Kierkegaard Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Kierkegaard Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Kierkegaard Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Kierkegaard


Sören Kierkegaard (1813–1855), dánský filosof, je významným představitelem existencialismu. Po studiích teologie působil v Kodani a napsal celou řadu filososických spisů. V pojednáních objektivizuje své problémy a snaží se o sebepoznání.

Celá Kierkegaardova filosofie se zabývá otázkou zcela základní – otázkou existence člověka, existence lidstva. Problematiku možnosti existence a stádií na cestě životem zkoumá z filosofického i teologického hlediska. Ve svých úvahách o pravé podstatě křesťanské existence se dostává do ostrých sporů s oficiální církví, a to především svým požadavkem, aby se člověk stal jedincem a nebyl jen částí anonymního celku.Kniha v českém jazyce!


Stažení Kierkegaard zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Kierkegaard (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Kierkegaard zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Kierkegaard.pdf (EUR-0.00)

  Kierkegaard.epub (EUR-0.00)

  Kierkegaard.doc (EUR-0.00)

  Kierkegaard.txt (EUR-0.00)

  Kierkegaard.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Kierkegaard.PDF – (EUR 0.00);

  Kierkegaard.MOBI – (EUR 0.00);

  Kierkegaard.EPUB – (EUR 0.00);

  Kierkegaard.DOC – (EUR 0.00);

  Kierkegaard.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Søren Kierkegaard (1959)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Votobia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  MOu598

  11.10.2017

  Četla jsem v listopadu 2009. Podle mých poznámek:
  O dánském filosofovi. Střídá se text o něm a citace hlavně z jeho spisů a deníků. Je to mladý nešťastný člověk, si schválně nešťastný, a na tom staví své učení.
  Hodně o době, o lidech, filosofech a spisovatelích okolo.
  Na čtení složitější, ale zajímavé.
  Citát:
  "Zpětně chápeme, ale dopředu žijeme."

  Plútarchos

  15.05.2016

  Stručný životopis dánského filosofa (otce existencialismu), teologa a psychologa Sørena Kierkegaarda (1813-1855). Vzhledem k celkem nudnému Kierkegaardovu životu, je i kniha o něm vcelku nudná. Ovšem mám za to, že pokud chceme pochopit něčí myšlenky a dílo, je zapotřebí seznámit se i s okolnostmi jeho života a doby, kdy vznikaly, a kterými byly ovlivněny. Na Kierkegaarda měli zřejmě největší vliv jeho otec Michael Pedersen Kierkegaard, jeho zrušené zasnoubení s Regine Olsenovou, Hegel, aféra s časopisem „Corsar“ vydávaný Goldschmidtem, biskup Jakob S. Mynster. V knize je použito množství citátů s Kierkegaardových obsáhlých deníků, dobové fotografie.

  "Největší překážka osvojit si Kierkegaardovy myšlenky nespočívá ani tolik v intelektuálních potížích jako v předpokladech… Kierkegaardovým předpokladem je definice toho, co je duch, tedy člověk, totiž: člověk je syntéza nekonečnosti a konečnosti, časného a věčného, svobody a nutnosti…"

  "Je naprosto pravda, co říká filosofie: životu se musí rozumět zpětně. Čím dále a více promýšlíme tuto větu, dojdeme k závěru, že v časovosti není život nikdy zcela pochopitelný, protože se nám nedostává ani okamžiku dokonalého klidu k tomu, abychom zaujali zpětné postavení."

  "Skutečná psychologie nemůže být nikdy objektivní vědou, naproti tomu ale může velmi dobře vypovídat něco o tom, co je jejím předmětem. Jejím nástrojem nemůže být nikdy vědecká metoda, nýbrž musí být lidskou zkušeností. Je asi pravda, že pojem duše nedává objektivní vědě žádný smysl, ale pro zkušenost znamená realitu, takže tedy člověk s nejbohatšími zkušenostmi bude nejlepším psychologem."

  https://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%B8ren_Kierkegaard

  ladyfromskye

  28.04.2013

  Styl psaní a časté (a někdy i rozsáhlé) citace – to je přesně podle mého vkusu. Takhle se mi historické osobnosti poznávají nejsnáze. Koho postava Sørena Kierkegaarda zajímá více, určitě si nenechte ujít díl ze seriálu Světci a svědci: Søren Kierkegaard, který lze shlédnout v archivu České televize.

  eraserhead

  02.10.2012

  Biografické knihy jsou ohledně hodnocení trochu zvláštní tím, že se ve mě vždycky trochu bije hodnocení podobné knihy jako literárního díla, tedy její formy, nebo hodnocení života a skutků popisované osoby, tedy její obsah. Tato kniha není napsána špatně. Autor vhodně kombinuje krátké či obsáhlejší citace jak z díla, tak hlavně z deníků tohoto dánského filosofa, tak trefnými komentáři a vývody k daným citacím, či situacím, během nichž vznikly. S dílem Kierkegaarda jsem dosud neměl tu čest se blížeji setkat, snad jen v mnohých filosofických úvodech nebo výcucech jsem tu a tam na něj narazil. Proto mě tahle kniha docela překvapila v jednom faktu. Kierkegaard jako myslitel by mi v mnoha (ne všech) ohledech docela seděl a dost často bych se s ním i shodnul (možná ne zcela přesně dle jeho vyjádření, ale rámcově s obsahem jeho myšlenek). Kierkegaard mi však nesedl jako člověk. Opravdu nechápu muže, kteří si vlastním přičinením zlomí srdce sebou samotným zpackaným vztahem se ženou a díky ní/tomu zavrhnou všechny ženy obecně. Nejen pro tohle mi Kierkegaard jako člověk vůbec nesedl. Jako myslitel i ano. V tomhle ohledu jsou, opět, podobné životopisné knihy velmi zajímavé a mnohdy překvapivé, protože nám odhalí osudy, pohnutky, a lidský úděl různých lidí v různých podmínkách a různých dobách. Někdy rásná odhalení, někdy překvapivá, někdy dost šílená. Dle této knihy z mého pohledu stál Kierkegaardův život doslova za prd a jediné, co po něm zůstalo, jsou jen ty jeho myšlenky. Historické osobnosti holt někdy takové bývají. Možná proto se o nich píší knihy a vyučuje na školách :-). Možná proto, nás ty knihy baví.  TAGS:

  Online Kierkegaard ebook, Kniha Kierkegaard FB2, Download Kierkegaard PDF , Download Kierkegaard MOBI, Online Kierkegaard kniha, Zdarma Stažení Kierkegaard IPhone, Online kniha Kierkegaard PDF, Zdarma Kierkegaard DJVU, Zdarma Stažení Kierkegaard TXT, Stažení Kierkegaard RTF, Online Kierkegaard FB2 , e-kniha Kierkegaard stažení TXT, Zdarma Kierkegaard stažení kniha, e-kniha Kierkegaard download MOBI, Stažení Kierkegaard IPad, Číst Kierkegaard MOBI, Číst Kierkegaard DOC, Zdarma Kierkegaard AWZ, Download e-kniha Kierkegaard iPad , Zdarma Kierkegaard DJVU, Download Kierkegaard e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Kierkegaard DVD, Číst Kierkegaard TXT, Book Kierkegaard stažení DJVU, Kierkegaard stažení kniha zdarma, Kierkegaard stažení kniha pdf zdarma, Kierkegaard pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Kierkegaard pdf zdarma, Kierkegaard stažení kniha epub zdarma, Kierkegaard ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply