Krev a mlíko Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Krev a mlíko Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Krev a mlíko Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Krev a mlíko


Severovýchod Číny, třicátá léta minulého století. Zapadlý kout Náhorních Pustin, v němž se odehrává nejepičtější ze všech zápasů: boj o přežití. Padesát let moderní čínské historie od japonské okupace, přes občanské války, nástup komunismu, politické procesy, kulturní revoluci, po pád maoismu a zavedení ekonomických reforem, jež daly vzniknout Číně, jak ji známe dnes. Uprostřed toho drtícího víru, či snad na jeho okraji?, městys Velká Ohrada, v něm několik rodin a mezi nimi rod Šang-kuanů: nekončící řada dcer završená narozením vysněného syna. Kdo bude vzat, kdo ponechán? Kdo koho zapře, kdo postaví se zvůli? Velkolepé dílo mistra
vypravěče, jenž namísto opěvování rájů sleduje dění nízko u země, kde pod kyvadlem historie jde skutečně o krk. Neuvěřitelná obrazotvornost, šťavnatý, osobitý jazyk, barvitost popisu a vytříbený smysl pro humor činí z románu Krev a mlíko jedno z velkých děl současné světové literatury.Kniha v českém jazyce!


Stažení Krev a mlíko zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Krev a mlíko (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Krev a mlíko zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Krev a mlíko.pdf (EUR-0.00)

  Krev a mlíko.epub (EUR-0.00)

  Krev a mlíko.doc (EUR-0.00)

  Krev a mlíko.txt (EUR-0.00)

  Krev a mlíko.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Krev a mlíko.PDF – (EUR 0.00);

  Krev a mlíko.MOBI – (EUR 0.00);

  Krev a mlíko.EPUB – (EUR 0.00);

  Krev a mlíko.DOC – (EUR 0.00);

  Krev a mlíko.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (10)

  Přidat komentář

  LenkaKT

  10.08.2017

  Drsné, strhující, vynikající.

  JeKa

  25.06.2016

  Rodinná sága z čínského 20. století. Hlavní hrdina dost připomíná hrdinu Plechového bubínku (prostě vám celou dobu poleze na nervy, ale přesto se nedokážete odtrhnout). Z počátku jsem se dost bála, že se ztratím v čínských jménech, ale nakonec to bylo snazší, než jsem čekala. Dost pomohl i výčet postav na začátku knihy, ke kterému jsem se průběžně vracela. Škoda jen, že v poslední čtvrtině již kniha dle mého soudu začala být o trochu méně záživná a o trochu víc létala po povrchu popisovaných událostí. Zařazení děje sedmé knihy až na konec mě trochu překvapilo (osobně by se mi líbila varianta, že tento děj by byl znám jen z těch úvodních medailonků). Rozhodně bych ani nepohrdla doslovem, který by čtenáři vysvětlil víc z dějin Číny, neboť autor se těch událostí jen dotkne a rozhodně by mě zajímalo víc (ne že by se to ale bez té znalosti nedalo číst). Závěrem ale musím říct, že na to, jak dlouho jsem se k této knize odhodlávala, tak jsem z ní vlastně (i přes pár výtek) nadčená a rozhodně obdivuju autorovu kuráž popsat bídu, zoufalství a režimní přešlapy tak bez zábran.

  Shardlake

  02.05.2016

  Velice silný příběh o přežití…

  vandalka

  12.07.2015

  Krev a mlíko mi dala řádně zabrat. Jakkoliv je autorovo vyjadřování uchvacující, časem už jsem začala pod horou násilí, neštěstí, hladu a utrpení pozvolna mizet. Je zřejmé, že příběh rodiny Šang-kuan, odehrávající se ve fiktivním městysu Velká Ohrada v srdci Náhorních Pustin od 30. let a zahrnující téměř celý zbytek století, ani žádná optimistická četba být nemůže. Hlavní vypravěč Zlatko (třebaže v textu se převažující ich forma střídá i s vypravováním ve třetí osobě), mladík nepříliš sympatický ni více zajímavý, má osm sester “krev a mlíko” – znak žen z rodu Šang-kuan, které jedna po druhé propadají vášni pro ne vždy vhodné partnery. Jak se mění čínské dějiny, jak rychle střídá jedna forma nadvlády druhou, jeden politický směr bojuje s druhým, tak tyto ženy přinášejí rodině zmar či spásu prostřednictvím svých mužů. Větší část románu popisuje období do Velikého skoku a těsně po něm, takže není nouze o zachycení strašlivých bojů, hladomorů a věčného úprku tam a zpět. Mo Jenův jazyk je doslova ohromující (jako by místo textu zachycoval spíše výjevy, obrazy čínského pekla) a jeho kniha byla pro mě místy zdrcující. Jeho postavy se vyjadřují jak jim zobák narost, a protože se jedná zejména o prosté vesničany, vojáky, žebráky, stánkaře, prostitutky a vůbec svoloč všeho druhu, je kniha prošpikována nadávkami nejhrubšího zrna a nestydí se za jakoukoliv intimní nechutnost. Vše sem nějak patří, vše je odkryté a zřejmé, vlny špíny se převalují přes světlejší okamžiky a vše plyne až ke změnám v 90. letech, které byly na můj vkus “halucinační” až přes míru, ale já tam nebyla, že 🙂 Nesmírně ráda bych si ale od autora přečetla i něco jiného, protože některé jeho obrazy do mě doslova zapustily kořeny, tak nádherně a strašlivě dokáže psát a fascinovat. Nebýt velikých skoků v příběhu a zmatečnosti ke konci, dala bych pět hvězd. A možná i tak, kdyby mě Zlatko tolik neštval 😉 Každopádně klobouk dolů před Denisem Molčanovem, který se tak úžasně zhostil jistě nelehkého úkolu převést tento román z mnohoznačné čínštiny do nám srozumitelného jazyka.

  Technická: na začátku knihy je seznam hlavních postav. Předpokládám, že jej vytvořil sám autor, ale už mi uniká, proč jej umísti před samotný román – u každé postavy je ve zkratce shrnut nejen celý její pohnutý osud, ale i způsob, jakým ze světa sejde. Doporučuju nečíst jako první, pokud netoužíte po masivních spoilerech.

  Pett

  10.06.2015

  Napadá mě snad jen… tady se nikdo s ničím a s nikým nemazal! A byla to fakt síla… i přes zdánlivě mnohdy "absurdní" a drsnější notu příběhu jsem se nemohla od čtení odtrhnout… nejde o veselé čtení, ale koutky mi ujížděly snad na každé druhé stránce… trefné nadávky, osobitost postav a hra se slovy se mnou udělala své a párkrát mi ujelo i hlasité uchechtnutí… ale jinak… budete je všechny nenávidět, kroutit hlavou a pořád dokola si říkat… proboha, proč tohle a proč tamto? Budete chtít tu knížku téměř po každém odstavci pověsit za stránky do průvanu… nepochopíte… ale stejně je ani na chvilku nepustíte z hlavy…
  Příběh Lu Achátky vám doslova vezme dech a dokonale uzavře celé vyprávění…neuvěřitelná "oslava" ženské síly a hrdosti…

  zuzad

  06.12.2014

  Tato kniha ve vás zanechá hlubokou stopu. Nejprve jsem ji přečetla jedním dechem, poté mě doslova přinutilo přečíst ji ještě jednou a mnohem pozorněji ,a to díky neuvěřitelně květnatému vylíčení všech událostí. Kniha je nabitá surovostí, ale i vášní, to vše na pozadí historických událostí.

  MichelleS

  18.06.2014

  Není snad zlo, které byste v této knize nenašli – vraždy, popravy, mučení, zrada, týrání, nekrofilie, ponižování sebe i druhých …. Opravdu se člověku občas zvedá žaludek. A na druhou stranu zůstává doslova s otevřenou pusou zírat, jak krásnými slovy dokáže autor tyto hrůzy popsat. Hlavní "hrdina" Zlatko mi pil krev a chtěla jsem kvůli němu snížit hodnocení na 4 kvězdičky. Nic než rozmazlený fakan, kterým zůstane až do konce knihy a každý pokus stát se konečně chlapem rychle vzdá. Pro mne zůstane hrdinkou tohoto románu Zlatkova matka Lu Achátka a její boj o holé přežití jí samé, ale především její rodiny, dětí a vnoučat (a jednoho sirotka). Dopadají na ni válečné, revoluční a jiné události a s každou další změnou těch nahoře je buď vyzdvihována nebo zatracována, stejně jako miliony dalších obyčejných lidí, kteří si boje o moc a koryta vždy vyžerou až do dna.
  Autor se hlásí k inspiraci Marquezem (a dalšími autory) a při četbě jsem tento nádech opravdu vnímala místy dost výrazně. Množství postav, charakterů, příběhů, občas něco neuchopitelného a nevysvětlitelného…
  Na začátku knihy jsou vypsány hlavní postavy a jejich osudy, takže pokud se člověk ztratí ve Zlatkových osmi sestrách a jejich manželích, milencích a dětech, může se rychle dostat do obrazu. Pokud máte dojem, že po přečtení těchto 4 stran už všechno víte, je to pravda, ale zároveň na skoro šestistech dalších stranách zjistíte, jak totéž ne říct, ale vyprávět.
  Ještě musím podtrhnout doslova geniální překlad názvu knihy. Odpovídá českému rčení krev a mlíko jako popisu silné zdravé mateřské ženy stejně jako v originále a krom toho přesně a doslova ta krev a mléko kape z každé stránky.

  miuk

  27.05.2014

  Dlouhatánské dílo, hra se slovy, s jazykem…Dějově sice trochu brutálnější kniha, ale dalo se to. Zvláštní, nový, ojedinělý pohled na jinou společnost…

  Dolente

  26.02.2014

  Epický dílo…napsat román takovýho rozsahu, aby měl smysl a spád, to podle mě chce fakt kumšt. Začátek mi hodně připomínal Plechový bubínek takovou tou "podivností" hlavního hrdiny i stylem vyprávění, nebo taky Rushdieho Děti půlnoci, to zase trochou tý orientální mystiky a obecně příběhem, který se týká osudů jedné rodiny.
  Za druhou polovinou to trochu ztratilo drajv, proto dávám jen čtyři hvězdy. Když prostě hlavní hrdina dospěl, už to pro mě nějak nebylo úplně ono. A vyskytlo se tam pár situací, který mi přišly fakt mimo a vůbec jsem nepochopila, proč tam jsou.
  Kdo se chystáte číst, připravte se na zlo, hnus a hrůzu – to všechno podávané úžasně rozmanitým jazykem s nádechem poezie (překladateli patří můj obdiv). Každopádně zážitek, ale nic pro slabé povahy. Nečekejte ani, že si někoho z postav oblíbíte…

  asam

  18.01.2014

  Výstižný titul knihy." Krev a mlíko" , ale i jiné lidské tekutiny proudí na stránkách jako řeka . 600 stran toho nejhoršího, čeho je člověk schopen- vraždy, násilí, smilstvo, zrada, pomsta krutost,,hlad, obžérství – to vše se vám odvíjí při čtení jako ve filmu. Několikrát jsem knihu odložila s tím, že toto číst nebudu. Ale nedá vám to a znova se ke knize vracíte. Je napsána úžasně barvitým bohatým jazykem. Máte pocit, že jste přímým svědkem všech těchto hrůz. Trochu jsem se ztrácela ve jménech a chvilkami nevěděla, kdo je čí dítě a kdo je manžel sedmé či třetí sestry.
  Jsem na rozpacích jak knihu hodnotit.
  Úžasná svým vytříbeným jazykem, pestrostí projevu autora, způsobem jakým popisuje boj o přežití — ale už se k ní asi nikdy nevrátím.  TAGS:

  Online Krev a mlíko ebook, Kniha Krev a mlíko FB2, Download Krev a mlíko PDF , Download Krev a mlíko MOBI, Online Krev a mlíko kniha, Zdarma Stažení Krev a mlíko IPhone, Online kniha Krev a mlíko PDF, Zdarma Krev a mlíko DJVU, Zdarma Stažení Krev a mlíko TXT, Stažení Krev a mlíko RTF, Online Krev a mlíko FB2 , e-kniha Krev a mlíko stažení TXT, Zdarma Krev a mlíko stažení kniha, e-kniha Krev a mlíko download MOBI, Stažení Krev a mlíko IPad, Číst Krev a mlíko MOBI, Číst Krev a mlíko DOC, Zdarma Krev a mlíko AWZ, Download e-kniha Krev a mlíko iPad , Zdarma Krev a mlíko DJVU, Download Krev a mlíko e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Krev a mlíko DVD, Číst Krev a mlíko TXT, Book Krev a mlíko stažení DJVU, Krev a mlíko stažení kniha zdarma, Krev a mlíko stažení kniha pdf zdarma, Krev a mlíko pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Krev a mlíko pdf zdarma, Krev a mlíko stažení kniha epub zdarma, Krev a mlíko ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply