Exodus Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Exodus Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Exodus Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Exodus


Monumentální román vypráví o tragických osudech židovského národa a o postupném vzniku státu Izrael. Děj je upředen z řady autentických příběhů, které se pojí s milostným příběhem americké ošetřovatelky a mladého hrdiny Mossadu. Kniha zároveň zachycuje nejen život v evropských židovských ghettech, pogromy v Rusku, zrod sionismu a kibuců, vznik státu Izrael, ale také třeba principy tzv. ropné politiky či dobu britského mandátu v Palestině.

Jeden z Urisových nesčetných fanoušků kdysi poznamenal, že se prostřednictvím jeho děl seznámil s úžasnou spoustou faktů. Snad nejvíce to právě platí o Exodu, při jehož přípravě autor pročetl několik set knih, hovořil s více než 1200 očitými svědky a procestoval desítky tisíc kilometrů. Kniha se stala mezinárodním bestsellerem, byla přeložena do více než 50 jazyků a v USA je považována za největší bestseller po Jihu proti Severu od Margaret Mitchellové. Podle románu byl natočen v roce 1960 film a v roce 1971 se stal předlohou pro muzikál. Uris se sám k tématům použitým v Exodu několikrát vracel.Kniha v českém jazyce!


Stažení Exodus zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Exodus (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Exodus zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Exodus.pdf (EUR-0.00)

  Exodus.epub (EUR-0.00)

  Exodus.doc (EUR-0.00)

  Exodus.txt (EUR-0.00)

  Exodus.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Exodus.PDF – (EUR 0.00);

  Exodus.MOBI – (EUR 0.00);

  Exodus.EPUB – (EUR 0.00);

  Exodus.DOC – (EUR 0.00);

  Exodus.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Formáty eknihy: EPUB, MOBI, PDF
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (53)

  Přidat komentář

  Kadibut

  24. ledna

  Kniha, která má určitě více dokumentární hodnotu než literární. Každopádně je obrovsky čtivá, alespoň mně příběh židů chytil a "hltal" jsem každou stránku kolikrát dlouho do noci, ikdyž jsem věděl, že ráno brzy vstávám.

  Siwan

  20.11.2017

  Je to prostě dobře napsané, má to spád a náboj.

  Chesterton

  09.11.2017

  Četla jsem před léty a byla jsem nadšená. Jednoznačně patří mezi klenoty mé knihovny:)

  Rihatama

  05.10.2017

  Dílo je napsáno velice poutavě a člověka se musí tyto strašlivé příběhy židovského národa i jednotlivců znovu a zase dotknout, jakkoli je zná z mnoha zdrojů. A i když milostným linkám v takových příbězích obvykle moc nefandním, nelze přece jednoduše říci, že život židů je pouze o boji, jenom se kolem něj téměř všechno točí. Kniha je pozoruhodná a sdělná ve svém dějepisném zpracování a současně románově vykresluje hrdost, vytrvalost a nezměrné vlastenectví židů předznamenané staletími utrpení jejich národa. Exodus mi věnoval jeden izraelský velvyslanec. Autora Leona Urise si tento vzdělaný izraelský diplomat v důchodověm věku velmi váží a kniha dle něj předkládá věrný obraz života židů a izraelitů.

  Monolit0713

  28.08.2017

  Silný příběh. Poučné, zajímavé, čtivé.

  slimáčik

  22.08.2017

  Už je to poriadne dávno, čo som ju čítala po prvýkrát. Táto tématika je veľmi blízka môjmu srdcu, lebo asi zo 70-člennej rodiny môjho svokra na Slovensku zostali 4, do Izraela sa odsťahovali 2 a ostatní…
  Návykovo čtivý štýl a vovádzanie do historických súvislostí alebo záludností politiky s prelínajúcim sa príbehom, príbehmi = nezabudnuteľné dielo!

  Dagnov157

  26.06.2017

  Židovská tematika mě hodně zajímá a tady jsem se dověděla řadu věcí i z židovské historie. Zvlášť se mi líbil příběh o holandských židech.

  Kerberos

  25.06.2017

  Velmi poučně napsaný historický román s židovskou tematikou.Jeden z nejlepších co se tématu týče.

  Killingjoke

  14.06.2017

  Exodus nezakrytě vykresluje nelehké a krvavé události, předcházející založení státu Izrael. Kniha mne podobně jako další Urisova kniha – Milá č. 18 upoutala svým velmi čtivým jazykem a množstvím historických faktů, do nichž je zasazen příběh smyšlených postav, které však mají své skutečné historické předobrazy. Velmi dobře jsem pochopil, proč podtitul knihy zní: "Román, který pohnul světem" a pochopí to každý její čtenář. Románovými prostředky se dozvíme odkud se bere nesnášenlivost na Blízkém východě a odkud se vzal konflikt mezi Izraelci a okolními islámskými státy, který jak všichni dobře víme přetrvává doposud. Kniha patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četl a doporučuji ji všem těm, kteří mají rádi historické romány, ve kterých je velmi úzká propojenost mezi láskou a utrpením, či vlastenectvím a mocenskými zájmy. Opravdu úchvatná a nadčasová kniha, která stoji za přečtení…

  JPBelmondo

  05.06.2017

  Velmi obsáhlé zpracování nejen novodobého vzniku státu Izraele, ale i celkových dějin židovství tak, aby židovství jako takové dokázal pochopit obyčejný "menč" nebo "šiksa". Sledujeme příběhy jednotlivých hrdinů, roztroušených po celém světě. Kniha rozhodně není oddechové čtení, musíte na to mít kolikrát i sílu (např. pasáže týkající se koncentračních táborů, nejen kolem živých, ale hlavně mrtvých, se velmi těžko rozdýchávají …)

  Atanone

  14.05.2017

  Můj osobní názor- svět v průběhu dějin nějak nemůže Židům odpustit,že oni stojí na své straně.
  Kniha mě uchvátila. Odpověděla mi na mnoho otázek a mnoho dalších otevřela

  Terry11

  26.02.2017

  "…zahraniční politika té či oné země se neřídí právem či bezprávím. Právo a bezpráví? Jediná říše založená na spravedlnosti je říše boží. Vláda tohoto světa spočívá na naftě. A Arabové mají naftu."

  Přečetla jsem si Exodus podruhé především kvůli tomu, že jsem objevila reportážní knihu Půl penny, která vznikla na základě žaloby proti Exodu. Tu vznesl proti spisovateli a vydavatelům dr. Dering, jmenovaný v knize jako jeden z lékařů, kteří chirurgicky experimentovali s vězni.
  Samotná kniha pro mne byla velice zajímavá především jako historické téma. Líbilo se mi, že do hlavní časové roviny – vznik státu Izrael (cca 1946-49 ) – byly zahrnuty i osudy jednotlivých hrdinů, takže můžeme sledovat, co se za války dělo s židy v Dánsku, Rusku, Jemenu a především ve varšavském ghettu. Kromě toho se postupně dovídáme i nejstarší dějiny židovstva. Naprosto mě šokovala informace, jak byli po válce vězni z různých koncentračních táborů i nadále internováni v dalších sběrných táborech, tentokrát na Krétě.
  Ano, určitě je tato kniha tendenční, však také autor je židovského původu, přesto mi je sympatická a klidně by se autor nemusel snažit ji milostnými motivy beletrizovat, pro mne to byl zcela zbytečný prvek.

  Baiba

  25.02.2017

  Nevyvážené. Autor umí skvěle pracovat s fakty a předložit skutečně složitou politickou situaci čtivě a přehledně. Skutečně strhující je kniha i v kapitolách věnovaných osudům některých hrdinů. Na druhou stranu Uris selhává ve vykreslení hlavních protagonistů a milostná linie se sem absolutně nehodí, zpomaluje děj a není věrohodná. Jednoduše řečeno, pasáže o vzniku Izraele jsou skvělé, ale Kitty a Karen mi neuvěřitelně lezly na nervy.

  TipsyChipsy

  03.02.2017

  Úžasná, čtivá, napínavá, plná historických informací a lidských příběhů.

  denib

  17.01.2017

  Tak tuhle knihu si musím přečíst ještě jednou! I když se bojím těch pasáží, kde se popisují koncentrační tábory. Drsné.

  marek0334

  17.01.2017

  Kniha pro mě byla velkým zklamáním, první půlka byla ještě celkem akční, něco se člověk dověděl o tomto národu, jeho historii, ale druhou půlku jsem ani nedočetl… Navíc přehnané zkreslení židů, kteří jsou v knize polobozi (nic proti nim nemám, ale tohle už bylo opravdu moc).

  Alushka07

  08.10.2016

  zajímavá knížka, hlavně jsem uvítala možnost si přečíst historii země, kterou jsem několikrát navštívila..znovu procházet místa a vidět souvislosti

  berau

  23.08.2016

  Osudy Izraele nejlépe vystihují slova jedné z ústředních postav románu, generála Bruce Sutherlanda:
  "Všechno, co jsem se v životě jako voják naučil, mi říká, že to Židé proti takové přesile nemohou vyhrát.
  Ale když se člověk podívá, co tady v té zemi vykonali, musí uvěřit v zázrak. Jinak není realista. Je v nich totiž něco, s čím sice vojenský expert počítat nemůže, ale Arabům to dá pořádně zabrat. Židé jsou totiž ochotni obětovat posledního muže, poslední ženu a poslední dítě, aby ubránili to, co tady postavili. A co jsou ochotni obětovat Arabové?"

  Mé srdce hoří pro Izrael.

  jukanek

  31.05.2016

  Naprosto uzasna knizka.

  BLeeCraleek

  21.05.2016

  Výjimečná kniha. Pomocí vyprávění o osudech různých lidí z všemožných koutů Evropy (a USA) nám autor skládá obrázek o tom, co všechno byli a doteď jsou Židé ochotní podstoupit pro to, aby měli svou zemi zpět, aby měli vlastní půdu, aby měli místo, kde budou doma.

  Kniha je napsaná moc dobře, nenudila jsem se u ní, bavily mě historické souvislosti, bavil mě popis života v začínajícím Izraeli, bavila mě ta atmosféra. 🙂

  Vždycky když čtu něco podobného, musím pak přemýšlet o tom, kolik toho už tenhle národ vytrpěl a kolik ještě bude muset, protože od založení Izraele ve 48 tam ještě není klid.

  K.M

  06.03.2016

  Jedinečná kniha; četla jsem dvakrát; podruhé v nemocnici po těžké operaci- pomohla mi se odpoutat od bolesti a všeho zdesinfikovaného, nemocničního. Myslím, že bude jednou i potřetí.Že se zase vrátím.

  Reprok

  28.02.2016

  Silna kniha, ktera vyda za nekolik ucebnic dejepisu dohromady. Tomu, kdo se zajima o deni na Blizkem vychode muze pomoci vice porozumet soucasne situaci.

  woodward

  14.02.2016

  Je to epopej – místy spíš jen "na motivy" skutečných událostí než přísně podle historie, ale celkový obraz zrodu židovského státu s tím co předcházelo a bezprostředně následovalo podává tenhle Urisův román dosti věrně a v živých barvách. A samozřejmě: je to krásně napsáno.

  Majdaloupka

  31.01.2016

  Jedna z mych nejmilejších knih, ke ktere se rada vracim (byt ma znacny pocet stran). Jednotlive pribehy na pozadi historických udalosti, kde se promita laska, ztrata, bolest, ale predevsim sila a odhodlani. Koho zajima budovani Izraele a osudy Zidu po valce, ale i historicky exkurz do doby pred, urcite sahnete po Exodu

  Ladinek

  29.11.2015

  Moc povedené. Takové moderní pokračování Starého Zákona.

  Melic

  27.10.2015

  Čekal jsem podle hodnocení více. Bavily mě úvodní příběhy Karen a Dova, pak třeba faktická stránka věci (např. hlasování o uznání Izraele), ale události na Kypru a v Palestině už pro mě tak záživné nebyly. Rozhodoval jsem se mezi 3-4 hvězdičkami, ale za přínos nových informací se přikloním ke 4*

  Jarda Burgan

  08.09.2015

  90%
  Občas literatura faktu. Ale pokud má člověk rád historii, nevadí to. Celkově výborná kniha

  Páájí

  10.08.2015

  naprosto úžasný kniha! Někdy jsem měla pocit že nečtu skutečné události ale nějaké fantazy.

  MKrat

  01.08.2015

  Každopádně si zasloužil stát se bestsellerem, spousta ocenitelných faktů, nemůžu ji nedoporučit, dobrá kniha.

  Nielada

  29.03.2015

  Miluji tuto knihu, četla jsem ji už dvakrát a tuším, že ještě nějaké potřetí přijde. (což se mi od mé zlaté éry Pipi dlouhé punčochy stalo jen u opravdu málo knížek:-)) Leon Uris je výborný vypravěč i historik, na pozadí silných osobních příběhů se seznamujeme s historií pronásledování Židů a vznikem státu Izrael. Před jejím přečtením jsem vůbec netušila, kolik toho museli Židé po 2. svět. válce ujít a že jejich cesta ke svobodě sice začala osvobozením, ale zdaleka jím neskončila. Knih o holocaustu vychází spoustu, ale o tom, co bylo potom, zas tolik ne (nebo o nich možná nevím). Moc, moc a ještě jednou moc doporučuji.
  TAGS:

  Online Exodus ebook, Kniha Exodus FB2, Download Exodus PDF , Download Exodus MOBI, Online Exodus kniha, Zdarma Stažení Exodus IPhone, Online kniha Exodus PDF, Zdarma Exodus DJVU, Zdarma Stažení Exodus TXT, Stažení Exodus RTF, Online Exodus FB2 , e-kniha Exodus stažení TXT, Zdarma Exodus stažení kniha, e-kniha Exodus download MOBI, Stažení Exodus IPad, Číst Exodus MOBI, Číst Exodus DOC, Zdarma Exodus AWZ, Download e-kniha Exodus iPad , Zdarma Exodus DJVU, Download Exodus e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Exodus DVD, Číst Exodus TXT, Book Exodus stažení DJVU, Exodus stažení kniha zdarma, Exodus stažení kniha pdf zdarma, Exodus pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Exodus pdf zdarma, Exodus stažení kniha epub zdarma, Exodus ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply