Letci s plastikou Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Letci s plastikou Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Letci s plastikou Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Letci s plastikou


Mimořádné zkoušce odvahy a odolnosti bylo ve II. světové válce vystaveno 649 příslušníků britského královského letectva včetně dvou Čechů, kteří utrpěli rozsáhlé popáleniny celého těla včetně obličeje. Kniha sleduje jejich křížovou cestu od zásahu letounu a následným požárem, v líčení samotných účastníků, a dlouhé měsíce léčení zdánlivě beznadějných případů, svěřených péči průkopníka plastické chirurgie dr. A. McIndoea. Seznamuje s působením neformálního klubu (Morčat), sdružujícího stejně postižené letce, jehož kamarádské ovzduší a vstřícnost místního obyvatelstva napomohly k obnovení sebedůvěry a usnadnily návrat k bojové jednotce nebo vstup do civilního života letcům, jejichž tváře nesly i po vyléčení stopy prodělaného zranění. V knize nechybějí ani kritické postřehy o technických nedostatcích výzbroje, jež se podílely na vysokém počtu a závažnosti zranění vyžadujících plastickou operaci, a o nemístně selektivním přístupu médií k jednotlivým složkám královského letectva.
„Říkalo se o něm, že je to nejexkluzivnější klub na celém světě, zápisné je ale takové, že by ho většina mužů sotva chtěla zaplatit, a podmínky členství jsou krajně náročné.“
– Archibald McIndoe
Klub Morčat je ojedinělé sdružení spojující 649 letců – účastníků druhé světové války, kteří působíli ze základen ve Velké Británii. Jeho členy je vedle Britů a občanů různých zemí Britského impéria také několik Čechů a dokonce i jeden Rus z Rudého letectva. Všichni byli těžce poznamenáni popáleninami, které jako zázrakem přežili.
Za přežití vděčili do značné míry úsilí svérázného chirurga jménem Archibald McIndoe. Před válkou nikdo nepředpokládal, že posádka hořícího letadla by mohla přežít, příprava zdravotní služby speciální péči o zranění tohoto druhu prakticky nezahrnovala. Když pak válka vypukla, o léčbu přeživších letců se staral chirurg jedné malé nemocnice v jihoanglickém East Grinsteadu – dr. McIndoe.
Dr. McIndoe, spolupracovníky nazývaný „Maestro“ či „Boss“, byl vynikajícím průkopníkem moderní léčby popálenin a plastické rekonstrukce jejich následků. Zcela neobvyklý a mimořádně úspěšný byl i jeho komplexní přístup k rehabilitaci nemocných, zaměřený na opětovné včlenění válečných hrdinů s esteticky handicapujícími následky zranění do společenského života.
Autorka sleduje činnost klubu Morčat, zabývá se humornými i tklivými epizodami jeho členů a seznamuje nás s principy rekonstrukční léčby nemocných, s osobností doktora McIndoea a genezí jeho díla. Obojí zasazuje do širšího rámce britské letecké strategie a společenského „klimatu“ na „domácí frontě“ během války.vKniha v českém jazyce!


Stažení Letci s plastikou zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Letci s plastikou (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Letci s plastikou zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Letci s plastikou.pdf (EUR-0.00)

  Letci s plastikou.epub (EUR-0.00)

  Letci s plastikou.doc (EUR-0.00)

  Letci s plastikou.txt (EUR-0.00)

  Letci s plastikou.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Letci s plastikou.PDF – (EUR 0.00);

  Letci s plastikou.MOBI – (EUR 0.00);

  Letci s plastikou.EPUB – (EUR 0.00);

  Letci s plastikou.DOC – (EUR 0.00);

  Letci s plastikou.TXT – (EUR 0.00);
  TAGS:

  Online Letci s plastikou ebook, Kniha Letci s plastikou FB2, Download Letci s plastikou PDF , Download Letci s plastikou MOBI, Online Letci s plastikou kniha, Zdarma Stažení Letci s plastikou IPhone, Online kniha Letci s plastikou PDF, Zdarma Letci s plastikou DJVU, Zdarma Stažení Letci s plastikou TXT, Stažení Letci s plastikou RTF, Online Letci s plastikou FB2 , e-kniha Letci s plastikou stažení TXT, Zdarma Letci s plastikou stažení kniha, e-kniha Letci s plastikou download MOBI, Stažení Letci s plastikou IPad, Číst Letci s plastikou MOBI, Číst Letci s plastikou DOC, Zdarma Letci s plastikou AWZ, Download e-kniha Letci s plastikou iPad , Zdarma Letci s plastikou DJVU, Download Letci s plastikou e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Letci s plastikou DVD, Číst Letci s plastikou TXT, Book Letci s plastikou stažení DJVU, Letci s plastikou stažení kniha zdarma, Letci s plastikou stažení kniha pdf zdarma, Letci s plastikou pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Letci s plastikou pdf zdarma, Letci s plastikou stažení kniha epub zdarma, Letci s plastikou ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply