Edmund Husserl a česká filosofie Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Edmund Husserl a česká filosofie Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Edmund Husserl a česká filosofie Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Edmund Husserl a česká filosofie


Soubor předkládaných studií vznikal při práci na projektu "Výzkum historie a kultury Moravy", který na léta 1998-2003 pod označením MSM 152100017 přiznalo Ministerstvo školství a tělovýchovy Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Součástí výzkumu byla i analýza vztahů české filosofie k fenomenologii. Volba tohoto tématu nebyla náhodná. Edmund Husserl, zakladatel fenomenologie, je prostějovský rodák a vinou mnoha historických událostí (německé okupace a komunistické totality) neměl prostějovský a olomoucký region prakticky od Husserlovy smrti v roce 1938 možnost se ke svému slavnému rodákovi hlásit a využít této skutečnosti k mezinárodním kontaktům. Projekt výzkumu proto počítal s tím, že kromě analýz filosofických problémů, jež se tohoto tématu týkají, se získané prostředky použijí i na významný praktický počin – uspořádání velké mezinárodní konference v Prostějově a v Olomouci, ostatně v duchu původního záměru, který si jako jeden z úkolů zvolil prezentaci Moravy jako euroregionu s historickými a duchovními, ale i společenskými a politickými dosahy. Konference se uskutečnila ve dnech 14.-19. listopadu 2000 za účasti badatelů z více než 20 zemí a její výsledky jsou zachyceny ve sborníku, který vyšel v Nakladatelství Olomouc v roce 2003. Podrobnější informace o průběhu konference a o jejím ohlasu lze nalézt v úvodních textech uvedeného sborníku.
Tato knížka tedy představuje výsledek těch aktivit v rámci výzkumného projektu, které byly zaměřeny více badatelsky. Je rozvržena do tří částí. V první z nich předkládám studii o přímých kontaktech Edmunda Husserla s českými filosofy a mysliteli. Sleduje osobní rovinu těchto kontaktů a klade si otázku, co Husserl mohl, ale i chtěl znát z českých duchovních tradic a kulturní současnosti a jaké vazby na místo svého původu hledal. V druhé části práce je publikován překlad Husserlových dopisů Patočkovi s poznámkami, které mají objasnit některé méně známé souvislosti, na něž je v textech dopisů poukazováno. Ve třetí části jsem se pokusil o souhrnný přehled ohlasu fenomenologie v české filosofii. Protože jde, pokud se nemýlím, v tomto rozsahu o první podnik toho druhu (čímž se nechci domáhat průkopnických zásluh, jen poukázat na obtíže výchozí pozice), nekladu si ještě za cíl předložit systematický a kritický dokument. Práce se nicméně pokouší sloučit historické hledisko se systematickým a tam, kde je to podle mého názoru možné, třídí výklad do tématických okruhů, aby se alespoň v hrubých obrysech a jako námět k dalším analýzám ukázalo, co si česká filosofie z fenomenologie dokázala vzít a jaké konkrétní problémy s její pomocí řešila. Koncepce přehledu je dána i mým zájmem všimnout si především fenomenologicky uvažujících myslitelů, a jen okrajově těch, kteří – sami na jiných pozicích – se o fenomenologii pouze zmiňují. Uznávám, že na některých místech je výklad strohý a rovná se jen dokumentárnímu záznamu vývoje či stavu myšlení sledovaného autora. Hlubší analýzy a kritická práce musí být nutně dalším cílem.
Stopy fenomenologie v české filosofii jsem sledoval už před časem v malé studii (Jan Patočka a ohlas fenomenologie v české filosofii. Vydavatelství UP Olomouc, 1995). Některé použité pasáže byly ovšem pro předkládanou práci přepracovány a celek byl podstatně rozšířen.
Materiály i klid k práci jsem – rovněž díky grantovým prostředkům – získal mj. i na dvou studijních pobytech, a to v belgické Lovani v roce 1999 a v německém Freiburgu v roce 2001.Kniha v českém jazyce!


Stažení Edmund Husserl a česká filosofie zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Edmund Husserl a česká filosofie (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Edmund Husserl a česká filosofie zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Edmund Husserl a česká filosofie.pdf (EUR-0.00)

  Edmund Husserl a česká filosofie.epub (EUR-0.00)

  Edmund Husserl a česká filosofie.doc (EUR-0.00)

  Edmund Husserl a česká filosofie.txt (EUR-0.00)

  Edmund Husserl a česká filosofie.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Edmund Husserl a česká filosofie.PDF – (EUR 0.00);

  Edmund Husserl a česká filosofie.MOBI – (EUR 0.00);

  Edmund Husserl a česká filosofie.EPUB – (EUR 0.00);

  Edmund Husserl a česká filosofie.DOC – (EUR 0.00);

  Edmund Husserl a česká filosofie.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura naučná, Filozofie
  Vydáno: , Nakladatelství Olomouc
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  PMR

  23.03.2012

  Sympatická svižná knížka.
  Protože žijeme v době bulváru, tak se snažím zásadně vyhýbat knihám obsahujícím personalie o komkoli – včetně tak pozoruhodného filosofofa, kterému je věnována tato. Možná jsme úplně ztratili schopnost je nějak vyhodnocovat…

  Nicméně kniha si podle mého názoru zaslouží pozornost hlavně vzhledem k odvaze, s níž se vyjadřuje o tématech, která jsou v naší filosofii dosud živá … a která se dotýkají našich intelektuálních celebrit. (Laskavý zájemce o knihu snad promine ten výraz 🙂  TAGS:

  Online Edmund Husserl a česká filosofie ebook, Kniha Edmund Husserl a česká filosofie FB2, Download Edmund Husserl a česká filosofie PDF , Download Edmund Husserl a česká filosofie MOBI, Online Edmund Husserl a česká filosofie kniha, Zdarma Stažení Edmund Husserl a česká filosofie IPhone, Online kniha Edmund Husserl a česká filosofie PDF, Zdarma Edmund Husserl a česká filosofie DJVU, Zdarma Stažení Edmund Husserl a česká filosofie TXT, Stažení Edmund Husserl a česká filosofie RTF, Online Edmund Husserl a česká filosofie FB2 , e-kniha Edmund Husserl a česká filosofie stažení TXT, Zdarma Edmund Husserl a česká filosofie stažení kniha, e-kniha Edmund Husserl a česká filosofie download MOBI, Stažení Edmund Husserl a česká filosofie IPad, Číst Edmund Husserl a česká filosofie MOBI, Číst Edmund Husserl a česká filosofie DOC, Zdarma Edmund Husserl a česká filosofie AWZ, Download e-kniha Edmund Husserl a česká filosofie iPad , Zdarma Edmund Husserl a česká filosofie DJVU, Download Edmund Husserl a česká filosofie e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Edmund Husserl a česká filosofie DVD, Číst Edmund Husserl a česká filosofie TXT, Book Edmund Husserl a česká filosofie stažení DJVU, Edmund Husserl a česká filosofie stažení kniha zdarma, Edmund Husserl a česká filosofie stažení kniha pdf zdarma, Edmund Husserl a česká filosofie pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Edmund Husserl a česká filosofie pdf zdarma, Edmund Husserl a česká filosofie stažení kniha epub zdarma, Edmund Husserl a česká filosofie ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply