Lazebníkova dcera Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Lazebníkova dcera Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Lazebníkova dcera Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Lazebníkova dcera


Kniha v českém jazyce!


Stažení Lazebníkova dcera zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Lazebníkova dcera (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Lazebníkova dcera zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Lazebníkova dcera.pdf (EUR-0.00)

  Lazebníkova dcera.epub (EUR-0.00)

  Lazebníkova dcera.doc (EUR-0.00)

  Lazebníkova dcera.txt (EUR-0.00)

  Lazebníkova dcera.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Lazebníkova dcera.PDF – (EUR 0.00);

  Lazebníkova dcera.MOBI – (EUR 0.00);

  Lazebníkova dcera.EPUB – (EUR 0.00);

  Lazebníkova dcera.DOC – (EUR 0.00);

  Lazebníkova dcera.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno:
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (28)

  Přidat komentář

  medlovice

  04. ledna

  Levandule a tymián . Pižmo a rozmarýna. Kmín a česnek. Vůně pečeného masa i zápach odpadků. Krev a pot. Všechny ty vjemy čichové i zrakové. Vidím Markétiny žíhané vlasy. Kosti, kůže, mastičky a byliny. Moje představivost funguje na sto procent.
  Vtažena do děje chci všechno ochutnat , osahat, okusit ,prožít. Užasná obálka , velmi autentická.

  Kjersti

  02. ledna

  Kniha sama o sobě mě zaujala. Četla se výborně, hltala jsem nedočkavě kapitolu za kapitolou. Přechody v chování u dona Julia popsala autorka opravdu bravurně. Škoda té záměny hradů. Na konci knihy je s ní i rozhovor a zmiňuje se o množství materiálů a podkladů, které se jí kvůli této knize dostaly pod ruku. Zároveň se zmiňovala o Češích, kteří jí s příběhem pomáhali. V tomto případě by mě tedy zajímalo, proč ji neupozornili na to, že hrad v Českém Krumlově není hrad Rožmberk. (Taky mě napadlo, jestli není chyba možná jen u překladatale, jestli nepsala původně něco jako "hrad Rožmberků" a překladatel to prostě pokazil, nebo opravdu udělala chybu – ale to nevím, knihu jsem v originálu nečetla.) Závěr byl pro mě maličko zbytečně uspěchaný a ukončení kapitoly o Juliovi… měla jsem pocit, že autorka v té době viděla film Quills a inspirovala se jím. + Vím, že historický román nemusí odpovídat skutečnosti – proč by taky musel, ale tady byl až moc překopaný. Realita je tvrdá, je hnusná a nemusíme pořád číst jen přibarvené happy-endy. – V každém případě jsem ale z knihy nadšená, protože mně jde hlavně o čtenářský požitek, takže nakonec jsem stejně ráda, že jsem si tuhle knihu pořídila.

  Veve131

  14.09.2017

  Skvělá kniha, četla jsem jedním dechem. Vůbec mi nevadí, že se příběh od historie liší.

  Devorah

  27.07.2017

  Kniha je napsána poutavě. Autorka vás dokáže vtáhnout do děje. Dokáže skvěle vystihnout atmosféru Krumlova, skoro cítíte puch nemytých těl okolo domku lazebníka. Nicméně určitá fakta, která si nejspíš nezjistila (jak zde již padlo hrad Rožmberk se opravdu nenachází v Českém Krumlově) požitek ze čtení trochu sráží dolů. Co se týče konce, přišel mi velmi velmi alternativní a opět musím dát o hvězdičku dolů, což je škoda.

  VercaLukasova

  15.06.2017

  Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Čte se jedním dechem. Je dobrodružná, napínavá, trochu psycho, což se dá vyvodit už z anotace. Moc se mi líbilo zapojení Bílé paní do příběhu. Mám ráda záhady a pověsti, takže tenhle pro někoho fantaskní prvek mi vůbec nevadil. 🙂

  vivalamuff

  19.04.2017

  Mně se to moc líbílo. Až tedy na ten konec, který není historicky zcela správný. Ale tak dobře, trochu odlehčení od jinak duševně náročného románu. Musím však zmínit ještě jednu maličkost. V překladu nebo přímo v originálu je chyba ohledně hradu Rožmberk. Ten se nenachází v Českém Krumlově. Don Julius byl umístěn na krumlovském zámku, který jeho otec (císař Rudolf II.) odkoupil od Petra Voka z Rožmberka.
  Shrnutí:
  Lazebníkova dcera je román, který je z pera americké spisovatelky velice dobře zpracován. Občas jsem měla pocit, že Krumlov sedmnáctého století vidím přímo před sebou. A taky cítím. Hlavně spousta česneku … Ale zpátky k ději. Don Julius je strašidelná postava. Nemohu uvěřit, že někdo takový vůbec žil, že se vědělo, jaké hrůzné zločiny páchá, a ani za to nebyl potrestán – pravděpodobně jenom kvůli tomu, že byl císařův syn 🙁 Markétu lituju a její matku bych nakopala do zadnice. Svým způsobem smutný a tragický příběh.

  Eleanor-ka

  26.01.2017

  Nepřišlo mi to vůbec špatné. Takový trochu drsnější historický román s jaksi přibarvenějšími fakty, psáno cizenkou o naší historii. Osobně si myslím, že se toho autorka zhostila velmi dobře. Kniha nenudila a ani nebyla předvídatelná. Velké plus také za pěkný konec. Mě se kniha opravdu líbila a obdivuji autorku za docela věruhodné popsání české historie a prostředí z pohledu někoho, kdo tu byl jen jako turista.

  Galadwen

  18.01.2017

  S přečtením této knihy se musím omluvit všem hlavně českým autorům historické prózy, jimž jsem kdy dřív vyčítala chyby v dějinách každodennosti a faktografii (o geografii nemluvě). S tím, jak dějiny trpí v této knize, se jejich chyby nedají srovnávat. Odhlédnuto od toho jde o průměrný román začínající jako víceméně "historický", pokračující přes psychologicko-romantický a končící jako fantasy. Místy se děj trochu vleče, zkrácení by bylo ku prospěchu, nicméně dočíst se to dalo. Celkově dvě a půl hvězdy.

  hankapimi

  08.11.2016

  Málokdy se poštěstí čtenáři "ulapit" ke čtení poutavý román o našich dějinách z doby Rudolfa II, i když je odkojen Golemem a Císařovým pekařem, opakujícím se každé Vánoce. Autorka popsala toto rudolfínské období, zvyky a lazebnickou živnost velice autenticky, pokud není člověk příliš hnidopich… Ale přímo skvěle vykreslila nevyzpytatelné chování a nálady duševně nemocného nemanželského syna Habsburkova…

  vincek1

  22.10.2016

  Hezky napsaný příběh, který se opírá o naši slavnou historii. Navíc je zajímavé si přečíst něco, co o našich předcích píší autoři z jiné země. Je, ale nutné se oprostit od přílišné přísnosti k historickým skutečnostem, které se objevují v knize. Toto se ostatně týká velké části beletrie s historickým námětem.

  irousek9

  08.09.2016

  Líbilo se mi to moc,na to, že spisovatelka je Američanka,jsem velice mile překvapená,jak tuto knihu zpracovala,jako kdyby v Čechách žila a studovala českou historii. Chápu,že hradem Rožmberk se sekla vedle,jako názvem pro zámek v Českém Krumlově,ale možná,ho tak pojmenovala schválně. Každopádně super kniha.

  pavel7249

  22.08.2016

  Na celé knížce mě štval moc "rozevlátý" příběh, který se táhl. Avšak konec přebyl všechny mé rozpaky. Avšak ten konec byl nějak rychle odbitý, čekal jsem trochu více vysvětlení té události v pokoji.

  TeaPeter

  11.05.2016

  Jediné, co mě po dočtení této knihy napadá, je slovo "slátanina". Asi je lepší, když historické knihy (nebo knihy z historického prostředí) píší autoři, kteří jsou s místy, kde se děj odehrává, nějak spojeni a vyznají se tam (hrad Rožmberk opravdu není v Českém Krumlově atd.). Průměrné povědomí Američanů o střední Evropě a její historii není bohužel valné a mám pocit, že autorka není světlou výjimkou. Alternativní konec pak byl jen smutnou tečkou. Myslím, že kniha by byla daleko lepší, pokud by se děj přidržoval alespoň rámcově toho, jak to doopravdy bylo… Ale… Hollywood je přece v Americe, tak co se divím…

  lapagerie

  02.05.2016

  Lehke romantické poctenicko. Ani mi nevadil fiktivni konec.

  zvěřinec

  10.03.2016

  Lehké čtení – oddychovka. Kniha mě donutila zjistit si něco o rudolfínské době, o tom, jak to ve skutečnosti bylo. Kniha se četla dobře, příběh zajímavý, nevadil mi jiný konec než byla skutečnost, prostě středověká romantika. Některé odstavce jsem jen přelítla očima, přišly mi zbytečně dlouhé a o ničem.

  DominaCZ

  27.01.2016

  Tuto historii znám, jenže tady mi to vyznělo nejasně. Proč autorka zabalila osud do romantickýho pojetíčka, že jakože došlo k intrice zúčastněných lidiček a přechytračili ho? Když to tak v reálu nebylo a zabita byla skutečně ona a tím pádem se žádnej oslavnej a šťastnej epilog nestal?
  Jinak na tý knize nic ohavnýho není, je trochu delší než by být musela ale jo, četlo se to dobře.
  Že šlo u lazebnic o tělesno je asi jasné a nikoho to nemůže pobouřit… musíme si uvědomit, že tam děcka od 12ti let byla považovaná za tělesně dospělá, takže žádný zneužívání dětiček to nebylo.
  Štvala mě tam ta matka jedna hloupá.
  Vůbec je ta reálie dost na hlavu… vážně by se šla náctiletá holka dobrovolně zmasakrovat…?

  Pavgem

  23.04.2015

  Byl jsem velice zvědavý, jak si s touto téměř ryze českou a historickou tématikou poradí americká autorka a musím konstatovat, že velice dobře. Musím se přiznat, že jsem o této skutečné historické události z Českého Krumlova nevěděl, ač jsem odkojen všemi těmi golemy a Císařovými pekaři. Myslím, že se autorka docela drží i historie, pochopitelně až na ten vyfabulovaný a trochu americký happy end. Také jsem nevěděl o existenci Voynichova rukopisu, který dodnes nikdo nerozluštil, i když možná proto, že ve skutečnosti text nedává žádný smysl. A jako bonbónek bylo pro mě – profesionálního zahradníka – zjištění, že holandskému velvyslanci vytryskly slzy do očí, když poprvé na dvoře Rudolfa II spatřil do té doby nevídanou rostlinu – tulipán.
  Kniha je debutem autorky, kterou prý třicet let nikdo nechtěl vydávat. Nevím, co psala dříve, ale tato kniha se přečíst dá a dokonce obstojí i u lidí, kteří velmi dobře znají místa děje, které autorka navštívila nejspíše poprvé jen jako turistka, později možná v rámci studijní cesty k zpracovávanému námětu. V úvodu děkuje českým přátelům a myslím si, že tato důkladná příprava na místě je z knihy vidět. Kniha také na obou březích Atlantilku může popularizovat naší zemi a naší historii a to vcelku poutavou formou.

  alfinha2321

  16.03.2015

  Líbí se mi příběhy z reálné doby, takže jsem se na knihu těšila – kupovala jsem jí podle anotace na eknihách. Začátek byl pěkný, svižný, pak se to bohužel dost rozvleklo. Konec je ale zase dobrý.

  Nerezka

  15.03.2015

  Zajímavá kniha. Jen je škoda, že její prostřední část je docela nudná.

  Dani3

  11.12.2014

  Autorka vykreslila velmi věrohodně postavy a atmosféru rudolfínské doby. Slibný začátek knihy se ovšem přehoupl do pomalého nemastného-neslaného vyprávění. Konec příběhu to ale plně vynahradil, závěr byl svižný a mnohem více napínavý.

  Některé pasáže, zvlášť na začátku, jsou jen pro silné povahy. Musím ale ocenit, jak autorka popisuje změny nálad a nevyzpytatelné chování šíleného císařova nemanželského syna.

  rlupinek

  20.11.2014

  Pěkný, napínavý historický román, který mě donutil přečíst poměrně obsáhlou knihu v krátkém čase, abych už konečně zjistil, jak to celé dopadne. Na můj vkus je ale konec knihy a ukončení příběhu velmi rychlý, děj a rozuzlení či vysvětlení důležitých okolností a osudů poslav mohlo být rozvedeno více a jasněji.
  Problémem e-knihy je deklarovaný rozsah, kdy cca 40 stran na konci knihy je ukázka z knihy jiné, tudíž mi Lazebníkova dcera skončila mnohem dřív, než jsem čekal…

  orinka3

  02.11.2014

  Výborná knížka. Autorce se povedlo vystihnout atmosféru rudolfínské doby, postavy jsou jako živé, mluví a jednají naprosto přesvědčivě. Děj je napínavý, i když samozřejmě víme, jak to všecko dopadne. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, je opravdu mistrovská. Zajímavé, jak si dokáže cizinka poradit s naší historií. Snad nás na další knihu nenechá dlouho čekat, píše skvěle.

  eloušek

  21.09.2014

  knížku jsem si zamilovala už od začátku ale od stránky 100 jsem měla problém se prokousat protože to byla aspoň pro mě taková nudná čas ale pak to zase začalo být zajímaví a tak to zůstalo až dokonce… doporučuju 🙂

  Ranuncul

  28.06.2014

  Začátek knihy teda nic moc,rozhodně psychické výkyvy hlavní mužské postavy nepůsobí zrovna pozitivně.Takže nedoporučuji číst někomu,dko má smutnou nebo špatnou náladu.Ale závěr knihy /cca posledních 50 stránek/ je super.Byla jsem napnutá jak všichni dopadnou.

  Venezia

  22.05.2014

  Laffertyovej Markéta Pichlerová, zvaná Mušle je vzdelaná panna (vie čítať, písať i púšťať žilou) a na rozdiel od cisára a jeho syna je kultivovaná. Prvá kapitola vás môže odradiť, je trochu nechutná, opisuje život lazebnických společnic, s ktorým sa Markéta nechce zmieriť. V knihe sa mihne veľa slávnych postáv: napr. Bílá paní Perchta, Johannes Kepler, doktor Jan Hořčický, cisár Matyáš a spomenú sa i Jana Šialená či Alžbeta Báthory. Veľkú úlohu hrá aj Šifrovaná kniha, zvaná Voynichův rukopis. Autorka čitateľovi často všeličo vysvetľuje, veď ktorý Američan by poznal takú exotickú zem a jej dejiny ako České kráľovstvo :-).
  Opäť musím niečo vytknúť: pochybujem, či by Markéta niekoho oslovila vaše lordstvo (s.86/87) a nezdá sa mi veta na strane 187: Říkalo se, že sám král Václav, který Čechy obrátil na křesťanství, chodíval do pražských lázní na dostaveníčka s krásnou lázeňskou společnicí Zuzanou, svou nejdražší milenkou. A neviem, čo si mám myslieť o epilógu.
  Na konci knihy je poznámka autorky a rozhovor s autorkou.

  Hellou

  22.05.2014

  Rozhodně si autorka vybrala zajímavý příběh, ale něco tomu prostě chybělo, uprostřed jsem knihu málem odložila, konec už byl napínavější, ale celkově za 3

  knihomol 61

  05.05.2014

  Přestože jsem knihu dočetla až dokonce.nemohu řící,že by to bylo kdovíjaké.Už si tuto autorku nevyberu ,protože jsem četla historické romány lepší kvality.Dám přednost románu od Vlastimila Vondrušky,či Antonína Polácha.

  Lazebník

  25.01.2014

  Tenhle román mě neskutečně překvapil. Bylo to příjemné čtení a knihu jsem doslova zhltnul. Navíc jsem se dozvěděl i zajímavé informace, které jsem doposud nevěděl. Rozhodně zařadím autorku do svého hledáčku budoucích knížek. Vřele všem doporučuji. Za mě neskutečně překvapení …  TAGS:

  Online Lazebníkova dcera ebook, Kniha Lazebníkova dcera FB2, Download Lazebníkova dcera PDF , Download Lazebníkova dcera MOBI, Online Lazebníkova dcera kniha, Zdarma Stažení Lazebníkova dcera IPhone, Online kniha Lazebníkova dcera PDF, Zdarma Lazebníkova dcera DJVU, Zdarma Stažení Lazebníkova dcera TXT, Stažení Lazebníkova dcera RTF, Online Lazebníkova dcera FB2 , e-kniha Lazebníkova dcera stažení TXT, Zdarma Lazebníkova dcera stažení kniha, e-kniha Lazebníkova dcera download MOBI, Stažení Lazebníkova dcera IPad, Číst Lazebníkova dcera MOBI, Číst Lazebníkova dcera DOC, Zdarma Lazebníkova dcera AWZ, Download e-kniha Lazebníkova dcera iPad , Zdarma Lazebníkova dcera DJVU, Download Lazebníkova dcera e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Lazebníkova dcera DVD, Číst Lazebníkova dcera TXT, Book Lazebníkova dcera stažení DJVU, Lazebníkova dcera stažení kniha zdarma, Lazebníkova dcera stažení kniha pdf zdarma, Lazebníkova dcera pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Lazebníkova dcera pdf zdarma, Lazebníkova dcera stažení kniha epub zdarma, Lazebníkova dcera ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply