Hvězda moří Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Hvězda moří Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Hvězda moří Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Hvězda moří


Historický román sleduje průběh plavby lodi směřující do USA, kam se na podzim roku 1847 vydali irští vystěhovalci.

Na počátku listopadu vyplouvá z Liverpoolu přes irský přístav Queenstown do New Yorku loď Hvězda moří, v jejímž podpalubí cestuje v otřesných podmínkách více než čtyři sta chudých Irů, které vyhnal z domova hladomor, jehož hlavní příčinou byla neúroda brambor napadených plísní. Zoufalí lidé doufají, že za oceánem naleznou uplatnění a začnou nový život. Mnozí však nepřežijí ani dvacet šest dní trvající plavbu a umírají na následky hladu a nemocí. Autor soustřeďuje pozornost na bankrotujícího lorda Davida Merriditha, cestujícího s manželkou a dvěma syny, chůvu Mary Duaneovou, zpěváka balad, zloděje, vězně a vraha Pia Mulveyho a amerického novináře Grantleyho Dixona, snícího o kariéře úspěšného spisovatele. Pohnuté osudy protagonistů se během plavby dramaticky protnou a vyvrcholí vraždou aristokrata. Děj se rozvíjí retrospektivně prostřednictvím výňatků z deníkových záznamů, poznámek, vzpomínek, rozhovorů, dopisů i dokumentů.Kniha v českém jazyce!


Stažení Hvězda moří zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Hvězda moří (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Hvězda moří zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Hvězda moří.pdf (EUR-0.00)

  Hvězda moří.epub (EUR-0.00)

  Hvězda moří.doc (EUR-0.00)

  Hvězda moří.txt (EUR-0.00)

  Hvězda moří.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Hvězda moří.PDF – (EUR 0.00);

  Hvězda moří.MOBI – (EUR 0.00);

  Hvězda moří.EPUB – (EUR 0.00);

  Hvězda moří.DOC – (EUR 0.00);

  Hvězda moří.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Star of the Sea (2002)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  allyce

  05.11.2017

  Asi nejsem cílová skupina autora, mně se kniha četla těžce, chvílemi mě nebavila, bída a krutost se mě v autorově podání nedotýkala, téměř žádné emoce jsem necítila.

  GreenMagritte

  06.01.2017

  Nádherná kniha! Je psána z několika perspektiv, ale také formou lodního deníku kapitána lodi, dopisů, poznámek nebo vzpomínek a záznamů. Text se tím stává autentičtějším a tušíme za ním autorovu invenci a nesmírnou trpělivost při výběru materiálu. Kniha se čte jedním dechem, sama jsem měla 400 stran drobného písma přečteno za pár dní, protože se od románu zkrátka nešlo odtrhnout. Jednotlivé postavy, jejichž osudy se vzájemně proplétají, jsou reálné a pro každou z nich máte pochopení a soucit. O´Connorův román je výjimečný tím, že vypráví příběh obyčejného člověka, dokonce i vraha, jako příběh hluboce lidský a upřímný. V autorově stylu nelze pocítit žádný kalkul nebo strojenost, jakoby hovořil ústy irského lidu a jeho trpkého osudu. Nádherná kniha, ze které ucítíte vůni irské půdy i zatuchlá zákoutí Merridithova paláce s loveckými trofejemi. Skvost nejenom irské literatury…

  Hustoles

  01.02.2016

  "Slovy nelze popsat ten zvláštní vzhled vyhladovělých dětí. Ještě nikdy jsem neviděl tak jasné, modré a čiré oči upřené tak soustředěně do prázdnoty. Téměř jsem si dokázal představit, že Bůh seslal anděly, aby očím těchto malých pacientů, umírajících bytůstek, rozpečetil tajemnou komnatu a umožnil jim pohled na krásy jiného světa…"
  Elihu Burritt, Deník z třídenní návštěvy Skibbereen, Londýn 1847

  Vždy jsem si o tom chtěl něco přečíst, román teda pro mě skvěle vystavěn, osudy lidí…:-( a Pius Mulvey…mno…

  vojteem

  07.02.2015

  Kniha, skvěle přeložená za využití plného bohatství českého jazyka, nás zavádí do míst a dob, kde by se ocitl asi jen málokdo rád a vlastní volbou. A nejenže nás kniha do oné doby zavádí, ale přímo nás jí provádí, ba co víc, kolem nás ji vlastně sestavuje a maluje v jasných – byť ponurých – barvách. Autor fascinujícím způsobem sestavil domnělý a dost možná i velmi pravděpodobný život mnoha postav a snad ještě lépe úsek jejich životní pouti v knize doslova zhmotnil. Potud snad za 6*. Bohužel na druhé straně i z mého pohledu určitá bezcílnost a občasná absence děje knihu z pomyslného vrcholu sráží zpět "pouze" do vysokého nadprůměru, ze kterého ji v mých očích nevyzvedne ani … to nebudu budoucím čtenářům prozrazovat 🙂

  elli09

  21.02.2012

  Kniha sa mi moc páčila. Írsko milujem i s jeho minulosťou. Kruto zobrazený hladomor. Teraz sa chystám na Obchodníka. Škoda, že nemáme viacej kníh od tohto spisovateľa.

  bookcase

  27.08.2011

  Román se mi velmi líbil, mám ráda příběhy tohoto druhu, stejně jako Irsko, takže jsem si při čtení docela lebedila. 🙂

  kusma

  03.02.2011

  Mám ráda knihy, kde se člověk postupně dovídá minulost hlavních postav, kde se objevují překvapivá zjištění a propojenost lidí a osudů. Musím říci, že kniha mě nadchla a opravdu se mi líbila. Byla čtivá, zajímavá. Neměla vyloženě kladnou postavu a i záporné hrdiny člověk občas litoval. Navíc popisovala pro mě doposud neznámou oblast – tragický hladomor v Irsku a neuvěřitelné osudy lidí, kteří se rozhodli utéct před touto hrozbou a přitom riskovali svůj život. Utíkali totiž především nejchudší, jejichž podmínky k životu v Irsku byli neuvěřitelné, a na lodi to neměli o moc jednodušší…
  Knihu určitě doporučuji.  TAGS:

  Online Hvězda moří ebook, Kniha Hvězda moří FB2, Download Hvězda moří PDF , Download Hvězda moří MOBI, Online Hvězda moří kniha, Zdarma Stažení Hvězda moří IPhone, Online kniha Hvězda moří PDF, Zdarma Hvězda moří DJVU, Zdarma Stažení Hvězda moří TXT, Stažení Hvězda moří RTF, Online Hvězda moří FB2 , e-kniha Hvězda moří stažení TXT, Zdarma Hvězda moří stažení kniha, e-kniha Hvězda moří download MOBI, Stažení Hvězda moří IPad, Číst Hvězda moří MOBI, Číst Hvězda moří DOC, Zdarma Hvězda moří AWZ, Download e-kniha Hvězda moří iPad , Zdarma Hvězda moří DJVU, Download Hvězda moří e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Hvězda moří DVD, Číst Hvězda moří TXT, Book Hvězda moří stažení DJVU, Hvězda moří stažení kniha zdarma, Hvězda moří stažení kniha pdf zdarma, Hvězda moří pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Hvězda moří pdf zdarma, Hvězda moří stažení kniha epub zdarma, Hvězda moří ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply