Hana Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Hana Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Hana Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Hana


Třetí román úspěšné české autorky. Existuje-li něco, co prověřuje opravdovost lidského života, pak je to utrpení. A existuje-li něco, co život znehodnocuje, pak je to utrpení, které člověk působí jiným. Jenže co když je přesto nevinen? Co když je to všechno jen shoda okolností a člověk je pouze bezmocným nástrojem osudu? Je zima roku 1954 a devítiletá Mira se přes zákaz rodičů vypraví k řece jezdit na ledových krách. Spadne do vody, čímž se její neposlušnost prozradí, a je za to potrestána tím, že na rodinné oslavě nedostane zákusek. Nevinná příhoda z dětství však pro Miru znamená zásadní životní zvrat. Následuje tragédie, která ji na dlouhá léta připoutá k nemluvné a depresivní tetě Haně a odhalí pohnutou rodinnou historii, jež nadále popluje s proudem jejího života jako ledová kra. Příběh, který vychází ze skutečných událostí, popisuje Alena Mornštajnová ve strhujícím tempu a se smyslem pro dramatičnost, až má čtenář pocit, že sleduje napínavý film. Zůstává jen otázka, zda se kra osudu nakonec přece jen rozpustí…Kniha v českém jazyce!


Stažení Hana zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Hana (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Hana zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Hana.pdf (EUR-0.00)

  Hana.epub (EUR-0.00)

  Hana.doc (EUR-0.00)

  Hana.txt (EUR-0.00)

  Hana.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Hana.PDF – (EUR 0.00);

  Hana.MOBI – (EUR 0.00);

  Hana.EPUB – (EUR 0.00);

  Hana.DOC – (EUR 0.00);

  Hana.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Pro ženy, Literatura česká
  Vydáno: , Host
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (474)

  Přidat komentář

  Petass

  dnes

  Nemám slov… Velký obdiv autorce za toto dílo. Těžké téma, jednotlivé postavy mají hloubku, příběh se přitom čte tak lehce… a graduje a graduje… Tuhle knihu už nikdy znovu nepřečtu, ale taky na ni už nikdy nezapomenu. Měl by ji přečíst každý.

  Etoiles

  dnes

  Velice poutavě napsaný příběh. Krásně vykreslené mezilidské vztahy v dobách nejtěžších. Knihu mohu jen doporučit. Smutný a dojemný příběh, který jsem přečetla doslova jedním dechem.

  TerezaK.700

  dnes

  Silný příběh, dobře napsaný. Doporučuji.

  Adelajda_4

  dnes

  Když jsem si knihu půjčila z knihovny, měla jsem strašnou chuť na ten krásný věneček na obálce, po čtení by mi v puse asi mírně zhořknul. Kniha to byla ale skvělá a plná emocí, asi nikoho nenechá chladným. Je to krásná sonda do života obyčejných lidí poznamenaných neobyčejnou dobou, ukazuje nám, jak pro někoho bezvýznamné kroky mohou ovlivnit životy ostatních lidí. Hlavně nás ale upozorňuje na to, že nikoho bychom neměli soudit, pokud neznáme jeho příběh, jeho pohnutky.

  spilina

  dnes

  Tady jsou veškeré ovace a chvála na místě. Knížka je dokonalá. Má vše co má perfektní knížka mít je čtivá, přilepí vás k sobě a nepustí a to ani po dočtení.

  IvetB

  včera

  Kniha, kterou jsem přečetla na jeden zátah. Prostě jsem ji nedokázala odložit. Smekám.. Nezapomenutelná kniha, silný příběh.

  Missynka

  včera

  Nemám slov. Paní Mornštajnová dokázala napsat knihu, která mě a nejenom mě opravdu zasáhla. Ovlivnila emoce a donutila opět zapřemýšlet nad tím, jaké hrůzy se děly a jak to tu vypadalo. Celý příběh byl tak silný, vše bylo tak živě podané, že jsem opravdu měla před očima celý příběh a se ‘slečnou Haničkou’ prožívala rok za rokem. Určitě si ráda přečtu další knihy této Paní spisovatelky.

  GaleW

  včera

  Co napsat, abych neopakovala to, co už bylo napsáno níže. Velké dílo, krásná četba, tolik lidských osudů, tolik nešťastných náhod, tolik všeho…. Paní Mornštajnová, moc děkuji a klaním se před vašim uměním napsat knihu jako je tato.

  eva2114

  včera

  jedna z knih, ktore proste MUSITE citat…aj ked su uz 2 hodiny rano …az kym ju nedocitate 🙂 Krasna. Smutna. A na konci aj smutno-vesela.

  pavlina9305

  předevčírem

  No ty brdo!!… Uff…

  vivienna

  předevčírem

  Po přečtení této knihy, jsem autorku zařadila mezi oblíbené….přečetla jsem během dvou večeřů, nemohla jsem se odpoutat, stále jsem čekala, co bude dál, žádné místo nebylo hluché . Jedná se o velmi silný příběh, poslední stránky jsem probrečela…zase se to stalo….Kdybych mohla, dám více než pět hvězdiček….A už začínám číst její další – Slepou mapu…A Hanu bych chtěla do knihovničky..

  Aaliyan

  předevčírem

  Já nevím, co mám dělat. Jak tu knihu ohodnotit, a jestli vůbec. Vysvětlím proč:

  1. Téma, které se v knize odehrává, hodnotit nejde. Válka, situace Židů, jejich osudy, koncentrační tábory … to jsou hrůzy, o nichž se dozvídáme, abychom je do budoucna brali jako odstrašující, otřesné a nevím jak ještě to popsat. Tedy dát hvězdičky za tohle opravdu nemůžu. Z morálního hlediska. Ale …

  2. Hana a její osud, obejdu-li téma války, které jí jde ve stínu, její osoba, podivnost a hlavně všechno to, co se kolem ní odehrálo, to je na milion hvězdiček, protože když jsem tu knihu dočetla, zůstala jsem na ni zírat, přejel mě mráz po zádech a já tomu nějak nemohla uvěřit. To jako vážně? Chudák Hana.

  3. Z toho pramení tisíc hvězdiček za ten nápad, za to všechno, co autorka do knihy dala jako celek, který vytvořil velmi zajímavou, čtivou, dojemnou, ale také nadějeplnou knihu. Klobouk dolů za všechno to, co v knize je. Tohohle bývá totiž v knihách poskromnu.

  4. Měla jsem problém s druhou částí, která mi říká: "Seber hvězdu, nebavilo tě zas až tolik, jako zbytek knihy." A skutečně. Vleklo se mi to, to "super" bylo najednou někde vzadu … něco tam chybělo, něco přebývalo a to nejdůležitější se mi tak nějak posunulo jinam.

  5. A právě jsem se rozhodla. Dám pět hvězdiček. Za ten mráz po zádech na konci knihy. Za Haninu oddanou lásku, za to, co se jí stalo. Za to, že paní Mornštajnovou to napadlo napsat. A že je to v závěru fakt podařená kniha. Už se k ní sice nevrátím, nevryla se mi zas to duše, jako jiným. Ale cením si zpracování i myšlenky.

  Janpa

  předevčírem

  Něco takového jsem ještě nezažila. Stránky pod očima přímo letěly a v hlavě se mi odehrával příběh tak silný na emoce, že to nešlo jinak a v některých pasážích mi ukápla i slza. A to hned několikrát. I když je to na tak rozsáhlé období poměrně útlá knížečka, to co obsahuje je nevyčíslitelné.
  Můžeme přečíst stovky takových knih, ale nikdy nedokážeme plně pochopit ten pocit bezmoci a strachu, který zažívali . Můžeme je litovat, být na ně hrdí, ale nevymaže to jejich hrůzné vzpomínky. Přesto je dobře, že se tyto lidé dokázali vzchopit a podělit o své vzpomínky. Je dobře, že nám to připomínají všechny ty hrůzy, aby jsme se těchto chyb do budoucna vyvarovali. Těmto lidem patří upřímné díky a veliký obdiv.
  A přesto jsou v dnešní době i lidé, kteří si z této doby dělají legraci a vychvalují věci, které Němci dělali. Myslím, že něco takového může říct jen hlupák, který nic neví. Takový člověk by nic z toho, co zvládli tito lidé nedokázal. Ať se každý nad svým chováním a názory zamyslí, než je vypustí z úst.

  Bybyla

  26. ledna

  Přiznám se, že jsem knihu otevírala s despektem "tak se ukaž, ty bestsellere".

  Hana mě dostala!

  Absolutně nechápu, že jsou lidé, kteří naprosto popírají hrůzy války, koncentrační tábory a pokud přece jen připustí, že "něco bylo", jsou schopni říct, že je to dávno a nezajímá je to!

  Vždycky jsem tohle vnímala…ale od chvíle, co mám vlastní děti, dotýká se mě to nějak víc.

  Takovéhle knihy nebo filmy mi vždycky dají "oprávněnou facku"…okamžitě si uvědomím, že se mám krásně, jsem šťastná a nic mi nechybí!

  anansie

  26. ledna

  Velmi poutavě a přitom jednoduše napsaný příběh jedné rodiny, plný tragických událostí, utrpení a strachu. Čte se to jedním dechem.

  aguslava

  26. ledna

  Silný příběh, tahle kniha je prostě obrovské dílo.

  ugisha

  26. ledna

  Tuto knihu jsem dlouho odkládala, protože anotace mě příliš nezaujala. Hlavně jsem nechápala, proč tam tolik řeší ten zákusek…už to chápu.
  Nezapomenutelná a velmi silná kniha. Vynikající. Vše ostatní již bylo napsáno – za mě jednoznačně Kniha roku a paní Mornštajnová moje oblíbená autorka.

  pankaplan

  25. ledna

  Říct, že toto je hezká kniha dost dobře nejde. Ta kniha je šílená. Je plná zla, zlosti – odosobněného, i osobního. Je plná postav, které mají nějakou svou představu o životě, která se však střetává se zběsilým letem dějin.

  Celé se to ale motá kolem titulní postavy, přestože zpočátku se zdá, že Hana bude jen jednou z mnoha postav. Čím více příběh pokračuje, tím sílí její význam a stává se, po právu, postavou nejen titulární, ale hlavní. Každá ze tří částí je vyprávěna jinou postavou a každá se vlastně odehrává v jiné době.

  Alena Mornštajnová má lehké pero a nebývalou schopnost vyprávět příběh tak, že se s otevřením knihy okamžitě stanete jeho součástí. Bohužel je stejně sugestivní i při líčení hrůz, které potkaly hlavní hrdinku a tak celou druhou knihu budete zažívat pocity, které mají do „hezkého počtení“ opravdu daleko.

  Kniha svou úvodní lehkostí svádí k tomu, aby byla vnímána jako odpočinkové čtení do vlaku, na pláž nebo jako vítaný doplněk mateřské dovolené. Svou druhou částí ovšem kniha dává čtenáři facku a nutí ho prožívat to, co na začátku nečekal.

  Přesto si myslím, že takových knih je třeba. A když už taková kniha vznikne, měla by ukrývat jazykový a stylistický klenot. Soudím, že Aleně Mornštajnové se to velmi povedlo.

  amanek

  25. ledna

  Kniha kterou z hlavy jen tak nevymažu. Krásná a děsivá zároveň. 5 hvězd je málo.

  Ivajda

  24. ledna

  S bušícím srdcem dočteno. Netušila jsem, o čem kniha bude, anotace tolik neprozradí a kupodivu ani při ohlasech na různých skupinách jsem nevěděla, do čeho jdu. A tak ani já nebudu děj prozrazovat. Každopádně jak už bylo řečeno. Krásně napsané, silné, smutné, jedinečné, nezapomenutelné.

  esfinge

  24. ledna

  Nadherne napsany strasne smutny pribeh jedne rodiny. Neslo se od cteni vubec odtrhnout a nejde o pribehu nepremyslet. Jake malo zpusobi tragedii a zpeceti osudy cele rodiny, to jsem mela slzy na krajicku. O hruzach koncentracnich taboru, tak to ani nepisu, to me opet rozdrtilo. No a zaverecnou pointu se zloutkovym veneckem jsem jiz neustala a brecela a brecela

  Tulicek404

  24. ledna

  Moc hezká knížka, zajímavý i když smutný příběh. Čte se samo. doporučuji

  tanjaj

  23. ledna

  Byla jsem zvědavá, podle komentářů, jaký příběh se skrývá pod lákavým obrázkem, který vzbuzoval chuť na oblíbený zákusek…..za mně neskutečně silný příběh, který mne na 305 stránce dojmul k pláči a který bych do škol zavedla jako povinnou četbu. Určitě bych chtěla za tuto knihu poděkovat paní Aleně Mornštajnové, jaky skvělý příběh napsala a já si ráda přečtu další knihy z její tvorby.

  Lenkakolar

  23. ledna

  Srdceryvná, bolestivá, žalostná, lítostivá, silná, ale také láskyplná. Taková je Hana. Autorka výtečně zachytila historii generací, která mi dala ve středu knihy docela zabrat. Já si však vyňala to nejdůležitější, a to holky Helerovic. Váhala jsem, zda čtyři či pět hvězdiček. Avšak styl, jakým je kniha napsána, ukazující více úhlů pohledu na tento příběh, se mi velmi líbí. Za mě doporučendo, ale teď zas za něčím veselejším 🙂

  Monini

  22. ledna

  Nemůžu přijít na to, co mi tam chybělo. Ale nějaká drobnůstka mi tam k dokonalosti chyběla, proto jen čtyři hvězdy 🙂 . Jinak velmi silný příběh, hodně čtivé, nenechá vás oddechnout. Určitě doporučuju.

  Knoflík12

  22. ledna

  Musím říct, že tak promyšlenou knihu už jsem nějakou dobu v ruce neměla. Autorka si musela dát neuvěřitelnou práci. Příběh působí velmi autenticky. Jinak – super bylo i to, že je kniha rozdělena do tří částí, z nichž každou vypráví někdo jiný. Za mě palec nahoru :-).

  Yogini

  22. ledna

  Přečetla jsem už dost knih zasazených do období 2. světové války, ale tohle…naprosto skvělá kniha, zároveň hrozná, cítila jsem úzkost, smutek….přečteno za 3 dny, zvědavost a touha mít to za sebou. Doporučuji.

  Dardos

  21. ledna

  Nemam slov.. ctive napsany dej, zive popsane hruzy valecne doby.. nedokazala jsem knihu pomalu ani odlozit. Nevim, jestli se to vzhledem k deji uplne hodi to rict… ale jo – fakt dobra kniha.

  Petit

  21. ledna

  Přečteno jedním dechem.

  Welinie

  21. ledna

  Při čtení Hotýlku, který jsem ani nedočetla, jsem ani nechtěla začínat Hanu. A začala, nelituji toho. Takové hořké, misty sladké vyprávění. Když si jen představím, ze je to jen jeden z mala pribehu a ze jich je.
  TAGS:

  Online Hana ebook, Kniha Hana FB2, Download Hana PDF , Download Hana MOBI, Online Hana kniha, Zdarma Stažení Hana IPhone, Online kniha Hana PDF, Zdarma Hana DJVU, Zdarma Stažení Hana TXT, Stažení Hana RTF, Online Hana FB2 , e-kniha Hana stažení TXT, Zdarma Hana stažení kniha, e-kniha Hana download MOBI, Stažení Hana IPad, Číst Hana MOBI, Číst Hana DOC, Zdarma Hana AWZ, Download e-kniha Hana iPad , Zdarma Hana DJVU, Download Hana e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Hana DVD, Číst Hana TXT, Book Hana stažení DJVU, Hana stažení kniha zdarma, Hana stažení kniha pdf zdarma, Hana pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Hana pdf zdarma, Hana stažení kniha epub zdarma, Hana ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply