Jakobijánův dům Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Jakobijánův dům Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Jakobijánův dům Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Jakobijánův dům


Kniha v českém jazyce!


Stažení Jakobijánův dům zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Jakobijánův dům (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Jakobijánův dům zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Jakobijánův dům.pdf (EUR-0.00)

  Jakobijánův dům.epub (EUR-0.00)

  Jakobijánův dům.doc (EUR-0.00)

  Jakobijánův dům.txt (EUR-0.00)

  Jakobijánův dům.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Jakobijánův dům.PDF – (EUR 0.00);

  Jakobijánův dům.MOBI – (EUR 0.00);

  Jakobijánův dům.EPUB – (EUR 0.00);

  Jakobijánův dům.DOC – (EUR 0.00);

  Jakobijánův dům.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: Jota
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (11)

  Přidat komentář

  fish33

  14. ledna

  Příjemná kniha, která nastiňuje zajímavé příběhy několika osob. Zpočátku působí trochu fádně, ale postupem nabere spád i na zajímavosti. Škoda jen strohosti a archetypů, které se někdy objevují a poněkud slabšího konce…

  barbor

  19.03.2017

  Strašne ťažko som sa do tej knihy začitávala. Veľa postáv, veľa príbehov… Nakoniec som sa ale do toho dostala. Kniha má čo povedať, ale jednoducho tomu niečo chýbalo. Niečo, čo by ma pohltilo.

  Darkry

  08.07.2016

  Poutavě napsaný obraz moderní egyptské společnosti, která se zmítá v krizích. V současné době je velmi důležité tuto knihu číst a pokusit se její hrdiny nikoliv odsuzovat ale pochopit. Jen chápáním a empatií totiž můžeme vyřešit mnohé krize, které dnes zmítají arabským světem a velice přímo ovlivňují i Evropu.

  Z čistě praktického hlediska pro mne jako pro Čecha bylo občas těžké udržet orientaci v arabských jménech.

  maman

  11.03.2016

  Proč se všichni vyjadřují jen k obsahu knihy. To je tak trochu triviální. Nikoho nenadchne bohatý vypravěčský styl a malebný jazyk? Káhirou mne autor provedl s takovou lehkostí, vtipem a myslím i určitým optimismem, že mi na konci knihy bylo smuto při pomyšlení, že příběh končí. Pravda – realita života egyptské společnosti je hořká, ale vypravěčský styl je brilantní. A to já oceňuji.

  RobertRoberts

  30.01.2016

  Román Jakobijánův dům byl celé dva roky nejprodávnější knihou v arabském světě. Blízký východ trpí schizofrenií, veřejným nepřítelem číslo jedna jsou Spojené státy, ale hrdiny rodinných albumů jsou synové, kterým se v této krajině podařilo prosadit. A mezi ně se zařadil i Alá´a Al-Aswání.

  V podstatě by se dalo říci, že kniha je o tom jak Egypťané přicházejí o iluze. Chudoba velké části obyvatel je téměř hmatatelná, korupce sahá až do těch nejvyšších politických pater, náboženství je rozděleno podle majetku – je zde islám pro bohaté a islám pro chudé, většina ženských postav v románu je sexuálně zneužívaná a k tomu všemu všudypřítomný extremismus. Egyptská realita obsahuje všechno možné, ale především je hořko – trpká, zbavená všech iluzí o demokracii.

  AlenaKr

  08.04.2015

  Jakobijánův dům je dílem, jež získalo mnoho mezinárodních ocenění. Po přečtení tohoto poměrně útlého dílka se ptám proč? Domnívám se, že důvodem je to, že kniha je velmi otevřená, velmi kritická. Poukazuje na nešvary arabské (egyptské) společnosti poměrně ostře a nevybíravě. Otevírá problém homosexuality v arabském světě; ilustruje postavení ženy v muslimském světě, které se dle díla v podstatě redukuje na roli sexuální loutky; vykresluje korupcí prorostlou společnost; nadvládu bohatých a útisk chudých a v neposlední řadě také vykořeněnost náboženství. Nechci se pasovat odborníkem na arabskou literaturu, ale dle mého názoru je takto postavená kniha na arabský svět velmi neobvyklá. Svou kritikou je až příliš jedinečná. Po přečtení zůstává hořká pachuť a západní čtenář si akorát tak může říct: „No tak s těmi muslimy je to přesně tak, jak jsem si myslel.“ Za mě knize chybí jakási noblesa, která je (pro mě) u belles-lettres nepostradatelná.

  Sand

  10.01.2015

  tuhle knížku by měli fasovat jak příznivci, tak odpůrci islámu. ledacos totiž vysvětluje.

  nef

  25.11.2014

  Tyto knihy je potřeba číst, jelikož autoři vždy musí vynaložit nemalé úsilí, aby je vůbec dokázali dostat ke čtenářům z důvodu cenzury. A dále také kvůli celosvětové globalizaci, míchání národů, ras a především náboženství. Žijeme společně, ale máme na svět diametrálně odlišný pohled. Řekl bych, na základě této knihy, že průsečík je téměř nemožné najít.
  Z této knihy je zřejmé, že je jedno, jestli je člověk věřící či nevěří a také je jedno, jestli je křesťan nebo muslim. Pokrytectví, svinstvo, nehumánost a korupce funguje všude stejně. Mnohdy je to dokonce tak, že ten kdo se tváří jako světec a kibicuje ostatní, v soukromí se chová jako nejhorší dobytek. Důležitější je, jak je člověk vychován, jaké má vnitřní zásady a slušnost.
  Z knihy jsem vybral tento úryvek, ze kterého je zřejmé, že demokracie a islám jsou naprosto odlišné co se týká pojetí světa. Tudíž my bychom neměli zasahovat do jejich soužití a chtít ho měnit a oni do našeho.
  Úryvek: "Proto se před vámi nepřátelé islámu třesou, neboť milujete smrt, jako oni milují život."
  Samozřejmě mnohdy je to dogmatická nalejvárna, aby s chudáky mohli jejich představení či velitelé manipulovat dle libosti. A oni byli pěkně v teple ve svých palácích.

  Koňadra

  07.09.2014

  Veľké očakávania po prečítaní záložky v kníhkupectve. Veľký nástup. Ale potom, postupne to strácalo, splošťovalo sa … až sa to tak odnikiaľ nikam vyvetralo. Dočítal som, neľutujem, ale že by som sa k tomu vracal, to asi nie.

  Lenny33

  06.07.2014

  Opravdu velmi zajímavá kniha odkrývající nám část života několika osob různých věkových a společenských skupin žijících v Egyptě. Co si tak pamatuji, je to vůbec moje první kniha vyprávějící o zemi s takto odlišnými tradicemi.
  Kniha mě uchvátila už od prvních vět a musím přiznat, že (bohužel) se mi z celé knihy nejvíce líbil "úvod", který autor napsal až dodatečně a popisuje zde jaká úskalí musel překonat, aby mohl vydat tuto knihu a celkově se stát uznávaným spisovatelem – co mu to dalo a vzalo. 🙂
  Vlastně bych dala knize s přehledem 5* nebýt toho, že jsem naprosto nesnášela pasáže o Táha aš-Šázilí, kde mi přišly kázání a modlitby prostě nudné, zdlouhavé a ubíjející. Dokonce jsem některé stránky i přeskákala, což moc nedělám, ale toto se prostě nedalo. Toto chování mi přišlo naprosto cizí a k nepochopení.
  Celkově se každý "hrdina" zabýval svými problémy, dal nám nahlédnout do všech zákoutí života v Egyptě, jeto strastí i radostí. Děj se neustále vyvíjí spolu s postavami, čtenář se nenudí, spíše uvažuje jak rozdílné jsou v Egyptě zvyky, tradice, chování, politika atd. Konec není ani tak překvapivý jako spíše zdrcující a náhlý. V klidu dočtete poslední stranu, poté se zarazíte, zamyslíte se nad tím, co se stalo na posledních několika stránkách a zakřičíte: "cože?". A to i přesto, že vlastně bylo už dávno jasné, že to takto skončí,… tedy aspoň většina.
  Neobyčejný příběh nahlížející do obyčejného života obyvatel Jakobijánova domu. Hodnotím 4*. Na mě moc politiky a náboženství, i když převážně o tom nejspíše kniha měla být. Ale doporučuji, aby jste si knihu přečetli. 🙂

  lusila

  21.11.2013

  Obytný dom v lepšej časti Egypta a osudy obyčajných ľudí, ich starosti a radosti, kniha o tom, čo všetko je človek schopný urobiť, aby prežil…  TAGS:

  Online Jakobijánův dům ebook, Kniha Jakobijánův dům FB2, Download Jakobijánův dům PDF , Download Jakobijánův dům MOBI, Online Jakobijánův dům kniha, Zdarma Stažení Jakobijánův dům IPhone, Online kniha Jakobijánův dům PDF, Zdarma Jakobijánův dům DJVU, Zdarma Stažení Jakobijánův dům TXT, Stažení Jakobijánův dům RTF, Online Jakobijánův dům FB2 , e-kniha Jakobijánův dům stažení TXT, Zdarma Jakobijánův dům stažení kniha, e-kniha Jakobijánův dům download MOBI, Stažení Jakobijánův dům IPad, Číst Jakobijánův dům MOBI, Číst Jakobijánův dům DOC, Zdarma Jakobijánův dům AWZ, Download e-kniha Jakobijánův dům iPad , Zdarma Jakobijánův dům DJVU, Download Jakobijánův dům e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Jakobijánův dům DVD, Číst Jakobijánův dům TXT, Book Jakobijánův dům stažení DJVU, Jakobijánův dům stažení kniha zdarma, Jakobijánův dům stažení kniha pdf zdarma, Jakobijánův dům pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Jakobijánův dům pdf zdarma, Jakobijánův dům stažení kniha epub zdarma, Jakobijánův dům ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply