Ja to zvládnem Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Ja to zvládnem Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Ja to zvládnem Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Ja to zvládnem


Kniha v českém jazyce!


Stažení Ja to zvládnem zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Ja to zvládnem (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Ja to zvládnem zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Ja to zvládnem.pdf (EUR-0.00)

  Ja to zvládnem.epub (EUR-0.00)

  Ja to zvládnem.doc (EUR-0.00)

  Ja to zvládnem.txt (EUR-0.00)

  Ja to zvládnem.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Ja to zvládnem.PDF – (EUR 0.00);

  Ja to zvládnem.MOBI – (EUR 0.00);

  Ja to zvládnem.EPUB – (EUR 0.00);

  Ja to zvládnem.DOC – (EUR 0.00);

  Ja to zvládnem.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Plague and I

  Žánr:
  Romány, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Media klub (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (19)

  Přidat komentář

  _Michelle_

  09.08.2017

  I když se člověku zrovna nedaří, je dobré si zachovat osobitost, nadhled a vtip, což se autorce i v těžkých časech nepochybně podařilo. Za nejzdařilejší považuji kapitolu Jak se rodí trpaslíci, jelikož je mi jasné, že se ještě dlouho při vzpomínce na vykreslení atributů trpaslíků budu smát.

  Lucie.noci.upij

  08.08.2017

  Jedna z mála knih, kterou nemohu v noci zavřít a kterou si hned ráno beru s sebou do práce a dočítám potají pod stolem 🙂 Moje první "Betty" velmi překvapila. Tak ponuré, negativní a přitom blázivě veselé 😀

  hranostaj13

  27.06.2017

  Zatím jediná kniha, kterou jsem od Betty MacDonaldové četla a musím říct, že jsem o ní ještě dlouho po přečtení přemýšlela. Četla jsem ji, zrovna když jsem měla zápal plic (ano, byl to opravdu chytrý nápad :-)) a celou dobu jsem tak nějak prožívala tu hrůzu s autorkou. Obdivuji, s jakým vtipem a nadhledem dokázala psát o tak vážné nemoci, jako je tuberkulóza a jak se dokázala s nemocí vypořádat. Dnes člověku dají antibiotika a je za chvíli po problému, ale tehdy to opravdu byl boj na život a na smrt. Knihu vřele doporučuji k přečtení.

  zdenaR

  20.04.2017

  Super kniha, všechny její knížky jsou skvělé čtení. Betty je moje nejoblíbenější autorka, jen neměla tak brzy zemřít :-((((((((((((

  Vlasta155

  06.03.2017

  I o hrozných tragických věcech dovede autorka psát s vtipem, což je neuvěřitelné a ukazuje to na její neuvěřitelnou vnitřní sílu. Každý jiný na jejím místě by měl chuť si rovnou hodit mašli, ale ona byla prostě neuvěřitelná bojovnice.

  haki34

  16.11.2016

  Moja najoblubenejsia .. Slovensky preklad "Ja to zvladnem..,". .. Betty s optimizmom sebe vlastnym popisuje pobyt v plucnej liecebni, zoznamime sa s lieceb metodami ( okrem oficialnych ako pneumotorax taktiez dieta "ladove mlieko alebo ladovy cmar – asi chcu tie bacily zmrazit "

  kob

  22.10.2016

  Betty prostě nezklame 😉

  jadran

  18.08.2016

  Nejlepší z vynikající "velké čtyřky" Betty McDonaldové. Způsob jak dokázala podat v zásadě dost tragické situace (život jí připravil i tenhle na svoji dobu fatální kopanec) a ona z toho dokázala vytěžit tenhle zázrak….tady popisuje obtížný pobyt v plicním sanatoriu a jestli Vejce a já má být protipólem knih o hrdinských pionýrkách z dob osidlování Divokého Západu a hlavně Velkých plání, tak tady ukazuje ze zcela odlišného pohledu na svoji dobu fatální, ale v literatuře i dost častou a tak trochu i módní chorobu – tuberkulózu. Pár let před druhou světovou válkou (která kromě děsivého množství mrtvých a orgií ničení přinesla třeba i masové používání penicilinu, což byl skutečně první účinný lék na tuberkulózu) stihla ještě konzervativní a velice drastickou léčbu s pneumotoraxem a až ďábelskou životosprávou, ale nakonec to zvládla a to jí umožnilo popsat celý ten pobyt v sanatoriu Borovice a plejádu personálu, pacientů i jejich příbuzných. Jakkoliv se jedná o humoristický román, je zde všudypřítomná smrt a není nijak zlehčována, ale autorka dokáže předvést znovu a v ještě koncentrovanější podobě svůj láskyplný vztah k lidem a pochopení pro ně. To není onen dryjáčnický superintelektuální a okázalý humanismus, to je ono skutečné a neokázalé lidství. No a poslední věta z románu – Nakonec nejvíc záleží na tom kdo s kým jste (myšleno sice na pokoji v sanatoriu) má platnost univerzální. Jsou spisovatelé, které člověk chtě nechtě musí obdivovat, Betty McDonaldová patří u mně mezi ty, kterým bych strašně chtěl poděkovat, protože mně její knihy nejen potěšily, ale taky mi dokázaly pomoct. A to je asi to nejvíc, co literatura tohoto typu dokáže lidem dát….

  Fizulka71

  03.08.2016

  Ani po letech mě nepřestává udivovat, jak si autorka dovedla uchovat nadhled a zpětně i humor v situacích, kdy jí šlo nefalšovaně o život. O vtip ji nepřipravil ani tvrdý léčebný režim v sanatoriu, který ji spolu se sparťanskou výchovou zachránil život.

  Cella

  17.06.2016

  Mít tak její nadhled, že? Skvostné, ale Dusím se ve vlastní šťávě bylo ještě zábavnější.

  BLeeCraleek

  26.05.2016

  Bettyin styl se mi líbí. V této knize popisuje, jak dostala TBC a jak se léčila v sanatoriu. Kniha je plná typického humoru, ironie, ukazuje jak bylo lehké i těžké ležet půl roku jen v posteli a nemoct vstát. Taky jak bylo těžké vrátit se do normálního života. Daleko víc se mi líbila kniha Vejce a já ale tahle taky nebyla špatná.

  petunkav

  17.09.2015

  Pár slovy – skvělé, moc dobře napsané a ten nadhled při tak těžké nemoci. Úžasné……

  Adliczka

  08.07.2015

  Jelikoz zeru tematiku lecby TBC, tak jsem knihu zhltla. Vyborne citlive, smutne i vesele cteni. Doporucuji stejne jako ostatni knihy od B. M.

  Acly

  27.02.2015

  Pro mě její naprosto nejlepší kniha. Je neuvěřitelné, že ačkoliv autorka popisuje těžkou životní etapu, baví mě každá strana a zbožňuji všechny vykreslené postavy od Kimi až po Slečnu Trpaslíka. Ze všech jejích knih je podle mého názoru nejméně prvoplánovitě humorná (i když humorná tedy rozhodně je:)) a nejvíc "lidská".

  allebra

  27.10.2014

  Po knize "Vejce a já" opět nadšení, skvěle napsáno! Kniha mě tak vtáhla do děje, až jsem měla chvílemi pocit, že sdílím s Betty pokoj v Borovicích! Těším se na další knížky, velká škoda, že jich nestihla autorka napsat víc!

  Ankavi

  21.11.2013

  Z knih této autorky se mně nejvíc líbila právě tahle, mnohem víc než Vejce a já. Laskavý humor, svérázné vypořádávání se zákařnou nemocí.

  Alca007

  22.04.2012

  nádherná knížka, četla se jedním dechem.

  Renava

  27.01.2012

  Moja najobľúbenejšia kniha od Betty MacDonald a sčasu na čas sa k nej vraciam. Vlastnú skúsenosť s tuberkulózou, prostredie v ktorom sa liečila a pacientky okolo seba opísala s takou iróniou a dávkou humoru, že je to až nepochopiteľné.. O to skôr, že človek si uvedomuje, že perspektíva vtedajšej liečby tejto choroby veľmi optimistická nebola – v podstate, ten kto prežil, mal veľké šťastie… Paradoxne, napriek tomu, že téma, okolo ktorej sa všetko krúti príliš veselá nie je, pri žiadnej jej knihe som sa toľko nepobavila…. Rozhodne odporúčam, myslím, že táto kniha nikoho neslame, práve neopak!

  Ellis

  30.12.2011

  Tuhle knihu považuji za druhou nejlepší po Vejci a já. Popis léčby tuberkulozy v léčebně byl i přes vážné téma svěží a velmi vtipný. Je záviděníhodné, jak se Betty vyrovnávala s nemocí a jak statečně to nesla v době, kdy léčbou byl snad pouze klid na lůžku, čistý vzduch a dobrá strava. I přes vážné téma jsem se u čtení nasmála.  TAGS:

  Online Ja to zvládnem ebook, Kniha Ja to zvládnem FB2, Download Ja to zvládnem PDF , Download Ja to zvládnem MOBI, Online Ja to zvládnem kniha, Zdarma Stažení Ja to zvládnem IPhone, Online kniha Ja to zvládnem PDF, Zdarma Ja to zvládnem DJVU, Zdarma Stažení Ja to zvládnem TXT, Stažení Ja to zvládnem RTF, Online Ja to zvládnem FB2 , e-kniha Ja to zvládnem stažení TXT, Zdarma Ja to zvládnem stažení kniha, e-kniha Ja to zvládnem download MOBI, Stažení Ja to zvládnem IPad, Číst Ja to zvládnem MOBI, Číst Ja to zvládnem DOC, Zdarma Ja to zvládnem AWZ, Download e-kniha Ja to zvládnem iPad , Zdarma Ja to zvládnem DJVU, Download Ja to zvládnem e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Ja to zvládnem DVD, Číst Ja to zvládnem TXT, Book Ja to zvládnem stažení DJVU, Ja to zvládnem stažení kniha zdarma, Ja to zvládnem stažení kniha pdf zdarma, Ja to zvládnem pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Ja to zvládnem pdf zdarma, Ja to zvládnem stažení kniha epub zdarma, Ja to zvládnem ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply