Dvojí život Heleny Grahamové Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Dvojí život Heleny Grahamové Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Dvojí život Heleny Grahamové Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Dvojí život Heleny Grahamové


Do neobývaného a rozpadlého sídla na anglickém venkově se přistěhuje mladá a hezká vdova s malým synkem. Helena Grahamová okamžitě vzbudí zájem starousedlíků, kteří se začnou pídit po její minulosti. Nová sousedka však o svých osudech zarytě mlčí, a tak brzy začnou kolovat klepy: Helena je pyšná a nespolečenská žena, jež se nechá dobývat muži jen proto, aby vzápětí mohla pohrdnout jejich láskou. Skrývá prý tajemství, které souvisí se zemřelým manželem…
Navzdory pomluvám se do Heleny zamiluje statkář Gilbert Markham, a dokonce je kvůli ní ochoten opustit dívku, jež se má stát jeho nevěstou. Helena však Gilbertovy city neopětuje, a aby pochopil, proč ho odmítá, dá mu přečíst svůj deník. Zamilovaný mladík začne postupně odhalovat krutá tajemství minulosti ženy, bez níž nedokáže žít.Kniha v českém jazyce!


Stažení Dvojí život Heleny Grahamové zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Dvojí život Heleny Grahamové (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Dvojí život Heleny Grahamové zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Dvojí život Heleny Grahamové.pdf (EUR-0.00)

  Dvojí život Heleny Grahamové.epub (EUR-0.00)

  Dvojí život Heleny Grahamové.doc (EUR-0.00)

  Dvojí život Heleny Grahamové.txt (EUR-0.00)

  Dvojí život Heleny Grahamové.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Dvojí život Heleny Grahamové.PDF – (EUR 0.00);

  Dvojí život Heleny Grahamové.MOBI – (EUR 0.00);

  Dvojí život Heleny Grahamové.EPUB – (EUR 0.00);

  Dvojí život Heleny Grahamové.DOC – (EUR 0.00);

  Dvojí život Heleny Grahamové.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Tenant of Wildfell Hall (1848)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Pro ženy
  Vydáno: , Daranus
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (23)

  Přidat komentář

  Hanka_Bohmova

  23.03.2017

  Byla jsem moc zvědavá na doporučovanou a oblíbenou knihu své kamarádky. Však víte: řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, kdo jsi.
  Příběh ženy, která – jaká hrůza! – si váží vlastního přesvědčení, nepřikyvuje tupě a nedělá jen to, co se od ní očekává. Chyba úsudku je možná, věrnost vlastním zásadám svatá, k důsledkům svých omylů se staví čelem. Vše končí v obláčku zaslouženého štěstí a my čtenářky si můžeme gratulovat, že nás emancipace vesměs osvobodila od nutnosti chvatných vstupů do stavu manželského.

  AllyKumari

  09.03.2017

  Miluji Charlotte a Emily, a nyní mohu s klidem v duši prohlásit, že Anne nebyla o nic méně talentovaná než její starší sestry. Tato kniha, která nutně musela svým tématem otřást morálkou své doby, zůstává působivým líčením zhrouceného manželství následkem alkoholismu a následného citového týrání, k němuž muže opravňoval statut manžela. Postavy jsou velmi realistické a žádná není bez chyby. A napsáno je to prostě výborně. Knížku jsem přečetla za pouhé dva dny, protože nebylo takřka možné ji odložit.

  Michalka98

  15.01.2017

  Nádherný příběh, který mě oslovil již od prvních stránek. Musím říct, že mě hrůznosti, které "povedený" manžel prováděl Heleně, psychicky vyčerpávaly u pouhé četby a opravdu nevím, co bych dělala ve skutečném životě. Helena má můj obdiv a úctu, stejně jako Jana Eyrová sestry Charlotte. Díky této knize mám další skvělý literární zážitek.

  -Lucinda-

  14.01.2017

  Jedna z knih, na které nezapomenete. Nejvíce oceňuji nadčasovost příběhu. I přesto, že je kniha téměř 170 let stará, neztrácí na aktuálnosti a ukazuje, že lidé se příliš nezměnili. Prostředí a postavy jsou do detailu propracované. Některé pasáže mi přišly až příliš zdlouhavé. Více se mi líbilo dílo od Emily Brontë „Na Větrné hůrce“, ale i tato kniha má své kouzlo a mohu ji jen doporučit.

  Schary

  20.11.2016

  Moc se mi to líbilo. Asi i víc než díla spisovatelčiných sester. Děj dopodrobna rozvádí lásku, manželství Heleny G. a následně rozvrat tohoto manželství. Je zajímavé číst, jak i v době, kdy tato kniha byla napsána dokázaly ženy vyřešit svůj manželský problém…

  mira.l

  06.07.2016

  Od prvních stránek velice čtivá kniha, ač je její většina napsaná poněkud zvláštním způsobem formou citovaných deníkových zápisků, kdy se vyprávění občas pouští do stylu "dopisu v dopise", a může to na první pohled působit až nepřehledně, ale není zas tak složité se v tom zorientovat.
  Zpočátku to vypadá jako zajímavý příběh neznámé cizinky s poněkud tajemnou minulostí, která se přistěhovala do opuštěného domu, a je zcela nepřístupná jakýmkoliv snahám svého okolí o bližší seznámení a poznání.
  Ovšem ve chvíli, kdy vypravěč příběhu začíná citovat její deník, začne se odvíjet několik let zpětně příběh zcela jiný, který postupně odhaluje její minulost. Tady musím podotknout, že Helena na mě mnohdy působila dojmem, že je tak neskutečně šlechetná, poctivá, milující, až je poněkud pitomá/naivní slepice, či jak to nazvat. Poté, co se vdala za Arthura Huntihgdona, po velice krátké době její štěstí vychladlo. Když postupně poznávala, že je to prachobyčejný alkoholik a záletník, kterému na ní vůbec nezáleželo, tak mu přesto neustále odpouštěla jeho neřesti a stále se snažila ho milovat až do chvíle, kdy se sama přesvědčila, že je mu úplně ukradená. Tahle pasáž jistého "sebemrskačství" mi připadala až trochu moc natažená a to poznání pravdy až moc oddalované.
  A co jsem z jejího jednání nějak nepobral už skoro vůbec, byl její návrat k němu v době krátce před jeho smrtí. Bylo to sice pojato asi v tom smyslu, že jako jeho právoplatná manželka cítila povinnost se o něho postarat, a neprojevovala k němu v tom období už žádné sympatie, ale vzhledem k tomu, co si s ním "užila", by jí asi nikdo nemohl mít za zlé, kdyby to neudělala a předstírala, že ho nezná.
  Z celé knihy je vidět, že ani Anne Brontë neměla ve svém naturelu tvorbu nějakých romantických románů á la Jane Austen. Snad až na závěrečnou kapitolu, kdy Helena dává Gilbertovi najevo, jak o něj stojí a tady se spíš jako trouba projevuje on, protože v duchu tehdejších zvyklostí se to zdráhá dát naplno najevo.
  Vypadá to, že všechny sestry Brontëovy zřejmě neměly lehký život a je velká škoda, že toho nestihly vytvořit víc… Za mě plný počet, mám rád knihy, od kterých se prostě nemůžu odtrhnout.

  fruitbueno

  12.06.2016

  Typický produkt 19. století se všemi klady pro nás, kteří je umíme najít a vychutnat, i se zápory těch, kterým obtížně čitelná díla často znechucují čtení. Bronteovic klan považuji za více než talentovaný, Helenu Grahamovou jsem přes obtížnou první část nakonec "slupla" téměř na jedno posezení a pokud bych někomu měla popsat, jak se v 19. století uvažovalo, žilo a psalo, místo slov si z knihovny půjčím právě Dvojí život Heleny G.

  TinaFr

  07.04.2016

  Z děl sester Bronteových se mi líbí asi nejméně (přesto je to velice dobrá kniha). Děj byl zajímavý, ale Jana Eyrová a Na větrné hůrce mi přijdou lepší.

  rusalka123

  24.01.2016

  Kniha se mi zařadila do žebříčku brönteovských knih jen velmi, velmi těsně za Janu Eyrovou, a to pro krásný dramatický děj, kouzelný "vtahující" styl vyprávění, i dokonalé, až složitě psychologické charaktery postav. Ostatně úplně přesně to samé bych vyzdvihla u Jany Eyrové – je dost zřetelně poznat, že autorky jsou sestry (jen Emily se se svou Větrnou hůrkou trochu více odlišuje).
  Na postavách bylo také zajímavé, jak byl Arthur ztělesněním jednoho extrému, v kontrastu k němu Helena druhého a Gilbert tam dělal ten příjemný průměr, který byl potřeba, aby se nedala autorce vytknout hlava v oblacích. 🙂 Naštěstí byl ale i Helenin charakter natolik složitý, že její "dokonalost" na mě nepůsobila rušivě, a tak se zařadila k Janě Eyrové mezi mé nejoblíbenější hrdinky vůbec…
  A na závěr, co je třešinkou na dortu, a nebo spíš naopak kořením celé knihy, jsou emoce, útočící na vás málem na každé stránce – láska, nenávist, vášeň, zoufalství, odhodlání… a mohli bychom dlouho pokračovat.

  Baliklara

  12.11.2015

  Tohle je přesně kniha, která zapadá do mé představy o kvalitní romantické literatuře. I přes stáří více jak 150 dokáže zaujmout a je důkazem velkého talentu sester Brontëových. Drobné obrazy z běžného života – drobné škádlení a naschvály sourozenců, či vykreslení směšně moralizujících osob -přibližují postavy a dodávají punc reálnosti. Ovšem, že hlavní hrdinka je bez morální poskvrnky a některé rysy hlavních hrdinů nejsou tak úplně uvěřitelné, ale je to zanedbatelná úlitba danému žánru a době, kdy tento román vznikl. Možná, že kdyby byl román psán více realisticky a hrdinka by nebyla tak šlechetná, nečetlo by se o další zhrzené, naštvané a záštiplné ženě tak lehce, jako je tomu teď.

  A.Bronte

  30.05.2015

  Třetí ze sester nebývá tolik oslavována jako dvě ostatní. To ovšem neubírá na váze a významnosti jejího díla, která zaujme každého milovníka romantické literatury. Postava samotné hlavní hrdinky nosí neobvyklé snad nelidské vlastnosti, z nichž by si někteří človíčkové mohli ukrást kousek. Například netouží po pomstě, hněvu, a co hlavně – odpouští, ač by většina naznala, že dotyčná osoba si takovou toleranci zaručeně nezaslouží. Též se musí vypíchnout i hlavní část děje, která je brána jako vyprávění ve vyprávění (respektive dopis v dopise nebo do třetice spíše dopis v deníku). Nakonec se k tomu sem tam dokonce přidá třetí část a to se pak člověk diví až se celý svět točí a ústa se smějí. …

  Adell-ka

  14.05.2015

  Tento příběh mi trochu připadal jako nějaký románek z dnešní doby, jen posunutý o dvě století dozadu. Srovnávala jsem současné romány s tímto a myslím si, že určité rysy v jednání lidí zůstávají po staletí neměnné, na druhou stranu jsou zde vidět i značné rozdíly v chování a mentalitě lidí v době před dvěma sty lety. Musím obdivovat šlechetnou povahu paní Huntingdonové, s jakou bychom se v dnešní době asi jen těžko setkali.
  Nicméně knihu bych doporučila těm, kdo mají rádi romantické příběhy a kouzlo dob minulých 🙂

  lagareta

  19.01.2015

  Už jsem jí četla tolikrát a pořád se mi líbí…mám ráda i díla jejích sester, ale Dvojí život Heleny Grahamové mě oslovil nejvíc.

  marmota-b

  14.10.2014

  Četla jsem to v originále, takže nedovedu úplně posoudit, jak to působí na české čtenáře. Osobně mě ale příběh hodně zasáhl hlavně v tom kontrastu těch dvou vztahů a způsobu, jak byly navázány: v prvním případě je Helena opravdu nezkušená romantická dívka, která se ještě navíc musí jaksi "vdát do společnosti" nebo "dobře vdát", zatímco v druhém případě má mnohem větší šanci se doopravdy seznámit a založit vztah na tom.

  ivzu77

  14.08.2014

  KLASIKA, VIKTORIÁNSKÁ ANGLIE – MILUJI A DOPORUČUJI !!!!!

  vikimi

  11.07.2014

  Nádhera. Tahle kniha předčila i dobrotivou Agnes Greyovou.
  Děj strhující, čtivý i napínavý. Moc pěkné, opravdu 🙂

  sarekaslukova

  31.03.2014

  Nádherný, poutavý a čtivý příběh. Vcuclo mě to a na konci vyplivlo. Charakter hlavních postav mi sedl a i styl psaní jak dopisů tak deníku byl pro mne dobře zvolený. Takže i nejmladší ze sester je u mne na stejný pozici jako její sestry.

  Imor

  08.12.2013

  Krásná, úžasná a čtivá kniha, všem vřele doporučuji. Po přečtení komentáře od "monii" není třeba už víc psát !

  monushka

  25.08.2013

  Brilantní kniha! Je škoda, že Anne je ze sester Brontëových nejméně známou. Toto její dílo je prodchnuto opětovanou i neopětovanou láskou a je velmi poutavě napsáno.

  modranka

  09.10.2012

  Knihe som dala 3 hviezdičky a vysvetlím prečo. Samotný námet by si zaslúžil plný počet hviezdičiek, ale nesedela mi forma listov. Pri čítaní cudzej korešpondencie má totiž čitateľ obmedzený priestor na vnímanie emócii. Tie mi v tak peknom príbehu naozaj chýbali. Celá listová korešpondencia potom vyznela ako klebetný klub. Veľa vecí malo byť utajených, boli príliš súkromné, aby sa dali vytárať nejakému priateľovi. Ale napísané je to bravúrne, i keď na súčastnosť dosť nemoderne.

  nelcisko

  25.09.2012

  Začala jsem číst a nemohla skončit! Prostě úchvatná, skvostná, jedná z nejlepších knih! 🙂

  Graine

  15.08.2012

  Je škoda, že Anna Brontë není tolik známá a uznávaná jako její sestry, přestože je její dílo zajímavé, čtivé a zápletky výborně propracováné

  monii

  13.09.2011

  Musím říct, že vyprávění příběhu formou dopisu a deníku mne velmi zaujalo. Je sice podán poněkud zaujatě, ale tím lépe čtenář odhalí vypravěčův charakter a zároveň přitom může přemítat, jak by na jeho místě jednal sám. I když je už od začátku jasné, jak děj skončí, někdy jsem o svém přesvědčení vážně pochybovala.

  Co mne provázelo celým příběhem, byla otázka, kdo vlastně adresát Halford je. Když jsem nakonec vyčerpala všechny možnosti, dospěla jsem k závěru shodujícímu se s poslední stránkou knihy, což mne velmi potěšilo. Občas mne zaráželo, jak se lidé nechají obelhat předsudky, o to víc jsem si tedy cenila postavy Gilberta, i když nutno uznat, že Heleně bezmezně věřil zaslepen láskou stejně, jako Helena věřila Arthurovi.

  Gilbert tu nebyl vykreslen jako dokonalý muž, který se za všech okolností ovládá a nemá žádné stinné stránky (jako u románů J. Austen), což ještě víc podtrhlo reálnost příběhu. Stejně tak mu na vážnosti přidalo nešťastné manželství Heleny s Arthurem, kdy se Helena marně snaží zachovat si důstojnost a změnit svého manžela. Trochu mne zaráželo, s jakým odhodláním milovala svého manžela i za takových okolností, stejně tak mne pak překvapilo, když se k němu vrátila. Spíš si však získala můj obdiv. Nejhorší etapu svého života pohřbila se svým manželem, aby mohla začít znovu s mužem, který ji miloval.  TAGS:

  Online Dvojí život Heleny Grahamové ebook, Kniha Dvojí život Heleny Grahamové FB2, Download Dvojí život Heleny Grahamové PDF , Download Dvojí život Heleny Grahamové MOBI, Online Dvojí život Heleny Grahamové kniha, Zdarma Stažení Dvojí život Heleny Grahamové IPhone, Online kniha Dvojí život Heleny Grahamové PDF, Zdarma Dvojí život Heleny Grahamové DJVU, Zdarma Stažení Dvojí život Heleny Grahamové TXT, Stažení Dvojí život Heleny Grahamové RTF, Online Dvojí život Heleny Grahamové FB2 , e-kniha Dvojí život Heleny Grahamové stažení TXT, Zdarma Dvojí život Heleny Grahamové stažení kniha, e-kniha Dvojí život Heleny Grahamové download MOBI, Stažení Dvojí život Heleny Grahamové IPad, Číst Dvojí život Heleny Grahamové MOBI, Číst Dvojí život Heleny Grahamové DOC, Zdarma Dvojí život Heleny Grahamové AWZ, Download e-kniha Dvojí život Heleny Grahamové iPad , Zdarma Dvojí život Heleny Grahamové DJVU, Download Dvojí život Heleny Grahamové e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Dvojí život Heleny Grahamové DVD, Číst Dvojí život Heleny Grahamové TXT, Book Dvojí život Heleny Grahamové stažení DJVU, Dvojí život Heleny Grahamové stažení kniha zdarma, Dvojí život Heleny Grahamové stažení kniha pdf zdarma, Dvojí život Heleny Grahamové pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Dvojí život Heleny Grahamové pdf zdarma, Dvojí život Heleny Grahamové stažení kniha epub zdarma, Dvojí život Heleny Grahamové ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply