Korán Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Korán Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Korán Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Korán


Korán (arabsky قرآن qur’ān; nejčastěji odvozováno od قرأ qara’a číst, recitovat, pak by قرآن znamenalo asi „určeno ke čtení“, „určeno k recitaci“; někdy také od قرن qarana spojovat, pak by to znamenalo „spojené“ nebo „spojení“, totiž spojení všech Božích zjevení, dříve přepisováno také Alkoran) je svatá kniha islámu, která podle muslimů obsahuje doslovné zjevení Mohamedovi. Mohamed tvrdil, že súry koránu nepocházejí od něj, ale že mu je diktoval sám archanděl Gabriel.

Korán je základem islámského vyznání. Jakožto „svatá kniha islámu“ bývá srovnáván s křesťanskou Biblí. Ačkoliv se toto srovnání nabízí, od Bible se Korán jasně odlišuje formou i obsahem. Dalo by se říci, že pro muslimy je Korán významnější než Bible pro křesťany. Jeho symbolika pro muslimy občas bývá srovnávána se symbolikou Ježíše Krista pro křesťany.

Muslimové věří, že Korán obsahuje doslovně zaznamenané zjevení, jehož se Muhammadovi dostalo prostřednictvím archanděla Gabriela (arabsky Džibril). Sám Muhammad tvrdil, že Korán, stejně jako Bible a Tóra je obrazem dokonalého nestvořeného slova Božího, tzv. „Nebeské knihy“ (umm-al-kitáb) existující věčně. Jeho kritikové později poukazovali na rozpory mezi Koránem a staršími texty, což vedlo k vysvětlení v Koránu o pokřivení původně významově shodných knih křesťanů a židů. Mohamed je označen za tzv. „Pečeť proroků“, která uzavírá sled řady předchozích proroků, Abraháma, Mojžíše, Ježíše a mnoha dalších.Kniha v českém jazyce!


Stažení Korán zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Korán (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Korán zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Korán.pdf (EUR-0.00)

  Korán.epub (EUR-0.00)

  Korán.doc (EUR-0.00)

  Korán.txt (EUR-0.00)

  Korán.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Korán.PDF – (EUR 0.00);

  Korán.MOBI – (EUR 0.00);

  Korán.EPUB – (EUR 0.00);

  Korán.DOC – (EUR 0.00);

  Korán.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Al Qur´ān قرآن (1972)

  Žánr:
  Duchovní literatura, Náboženství
  Vydáno: , Academia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (28)

  Přidat komentář

  vlkodlaq

  18. lednaodpad!

  Že muslimové na koránu vyrostli, byli k islámu vychováváni a vedeni, ok, dokážu pochopit, ale že někdo dospělý a svéprávný "konvertuje" k islámu? To nedokážu vidět jinak, než jako důkaz velmi slabého ducha či inteligence. Jak už jsem psal u bible, každý má právo věřit čemu chce a já věřím v krásný svět bez církví s lidmi, kteří o věcech přemýšlí. Jen se takový svět zřejmě neuskuteční za mého života, pokud někdy vůbec, protože se vždycky najde někdo důvěřivý, který pohádky vezme příliš vážně, popřípadě pohádky, které někdo bere příliš vážně jen využije k honění vlastního ega a k docílení svých zájmů. Korán jako kniha je naprosto nestravitelný bez špetky literární hodnoty a to nezahrnuji do hodnocení fakt, že korán přímo vybízí k násilí.

  georgieMT82

  27.11.2017

  Dovolím si hodnotiť knihu čisto iba z literárnej stránky. A požičiam si slová Edwarda Gibbona, historika z 18.st.: "Prorok z nadšenia, či z márnomyseľnosti odôvodňuje pravdivosť vlastného poslania prednosťami knihy. Smelo vyzýva ľudí aj anjelov, aby skúsili napodobniť krásu čo len jedinej strany a dovoľuje si tvrdiť, že taký neporovnateľný výtvor mohol nadiktovať iba sám Boh. Harmonický a vyčačkaný štýl nezapôsobí na neveriaceho Európana. Netrpezlivo bude listovať v nekonečných a nesúvislých bájkach, príkazoch a deklamáciách. Ak človek nebol schopný napísať Korán, akej nadprirodzenej inteligencii potom pripíšeme Homérovu Iliadu či Demosthenove Filippiky?".
  Dodám len to, že hoci niektoré pasáže dokážu vzbudiť obrazotvornosť a majú nepopierateľnú atmosféru, celkovo sa naozaj jedná len o priemerné až podpriemerné literárne dielo.

  heavy66

  11.11.2017

  Nemůžu hodnotit, četl jsem pouze úryvky, navíc v angličtině, kterou nijak oslnivě nevládnu!
  Jenže luštím křížovku a dojdu k heslu "svatá kniha islámu".
  Ptám se svého školou povinného synka?
  "Nevím", zní odpověď (jako obvykle)!
  "No tohle snad víš!", protestuju, "svatá kniha křesťanství je Bible, a svatá kniha islámu je…?
  "Asi kalašnikov!", směje se synek…

  Felsenberg

  13.10.2017odpad!

  Dočetl jsem jedno z velkých děl světové literatury. Jsem překvapený a zklamaný. Koupil jsem si nejuznávanější překlad PhDr. Ivana Ahmeda Hrbka, CSc. Našel jsem tam tři druhy obsahu. Pravidla pro muslimy, viz vztah k ženám, kdy nikdy nezapomenu na výzvu – bijte je! psáno s vykřičníkem. Dále příběhy, kdy devět desetin tvoří přejaté a pokroucené příběhy z Bible. A nakonec neustálé výzvy k boji proti nevěřícím. A to v závěru i k boji proti židům a křesťanům, když se Mohamed zradikalizoval, potom co ho odmítli následovat. Jestli se tato slova 5x denně někdo modlí, tak to musí mít na jeho respekt k jiným náboženstvím a ateistům devastující účinek. Už chápu, v čem nacházející vrazi z Islámského státu, Al-Káidy atd. oporu. Bojují na stezce Boží proti nevěřícím, takže je čekají zahrady, řeky, chladivé nápoje a hurisky s plnými ňadry a sklopenýma černýma očima, jichž se nedotkla mužská ruka.

  d.p.

  13.09.2017

  Předtím, než se někdo pustí do čtení Koránu, bych mu doporučil, aby si o něm nejprve něco málo zjistit a přečetl. Čtyři moje hlavní poznatky jsou tyto.

  První zásadní věc je to, že Korán je něco mezi poezií a prózou. V arabském originálu by proto prý měl mít největší kouzlo, ale jelikož arabsky neumím, vyzkoušet jsem to nemohl. Český překlad může znít občas trochu "nečitvě", kvůli absenci rýmů, ale osobně ho považuji za dobrý (pohled laika a neodborníka na Korán). Toto pojetí vysvětluje rozdělení jednotlivých veršů (ája) a i četba by se měla přizpůsobit tomu, že je to prostě tak trochu poezie.

  Druhá věc je dělení na Mekkánské a Medínské súry. Mekkánské súry jsou z raného období, Meddínské z pozdějšího, kdy už Mohamed bojoval s ostatními arabskými a některými židovskými kmeny. Mekkánské jsou zejména varovatelské před soudným dnem a o monoteismu a může se zdát, že se občas obsahem opakují, naproti tomu Medínské jsou více o chování v každodenním životě a některé jsou o poznání agresivnější. Súra 4, 8 a 9 asi evropany trochu šokuje, ale při čtení Starého zákona, je to podobný drasťák a dnes už ne zcela aktuální záležitost. Celkově mi Korán přišel více k duchu Mojžíše, než Ježíše.

  Třetí věc je to, že Korán je pro muslimy něco skutečně posvátného. Berou ho do ruky jen když jsou očištění, nekritizují ho, má čestné místo v každé domácnosti. Taková pokora a úcta ke knize by měla být respektována i ostatními náboženstvími. Pokud já věřím/nevěřím v něco jiného, neznamená to přece, že budu kritizovat a zneuctívat to tvoje. Pro diskutéry na novinkách by to byl hrách na stěnu, ale běžný člověk by to mohl chápat. Hodnocení odpad tady v komentářích mi přijde jako velice neuctivé a jako obrovské nepochopení.

  Čtvrtá věc, pokud někdo hledá příběhy Mohameda, jako jsou psaná evangelia o Ježíšovi, doporučuji přečíst spíše Sunnu, která se čte o poznání jednodušeji. Celkově po čtení Koránu a Sunny mám určitě o něco chápavější pohled na 93% muslimů, což jsou ti normální, jako je naše většinová populace a něco ještě přísnější pohled na 7% jejich krajně pravicových radikálů, kteří si myslím, že do současného světa opravdu nezapadají a jejich pojetí světa bych rozhodně zakázal jako hnutí směřující k potlačení práv a svobod. Ale to je vážně jen u toho menšího procenta pomýlených jedinců, kteří si doslovně a zvráceně vykládají jen to, co chtějí vidět a trpí mesianismem a pocitem nadřazenosti nad ostatními. Nezbývá doufat, že radikalismus nebude dále stoupat a běžná arabská populace s těmi extrémisty zatočí.

  optos2330

  11.07.2017odpad!

  Oveľa horšie ako Biblia. Tá ma aspoň fantasy prvky, kultúrnu hodnotu a nejaký obsah a štylizáciu. Biblia Korán mnohonásobne prevyšuje.
  V tejto knihe je dookola omielané len to ako sa zbaviť neveriacich a zavďačiť Alláhovi. Taký návod na život pre nesvojprávnych hlupáčikov. Cukor a bič. Prísľuby utrpenia, alebo Alláhovho uznanlivého potlapkania. Podľa toho ako sa budete správať a šíriť meno Allahovo. Je to taká hromada nariadení.
  Koránu chýba pútavá forma a obsah. Veľmi nezáživné a nudné čítanie. Zaujať to môže fakt len kozojeba po lobotómii.
  Kniha mi nedala aboslútne nič. Len ma to utvrdilo, že všetky náboženstvá sú nebezpečné a stoja na debilite chudoby a k jej manipulácii.

  historikola

  28.06.2017

  Korán jsem si přečetl celý. Není možné jej srovnávat s jinou tématickou četbou. Rozhodně stojí za to jej přečíst. Alespoň Vám nikdo nebude lhát o tom co tam asi je či není. Prostě to budete vědět.

  tester

  31.05.2017

  Je to ukrutnějši a vymakanější
  varianta Bible.
  Dnes je velmi aktuální a čtivá. Evropa nerodí děti, takže Korán bude potřebný.

  TipsyChipsy

  27.04.2017

  Tak to jsou básničky, kterým se říká súry. Děj to nemá. Líbil se mi teoretický úvod o životě Mohameda. Pět hvězd dávám, protože nejsem xenofob.

  Naugrim

  22.04.2017

  Je mi zle z většiny komentářů tady. Korán je svatá kniha pro jedny, stejně jako Bible pro druhé. Hodnotit ji nemá žádný smysl a hanit ji už vůbec ne. Má své (nejen) historické nedostatky, přesně jako Bible, která má ale o 40% lepší hodnocení.

  Tohle mi přijde jako vrchol pokrytectví.

  EliškaPeř

  11.02.2017

  Nemyslím si, že by se dal Korán hodnotit. (jako beletrie, odborná literatura …)
  To je stejné jako s Biblí…

  stýv

  24.11.2016

  Stejně jako Bible , tak i Korán byl překroucen , přepsán …

  laepus

  28.10.2016odpad!

  Začal jsem, nedal jsem a odložil jsem. To se fakt nedá. Pořád dokola to samé – takže po formální stránce čistý odpad. A po obsahové? Aby se kniha pro muslimy v naprosté většině súr věnovala tomu, jak se (ne)chovat k nemuslimům mi přijde základním problémem nejen této "knihy", ale i islámu obecně.

  LogoloG

  11.06.2016

  Korán mne překvapil.

  Především svou monotematičností. Obsahuje vlastně jen jedinou věc: "hej vy pohani, Bůh je sakra jen jeden, to si laskavě uvědomte a koukejte v něj uvěřit a chovat se podle toho, jinak se budete smažit v pekle." Ostatní působí jako příležitostné ozdoby, které se na tuto základní "dobrou zvěst" navěšují.

  Zajímavé je sledovat vývoj koranické zvěsti – podle toho, jak to Mohammed potřeboval a situace vyžadovala. Díky Hrbkovi za toto chronologické (patrně velmi dobré) uspořádání a za jeho poučený komentář i úvodní studii.

  V prvním období jsou súry svěží, rytmické, pádné a poetické, plné obrazů a obratů. Zároveň však velmi tvrdé – Hodina přijde a každý bude zvážen a už nebude odkladu. Později ztrácejí svou svěžest, jsou až nudně monotematické, rozvleklé. V Medinském období stoupá apetit, objevují se příkazy a zákazy, výzvy k poslušnosti a loajalitě prorokovi.

  Na svou dobu a prostředí jistě zvěst převratná, oceňuji řadu etických příkazů s důrazem na milosrdenství, pohostinnost, poctivost etc. Nicméně mám velký problém s obrazem Boha, který Mohammed přináší – ač jest titulován Milosrdný, působí spíše jako nerudný dohližitel, který každého vidí a kontroluje, a těm, kdo v něj neuvěří, to se zadostiučiněním pěkně nasolí, aby poznali čemu se tak vysmívali. S tím se nevysvětlitelně mísí jakýsi fatalismus, determinismus – Kdyby Bůh chtěl, jistě by všichni uvěřili. Bohužel asi nechce.

  Podivně na mě také působilo vykrádání biblických látek v evidentně posunutém pochopení. Mohammed Písma nečetl, znal je z druhé či spíš z třetí ruky, to jest z rabínské literatury, z apokryfních evangelií atd. Vše si upravuje k obrazu svému, postupně rozvíjí a doplňuje, čímž se zaplétá i do rozporů. Naivně předpokládá, že předchozí "Písma" byla seslána podobným varovatelům a že obsahují přibližně to, co Korán. Kupříkladu pokládá Marii, matku Ježíšovu, za Mojžíšovu sestru (žil cca 1200 let před Kristem) a křesťanskou Trojici právem kritizuje, vždyť se podle něj skládá z Boha, Ježíše a Marie.

  Kromě toho přebírá látky arabské, populární romány, víru v džiny.

  Oceňuji prý nejdůležitější verš Koránu: "Nebudiž žádného donucování v náboženství." (2:256). Kéž by tak byl opravdu brán! Bohužel se najdou i verše jiné, pozdější, když Mohammed začínal mít ve vyhrocujících se sporech navrch.

  Ať už Mohammed věřil, že k němu mluví Bůh, nebo že k sobě mluví sám a sledoval vlastní cíle, nemohu přijmout Korán jako "věčné a nadčasové zjevení Pravdy, nestvořenou knihu Boží". Z Koránu si lze vzít leccos. Jistě může posloužit jako inspirace k lepšímu životu, ale bohužel má také silný aktivizační náboj, který v kombinaci s černobílým dělením světa na My X Oni, nemusí být úplně "halal".

  BLeeCraleek

  26.05.2016

  Po přečtení Koránu si myslím, že líp chápu to co muslimové dělají a proč. Zajímavé je, že tolik postav z Bible se objevuje i tady, jen jaksi v jiné modifikaci.

  Na začátku Mohamed mluví o židech a křesťanech jako o bratrech, kteří trochu sešli z cesty, ale kteří se taky dostanou k Aláhovi, později mluví o židech(asi je potkal a nechtěli dělat to, co by se mu líbilo) jako o neznabozích a prohnaných bytostech a o křesťanech jako o těch, kteří mají pevnou víru, jsou otevření všem bez ohledu na vyznání a jsou věrohodní(myslím, že tady se s nimi ještě nesetkal). No a později mluví o obou jako o psech, kteří si zaslouží akorát tak smrt(tak tady se podle mě setkal i s křesťany)(možná sem to tady trochu přehnala ale takovej jsem z toho měla pocit).

  Všimla jsem si tam spousty protichůdných názorů na jednu věc, no později jsem se dověděla, že se to má tak, že novější verše ruší/mění ty staré, což mi přijde vysloveně střelené, neboť prý mají muslimové docela hokej v tom, které jsou mladší a které starší.

  Každopádně nemůžu říct, že Korán je vysloveně špatná kniha, to ne. Objevují se tam hodnoty a předpisy a přikázání velmi podobné těm, které najdeme v Bibli, ale zároveň nemůžu říct, že je to kniha dobrá neboť jasně vybízí k tomu např. aby muž bil svou ženu pokud bude mít jiný názor než on, k vraždění „povolených lidí“, k nenávisti vůči lidem a podobně. Každopádně asi stejně jako Bibli by si korán měl přečíst každý.

  1871

  25.03.2016

  Nevím co přesně jsem čekal, ale bylo to překvapující. Pro hlubší pochopení mi hodně pomohl přiložený komentář. Konvertitou jsem se nestal, chvála bohu. Dost mi to připomnělo Starý zákon a hodně jsem si uvědomil výjimečnost Nového zákona.

  Gaara1

  09.03.2016

  Korán hodnotím jako průměrnou knihu ( 3 hvězdy ), dost věcí se tam opakuje a protiřečí a než to člověk prostuduje a dočte, tak bude z těchto opakujících příběhů a pekelných plamenů znaven.
  Korán mi také dal další poznatek na náboženství, nechci říkat přímo na islámské náboženství, protože je v knize napsáno, že Bůh seslal Písmo v podobě Tóry, Koránu a Evangelií a všichni mají stejného Pána….

  Věru ti, kdož uvěřili, a ti, kdož vyznávají židovství, a sabejci a křesťané – vůbec ti, kdož uvěřili v Boha a v den poslední a dobré skutky konali, ti nemusí mít strach a nebudou zarmouceni.

  Angel_Castiel

  31.01.2016

  To jako vážně? Korán je tady 16. nejhůře hodnocená kniha a má horší hodnocení než veledíla jako Základy mužského šovinismu, Padesát odstínů šedi, Satanská bible, Viewegh a další, na první pohled laciné knihy?

  A některé komentáře, které tady mají mnoho souhlasných palců a jsou na první pohled mimo? Muhammad byl válečník, který má na svědomí statisíce životů? Vlkodlaqu, uvědomuješ si, že v té době se proti Muhammadovi sjednotila Mekka a všichni její spojenci, vytáhli proti němu a to vojsko mělo cca deset tisíc lidí? A celá tato výprava skončila pouze neúspěšným obléháním. Když Muhammad ovládl Mekku, popravil 4 lidi (čtyři!) za dřívější zločiny (přerušili mír, který Muhammad s Mekkou vyjednal). Ať hledám, jak hledám, vidím mnohem spíše snahu o diplomacii, sjednocení Arabského poloostrova pod (v té době) revolučním islámem, který nahradil primitivní společnost a ty statisíce mrtvých vážně nemohu najít. To by musel vyvraždit celou oblast, kde působil. Několikrát! 🙂

  Nesmysl č.2 – jak se mohou muslimové podle tebe řídit Koránem, ale ne tím Muhammadovým, ale tím, který byl před Muhammadem, když Korán tvoří záznam Muhammadových zjevení a před Muhammadem tam bylo předislámské pohanství, potulní vypravěči, káhinové a primitivní rodové zřízení?

  Nesmysl č.3 – Muhammad vyvražďoval oblast jen proto, aby vnucoval svou pravou víru? To je zajímavá myšlenka. Realita – Muhammad židy a křesťany nejen že nevyvražďoval a neterorizoval, on jim dokonce ponechal svobodu a zakázal, aby jim byl násilně vnucován islám. Této zásady se islám držel i v budoucnu při rozšiřování říše (viz třeba sefardští židé, nejvyspělejší židovská komunita v Evropě, která vznikla pod nadvládou Arabů. Pod nadvládou křesťanů se žádná židovská komunita neměla šanci takto rozvinout a naopak po konci arabské nadvlády byla tamní bohatá židovská kultura zničena křesťany).

  A tento komentář má velmi pozitivní ohlasy a je jeden z prvních, který na mě vyskočil. Nikdy jsem neměl chuť přidat se ke konkrétnímu náboženství, natož k islámu, ale podobné nesmysly ve mně skoro vzbuzují tendence ke konverzi. To je samozřejmě nadsázka, ještě pořád se považuji za kritika islámu. Myslím si, že Západ by měl být k islámu kritický. Ale evropsky – tak, aby zároveň podával pomocnou ruku. Ne tak, jak to praktikují ti, kteří se ochranou evropské kultury ohání nejhlasitěji (a nejprimitivněji).

  woodward

  16.01.2016

  Hloupostí a nesnášenlivostí tahle stránka komentářů vyloženě kypí. Korán je poezie. O tom, co ty verše znamenají, se zástupy muslimských učenců přou celá staletí a zjevně je to baví, protože na téma výkladu Koránu byly sepsány asi stejně velké stohy knih jako o tématech biblických – i když možná, že muslimové toho napsali víc, protože oni nemají papežskou kurii ani koncily, které by určovaly jak a čemu se má věřit.
  Někteří o Mohamedovi říkají že si to náboženství vymyslel. Jako obchodník cestoval daleko za hranice Arabského poloostrova a přicházel do styku s židy i křesťany, kterým muslimové říkají "lidé knihy". Vypůjčil si tedy jejich boha a aplikoval jeho zákony na poměry mezi kočovníky z Arabského poloostrova. Neblahé zkušenosti z dětství a mládí ho vedly ke zjištění, že arabský svět se zpronevěřil dávným tradicím a zásadám slušného soužití, jež po staletí platily mezi kočovníky a zakládaly se především na pevných zákonitostech daných rodinnými vztahy. Mekka bylo bohaté město a jako všude na světě, jakmile se venkovští usadili ve městě, zapomněli na tradice i na slušné vychování. Kromě toho po celém poloostrově zuřily nekonečné krevní msty skoro všech rodů proti všem.
  A tak dal Mohamed Arabům náboženství, které je nabádalo dodržovat tradice rodinného života, chránit vdovy a sirotky, obdarovávat chudé a vůbec se chovat k sobě navzájem slušně. Zakazovalo i zabíjet jiné věřící, ale aby jim nebylo líto, že přijdou o povyražení z nájezdů na sousedy, ujistil je, že všichni, kdo půjdou do světa šířit islám ohněm a mečem, dočkají se jako vítězové veliké kořisti a jako padlí v bitvě hurisek v ráji.
  Ze všech tří monoteistických náboženství vzešlých z Blízkého východu je islám nejmladší. Židovské náboženství je moudrost sama, jeho učení, obsažené v Talmudu se vlastně nijak "cíleně" nevyvíjí, jen je postupně obohacováno o další a další poznatky, úvahy a soudy rabínů, tak jak je život přináší. Křesťané na svých koncilech čas od času rokují o různých aspektech své víry a postupně, i když jen velmi pomalu, se snaží přizpůsobit měnícímu se světu. Rozštěpení křesťanské církve omezilo platnost některých pozdějších rozhodnutí jen na katolickou obec, ovšem ta je také nejpočetnější a nejrozšířenější. Muslimové, jak již bylo řečeno, vedou mnoho disputací, ale oproti židům jim prostě chybí onen moudrý nadhled – koneckonců, křesťané na tom nejsou o moc líp – a na rozdíl od křesťanů nemají žádnou významnou nebo dokonce ústřední instituci, která by pečovala o vývoj, či modernizaci přístupu k víře a pohledu věřících na měnící se svět. Dalo by se diskutovat o tom, zda dávná roztržka mezi šíity a sunnity, přetrvávající do dnešních časů, je důsledkem nebo příčinou této absence nějaké významné, případně nejvyšší autority v muslimském světě.
  V každém případě však je nesmysl označovat islám za náboženství nenávisti a vinit jej z toho, že frustrace některých obyvatel muslimských zemí, vyvolaná nespokojeností s tím, jak žijí, kde žijí, kdo jim vládne, bývá zneužívána fanatiky. Protože fanatici, vždy připravení využít k dosažení svých cílů nespokojenců všeho druhu, oněch mnohokrát citovaných "užitečných idiotů", tedy fanatici existují všude. Rozpoutali bolševickou revoluci i druhou světovou válku. V Německu, v Irsku, v Baskicku, v Itálii vybuchovaly bomby teroristů dlouho předtím, než se v myslích některých lidí slovo terorista stalo synonymem slova muslim.

  Enforcer

  30.07.2015

  Jako součást historie ano. Jako prostředek k bližšímu pochopení muslimského myšlení také.

  Terva

  08.06.2015

  Říkal jsem si, že je velmi nutné přečíst si něco z jiného soudku, než je jen satanismus nebo bible. Levné knihy vydaly Korán, ale nejsem si zase tak jistí nakolik je překlad věrohodný. Možná už příběh prošel mnoha změnami a tak pravda je jen tam někde v minulosti. Pár lidí mi potvrdilo, že Korán je tak trochu o něčem jiném, než tento Korán. Ale i tak za to jedno počteníčko to stálo.

  Dan9K

  09.01.2015odpad!

  Sbírka nařízení a zákazů z nichž některé jsou hezké a mírumilovné. Bohužel velká část z nich je nenávistná a nebezpečná. 85% celého obsahu je o tom, jak budou věřící odměněni a nevěřící poznají oheň pekelný. Ke škodě je, že ty nejvíce nenávistné a návodné verše jsou napsány většinou až v medínském období, takže pokud je nějaký rozpor a dříve bylo napsáno něco hezkého (například súra 109), to pozdější, týkající se stejného, by měly ty předchozí zrušit (napří. súry 2 a 47). Naneštěstí je to nejdůležitější kniha pro skoro dvě miliardy lidí a to ji činí v současnosti nejnebezpečnějším svazkem, který existuje.

  Kolaloka

  06.11.2014

  škoda, že překlad není modernější (jako např. nejnovější překlady Bible), tato verze je ve starší češtině a hodně špatně se čte…

  moonchild

  04.03.2014

  Knihu jsem si z blbosti koupila v Levných knihách.Celý obsah této svaté knihy islámu se mi líbil.Zajímavě čtení pro někoho,kdo vyznává jinou víru.

  helmiczka

  12.02.2014

  Z pohľadu kresťana sa jedná rozhodne o zaujímavú knihu, a snáď by som ju aj odporučil ostatným. Nahlodáva otázky viery, tvrdiac, že napriek jasným znameniam to aj židia, aj kresťania spackali a že Korán je to, čo tu malo vždy byť.
  Sebavedomé tvrdenie, ale čo ak?
  Tento motív sa ale začne strašne opakovať a znovu ma zaujali až záverečné krátke kapitolky.

  Neby

  28.07.2013

  Nevěřím, neoslovila. Otazka je jestli tyhle knihy se daj vubec nejak oznamkovat. Beru knihu jako soubor legend, bájí,mýtů. Známkovat raději nebudu. Nedočetl sem. Nesdilim nazor , že co je dlouho v oběhu a věří tomu hodně lidí musi být pravda, cekam jeste na Bibli mimozemskou.

  tlustyhrosik

  16.01.2012

  Musím se připojit k NightlyBird, přidání Muhammada jako autora tak to je doopravdy ostuda. To by měl někdo opravit. Muhammadovi se připisují Hadithy, ne Koran. Já Korán vnímám zase z pohledu Muslima, takže nemůžu být moc objektivní. Toto vydání jsem nečetla, četla jsem novejsi "Korán Arabsko-Český s komentářem". Četla jsem i Bibli a to celou, doporučuji přečíst obě knihy, alespoň pro rozšíření obzorů 🙂

  nightlybird

  Abych se přiznal, jsem udiven a překvapen. Udiven skutečností, že jsem tady nenašel žádný komentář ke knize, která bezesporu patří k světovému kulturnímu dědictví, obdobně jako Bible. Překvapen skutečností, že je zde uváděn autor. Vydání zde zařazená neznám, jejich kvalitu tedy neposoudím. Dovolím si ale citovat ze svého vydání (odeon 1972, překlad Ivana Hrbka): Abu Hanífa(+767),zakladatel jedné ze čtyř právních škol islámu, takto shrnul muslimské učení: „Korán je řeč boží,sepsaná v exemplářích,zachovaná v paměti,zjevená Prorokovi. Naše vyslovování,psaní a přednášení Koránu je stvořené,zatím co Korán sám o sobě je nestvořen.“ Tedy autorem je sám Bůh!!!
  Jen na okraj, svůj názor na hodnocení náboženských knih jsem uvedl v komentáři k Bibli a dosud jsem jej nezměnil – pokládám to za totální zhovadilost.
  A můj názor na Korán – jako "nevěřícího d´aura" vnímajícího jej pouze jako knihu – na mne působí jen svou poetičností, jako kniha poezie (na rozdíl od Bible, kterou vnímám jako knihu příběhů) a proto je hůře čtivá a navíc mi v Hrbkově překladu chybí melodičnost, kterou předpokládám u originálu. Asi by to chtělo umět arabsky. I když súra "Pádící" na mne působí i v češtině, je z ní cítit rytmus, zvířený písek…
  A na závěr, aby nevznikl mylný dojem – Korán jsem nečetl od první do poslední strany, zacházím s ním jako s knihou poezie, listuji v něm a čekám na verše, které mne v danou chvíli osloví.  TAGS:

  Online Korán ebook, Kniha Korán FB2, Download Korán PDF , Download Korán MOBI, Online Korán kniha, Zdarma Stažení Korán IPhone, Online kniha Korán PDF, Zdarma Korán DJVU, Zdarma Stažení Korán TXT, Stažení Korán RTF, Online Korán FB2 , e-kniha Korán stažení TXT, Zdarma Korán stažení kniha, e-kniha Korán download MOBI, Stažení Korán IPad, Číst Korán MOBI, Číst Korán DOC, Zdarma Korán AWZ, Download e-kniha Korán iPad , Zdarma Korán DJVU, Download Korán e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Korán DVD, Číst Korán TXT, Book Korán stažení DJVU, Korán stažení kniha zdarma, Korán stažení kniha pdf zdarma, Korán pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Korán pdf zdarma, Korán stažení kniha epub zdarma, Korán ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply