Krev královská Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Krev královská Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Krev královská Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Krev královská


Román klasika amerického realismu.
Příběh mladého bankovního úředníka, který při pátrání po svých údajně královských předcích zjistí, že jedním z nich byl černoch. Protože podle amerických zákonů jsou tedy on i jeho dcerka černoši, chce o tom nejprve pomlčet, ale pak, když si začne všímat života černochů a jejich neradostného údělu, objevuje mezi nimi řadu skvělých lidí…
Satirická kritika rasové diskriminace ve Spojených státech, představující v jistém smyslu vyvrcholení humanistického díla autorova.

Edice: Spisy ; sv. 5
Obálka a vazba: Zbyněk Sekal
35000 výt.Kniha v českém jazyce!


Stažení Krev královská zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Krev královská (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Krev královská zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Krev královská.pdf (EUR-0.00)

  Krev královská.epub (EUR-0.00)

  Krev královská.doc (EUR-0.00)

  Krev královská.txt (EUR-0.00)

  Krev královská.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Krev královská.PDF – (EUR 0.00);

  Krev královská.MOBI – (EUR 0.00);

  Krev královská.EPUB – (EUR 0.00);

  Krev královská.DOC – (EUR 0.00);

  Krev královská.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Kingsblood Royal

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  vodovodnice

  25.07.2017

  Tato knížka mne zaujala svým obsahem, motivem, ale po celou dobu jsem se musela do čtení nutit, asi mi neseděl styl psaní.
  Nicméně ten příběh i přes to stojí za to si přečíst. A moc to doporučuji.

  Melanka

  16.07.2017

  Výborná kniha, která pasuje i na dnešní dobu a naši společnost.

  Balrog

  22.04.2017

  Důkladná sonda do nitra běžného člověka a analýza jeho vztahu k rasismu. Úhel pohledu této knížky mi byl mnohem bližší než úhel pohledu zvolený v Jako zabít ptáčka od Harper Lee. Příběhu hodně prospělo, že se tam nevyskytoval žádný zločin, ale pouze popis běžného každodenního života jednoho města, takže motivace postav nebyly vygradované žádnou náhlou událostí.
  Určitě doporučuji přečíst, protože principiálně se dá použít na jakoukoli společnost a jakoukoli dobu, naši nevyjímaje. Člověk totiž není nejchytřejší živočišný druh, ale je to druh, kterému vůbec nevadí opakovat stále stejnou myšlenkovou chybu a topit se v předsudcích jako všichni naši předchůdci v dějinách. Když vidím, kolik autorů v kolika historických dobách se tomuto tématu věnovalo a kolik konfliktů již bylo rasismem vyprovokováno i skončeno, tak si říkám, že tohle téma bude aktuální snad navěky věků.

  Továrna

  26.06.2016

  Sinclair Lewis v této knize chrstnul pálivou pravdu do tváří tehdejších lidí. Je to kniha výborná se strhujícím příběhem a napínavým závěrem.
  Ze začátku mě překvapil styl, kterým je kniha napsána. Lewis byl satirik, tak i tento příběh je psán satirickým a ironickým tónem, kdy dělá z lidí karikatury a směšné postavičky. Satira je to geniální. Naprosto brilantně vykreslil tupost lidí a jejich nesmyslné chování a uvažování.
  Je to satira a místy jsem se musel až usmívat nad hloupostí lidí, ale pak mi začal běhat mráz po zádech, cítil jsem hrůzu a hnalo mi to až slzy do očí. Z čeho? Z toho jak moc se lidi dokáži nenávidět pro nic. V podstatě hodní lidé nenávidí druhé hodné lidi jenom proto, že mají v hlavě jakési utkvělé, pitomé představy, které ve skutečném světě ani neexistují. A tak se to opakuje v dějinách lidstva stále a stále dokola. Ať už se to týká barvy pleti, odlišnosti národnosti, orientace, náboženství atd.
  Lidé jsou hloupí a hloupými i zůstanou. Vyznění knihy si však všichni musíme vzít k srdci i v dnešní době. Musíme proti těmto hlupákům bojovat, nenechat je šířit nenávist a lži, ale postavit se jim čelem a ukázat skutečnou pravdu a hledat skutečné zlo, proti kterému pak musíme společně bojovat. Tak jako Neil Kingsblood a jeho žena v této výborné knize.

  Levandulle

  26.11.2015

  Pokud je kniha, popisující rasismus a xenofobii v poválečné historii USA byť jen zčásti založená na skutečných poměrech amerických měst, silně mě zbavila iluzí o svobodné zemi neomezených možností. Nejen rasismus vůči černým spoluobčanům, bez ohledu na jejich vzdělání a způsob života, ale také opovrhování "původních amerických přistěhovalců" dalšími skupinami obyvatel, jako jsou Židé, Němci, Poláci… je na denním pořádku. Jinými slovy společnost je silně xenofobní. Neuvěřitelné předsudky považující černochy za křížence mezi opicemi a lidmi a připisující jim místy až bizarní vlastnosti jsou dědictvím otrokářství a zdá se, že přežívají z generace na generaci. I lidé inteligentní, vzdělaní a citliví podléhají alespoň některým z všeobecně rozšířených představ o "negrech", protože v tomto prostředí vyrůstali a tak byli od malička vychováváni. Také hrdina knihy, hezký, milý, pracovitý a oblíbený člověk, který má krásnou ženu, dcerku, pěkný domek v nové čtvrti, mnoho přátel a perspektivní práci v bance, se na černochy dívá poněkud svrchu, považuje je za "jiné", přece jen trochu méněcenné lidi. Jednoho dne, při pátrání po původu svého příjmení Kingsblood, však zjistí něco šokujícího – místo očekávaného královského předka najde praprapradědečka černocha. A od té doby se mu obrazně a posléze i fakticky hroutí celý jeho svět…

  eva.t

  19.09.2015

  Představte si, že v sobě máte 1/64 krve člověka, jehož kůže byla natolik světlá, že už jeho dcera mohla svůj černošský původ zatajit. A představte si, že když se to na vás prozradí, tak můžete ztratit úplně všechno. Dokonalý obraz země, která založila demokracii. Bůh zatrať Ameriku, pokud se příběhy, jako ten, co Lewis ztvárnil, odehrávaly i ve skutečnosti.  TAGS:

  Online Krev královská ebook, Kniha Krev královská FB2, Download Krev královská PDF , Download Krev královská MOBI, Online Krev královská kniha, Zdarma Stažení Krev královská IPhone, Online kniha Krev královská PDF, Zdarma Krev královská DJVU, Zdarma Stažení Krev královská TXT, Stažení Krev královská RTF, Online Krev královská FB2 , e-kniha Krev královská stažení TXT, Zdarma Krev královská stažení kniha, e-kniha Krev královská download MOBI, Stažení Krev královská IPad, Číst Krev královská MOBI, Číst Krev královská DOC, Zdarma Krev královská AWZ, Download e-kniha Krev královská iPad , Zdarma Krev královská DJVU, Download Krev královská e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Krev královská DVD, Číst Krev královská TXT, Book Krev královská stažení DJVU, Krev královská stažení kniha zdarma, Krev královská stažení kniha pdf zdarma, Krev královská pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Krev královská pdf zdarma, Krev královská stažení kniha epub zdarma, Krev královská ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply