Konvália Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Konvália Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Konvália Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Konvália


Príbeh židovského dievčaťa Vali Reiszovej, ktorá sa počas holokaustu stala matkou dieťaťa františkánskeho mnícha a exponovaného slovenského básnika Rudolfa Dilonga. Ich vzťah sa začal ešte v medzivojnových Malackách a Valéria sa neskôr vyhla deportácii najmä zásluhou svojho milenca. Po skončení vojny Dilong tajne emigroval do zámoria a šokovaná Valéria ostala s dieťaťom sama. Navyše čelila perzekúciám štátnej moci zato ako bývalá družka prominentného básnika Slovenského štátu. V šesťdesiatych rokoch sa medzi Valériou a Dilongom obnovila korešpondencia a v júli 1969 sa po rokoch stretli vo Viedni. Ich vzťah možno nazvať vzťahom osudovým, i keď určite nie naplneným. Zároveň je to aj rodinný príbeh autorky Denisy Fulmekovej, keďže dcérou oboch protagonistov bola jej mama. V knihe sú publikované úryvky z osobnej korešpondencie Rudolfa Dilonga i jeho doposiaľ nezverejnená báseň, ktorú poslal Valérii z amerického Pittsburghu na jej päťdesiatku.Kniha v českém jazyce!


Stažení Konvália zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Konvália (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Konvália zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Konvália.pdf (EUR-0.00)

  Konvália.epub (EUR-0.00)

  Konvália.doc (EUR-0.00)

  Konvália.txt (EUR-0.00)

  Konvália.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Konvália.PDF – (EUR 0.00);

  Konvália.MOBI – (EUR 0.00);

  Konvália.EPUB – (EUR 0.00);

  Konvália.DOC – (EUR 0.00);

  Konvália.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura faktu, Válečné, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Slovart (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  adorjas

  03. ledna

  Pani autorka píše iný typ kníh (ezoterika, romány pre ženy), ale pri tejto sa mi trafila do vkusu- priam reportážna výpoveď o osude slovenského básnika, o ktorom pravda vychádza až teraz po niekoľkých desiatkach rokov…

  Vierka_kikanika

  26.12.2017

  Nádherná kniha. Zrazu vnímam básnikov katolíckej moderny, špeciálne R. Dilonga úplne inak. Za každou básňou vidím živého človeka. Počas VŠ sme memorovali roky narodenia, roky vydania zbierok, … oveľa viac by nám dala diskusia o pozadí tvorby, o východiskách pre básne plné lásky, vášne či bolesti, ale aj pre tie bojovné, útočné, odhodlané. Otázne je, do akej miery sa vtedy verejne vedelo to, s čím prišla D. Fulmerová v Konválii. Tým, že kniha obsahuje autentické listy, fotografie, dokumenty či úradne záznamy, o to viac je silnejšia. Prečítala som ju za jeden deň a po celý čas ma pri nej mrazilo. Odporúčam.

  lusila

  03.08.2017

  Bolo to zaujímavé čítanie, páčilo sa mi, že tam boli pasáže z autentických listov a dokumentov a samozrejme fotografie.

  MonikaJanka

  29.03.2017

  Malá knižočka, ktorú tvorí 163 krátkych kapitol a 70 strán fotografií a dokumentov.  TAGS:

  Online Konvália ebook, Kniha Konvália FB2, Download Konvália PDF , Download Konvália MOBI, Online Konvália kniha, Zdarma Stažení Konvália IPhone, Online kniha Konvália PDF, Zdarma Konvália DJVU, Zdarma Stažení Konvália TXT, Stažení Konvália RTF, Online Konvália FB2 , e-kniha Konvália stažení TXT, Zdarma Konvália stažení kniha, e-kniha Konvália download MOBI, Stažení Konvália IPad, Číst Konvália MOBI, Číst Konvália DOC, Zdarma Konvália AWZ, Download e-kniha Konvália iPad , Zdarma Konvália DJVU, Download Konvália e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Konvália DVD, Číst Konvália TXT, Book Konvália stažení DJVU, Konvália stažení kniha zdarma, Konvália stažení kniha pdf zdarma, Konvália pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Konvália pdf zdarma, Konvália stažení kniha epub zdarma, Konvália ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply