Já jsem Malála Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Já jsem Malála Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Já jsem Malála Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Já jsem Malála


Malála pochází z Pákistánu, ráda kouká na seriály, čte si, často se zlobí na mladší sourozence a hodiny si vydrží povídat s kamarádkami. Ze všeho nejraději se ale učí. Ve škole může zapomenout na svůj každodenní život a objevovat svět. Tedy až do doby, než hnutí Talibán zakáže dívkám do školy chodit. Malála právo dívek na vzdělání začne hájit. To se však Talibánu nelíbí, a tak musí Malála s rodinou prchnout do Anglie. V boji ale pokračuje. V roce 2014 jako vůbec nejmladší člověk v historii obdrží Nobelovu cenu za mír. Její poslání tím však teprve začíná…Kniha v českém jazyce!


Stažení Já jsem Malála zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Já jsem Malála (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Já jsem Malála zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Já jsem Malála.pdf (EUR-0.00)

  Já jsem Malála.epub (EUR-0.00)

  Já jsem Malála.doc (EUR-0.00)

  Já jsem Malála.txt (EUR-0.00)

  Já jsem Malála.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Já jsem Malála.PDF – (EUR 0.00);

  Já jsem Malála.MOBI – (EUR 0.00);

  Já jsem Malála.EPUB – (EUR 0.00);

  Já jsem Malála.DOC – (EUR 0.00);

  Já jsem Malála.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  I am Malala (2013)

  Žánr:
  Literatura světová, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Albatros
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (31)

  Přidat komentář

  simecef

  18.12.2017

  Něco tak šíleně nekorektního jsem snad ještě nečetl. Mladá Pákistánka vůbec neřeší, že nám tady Člověk v tísni, Petr Cibulka a Jaromír Štětina jasně nalajnovali, co je dobro, a co je zlo a bez obalu tady valí jakési nebezpečné konspirační teorie o tom, že USA se podílely na radikalizaci mudžahedínů v Afghánistánu a ve jménu boje proti terorismu dokonce spolupracovaly s diktátory!

  Přestože příběh Malály je velmi silný a inspirativní, na mysl se vkrádá všetečná otázečka. Není kniha cílenou dezinformací ruských fízlů, kteří chtějí nabourat naši neochvějnou víru v americkou demokracii?

  Do četby se tedy pusťte na vlastní nebezpečí a pouze s informačním siderickým kyvadélkem! Možná se dozvíte, co jste se dozvědět nechtěli.

  lushi

  16.12.2017

  Stydím se za svoji neznalost moderních dějin, vůbec jsem netušila, co probíhalo v Pákistánu. Kniha je cílená na mladé dívky (a chlapce) a taky je tak napsaná, takže určitě nejde o literární skvost. Nicméně příběh je tak neuvěřitelný a silný, že ta forma je vám vlastně ukradená. Rozhodně bych neřekla, že by si ji děti měly přečíst, aby si vážily toho, že můžou chodit do školy. Spíše jde o docenění svobody a bezpečí, a možná trochu pošťouchnutí k tomu dělat něco dobrého a správného.

  rarášek

  06.09.2017

  Neuvěřitelný příběh odvážné dívky. K přečtení této knihy mě dostalo video s jejím projevem.
  Kniha obsahuje zajímavé informace o její zemi, Talibánu a o jejím boji za vzdělání dívek v Pákistánu a po celém světě.
  Je navíc zajímavé, že Malála se narodila ve stejném roce jako já a už toho tolik zažila a dokázala. Nutí mě to k zamyšlení. 🙂
  ,,Jedno dítě, jeden učitel, jedna kniha a jedno pero můžou změnit svět.“

  šneki

  04.06.2017

  Já jsem Malála ukazuje život nám naprosto nepředstavitelný, kde i nejtriviálnější věci mají pro některé cenu zlata. Jediné co knize uškodilo, byla roztěkanost, tzn přeskakování z příběhu na historické fakty.

  VladkaBU

  12.04.2017

  … spousta lidí nadává na naši zemi, na život v ní, ale na rozdíl od země, v níž Malála žije, se u nás mohou beze studu rodit dívky, nikdo nám nezakazuje studovat tohle či tamto, co nosit a nenosit na sobě. Při čtení tého knihy se mi až nechtělo věřit, že to takhle může někde fungovat…

  moho

  19.02.2017

  Přesná ukázka toho, jak se v podstatě dobrá věc – víra, dá v rukou jednoho nedobrého člověka využít ke zlu a vlastnímu prospěchu. Pořád se pozastavuji nad tím, že toho jednoho nikdo nepozná, neodhalí, nezastaví včas?
  Když vyprávím na ZŠ páťákům, že jsou pořád na světě děti, které se učit chtějí a nemůžou, naprosto nechápou a dokonce jim závidí. Vyprávím, vysvětluju, názor se pootáčí, třída tichne a najednou je nám ve třídě nádherně. Příjemný pocit.

  Kniha psaná pro dětského čtenáře, takže pro dospěláka možná trochu pomalejší, ale na škodu k přemýšlení to není.

  Chemiczka

  05.12.2016

  Očekávala jsem něco jiného, nicméně odnáším si z knihy několik důležitých životních poznatků. Člověk se zamýšlí nad tím, že (pro nás) obyčejné věci, jsou pro miliony jiných obrovským darem. To co my všichni bereme jako samozřejmost, je v jiných kulturách privilégium pouze pro bohaté/muže/věřící patřící k většinovému náboženství/apod.
  Takže važme si toho (a to nejen dívky a ženy), že se můžeme vzdělávat, pracovat, rozhodovat o svém životě dle vlastního uvážení. To je základní myšlenka knihy, snaha o rovnoprávnost ve vzdělávání ve stritkně muslimské zemi.
  Mne mnohem důležitější přišel fakt, že Malála byla v podstatně anonymní dívka, která prostě chce chodit do školy a nikdo ji moc nebral vážně, dokud ji nepostřelili. Poté se samozřejmě vzdemul mediální humbuk a najednou všichni chtěli a také mohli pomoci. K zamyšlení, uspěla by Malála i pokud by na ni atentát neprovedli? Nebo by zůstala pouze lokální pákistánskou aktivistkou.
  Navíc chci ocenit fakt, že i když se s rodinou přestěhovala do Anglie, kde může studovat a využívat všechny přínosy západní civilizace, tak se od svého náboženství neodklonila, stále nosí hidžáb, připadá ji nevhodné se odhalovat na veřejnosti apod. Nezavrhuje islám jako nábožeství, pouze touží po liberalizaci, nebo spíše pokroku.

  Cipori

  28.09.2016

  Velmi zajímavá a čtivá sonda nejen do života jedné svébytné dívky, ale i do cizí kultury a vzniku jednoho konkrétního terorismu.

  Loovenka

  18.06.2016odpad!

  Bohužel od knihy jsem čekala víc, nešlo mi se do ní pořádně začíst, spíš tam popisovala jejich kulturu a až ke konci knihy jak ji postřelili a to mě docela zklamalo. Chtěla jsem vědět víc o ní samotné než o jejich kultuře. Nešlo to dočíst.

  kayu

  15.06.2016

  Malálu z celého srdce obdivuji, ale knihu jsem bohužel dočíst nedokázala. Nemohla jsem se vůbec začíst a každá stránka se mi hrozně vlekla.
  Dám tomu čas a možná se ke knize někdy vrátím.

  kamibe

  22.05.2016

  Skvělá četba pro ty naše děti, které tak nerady chodí do školy a vnímají ji jenom jako nějaké příšerné zlo. Navíc se tu vlastně z první ruky seznámí s jevy, o kterých možná ani netuší, že existují. V konci mohou seznat, že žijí v tom nejklidnějším prostředí, o němž si děti jako Malála mohou nechat jenom zdát.

  barbora.kr

  03.05.2016

  I když jsem se nedokázala ze začátku začíst, později, až Malála vyprávěla svůj příběh, jsem to hltala jedním dechem. Udělala jsem si představu o tom, jak to v Islámských zemích chodí, jak vznikl terorismus a čemu všemu bezbranní lidé čelí.
  Malála si zaslouží můj obdiv a určitě pro mě tato knížka byla přínosem. (i pro vás bude!)

  AlenaZelova

  24.04.2016

  Kniha popisuje příběh neobyčejně obyčejné dívky, která bojuje o jedno ze základních práv, které považujeme za automatické a ani nás pomalu nenapadne, že bychom neuměli číst či psát, právo na vzdělání. Zároveň kniha ukazuje, že není důležité, zda je někdo bílý, černý, žlutý nebo fialový, jestli chodí do kostela, mešity nebo synagogy… nejdůležitější je, jaký člověk je. Avšak na světě nikdy nebude mír, vždycky se najde někdo komu bude vadit Vaše víra, barva pleti, názory…

  Na knihu jsem náhodně narazila v knihovně. Věděla jsem, že Malála bojuje za práva žen a obzvláště vzdělání, taktéž jsem věděla, že získala Nobelovu cenu míru, přesto jsem si chtěla přečíst její příběh, který je opravdu zajímavý. Kniha je velmi čtivá a doplněna fotografiemi.

  veveřice11

  23.04.2016

  Kniha krásně ukazuje, že sám islám zlý není. Zlí jsou jen lidé, co si ho špatně vykládají. Islám není problém, problém je mentalita některých lidí! Nebojme se muslimů, bojme se teroristů.

  Pro mne to byla především kniha o islámu a životě v Pákistánu. Kromě toho je to ale krásný příběh o odvaze jedné rodiny. O odvaze, síle a jejich vzájemné podpoře a lásce, která se zdá až neuvěřitelná.

  petrucha86

  06.04.2016

  Knížka se četla sama, moc zajímavý příběh doplněný o spoustu pakistánských reálií…člověka donutí zamyslet se nad tím, že za věci, které my bereme za naprosto samozřejmé (a mnohdy nám jsou i "na obtíž" – upřímně, kolikrát se vám do ZŠ, krom prvního dne školního roku, vstávalo s chutí a nadšneím? :)), by lidé jinde dali cokoliv…rozhodně doporučuji k přečtení!

  MonaLisa126

  21.03.2016

  Doporučuji

  MagdalénaD

  10.02.2016

  Kniha je nejen příběhem jedné dívky z Pákistánu, nejmladší nositelky Nobelovy ceny míru, ale zároveň i mozaikou islámského světa ve všech jeho možných podobách. Mnozí hodnotí negativně historické vsuvky, které do příběhu nejspíše vpasovala spoluautorka Christina Lamb, ale já je naopak vnímám za nezbytné. Kniha vystihuje rozdíl mezi sunnity a šíity, popisuje důsledky 11. září 2001 pro pákistánské obyvatelstvo a rovněž nastiňuje příchod Talibánu do údolí Svát, do Malálina bydliště. Nechci prozrazovat víc, neboť příběh je velmi poutavý a v dnešní době zejména stojící za přečtení. Malála měla obrovské štěstí, že se narodila natolik pokrokovému otci a otevřené matce, stejně tak jako ji doprovázel Bůh ve chvíli, kdy ležela v nemocnici postřelena. Prostřednictvím příběhu této cílevědomé dívky tak můžeme poznat nejen Malálin osud, ale i historii relativně mladého Pákistánu se všemi jeho problémy, obyvateli věřící konspiračním teoriím, ale i krásami přírody a pohostinnými lidmi.

  MirijamFrankl

  16.01.2016

  Skvělá knížka, dobře vyprávěná a ten příběh je opravdu strhující. Malála je hrdinka.

  Moi.Caterine

  10.01.2016

  Výborná kniha, která může poskytnout vhled do života a tradic v Pakistánu i na strach lidí z Talibánu. Na druhou stranu zobrazuje i mimořádný vztah dcery a otce. Doporučuji nejen pro dospívající!

  Olafa

  12.12.2015

  „Došla jsem k závěru, že když vám Bůh dá hlas, musíte ho využít, i kdyby to mělo být k tomu, abyste řekli prezidentovi Spojených států, že s ním nesouhlasíte.“ Bůh dal Malále hlas a odvahu a taky dar v podobě jejího úplně normálního otce. Názorný příklad toho, proč se despotové bojí vzdělanců. Názorný příklad toho, jak neskutečně škodlivá je stereotypizace a generalizace. Kniha pro všechny, kteří hledají opravdu nenáročný úvod do problematiky Talibánu, potažmo islámu. Vhodná i pro starší děti, vzhledem k tomu, že je psána dospívající dívkou (která je vlastně mnohem vyspělejších než spousta dospělých).

  Renatecka

  30.06.2015

  Kniha dobrá, psaná spíše stylem vyprávění o politické situaci v Pakistánu. Více mě zaujal až závěr, kdy Malála popisovala samotný incident, kdy byla postřelena a následovala léčba. Knihu doporučuji.

  Hanule_bambule

  23.06.2015

  Výborná kniha o neobyčejném životě děvčete, co má obrovskou chuť po vzdělání a chce ho umožnit i ostatním a tak se svým taťkou bojuje za právo na vzdělání. Náhled do smýšlení a života muslimů je taky hodně zajímavý…věci, nad kterými zůstává rozum stát. Knihu jsem četla v originále a je hodně inspirující.

  Darjam

  17.05.2015

  Skvělá kniha. Doporučuji číst asi spíše něžnému pohlaví (vzhledem k tomu, že je psána z dívčího úhlu pohledu). Kniha odpovídá tomu, že ji psala "malá" holka – naivní, plná ideálů, ale zároveň i silná a odhodlaná. Ukazuje aktuální situaci a myslím, že každého povede dál, aby si načetl víc informací.

  PeBl

  16.05.2015

  Příběh o dívce, která bojovala za vše co měla ráda a za vše, co téměř ztratila. Je to příběh, kde slova "pero silnější meče" se stávají skutečnou realitou, realitou která je bohužel prosycená lidskou krví. V této knize nalezne každý, kdo za něco bojuje svůj kousek inspirace.

  Verrrunka

  14.05.2015

  Strhující příběh a neuvěřitelně čtivé vyprávění.. Je hrozné, co se v tom světě děje. Nicméně hvězdičku stejně strhávám, hlavně za tu afektovanost, Malála jako taková mi moc k srdci nepřirostla…

  bflm

  13.04.2015

  Doporučuji přečíst. Čtivě psaná kniha, která Vám srozumitelně přiblíží Pákistán, Táliban a lidi žijící v této oblasti. Je pohledem všední dívky (Malála není zcela všední ani na naše poměry), která touží JEN po vzdělání a po normálním životě v míru. Ukáže Vám Pákistán z té lidské stránky a pomůže Vám pochopit, proč je Pákistán takový, jaký je ….

  Její cesta pořád pokračuje! Čtěte, Malála má Vám co říct ….

  Nefer

  08.03.2015

  Nešlo ji nekoupit 🙂

  Prateri

  04.03.2015

  Neobyčejný příběh neobyčejné dívky. Rozhodně neváhejte s přečtením knihy, která nás zavede do života tak odlišného od našeho, že rozum nad tím zůstává v němém úžasu.

  Gupi

  09.02.2015

  "Neboj, Tálibán si ještě nikdy nepřišel pro malou holku."
  Ach jo…. Je hrozný, co se na světě děje. Popis událostí po útoku jsem obrečela.
  Taky je kniha významným obrazem toho, jak muslimové žijí a smýšlejí.

  efka.michalkova

  03.11.2014

  Velký příběh se může zrodit i v malém městečku kdesi v Pákistánu. Malala, která nedávno obdržela Nobelovu cenu za mír, vypráví svůj příběh odvahy a boje za práva dívek na vzdělání.

  Už od malička byla Malala svým otcem velmi podporována a motivována nejen ke vzdělávání, ale také k tomu, aby se nebála říct svůj názor a vždy šla cestou pravdy a svobody. Na rozdíl od mnoha žen a dívek v Pákistánu, kterým jsou tato základní práva, jako je například právo na vzdělání, stále upírána. Spolu se svým otcem Malala bojovala za právo dívek na vzdělání, přestože Talibán byl proti, a oba své úsilí nevzdávali, ani když začali být odstrašování výhrůžkami smrti. Jednoho osudného dne, když bylo Malala 15 let, byla ve školním autobuse postřelena mužem patřícímu k Tálibánu.

  A přestože v onen den Talibán zamýšlel Malalaj umlčet, její příběh naštěstí pokračuje a je nesmírně inspirujícím pro celý svět. Příběh o tom, jak se ani malá dívka nezalekla výhrůžek, příběh o tom, jak na velké činy nemusíme nutně čekat až do naší dospělosti.

  Co dodává knize o to větší působivost je to, že je napsána neuvěřitelně upřímně, nevynechávajíce jak hluboké touhy, tak také drobné chyby a prohřešky Malalaj, jako jsou třeba hádky s kamarádkami. Díky tomu vidíme, že i hrdinové jsou obyčejní lidé a hrdiny a hrdinkami můžeme být my všichni, kteří chceme v našem okolí nebo v našich životech něco zlepšit.

  Rozhodně doporučuji přečíst, protože mě osobně kniha naplnila jistotou, že stále na světě existuje spousta lidí, kteří věří v dobro a věří, že každý můžeme přispět k tomu, aby byl svět o trochu lepším místem k životu. A je jedno kde žijeme, jaké je naše náboženství nebo víra, nebo jak jsme staří.
  TAGS:

  Online Já jsem Malála ebook, Kniha Já jsem Malála FB2, Download Já jsem Malála PDF , Download Já jsem Malála MOBI, Online Já jsem Malála kniha, Zdarma Stažení Já jsem Malála IPhone, Online kniha Já jsem Malála PDF, Zdarma Já jsem Malála DJVU, Zdarma Stažení Já jsem Malála TXT, Stažení Já jsem Malála RTF, Online Já jsem Malála FB2 , e-kniha Já jsem Malála stažení TXT, Zdarma Já jsem Malála stažení kniha, e-kniha Já jsem Malála download MOBI, Stažení Já jsem Malála IPad, Číst Já jsem Malála MOBI, Číst Já jsem Malála DOC, Zdarma Já jsem Malála AWZ, Download e-kniha Já jsem Malála iPad , Zdarma Já jsem Malála DJVU, Download Já jsem Malála e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Já jsem Malála DVD, Číst Já jsem Malála TXT, Book Já jsem Malála stažení DJVU, Já jsem Malála stažení kniha zdarma, Já jsem Malála stažení kniha pdf zdarma, Já jsem Malála pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Já jsem Malála pdf zdarma, Já jsem Malála stažení kniha epub zdarma, Já jsem Malála ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply