spící krasavicí. Za nejlepší naopak považuji povídky María dos Prazeres a Stopa tvé krve ve sněhu – ty jsou hodné mistra.

  angloumene

  21.11.2015

  Márquezových dvanáct povídek je zcela jedinečných. Jedna vedle druhé zaujmou svou originalitou a filozofickým přesahem. Nejlepší na tomto dílku je, že snad každého z mích přátel zaujala povídka jiná, což také svědčí o jejich výjimečnosti. Má nejoblíbenější je závěrečná Stopa tvé krve ve sněhu.

  woodward

  18.08.2015

  Márquez je zkrátka originál, vždycky svůj. V posledních cca 15 letech pozoruji že se jen málokdy najde vážná beletrie, kterou jsem ještě nečetl a dokáže mě zaujmout. Většinou člověk na prvních 10-20 stránkách pochopí, co se autor pokouší sdělit a zjistí, že totéž v bleděmodrém už četl mnohokrát v dílech jiných autorů. Márquez je jedním z mála, u nichž se to prostě nemůže stát.

  milll

  02.01.2015

  Tohle byla moje první kniha od Marqueze a upřímně, nic jsem od toho neočekávala. Ale musím uznat, že mě svým stylem vyprávění zaujal, dokázal některé povídky vylíčit tak, až jsem skoro uvěřila, že je sám i prožil a kniha zanechala ve mě příjemný pocit dobře stráveného času.
  Nejlepší povídky:Letadlo se spící krasavicí, Přišla jsem si jen zatelefonovat, Světlo je jako voda

  Skip

  07.12.2014

  Jak už název napovídá, obsahuje kniha dvanáct povídek, které mají jako společný prvek to, že jejich hrdiny jsou lidé mimo svůj domov, v tomto případě vlastně i mimo svůj kontinent. Ačkoliv mám rád povídky, v nichž je nějaká netušená nebo překvapivá pointa, v Márquezově díle obecně k tomuto nedochází, vše jakoby plyne a děje se nebo se dělo a ono to perfektně funguje.

  Hezzy

  29.11.2013

  Moje první setkání s Marquezem a na začátek celkem příjemné. Ohromilo mě, jak měla každá povídka svojí vlastní specifickou atmosféru, kterou Marquez dokázal vytvořit. Klidně mu na to stačí dvě stránky. Ano, asi dvě povídky mi přišly naprosto zbytečné a vůbec mě nezaujaly a celkový styl psaní je spíše takový "utahaný", avšak přesto jsem příjemně překvapen.

  Belatris

  21.07.2013

  Nejvtipnější na celém čtení bylo, že jsem si sbírku o poutnících putujících po zemích evropských (pro ně cizích) četla na dovolené v jedné ze zemích evropských.
  Z dvanácti povídek na mne nejvíce zapůsobily tři:
  Světice (nádherně pochmurná povídka o různých druzích svatosti a o tom, jak nemožní jsou byrokrati, byť ve službách víry)
  Přišla jsem si zatelefonovat (jak snadné je dostat se do blázince)
  a Světlo je jako voda (nádherně magická povídka o plavcích v Madridu).
  Na mnohých dalších povídkách je znát, že jsou několikrát předělávané a mnohokrát vyhozené "do koše", a ani v té podobě, v níž jsou čtenáři předkládány, nejsou zralé. Někdy je to námětem, jindy formou, ale nikdy absencí atmosféry, protože ta sálala ze všech, i z těch méně povedených.

  doubax

  16.07.2013

  Ta o snoubence, co krvácí z prstu je prostě…krásná…nejkrásnější…

  poetree

  13.02.2013

  nadchla mě povídka Světlo je jako voda.. 🙂 zbytek si nepamatuji..

  Edana

  17.12.2012

  Krásně magické a magicky krásné. Kratičká knížka po které zůstane zvláštně příjemný pocit (přestože příběhy jsou často velmi smutné) a alespoň na chvíli se na svět díváte jinýma očima. Asi nejsilnější z povídek pro mě byla ta poslední – Stopa tvé krve ve sněhu.

  Okřídlená li

  28.09.2011

  Dvanáct různě dlouhých příběhů, které podle všeho daly Márquezovi pořádně zabrat (psal je kolem deseti let). Pokud nevíte, co si od něj přečíst, tohle je brilantní volba, protože od každého tématu je tady něco. Magicky vás to vrátí do reality a vy, byť jen na okamžik, zatoužíte plavat ve světle nebo pocítíte strach při zafoukání větru.  TAGS:

  Online Dvanásť príbehov z cudziny ebook, Kniha Dvanásť príbehov z cudziny FB2, Download Dvanásť príbehov z cudziny PDF , Download Dvanásť príbehov z cudziny MOBI, Online Dvanásť príbehov z cudziny kniha, Zdarma Stažení Dvanásť príbehov z cudziny IPhone, Online kniha Dvanásť príbehov z cudziny PDF, Zdarma Dvanásť príbehov z cudziny DJVU, Zdarma Stažení Dvanásť príbehov z cudziny TXT, Stažení Dvanásť príbehov z cudziny RTF, Online Dvanásť príbehov z cudziny FB2 , e-kniha Dvanásť príbehov z cudziny stažení TXT, Zdarma Dvanásť príbehov z cudziny stažení kniha, e-kniha Dvanásť príbehov z cudziny download MOBI, Stažení Dvanásť príbehov z cudziny IPad, Číst Dvanásť príbehov z cudziny MOBI, Číst Dvanásť príbehov z cudziny DOC, Zdarma Dvanásť príbehov z cudziny AWZ, Download e-kniha Dvanásť príbehov z cudziny iPad , Zdarma Dvanásť príbehov z cudziny DJVU, Download Dvanásť príbehov z cudziny e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Dvanásť príbehov z cudziny DVD, Číst Dvanásť príbehov z cudziny TXT, Book Dvanásť príbehov z cudziny stažení DJVU, Dvanásť príbehov z cudziny stažení kniha zdarma, Dvanásť príbehov z cudziny stažení kniha pdf zdarma, Dvanásť príbehov z cudziny pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Dvanásť príbehov z cudziny pdf zdarma, Dvanásť príbehov z cudziny stažení kniha epub zdarma, Dvanásť príbehov z cudziny ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply