Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej...


Příběh posledních měsíců života Jana Opletala, jenž se stal symbolem hrdého vzdoru nacistům!

Jméno Jana Opletala spojuje v českých dějinách 28. říjen se 17. listopadem a zůstává symbolem hrdého vzdoru proti okupantům. Čtyřiadvacetiletý Opletal, který v roce 1939 podlehl zraněním po brutálním zásahu nacistů proti demonstrujícím studentům, je považován za první československou oběť druhé světové války.

O půl století později se v listopadu 1989 stala připomínka Opletalovy památky jedním z impulzů ke svržení komunistického režimu v tehdejším Československu. Kdo ale vlastně byl, onen Jan Opletal, který pocházel z Moravy, studoval v Praze medicínu a přátelé i jeho dívka Marie mu říkali Jenda?

Příběh posledních měsíců Opletalova života a líčení překotného dění po jeho smrti si zvolil jako téma svých knih badatel a spisovatel Zdeněk Vyhlídal. Podrobné faktografické zpracování událostí podzimu 1939 zúročil i tentokrát i v beletrizované podobě.

„Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej…“ volal umírající Jan Opletal na svoji sestru i maminku, v nemocnici v okamžiku, kdy věděl, že chvíle posledního rozloučení musí jednou skončit, tak jako končí život sám. Věříme, že Opletalův příběh osloví nejen zájemce o moderní českou historii, ale všechny čtenáře, kterým není lhostejný zmařený osud, ať již jednotlivce či celého národa.

Zdeněk Vyhlídal (*1934), prozaik, novinář a badatel, se osudy Jana Opletala zabývá dlouhodobě. V roce 2007 vydal faktografickou publikaci Jan Opletal – osudný podzim 1939, v níž na základě dostupných dokumentů i osobních svědectví přibližuje rodinné zázemí a osobnost Jana Opletala v kontextu dramatických událostí roku 1939. Kniha Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… přináší beletrizovaný příběh, který za symbolem, jímž se Jan Opletal během doby stal, ukazuje také výjimečný lidský osud.Kniha v českém jazyce!


Stažení Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej….pdf (EUR-0.00)

  Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej….epub (EUR-0.00)

  Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej….doc (EUR-0.00)

  Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej….txt (EUR-0.00)

  Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej….mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej….PDF – (EUR 0.00);

  Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej….MOBI – (EUR 0.00);

  Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej….EPUB – (EUR 0.00);

  Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej….DOC – (EUR 0.00);

  Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej….TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Formáty eknihy: EPUB, PDF
  Vydáno: , Plus
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  kilometr

  09.11.2016

  Určitě zajímavé téma a zajímavá osobnost Jana Opletala dělá knihu čtivou.Zpracování bohužel knihu dost sráží,což je škoda.50%.

  ladyfromskye

  05.09.2016

  Ačkoliv ke konci mě velmi zklamaly náhodné změny vyprávěcího postupu, udělila jsem knize nejvyšší hodnocení. Je to totiž kniha, kterou by si měl každý Čech přečíst. Aby věděl, co se stalo a co se kdykoliv může stát znovu. A pak, zájem o Opletalovu osobu z autora jen čiší a to je věc, která mi je velmi blízká, neboť takto pracuji také já.

  Nezmarka

  24.01.2016

  Takový zajímavý nápad na román a tak těžce se to četlo. Ani jsem to nedočetla do poloviny, což je u mne výjimka.  TAGS:

  Online Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… ebook, Kniha Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… FB2, Download Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… PDF , Download Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… MOBI, Online Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… kniha, Zdarma Stažení Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… IPhone, Online kniha Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… PDF, Zdarma Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… DJVU, Zdarma Stažení Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… TXT, Stažení Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… RTF, Online Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… FB2 , e-kniha Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… stažení TXT, Zdarma Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… stažení kniha, e-kniha Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… download MOBI, Stažení Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… IPad, Číst Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… MOBI, Číst Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… DOC, Zdarma Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… AWZ, Download e-kniha Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… iPad , Zdarma Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… DJVU, Download Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… DVD, Číst Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… TXT, Book Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… stažení DJVU, Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… stažení kniha zdarma, Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… stažení kniha pdf zdarma, Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… pdf zdarma, Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… stažení kniha epub zdarma, Kdybych tě znovu volal, už se neotáčej… ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply