Gladiátor Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Gladiátor Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Gladiátor Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Gladiátor


Gaius Vitellius přichází coby sedmnáctiletý mladík do císařského Říma a chce se živit jako kotlář. Je poprvé v cizině, odkázán pouze sám na sebe. Náhoda mu však přihraje do cesty Messalina, manželku císaře Claudia, které mu nabídne svou přízeň a rozhodne se z Vitellia udělat idol, gladiátora, o němž bude jednou hovořit celý svět.
Na pozadí historické fresky zachycující život antické metropole v 1. století n.l., zákulisí krutého divadla v arénách, pletichy v císařském paláci, mezi senátory a obchodníky i pletky vznešených Římanů a drahých kurtizán, se odehrává příběh čisté, křehké lásky.
Vitellius má mnoho ctitelek i řadu milostných vztahů, ale po celou dobu do provází opravdový cit ke krásné Rebece, židovské dívce, do níž se kdysi beznadějně zamiloval a která musela z Říma odejít s mnoha dalšími vyhnanými Židy. Kromě vlády Claudia a zvrhlé Messaliny zažívá Vitellius i výstřelky krvežíznivého Nerona, pronásledování křesťanů a požár Říma. Z někdejšího nesmělého mladíka se stává slavný gladiátor, ctihodný Říman a bohatý, sebevědomý muž. Osud však je neúprosný a tragická věštba se naplňuje…Kniha v českém jazyce!


Stažení Gladiátor zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Gladiátor (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Gladiátor zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Gladiátor.pdf (EUR-0.00)

  Gladiátor.epub (EUR-0.00)

  Gladiátor.doc (EUR-0.00)

  Gladiátor.txt (EUR-0.00)

  Gladiátor.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Gladiátor.PDF – (EUR 0.00);

  Gladiátor.MOBI – (EUR 0.00);

  Gladiátor.EPUB – (EUR 0.00);

  Gladiátor.DOC – (EUR 0.00);

  Gladiátor.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Der Gladiator (1982)

  Žánr:
  Literatura světová
  Vydáno: , Knižní klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  Radous

  17. ledna

  Román poskytuje náhled do života v římském impériu, konkrétně v jeho hlavním městě, v období prvního století po Kristu. Antiku jsem měl vždy moc rád, nicméně život v tomto období si člověk nesmí příliš romantizovat – jistě, rozkvět umění a věd, to se jí nemůže upřít (ve srovnání s temným středověkem). Jenže cena lidského života byla až pramalá a na vlastní kůži bych se mezi spodinou pohybovat nechtěl. Je vidět, že autor historii rozumí, a právě výše uvedené se mu povedlo moc pěkně ukázat na příkladu hlavního protagonisty – naprosto obyčejného člověka, který se ani nestačil v Římě rozkoukat a už se stal pouhou loutkou v rukách všemocných (byť jen na začátku jeho životní cesty). Co mi ve sledování jeho kariéry a krkolomných životních etap vadilo bylo to, že autor děj posouval dopředu vždycky tak nárazově a neurčitě, zkrátka mi tam chyběla jakási časová „intermezza“ či podobně. Jinak to bylo napínavé, v určitých momentech až těžko uvěřitelné (například rozsah her, které císaři pro lid nechávali připravovat) – a přesto je to založeno na skutečnosti.

  Luciga

  27.06.2017

  Mám ráda historické romány… to vypovídá o důvodu, proč jsem sáhla po této knize. Nepopírám autorův čtivý způsob psaní, ale vnímám ji jako slabší průměr. Přehršel latinských (původních) výrazů dle mého ubírala na zajímavosti a ani z poměrně hezkého příběhu autor nevydoloval maximum….
  No ale moje sympatie si Vitellius coby hlavní hrdina získal a jeho příběh jsem četla s napětím, i když bylo jasné jak skončí :).

  BlackFairy

  24.11.2016

  Já Vandenbergovky prostě miluju. A nejvíc ty historické. Já nemám co vytknout, je to spisovatel, který prostě hraje na moji notu 🙂
  Je tu párkrát zmiňovaný sex…. Nemyslím si osobně, že by to bylo tak hrozné, spíš pár náznaků, v tolika stránkové knížce spíš dokreslení tehdejšího života, ano, orgie byly na denním pořádku. Je to zkrátka Vandenbergův styl psaní, popisovat tehdejší dobu se vším, co k ní patří.

  Lena79

  01.09.2016

  Zajímavý pohled do života ve starověkém Římě. Příběh gladiátora mě opravdu bavil, kniha se četla sama, mohu jen doporučit

  pavel7249

  20.06.2016

  Knížka mi ukázala život v Ř9mě za dobu života Gaie Vittelia (snad to píšu správně 🙂 ). Musím říct, že jeho odvaha při boji s býkem, když byl slepý, byla obdivuhodná.

  konicekbily

  16.06.2016

  Kdo se zabývá starověkým Římem by si mohl tuto knihu přečíst. Dobrý průměr.

  Adapa

  20.08.2015

  Kniha mne docela zklamala. Bylo to příjemné čtení, ale očekával jsem více. Vitellius začíná jako sedmnáctiletý a umírá tuším kolem padesátky. Ale přitom se v podstatě za celou dobu nijak jeho postava nevyvíjí, pořád zůstává tak nějak naivní a přes třicet let miluje dívku, kterou viděl dvakrát v životě jako sedmnáctiletou.
  Čekal jsem větší spád, že autor půjde více do hloubky. Ale vždy se jen tak něčeho dotkl.
  V knize byly velké časové skoky, třeba o deset let v jedné kapitole a přitom jak kdyby se nic během těch deseti let pro Vetelliuse nezměnilo, jen sem tam nějaký nový císař, nové spiknutí.
  Pro pohodové čtení bez přemýšlení stojí za přečtení.

  moncam

  19.03.2015

  Pěkně a čtivě napsané, jen závěr knihy mi nepřipadal historicky věrohodný a značně vyfabulovaný.

  Martin1974

  06.11.2014

  V určitých okamihoch som si nebol istý, či čítam historický alebo erotický román. Je to moje druhé stretnutie s Vandenbergom a vyzerá to, že autor venuje priveľkú pozornosť erotike ( zrejme má pocit, že príbehom by až tak nezaujal ). Čo sa týka histórie, čitateľa zavalí množstvom latinských výrazov, až to niekedy pôsobí rušivo. Nedalo mi neporovnávať Sienkiewiczovo Quo Vadis a túto knihu hlavne v časti, kde je Rím v plameňoch. Jednoznačne to vyhráva poľský autor. Príbeh je celkom premyslený, ale zdá sa mi, že na tridsaťročný dejový rozsah je akýsi stručný. Aj záverečné stretnutie Vittelia a Rebeky je ponechané na čitateľovu fantáziu. Avšak veľké plus u mňa Vandenberg získal úplným záverom. Román nekončí ako rozprávka, ale tak, ako život zvyčajne končí. Smrťou hlavného hrdinu.

  Miruska285

  10.09.2014

  přečteno za dva dny. To svědčí o všem. Má to spád, pořád se něco děje, prostě sem četla kdy to šlo. Líbil se mi popis zápasů a nějaká ta romantika je tam taky, trochu toho sexu. Zajímavý náhled na tehdejší poměry – milostné, životní. Je fakt, že o některých věcech se tam dalo rozepsat, ale to už by s tím gladiátorem nemělo zase nic společného. Třebas podrobněji smrt Claudia či Nera apod., ale o tohle v té knížce nejde. Je to o gladiátorovi a jeho životě… O tom jak se z obyčejného chlapíka, kterého cesta přivede do gladiátorské školy stane uznávaný muž. Svým lidským jednáním sem si ho hned oblíbila. Myslím, že celkové hodnocení by kniha si zasloužila větší. Kdo má rád tohoto autora a toto téma, tak mohu knížku doporučit.

  tuldas

  30.06.2014

  četlo se skvěle,nemělo hluchých míst

  tuldas

  30.06.2014

  četlo se skvěle,nemělo hluchých míst

  Bobšule

  24.05.2013

  Popravdě řečeno, byla jsem dost zklamaná…. Nemohu se zbavit dojmu, že potenciál knihy zdaleka nebyl tak vyčerpán, jak býti mohl. U knihy jménem Gladiátor bych očekávala nějaký divočejší popis života gladiátorů. Leč – odehrál se jen spíše letmý kouk tím směrem. Děj zahrnuje dle mého soudu zbytečně dlouhý časový úsek, takže některé části jsou přeskočené jen šmahem (logicky), ale některé jsou přeskočené zrovna tak šmahem a přímo nelogicky. Napříkald se čtenář pinoží všemi těmi přípravami na atentát na Claudia a pak o něm není v knize ani slovo popisu. Připadala jsem si jako blázen. Takových prapodivných zkratek tam bylo víc. Co mě ale opravdu otravovalo, to byly místy až ubíjející pasáže věnované sexu. Ano, chápu, v té době to bylo takové veselé (patrně), ale to by z toho textu nesmělo tak prvoplánově čišet "Dáme tam dost sexu, to se bude dobře číst a prodávat". Strašné. Suma sumárum mám pocit, že jestli se něco v knížce povedlo, pak finální zápas hlavního hrdiny s býkem. Ale cesta k němu byla dosti klopotná. Jak pro něj, tak pro čtenáře.

  Dera

  25.02.2013

  Hlavní hrdina se stane gladiátorem a i když má postupně již všechno, neotáčí se zády dalším výzvám a to se mu stane osudným. A skončí tak, jak žil. Jeho osud a konečné rozhodnutí mi připomíná Jana Lucemburského.

  anthea

  22.10.2011

  Tahle kniha je dobrá, ale film Gladi
  átor, což je ale jiný příběh, je daleko lepší.  TAGS:

  Online Gladiátor ebook, Kniha Gladiátor FB2, Download Gladiátor PDF , Download Gladiátor MOBI, Online Gladiátor kniha, Zdarma Stažení Gladiátor IPhone, Online kniha Gladiátor PDF, Zdarma Gladiátor DJVU, Zdarma Stažení Gladiátor TXT, Stažení Gladiátor RTF, Online Gladiátor FB2 , e-kniha Gladiátor stažení TXT, Zdarma Gladiátor stažení kniha, e-kniha Gladiátor download MOBI, Stažení Gladiátor IPad, Číst Gladiátor MOBI, Číst Gladiátor DOC, Zdarma Gladiátor AWZ, Download e-kniha Gladiátor iPad , Zdarma Gladiátor DJVU, Download Gladiátor e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Gladiátor DVD, Číst Gladiátor TXT, Book Gladiátor stažení DJVU, Gladiátor stažení kniha zdarma, Gladiátor stažení kniha pdf zdarma, Gladiátor pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Gladiátor pdf zdarma, Gladiátor stažení kniha epub zdarma, Gladiátor ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply