Král Šumavy Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Král Šumavy Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Král Šumavy Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Král Šumavy


Dobrodružný román podle skutečných událostí o strážcích československé hranice na počátku padesátých let. Kniha je snad i o tom, že cílem pohraničníků není a nebylo prohlubovat umělé předěly mezi státy, ale především postavit hráz zlu, namířenému proti základnímu právu každého člověka svobodně a po svém volit způsob života.Kniha v českém jazyce!


Stažení Král Šumavy zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Král Šumavy (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Král Šumavy zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Král Šumavy.pdf (EUR-0.00)

  Král Šumavy.epub (EUR-0.00)

  Král Šumavy.doc (EUR-0.00)

  Král Šumavy.txt (EUR-0.00)

  Král Šumavy.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Král Šumavy.PDF – (EUR 0.00);

  Král Šumavy.MOBI – (EUR 0.00);

  Král Šumavy.EPUB – (EUR 0.00);

  Král Šumavy.DOC – (EUR 0.00);

  Král Šumavy.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Detektivky, Literatura česká
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  susu

  05.09.2017

  I když jsem věděla, do čeho jdu, doufala jsem, že na mě dýchne Šumava, kterou mám ráda, a její tajemná atmosféra. Ale dýchl na mě spíš stalinismus s jeho praktikami. Byla to hrozná doba, kterou Kalčík zdokumentoval vlastně paradoxně dobře, i když ze svého vlastniho pohledu přesvědčeneho komunisty. Jen je nutné být při čtení "v obraze".

  Bublinka78

  02.09.2017

  Těžko hodnotit takovou knihu. Pokud budu hodnotit knihu: Velmi dobře se čte, děj má spád, jazyk je však jednodušší, což je u tohoto žánru spíš žádoucí. Celkově, velmi dobře napsaná kriminálka. Obsahově: ideologická masírka od začátku do konce. "Kopečkáři" budí úsměv, ale nikdo ze strážmistrů se nepozastavuje nad tím, proč vlastně nesmí odejít. Prostě vůbec si nekladou otázky. Je tam jen jediná Beranova otázka a proč teda ti lidé odchází? Doteď nechápu autorovu zaslepenost a zápal. A nejen jeho. Lidí jako byla Polednová, Vaš a ti další. Je to děsivé.

  zdennyrakky

  14.08.2017

  Nejsem schopen hodnotit počtem hvězd. Opravdu čtivě napsaná kniha, možná i celkově docela dobře, vlastně velice příjemné prázdninové dobrodružné čtení, ale o to víc je mi z ní zle – "vysvětluje" lidem "Únor", lakuje zvěrstva s ním spojená na růžovo, dělá z vrahů Rychlé šípy. Podobně by třeba mohla vzniknout knížka ze života esesáků, taky jistě měli své dobré stránky, slabosti, bolesti, epizody se ženami… Prostě hnus. A podle toho, jak se všeobecně líbí a obdivuje ten film, mi připadá, že jde o dodnes skvěle fungující komunistickou propagandu. Podle mě by se to mělo promítat jedině s nějakým rozumným komentářem (tak jako na cigaretách je napsáno, že škodí zdraví), a pokud by se uvažovalo reedici knihy, tak třeba s nějakými reportážemi, dokumenty a fotkami o tom, jak to bylo doopravdy…

  Dáma s hrnstjm

  10.08.2017

  Propaganda v koncentrované podobě… až by člověku bylo těch pohraničníků líto – nasazení na 200%, probdělé noci ve službě vlasti, v ohrožení života, bez odpočinku, dovolené a rodinného života. Jenže v šiřších souvislostech jde lítost stranou. Vedlejší dějové linie (osobní strasti mužů) jsou vykonstruované tak, aby hrály na city čtenáře/diváka. Knihu je třeba číst s kritickou myslí a nezapomínat na "druhou stranu mince." A co mi vyloženě vadilo, byl popis Šumavy: nehostinné místo na konci civilizovaného světa, kde už vlastně nikdo nechce žít, místo plné mlhy, bláta a obtížného hmyzu. Že by to mělo odradit potenciální kopečkáře? V době vydání knihy (1960) už byl stejně všude ostnatý drát…

  konicekbily

  11.07.2017

  Filmový příběh sloužící ve své době propagandě se stal hitem díky chytře vymyšlenému scénáři, dobré režii a skvělému hereckému obsazení a následně vydaná kniha to jenom umocnila.

  Atanone

  29.06.2017

  Tož pro nás "předrevolučňáky" asi klasika. Vážně nemůžu dát *5,ale na druhou stranu- na dobu,ve které kniha vznikla,to je dobrý a napínavý příběh. Dokonce jsem tam našla několik buřičských a těžce "nesocialistických" myšlenek.
  Film jsem viděla několikrát,knihu jsem četla poprvé. Okamžitě mi při čtení naskočila vzpomínka na dobrého kamaráda,který se v rámci povinné vojenské služby dostal na rakouskou "čáru" . Říkal mi tehdy,jak to bylo pro něj strašné trnout,aby se ve službě k něčemu nepřimíchal,protože by se musel v okamžiku rozhodovat,jestli nebude střílet a tím pádem riskovat,že třeba ten druhý je ozbrojený a že bude terčem on – a navíc za svou nečinnost pak vyfasuje prokurátora,nebo jestli bude střílet a pak bude žít s vědomím,že třeba někoho zabil.

  Riccia

  05.06.2017

  Hrome, kam ho to dali? Touto větou kniha začíná a výborně tak splňuje požadavky jedné z položek letošní Čtenářské výzvy. Vůbec ale nelituji, že jsem se do ní pustila. Je to sice knížka "své doby", ale přesto je to výborné čtení, které vřele doporučuji všem, kdo se na svět nedívají jen černobíle z jedné jediné – v té době "správné" strany.

  JarsonvonBrzek

  21.03.2017

  Máte rádi detektivky a propagaci komunismu? Jestliže ano, je to kniha přímo pro Vás 🙂 Opravdu mi vadily opakující se urážky válečných veteránů z Anglie, věřících, skautů atp.
  Kdyby se autor narodil v jiné době, mohl napsat pěknou knihu. Styl psaní není špatný, ale téma a propaganda režimu z knihy tvoří spíše kroniku, kterou je dobré si přečíst a připomenout jak za socíků "bylo dobře".

  Lili2

  30.09.2016

  Čtivé detektivní dílo, ovšem pokud si člověk při této knize odmyslí politické a historické události, které toto všechno spustily.

  marcela6183

  18.08.2015

  Viděno optikou autorovy další tvorby, nijak se to nevymiká. Viděno optikou malého českého člověka, je to docela masakr. Naštěstí vlastním dík odičům předlistopadové vydání a opravdu je to nebe a dudy – myšleno ušetřeme si pesuchytré komentáře o zvěrstvech éry a zločinnosti režimu.
  Především – král Šumavy je lidský příběh. Nevidím ho jako heroismus – spíš hyenismus doby na lidech a lidech na jiných lidech. A zároveň jedno velké kdyby a memento. Nebylo by třeba střílet na hranicích lidi, kdyby se jim ukázalo, že i za hranicemi je chleba o dvou kůrkách.
  Poučení? Špatně nastavený režim s ducha vymývající ideologií plodí zrůdy.
  Nechci už číst nikdy znova, jedno stačilo, ale byl to dechberoucí zážitek na úrovni trojky.

  woodward

  15.08.2015odpad!

  Pořád si říkám, jakej řev by se asi rozléhal po světě, kdyby v Německu vyšla kniha o tom, jak hrdinní příslušníci gestapa honí zpropadené Židy, prchající do Švýcarska. Nebo kdyby německá televize dávala film natočený za Adolfa podle takového románu. Ale když se na místo gestapáků nastrčí "lidová" armáda a na místo Židů nepřátelé socialismu, tak to zřejmě nikomu nevadí. Tomu se říká pokrytectví, přátelé!

  dadako

  31.12.2014

  Velmi čtivá a napínavá knížka. Jen je potřeba si odfiltrovat ideologii.
  Hned po ní jsem sáhl po Návratu Krále Šumavy a pohledu z druhé strany.

  rasputin

  22.05.2014

  Když si člověk odfiltruje ten komunistický slang, imperialistické štváče a reakční živly, tak je to pěkný detektivní příběh.

  ronyjihlava

  15.05.2012

  Velmi pěkná kniha. Mám několik vydání, jednak knihu napsanou jako filmový scénář pro stejnojmenný film, jednak i vydání ostatní, která jsou podstatně obsáhlejší. Rudolf Kalčík líčí nejen tehdejší nesnadnou práci bezpečnosti, která se časem změnila v Pohraniční stráž, ale i krásy a taje šumavské přírody. Sám jsem kdysi na hranicích sloužil jako profesionál a přtesto, že mám některé malinké výhrady ke knize, vřele ji doporučuji

  Mark

  16.04.2012

  Velmi pěkně napsané. Jak se člověk začet tak se nemoh odtrhnout.  TAGS:

  Online Král Šumavy ebook, Kniha Král Šumavy FB2, Download Král Šumavy PDF , Download Král Šumavy MOBI, Online Král Šumavy kniha, Zdarma Stažení Král Šumavy IPhone, Online kniha Král Šumavy PDF, Zdarma Král Šumavy DJVU, Zdarma Stažení Král Šumavy TXT, Stažení Král Šumavy RTF, Online Král Šumavy FB2 , e-kniha Král Šumavy stažení TXT, Zdarma Král Šumavy stažení kniha, e-kniha Král Šumavy download MOBI, Stažení Král Šumavy IPad, Číst Král Šumavy MOBI, Číst Král Šumavy DOC, Zdarma Král Šumavy AWZ, Download e-kniha Král Šumavy iPad , Zdarma Král Šumavy DJVU, Download Král Šumavy e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Král Šumavy DVD, Číst Král Šumavy TXT, Book Král Šumavy stažení DJVU, Král Šumavy stažení kniha zdarma, Král Šumavy stažení kniha pdf zdarma, Král Šumavy pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Král Šumavy pdf zdarma, Král Šumavy stažení kniha epub zdarma, Král Šumavy ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply