Jménem republiky! Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Jménem republiky! Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Jménem republiky! Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Jménem republiky!


Osm případů zvůle komunistické justice.

Během politických procesů první poloviny 50. let minulého století bylo odsouzeno kolem 27 000 mužů a žen, z toho více než 200 bylo odsouzeno k trestu smrti. První poprava byla uskutečněna již v lednu 1949, tedy necelý rok poté, co se Komunistická strana Československa chopila veškeré moci ve státě.
Na osmi vybraných případech autoři dokumentují řadu různých podob komunistické perzekuce. Politické procesy nedolehly drtivě jen na samotné odsouzené, ale postiženy byly i jejich rodiny, které trpěly stigmatizací, zákazy studia, znemožněním vykonávat odpovídající zaměstnání apod. Oběti samotné častokrát přišly o nejhezčí část svého života, o mládí, o své rodiny. Je smutnou pravdou, že ve většině případů se jednalo o skutečné osobnosti, o elitu národa, která se nepoddala diktátu komunistické totality. I dnes lze z těchto příběhů čerpat nesmírnou inspiraci. Jde často o příklady mimořádné lidské odvahy a pevnosti charakteru.
Tato kniha přináší čtenářům osm tragických případů komunistické zvůle, osm justičních kauz první poloviny 50. let uplynulého století. Osm případů, které se již nikdy nesmí opakovat.



Kniha v českém jazyce!


Stažení Jménem republiky! zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:



Jménem republiky! (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Jménem republiky! zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Jménem republiky!.pdf (EUR-0.00)

  Jménem republiky!.epub (EUR-0.00)

  Jménem republiky!.doc (EUR-0.00)

  Jménem republiky!.txt (EUR-0.00)

  Jménem republiky!.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Jménem republiky!.PDF – (EUR 0.00);

  Jménem republiky!.MOBI – (EUR 0.00);

  Jménem republiky!.EPUB – (EUR 0.00);

  Jménem republiky!.DOC – (EUR 0.00);

  Jménem republiky!.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura naučná, Historie, Politologie, mezinárodní vztahy
  Vydáno: , Auditorium
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  callahanh

  21.12.2016

  Velmi užitečná kniha, která má velkou výhodu v tom, že se nezabývá žádnými známými procesy, ale většinou těmi, které nebyly až tak "významné" a dnes se o nich nemluví. O to větší je vlastně její hodnota, protože na zdánlivě obyčejných příbězích je dokonale vidět, jak zrůdná a propracovaná byla totalitní mašinérie, proti které neměl nikdo šanci na spravedlnost ani spravedlivou obhajobu. V těchto příbězích je ukryto mnoho zapomenutých hrdinů, kteří se zvůli dokázali postavit a zdánlivě malými činy si podepsali rozsudky smrti, nebo dlouholetých žalářů. Na knize je znát, že každý z osmi příspěvků psal jiný autor, protože některé jsou přes spousty fakt krásně čtivé, jiné naopak dost drhnou a čtenář se chvilkami ztrácí ve spoustě postav a jejich činů. Lehkou výtku mám i k samotnému úvodu, který se na můj vkus až moc důkladně a dlouze věnuje popisu procesů v kontextu tehdejšího práva, což je sice zajímavé, ale vzhledem k množství právnické mluvy a paragrafů trochu únavné, ale chápu, že podobná věc v knize být musí. Knihu určitě doporučuji všem zájemcům o naše (smutné) moderní dějiny, i těm, kteří už zapomněli, co se v padesátých letech dělo. 80%



  TAGS:

  Online Jménem republiky! ebook, Kniha Jménem republiky! FB2, Download Jménem republiky! PDF , Download Jménem republiky! MOBI, Online Jménem republiky! kniha, Zdarma Stažení Jménem republiky! IPhone, Online kniha Jménem republiky! PDF, Zdarma Jménem republiky! DJVU, Zdarma Stažení Jménem republiky! TXT, Stažení Jménem republiky! RTF, Online Jménem republiky! FB2 , e-kniha Jménem republiky! stažení TXT, Zdarma Jménem republiky! stažení kniha, e-kniha Jménem republiky! download MOBI, Stažení Jménem republiky! IPad, Číst Jménem republiky! MOBI, Číst Jménem republiky! DOC, Zdarma Jménem republiky! AWZ, Download e-kniha Jménem republiky! iPad , Zdarma Jménem republiky! DJVU, Download Jménem republiky! e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Jménem republiky! DVD, Číst Jménem republiky! TXT, Book Jménem republiky! stažení DJVU, Jménem republiky! stažení kniha zdarma, Jménem republiky! stažení kniha pdf zdarma, Jménem republiky! pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Jménem republiky! pdf zdarma, Jménem republiky! stažení kniha epub zdarma, Jménem republiky! ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply