Kanibalové z hor Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Kanibalové z hor Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Kanibalové z hor Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Kanibalové z hor


Podtitul: nejdivočejší místa světa: expedice Yali 2001 – Nová Guinea – Irian Jaya

Dobrodružný cestopis vypráví o velmi náročné cestě přes pohoří Jayawijaya v Nové Guineii a o zajímavých obyvatelích této části světa.

Autor popisuje své zážitky na cestě přes velmi těžce proniknutelný prales Nové Guinei k jednomu z nejméně civilizovaných národů naší planety. Nová Guinea je domovem kmenů národa Yaliů, kteří vypadají, žijí, oblékají se, loví, mají zvyky i náboženství stejné jako lidé ve starší a mladší době kamenné. Knihu doplňují velmi pěkné barevné fotografie.Kniha v českém jazyce!


Stažení Kanibalové z hor zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Kanibalové z hor (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Kanibalové z hor zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Kanibalové z hor.pdf (EUR-0.00)

  Kanibalové z hor.epub (EUR-0.00)

  Kanibalové z hor.doc (EUR-0.00)

  Kanibalové z hor.txt (EUR-0.00)

  Kanibalové z hor.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Kanibalové z hor.PDF – (EUR 0.00);

  Kanibalové z hor.MOBI – (EUR 0.00);

  Kanibalové z hor.EPUB – (EUR 0.00);

  Kanibalové z hor.DOC – (EUR 0.00);

  Kanibalové z hor.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
  Vydáno: , SVAN
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  PatrikDi

  18.02.2014

  Cestovatel Petr Jahoda nám nabízí svůj osobitý pohled na domorodé kmeny na území Nové Guiney. "Vydáváme se s ním do hor Jayawijaya". Poznáváme stromové lidi (Daniové, Yaliové) jako bychom se s nimi setkali. Způsob, který autor zvolil, první osoba čísla jednotného, působí velmi svěžím a někdy přímočarým dojmem. Neschází zde trocha temperamentu, ideálu o místních i nebezpečí z cesty. Z jeho knihy – zápisků prožitků – čiší snaha popsat co do podrobnosti jeho turistické útrapy, nečekané a překrásné scenérie pralesa i nezapomenutelné přátelské vztahy s Yalii. Označuje podle místa obydlení na nížinné a horské. Je pozoruhodné, jak tito malí lidé, měřící okolo 150 cm jsou velmi čiperní a upřímní. Většina z nich žijící ve vnitrozemí ostrova neznají civilizovanou společnost a chovají se (pro nás neobvykle) velmi lidsky. Ano, naš způsob označovat tyto domorodce přídavným jménem primitivní je velmi zavádějícím slůvkem. Primitivní je pojímáme z našeho pohledu v souvislosti s naží "vyspělovu kulturou", která během několika staletí, vystupňované především posl. desítkami let získala mnoho moderních technologií a poznatků. Na druhou stranu v rovině osobních vztahů strádáme a ničíme planetu těžením nerostného bohatství.
  Můžeme tedy díky knize Petra Jahody alespoň v základních informacích srovnat jak jsme na to my, člověk z Evropy nebo Spojených států amerických a domorodec. Podle publikace – slov a vyobrazení – soudím, že hůře než si myslíme. Protože nejsme schopni jak oni, podrobit se fyzickému náročnému testu každý den. Tím, že jíme tepelně a chemicky upravená jídle ničíme vlastní organismus a kromě všeho ztrácí se nám v mladé generaci cit po rozumu, přátelství a spravedlnosti. V knize je patrné, že nezkažení-necivilizovaní domorodci i když člověka (i běloha) neznají, nabídnou mu místo k přenocování ve svém příbytku a pohoštění.
  Kniha, kterou jsem si zapůčil z knihovny je dobrým průvodcem po neznáme oblasti, je to poznání netradičních lidí z mého pohledu, kteří se oblékají, stavějí, živí z materiálů a přírodních surovin nedalekého pralesa.  TAGS:

  Online Kanibalové z hor ebook, Kniha Kanibalové z hor FB2, Download Kanibalové z hor PDF , Download Kanibalové z hor MOBI, Online Kanibalové z hor kniha, Zdarma Stažení Kanibalové z hor IPhone, Online kniha Kanibalové z hor PDF, Zdarma Kanibalové z hor DJVU, Zdarma Stažení Kanibalové z hor TXT, Stažení Kanibalové z hor RTF, Online Kanibalové z hor FB2 , e-kniha Kanibalové z hor stažení TXT, Zdarma Kanibalové z hor stažení kniha, e-kniha Kanibalové z hor download MOBI, Stažení Kanibalové z hor IPad, Číst Kanibalové z hor MOBI, Číst Kanibalové z hor DOC, Zdarma Kanibalové z hor AWZ, Download e-kniha Kanibalové z hor iPad , Zdarma Kanibalové z hor DJVU, Download Kanibalové z hor e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Kanibalové z hor DVD, Číst Kanibalové z hor TXT, Book Kanibalové z hor stažení DJVU, Kanibalové z hor stažení kniha zdarma, Kanibalové z hor stažení kniha pdf zdarma, Kanibalové z hor pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Kanibalové z hor pdf zdarma, Kanibalové z hor stažení kniha epub zdarma, Kanibalové z hor ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply