Gottland Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Gottland Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Gottland Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Gottland


Známý polský reportér vytěžil ze svých pobytů v Čechách "výbušnou" knihu o naší zemi. Témata, z nichž některá patří k "neuralgickým" bodům novodobých dějin českého národa a byla u nás zpracována v dlouhé řadě knih, shrnuje autor na několika stránkách a přináší v nich svůj pohled člověka odjinud, pohled neotřelý, nezatížený, který by mohl vést k reflexi opomíjených kapitol naší národní povahy. Kniha vypráví o ikonách českého kolektivního vědomí, fenoménech nedávné české historie (rodina Baťů, Lída Baarová, Jan Procházka, Marta Kubišová, Jaroslava Moserová), ale také o osudech postav, které nebyly zatím hlouběji zpracovány ani samými Čechy (sochař Otakar Švec, který projektoval největšího Stalina na Zemi; Karel Fabián, spisovatel, který po únoru 1948 odmítl svou minulost a orwellovským způsobem vymazal a nahradil sám sebe; neteř Franze Kafky, která nechce hovořit o svém strýci). Kniha byla v roce 2007 oceněna Cenou varšavských knihkupců, autor byl za ni rovněž nominován na nejprestižnější polskou literární Cenu Niké. Knihu doprovázejí fotografie známého fotografa Pavla Štechy. Již vyšlo v německém, maďarském a francouzském překladu.
Kniha získala Europan Book Prize 2009.Kniha v českém jazyce!


Stažení Gottland zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Gottland (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Gottland zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Gottland.pdf (EUR-0.00)

  Gottland.epub (EUR-0.00)

  Gottland.doc (EUR-0.00)

  Gottland.txt (EUR-0.00)

  Gottland.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Gottland.PDF – (EUR 0.00);

  Gottland.MOBI – (EUR 0.00);

  Gottland.EPUB – (EUR 0.00);

  Gottland.DOC – (EUR 0.00);

  Gottland.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura světová, Literatura faktu
  Vydáno: , Dokořán, Jaroslava Jiskrová – Máj
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (102)

  Přidat komentář

  kap66

  11. ledna

  Zřejmě nejrozporuplnější komentáře, jaké jsem četla… Za sebe: čekala jsem humor (na základě několika ústních doporučení) – a přišel zásah; uf. Velká část mého života, jak si ho opravdu pamatuji, je zde zhuštěná na malé ploše. To, co bylo před mým narozením, jsem četla se zájmem, co bylo za mého života, to se do mě zabodlo. Působivé. Někde je i humor, ale ruku v ruce s tragikou (pro mě příběh Otakara Švece). Doporučuji ke čtení – a připojujte své různé komentáře, tak to má být a je to v pořádku. Toto je kniha, která k tomu vybízí.

  Štěchýto

  08. ledna

  Navrhuji na povinnou četbu. Zajímavé události podány zajímavě.

  pietroaretino

  08. ledna

  V situaci, kdy by měl někdo říct: "O tom jsem se bál mluvit", "Na to jsem neměl odvahu se zeptat", O tom jsem neměl tušení", říká: "O tom se nemluvilo". "To se nevědělo". " Takové otázky se nedávaly".

  Chesterton

  28.12.2017

  Zatím jsem poslouchala pouze audio a nemá chybu. Na knihu se chystám.
  Nejvíc jsem ocenila Baťu, takhle nás to ve škole neučili :)) a ani mimo školu:((

  Lenka_83

  26.11.2017

  Velmi zajímavá a čtivá cesta do hlubin české duse. Jen mi chyběla, byť jen malá, zmínka o Miladě Horákové.

  Mira7

  25.11.2017

  „Polská cesta do hlubin české duše“. Na knihu lze nazírat z různých úhlů pohledu. Sám autor v některém z rozhovorů uvedl, že dostával naprosto protichůdné reakce ve smyslu nazírání na jim popisovanou skutečnost.
  Mariusz Szczygieł se dotýká velmi citlivých, leckdy traumatizujících událostí českých dějin ve 20. století. Na objektivitě knize přidává právě její pohled „z venku”. Struktura či sled vybraných osobností a událostí může působit nesourodě, ale současně přináší pohled na dějiny vlastní země neokoukaným způsobem.

  ecila13

  30.09.2017

  20. století v kostce. Ale není to nudný popis, spíše zajímavé střípky (očima polského novináře).

  Pablo7

  19.08.2017

  Dobrá kniha o některých osobnostech českých dějin. Z příběhu o Baťovi plyne, že to nebyl žádný lidumil, ale tvrdý kapitalista. Člověka potom méně překvapí, že se po válce komunisti dostali k moci. Některé příběhy jsou docela známé např.Baarová, ale o některých osobnostech jsem předtím neslyšel. Určitě stojí za přečtení.

  triatlet

  18.08.2017

  Československé dějiny 20. století v kostce. Obdivuji, co autor dokázal propojit a na malém prostoru vykreslit.
  Od Tomáše Bati přes Lídu Baarovou, Martu Kubišovou, Eduarda Kirchsberga/ Karla Fabiána až po Jaroslavu Moserovou. A mezi tím Josef Škvorecký, Pavel Kohout, Václav Havel, Karel Gott, Helena Vondráčková…
  Střípky jsou poskládané zajímavě i z hlediska kompozice.
  Poučený čtenář docení zkratku. A pro ostatní mohou být narážky v Gottlandu motivací najít další publikace o zmiňovaných osobnostech.
  Osobně jsem si přidal do knížek, které bych si chtěl přečíst, Tudy chodil K. od Radoslava Nenadála a Psí komando od Karla Fabiána. Ačkoliv jsem Fabiána neznal, tak jsem si při čtení kapitoly vzpomněl na film Černý vlk a dohledal jsem si, že Fabián je autor předlohy.
  ………………………………………………………………………………………………………………………
  Při psaní komentáře poslouchám Tajgu blues 69 (s. 129) a přemýšlím nad argumentační vyspělostí nicku DominaCZ. Kafkovsky absurdní, že takovýto nick je za komentáře v top 10 mezi nejlépe komentujícími uživateli…

  pravnik

  07.08.2017

  Zajímavé čtení o historii naší země a o postojích lidí. Obsahuje řadu pozoruhodných informací o životě lidí v Čechách. V podstatě jde o shrnutí životních událostí (životopisů) několika lidí – podnikatel Baťa, herečka Baarová, sochař Švec, scénárista Procházka, spisovatel Fabián, doktorka Moserová, zpěvačka Kubišová – a na nich je ilustrována historie a absurdita režimů v Čechách za poslední století.

  InaPražáková

  06.08.2017

  Čtivé a zajímavé, ideální doplněk výuky dějepisu pro druhé stupně a střední školy. Mě zklamal silný důraz na efekt, který místy rušil význam sdělení (především předposlední pasáž) a především absence seznamu literatury. Zvláště u sdělení formou přímé řeči (ale nejenom) není jasné, odkud autor informace vzal a zda nejde jen o jeho fabulaci, případně nepotvrzenou fámu. Z hlediska popularizace historie přínosná publikace, styl by se novináři prominout dal, nejistá míra pravdivosti ale klady velmi oslabuje.

  Vladus9

  14.07.2017

  Ví toho o nás víc, než my samotní…

  aktak1203

  07.07.2017

  Nevím co si o knize myslet. Jestli nás pan Szczygiet kritizuje, že si nevážíme úspěšných osobností nebo zda pobrat knihu jen jako reportáž. Potom, ale nevím proč byla kniha napsaná. Možná pro mladší generaci? Jsem takzvané Husákovo dítě a o všech skutečnostech v knize jsem poměrně dost informována. Takže asi jsem ten vzkaz moc nepochopila. Nicméně, špatně napsané to není.

  Jana283

  28.06.2017

  Měla by to být povinná četba. Perfektně podaná historie 20.století v kostce. Zvláštní, že to napsal polský autor, ale možná je to dobře, že nebyl ovlivněn tím, čím nas krmili ve škole a zachoval si zdravý odstup. Některé osudy pro mne byly zcela neznámé.

  Limonadovyjoe

  12.06.2017

  Kniha je výborně zpracovaná, vybírá jen to nejzajímavější z dané doby/osoby. Jen je škoda, že knihu ukazující střípky českých dějin napsal polský autor. První kapitola o Baťovi je skvěle zvolená, okamžitě vás upoutá a už nepustí a celou knihu zhltnete v domnění, že další kapitola bude stejně tak zajímavá. Lída Baarová i kapitola o pomníku Stalina jsou taky moc dobré, bohužel kvůli své vlastní neznalosti už mě tolik nezaujaly kapitoly komunistickeho režimu o scenáristech, spisovatelích a politicích, ale to v žádném případě není chyba autora a lidem, kteří třeba tuto dobu zažili nebo ji vnímají jinak se budou líbit víc.

  8130

  29.05.2017

  Je to už povinnou četbou ve školách? Mělo by být…

  kní

  28.05.2017

  Komu se stýská po starých dobrých komunistických časech? Kdo je nezažil a sní o nich? Přečtěte si aspoň kousek Gottlandu…
  Brak
  Společnost je nutno donutit, aby si odvykla. Od všeho, co způsobuje snadnou radost.
  Strana a vláda povolává likvidační komise. Mají co nejrychleji odevšad vymýtit romány dobrodružné, detektivní, zamilované, špionážní, science fiction a horory. Prostě všechno podřadné.
  Komise prohledávají knihkupectví, tiskárny a nakladatelství. Obzvláštní pozornost věnují antikvariátům. Zabavuje se tam nespočetné množství Neopatrných panen a Požárů v Metropolu. Aby ti, co hledají klamný pohled na vymyšlený svět v laciných románech, už nikde nenašli, co je těší.
  Smrt braku měla nastat přirozených způsobem současně se smrtí kapitalismu v únoru 1948. Jenže to se nestalo. Roku 1950 se tedy dává ve známost, že vydání sebemenšího kapesního románu pro služky je protistátní čin.
  Jelikož komise selekce nezvládají, organizují se veřejné sbírky braku. Žáci základní školy v pražském Hloubětíně trhají knihy na malé kousky (hned tam, kde se knihy shromažďují), aby byla jistota, že se exempláře už nikdy nevrátí do oběhu. Děti nadšeně trhají Jasmíny pod balkonem a Tváře z podsvětí.
  Během akce se používá termínu „literární brak".
  Termín se stal epitetem, které lidem ničí život. Likvidační soupisy jsou plné označení "bezcenný brak", "prázdný brak", "bezmyšlenkovitý brak", "americký brak", "sentimentální brak" a podobně. Kapitalismus ho dělníkům nastrkuje proto, aby je otupil.

  flare

  01.04.2017

  Poucne cteni o zajimavych udalostech let minulych. Originální pohled, zajimave souvislosti, nevsedni prechody a zrejme mravenci prace s archivy a hlavnimi postavami…nemusim se ke knizce vracet,ale rad si na ni vzpomenu…

  Eremites

  25.03.2017

  Nepříliš veselý, nicméně precizně zvládnutý, výlet do naší (ne až tak dávné) historie. Přestože jsem částečně onu dobu ještě zažila, hodně o ní slyšela a načetla, uvedená fakta a souvislosti mne přesto obohatily, někdy hodně překvapily a místy doslova ohromily. Díky za to!
  Tohle by opravdu měla být povinná četba – a nejen pro ty, jež tu dobu nezažili a může jim to přijít jako nepovedená sci-fi, ale i pro pamětníky té doby, kteří tak rádi zapomínají, případně vytěsňují.

  momo01

  19.02.2017

  Až příliš zkratkovitá sonda do české minulosti. Nebýt kapitoly o Stalinově pomníku, tak ji raději zahrabu do kompostu, aby byla alespoň nějak užitečná.

  pajaroh

  10.02.2017

  Výborné, zajímavé. Nesoudí, netvaruje, informuje a nechává na čtenáři udělat si vlastní názor. To umí málo novinářů.

  MarcelStrnadel

  05.02.2017

  Tuto knihu jsem četl na doporučení. Byla pro mě přínosná a zaujala mě. Dozvěděl jsem se o lidech, které jsem buď neznal anebo jsem neznal jejich životní příběh. Rád si přečtu jiné knihy, které se už konkrétními osobnostmi zabývají do hloubky (např. Tomáš Baťa).

  alka1609

  24.01.2017

  Zajímavé čtení, doporučuji hlavně mladším čtenářům, kteří tuto dobu znají pouze z filmů, knih a vyprávění.

  fruitbueno

  18.01.2017

  Gottland mě ohromil! Svou nekompromisností, vynikajícím vypravěčským stylem, netradiční formou zpracování a tím, jak cizinec nahlíží některé z okamžiků českých dějin a kultury. Opravdu výborné čtení na dvě odpoledne, které však má neuvěřitelnou hodnotu.

  MildeZ

  02.12.2016

  Ze začátku jsem byl trošinku překvapen, jelikož jsem od knížky čekal malinko něco jiného nebo snad spíš jiný formát zpracování, ale s každou další stránkou mě to začalo bavit víc a víc. Až mám prostě takový vnitřní pocit, že tohle je jen takové intermezzo k něčemu dalšímu, většímu…

  laepus

  24.11.2016

  Nekompromisní (přitom ale shovívavý) pohled na české 20. století. Příběhy Baťy, Baarové či Kafky by neměly nikdy zapadnout a nikdy by neměly být obaleny nějakým nánosem fám či zkreslujících podání. Je zdravé se občas na sebe podívat očima někoho, kdo nás (Čechy) sice má rád, ale zkrátka a dobře odtud není a vidí nás v patřičné perspektivě. Pro všechny, kdo v životě nebyli dál než v létě na Šumavě a v zimě v Krkonoších s odůvodněním, že přece do ciziny jezdit nemusíme, když to tady máme nejlepší na světě, tohle bude nestravitelná literatura. Mně se ale líbí. Moc.

  kloin

  26.07.2016

  opět poděkování čtenářské výzvě, že jsem hledal něco jiného ke čtení. Trochu jsem se obával čtení po tom, co jsem si přečetl popis knihy, ale zbytečně.
  Zajímavě provedený výběr osob, o kterých píše. Moc mi nebylo jasné proč právě tyto osoby a ne jiné. Skoro mi přišlo, že to bylo hodně náhodné, ale že to nebylo na závadu.
  Nerozumím proč to někdo považuje z "výbušnou" knihu. Dobře odvedená práce.

  dagsvob

  26.07.2016

  Pro mě zajímavé čtení, některé mé neúplné informace jsem si touto knihou upřesnila.

  Evus

  25.07.2016

  Pro mě opravdu zajímavá kniha. Opět jsem si potvrdila, že jsem ráda, že žiji dnes a ne za komárů. Na druhou stranu, jestli je pravda jen půlka těch věcí, co napsal o Baťovi, tak to zřejmě nebyl jen ten geniální a s dělníky solidární superpodnikatel, kterému (narozdíl od těch dnešních) opravdu záleželo na lidech…

  Aingeal

  22.06.2016

  Tak tahle kniha pro mě byla nesmírně příjemným překvapením. Vzhledem k tomu, že za svým věkem ještě stále uvádím ono "náct", sotva jsem si dokázala představit, jak to v naší zemi opravdu fungovalo v minulém století… pan Szczygiel to prezentoval velmi poutavě a jen těžko bych hledala v paměti, kdy jsem se naposledy dozvěděla tolik zajímavých historických informací – a hlavně perliček, pikantností, paradoxů, protože i ty (a ty hlavně) tvoří a ukazují nám dějiny hodně interně a opravdově. Obzvlášť mě zaujala část o Tomáši Baťovi – až donedávna to pro mě byl jen "podnikatel s obuví"; po přečtení Gottlandu už je to i člověk se všemi svými klady a zápory. Rozhodně velmi dobrá kniha, která si zaslouží více čtenářů!
  TAGS:

  Online Gottland ebook, Kniha Gottland FB2, Download Gottland PDF , Download Gottland MOBI, Online Gottland kniha, Zdarma Stažení Gottland IPhone, Online kniha Gottland PDF, Zdarma Gottland DJVU, Zdarma Stažení Gottland TXT, Stažení Gottland RTF, Online Gottland FB2 , e-kniha Gottland stažení TXT, Zdarma Gottland stažení kniha, e-kniha Gottland download MOBI, Stažení Gottland IPad, Číst Gottland MOBI, Číst Gottland DOC, Zdarma Gottland AWZ, Download e-kniha Gottland iPad , Zdarma Gottland DJVU, Download Gottland e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Gottland DVD, Číst Gottland TXT, Book Gottland stažení DJVU, Gottland stažení kniha zdarma, Gottland stažení kniha pdf zdarma, Gottland pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Gottland pdf zdarma, Gottland stažení kniha epub zdarma, Gottland ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply