Láska a jej kat Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Láska a jej kat Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Láska a jej kat Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Láska a jej kat


Zážitky amerického psychiatra a spisovateľa Irwina a jeho stretnutia zoči-voči šialeným vášňam lásky a smrti sú knihou, ktorá dokáže strhnúť širokú aj tú najnáročnejšiu čitateľskú obec. I. D. Yalom, profesor Harvardskej univerzity je úspešným autorom nielen odborných publikácií, ale aj literatúry žánrovo dnes najvyhľadávanejšej, vychádzajúcej z autentických skúseností. Yalom ich vie však spracovať príťažlivým a vzrušujúcim spôsobom. Psychoterapeut predstavuje svojich pacientov psychicky ťažko narušených, zoznamuje nás s ľúbostnou obsesiou starnúcich žien, s neprekonateľnou sexuálnou mániou násilníka, neriešiteľnou vášňou objedania sa či chorobnou upätosťou matky na svoje mŕtve dieťa. Cez problémy týchto postáv však zároveň ukazuje čitateľovi možnosť riešenia jeho vlastných mučivých psychických stavov.

Obsah:
Láska a jej kat
Keby znásilnenie nebol zločin
Tučná dáma
Umrelo to, čo nemalo
Myslela som si, že mne sa to nemôže stať
Nikdy ma neskrotíte
Dva úsmevy
Tri neotvorené listy
Terapeutická monografia
Snívajúci priateľ



Kniha v českém jazyce!


Stažení Láska a jej kat zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:



Láska a jej kat (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Láska a jej kat zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Láska a jej kat.pdf (EUR-0.00)

  Láska a jej kat.epub (EUR-0.00)

  Láska a jej kat.doc (EUR-0.00)

  Láska a jej kat.txt (EUR-0.00)

  Láska a jej kat.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Láska a jej kat.PDF – (EUR 0.00);

  Láska a jej kat.MOBI – (EUR 0.00);

  Láska a jej kat.EPUB – (EUR 0.00);

  Láska a jej kat.DOC – (EUR 0.00);

  Láska a jej kat.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Love’s Executioner an Other Tales of Psychotherapy

  Žánr:
  Literatura světová, Povídky
  Vydáno: , Hajko & Hajková
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (11)

  Přidat komentář

  Klamm

  22. ledna

  Bylo to velice obohacující, sedět tiše v Yalomově pracovně a sledovat mistra při práci.
  Povídková forma byla příjemná. Dávala možnost obsah knihy postupně dávkovat.
  95%

  yenda1

  21.03.2016

  Deset povídek. Deset příběhů existenciální bolesti. Za zdánlivě každodenními problémy se skrývají zranění, která nejsou viditelná. Yalom je doluje pomocí psychoterapie, snaží se jít až na kořen, na obnažený nerv bytosti.
  Hlavní motiv? Strach ze smrti. Ze smrti dlouholetých přátel, rodičů. A dětí, nejtěžší ze ztrát, poněvadž ztrácíme i budoucnost, pokračovatele. S rodiči a přáteli minulost. Hraniční zkušenost, která s námi otřese v základu.
  S faktem smrtí se nějak vypořádat musíme. Někdo bere pocit bezpečí zevnitř. Cítí se výjimečný, nezranitelný, život bere jako věčnou spirálu směřující vzhůru. Banální krize (nemoc, selhání) pak odhalí obyčejnost. Víra v posledního spasitele je pocit bezpečí, který jde z vnějšku. Jsme sledování, jsme děti věčného otce, on se o nás postará.
  Tyto témata jsou v knize neustále na talíři. Víra v reinkarnaci jako popírání smrti, něco na způsob druhé šance.
  Spolu se smrtí se objevuje i strach ze svobody. Lidé mají rádi řád, touží po něm. Koncepce svobody nám bere pevnou půdu pod nohama. Tím, že jsme svobodní, jsme taky odpovědní, jsme tvůrci svých životů. A to je první a nejdůležitější krok. Přiznat si odpovědnost za svůj úděl, za to, jak život probíhá. Yalomova psychoterapie se opírá hlavně o tento důležitý pilíř. Změna musí jít od pacienta. Musí přiznat svůj podíl, jinak by do nekonečna obviňoval svět okolo sebe.

  I když si příběhy jednotlivých lidí nebudete pamatovat, ústřední myšlenky jsou nosné. Máte-li svobodu, máte i odpovědnost. Přílišné potlačení strachu ze smrti vede k neurózám všeho druhu od odmítání starých lidí, jejichž tvář nám připomíná smrtelnost a křehkost, po neustálé běhání za mladšími partnery ve snaze si dokázat, že sám starý nejsem.

  Ano, fakt smrti, její fyzická přítomnost nás ničí, myšlenka na smrt nás může zachránit.

  tatjana1737

  18.11.2015

  Knížka se mi už nelíbila tolik jako Lži na pohovce a Když Nietsche plakal, možná díky povídkovému formátu a tomu, že vycházela z reálných příběhů. Nejde však v žádném případě o hloupé čtení a kniha může být zajímavá i pro ty, kteří o terapii nic nevědí.

  Fishik

  15.03.2015

  Zajímavá knížka. Ze začátku jsem měl pocit, že to asi nebude pro mě, ale jsem rád, že jsem si ji přečetl. Yalom nejen že popisuje příběhy deseti lidí, ale poukazuje i na své problémy což bylo velice nezvyklé.

  Bonda

  10.02.2015

  Uprostřed svých nářků náhle zavřela oči – což by nebylo nic nezvyklého, protože se často při sezeních uváděla do hypnotického stavu. Už dávno předtím jsem se rozhodl to ignorovat. Nebudu ji do jejího stavu následovat, místo toho ji z něj zavolám. Řekl jsem: „Marge," a chtěl jsem doříci zbytek věty, „prosím, vraťte se." Přerušil mě však podivný silný hlas, který vycházel z jejích úst: „Vy mě neznáte."
  Měla pravdu, tu osobu, která promluvila, jsem neznal. Ten hlas byl tak jiný, tak silný, tak autoritativní, že jsem se rozhlédl po ordinaci, zda náhodou nevešel někdo jiný.
  „Kdo jste?" zeptal jsem se.
  „Já! No přece já!" V tu chvíli transformovaná Marge vyskočila a vypínavou pružnou chůzí začala přecházet po ordinaci, nahlížet do regálů s knihami, narovnávat obrázky a zkoumat můj nábytek. Byla to Marge, zároveň však nebyla. Všechno se na ní kromě šatů změnilo – držení těla, tvář, sebevědomí, chůze.
  Tato nová Marge byla vitální a dráždivě, nikoli však nepříjemně, koketní. Zvláštním plným kontraaltem pronesla: „Pokud si chcete hrát na židovského intelektuála, měl byste si podle toho svou ordinaci zařídit. Potah téhle pohovky patří tak akorát na charitu – pokud by ho tam vůbec vzali. A támhleta tapiserie na stěně se značně rozpadá, díkybohu! A co ty fotky z kalifornského pobřeží? Ušetřete mě dalších snímků psychiatrických domácností!" Byla energická, rázná a nesmírně sexy. Neuvěřitelná úleva v podobě pauzy od monotónního hlasu Marge a jejího nekonečného naříkání. Jenže mě jedna věc začala znepokojovat – tato dáma se mi líbila přespříliš. Vzpomněl jsem si na legendu o Lore-lei, a přestože jsem věděl, že je nebezpečné otálet, nechtěl jsem vidinu zahnat.
  „Proč jste přišla?" zeptal jsem se. „Proč právě dnes?"

  (Z povídky Terapeutická monogamie)

  LordSnape

  29.12.2014

  Moje první setkání s Yalomem a rozhodně ne poslední. Už chápu všechnu tu chválu a doporučení, které se kolem jeho osoby v psychoterapeutických kruzích tak motají. Osobně bych i věřil tomu, že kdyby pan profesor nebyl psychiatrem, uživil by se krásně i jako spisovatel, protože jeho dar vyprávět zdánlivě obyčejné příběhy je prostě úžasný. Nejvíce se mi na všech příbězích líbilo, že čtenář vlastně vidí i terapeutovi do hlavy a cítí s ním všechny ty obavy, naděje a přenos mezi ním a pacientem.

  kejty91

  22.11.2014

  vel,mi zajímavá kniha – opět se mi líbí, že i takový psychoterapeut dokáže ze sebe udělat nulu – holt, každý jsme člověk – sice pro mě bylo těžké číst zase "ty" příběhy ale připomělo mi to mou jedinečnost a dodalo opět sebedůvěru

  Adigiotto

  27.08.2014

  Yalomov rozprávačský talent robí z psychoterapie vzrušujúcu vedu.

  Jennkie

  20.02.2014

  Velmi zajímavá kniha ze života. je tam hezky popsán průběh terapie a srozumitelně podané souvislosti diagnoz, příčiny a následky nemoci, takže to pochopí i psycholog laik, pokud se o problematiku aspoň trochu zajímá. Výběr z deseti povídek je velmi rozmanitý a ukazuje hodně aspektů života, které si člověk ani nemusí uvědomit, dokud není pozdě. Je to kniha osudů i takový návod, protože rozšíří čtenáří obzory, co se týká vnímání ostatních lidí.

  sevy

  23.06.2013

  Tato povídková kniha mě velmi zaujala. Deset povídek, ve kterých autor psychoterapeut poukazuje, mimo jiné, na možnosti sebereflexe, ve kterékoliv životní fázi. A s tím související možnosti zkvalitnění života, byť v poslední fázi- smířlivý odchod ze světa… Nechává nahlédnout na významy nevědomých procesů, které přímo ovlivňují vědomou složku. Postupné uvědomování, integrace nevědomého do vědomého a následná transformace přinášející více možností, lepší život…
  Některé povídky mě zaujaly více, jiné méně, ale ve všech se dá hledat a něco nalézt… Doporučuji! 🙂

  Otto von Pluto

  10.04.2012

  Deset povídek, deset rozdílných lidských osudů a jeden terapeut snažící se pomoci. Yalom nabízí nejzajímavější příběhy pacientů ze své vlastní praxe, sledujeme terapeutovy myšlenkové pochody během léčby a postupný psychický přerod pacientů. Každá z povídek má zajímavé vyústění, avšak ne každé jsem přišel zcela na chuť. Mezi mé nejoblíbenější patří: „Kdyby znásilnění nebylo zločinem…“ a „Dva úsměvy“.



  TAGS:

  Online Láska a jej kat ebook, Kniha Láska a jej kat FB2, Download Láska a jej kat PDF , Download Láska a jej kat MOBI, Online Láska a jej kat kniha, Zdarma Stažení Láska a jej kat IPhone, Online kniha Láska a jej kat PDF, Zdarma Láska a jej kat DJVU, Zdarma Stažení Láska a jej kat TXT, Stažení Láska a jej kat RTF, Online Láska a jej kat FB2 , e-kniha Láska a jej kat stažení TXT, Zdarma Láska a jej kat stažení kniha, e-kniha Láska a jej kat download MOBI, Stažení Láska a jej kat IPad, Číst Láska a jej kat MOBI, Číst Láska a jej kat DOC, Zdarma Láska a jej kat AWZ, Download e-kniha Láska a jej kat iPad , Zdarma Láska a jej kat DJVU, Download Láska a jej kat e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Láska a jej kat DVD, Číst Láska a jej kat TXT, Book Láska a jej kat stažení DJVU, Láska a jej kat stažení kniha zdarma, Láska a jej kat stažení kniha pdf zdarma, Láska a jej kat pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Láska a jej kat pdf zdarma, Láska a jej kat stažení kniha epub zdarma, Láska a jej kat ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply