Majster alkohol Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Majster alkohol Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Majster alkohol Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Majster alkohol


Kniha v českém jazyce!


Stažení Majster alkohol zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Majster alkohol (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Majster alkohol zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Majster alkohol.pdf (EUR-0.00)

  Majster alkohol.epub (EUR-0.00)

  Majster alkohol.doc (EUR-0.00)

  Majster alkohol.txt (EUR-0.00)

  Majster alkohol.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Majster alkohol.PDF – (EUR 0.00);

  Majster alkohol.MOBI – (EUR 0.00);

  Majster alkohol.EPUB – (EUR 0.00);

  Majster alkohol.DOC – (EUR 0.00);

  Majster alkohol.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Biografie a memoáry
  Vydáno:
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (42)

  Přidat komentář

  heavy66

  01. ledna

  Co si myslí o Démonu alkoholu neznámý poslanec?
  "Ptali se novináři jednoho poslance, jaký je jeho názor na rum? "Tedy, pokud máte na mysli ten ďábelský nápoj, který ničí duši i tělo, likviduje rodinný život a morálku jednotlivce, tak jsem naprosto proti! Pokud ovšem myslíte onen božský elixír každovečerního potěšení, tu ochranu proti ledovému zimnímu větru, lahodnou tekutinu, jejíž spotřební daň tak štědře přispívá do veřejných rozpočtů na financování zdravotnické péče, tak potom jsem samozřejmě pro!"

  Co si myslí Charles Bukowski?
  „Když se stane něco špatného, pijete, abyste na to zapomněli; když se přihodí něco dobrého, pijete, abyste to oslavili; a když se nestane nic, pijete, aby se něco stalo.“

  Co si myslí Jack London?
  "Nesmíme však zapomínat, že Démon alkohol dovede měnit svou podobu. Právě tak jako ke slabým a vyčerpaným obrací se i k těm, kdo hýří silou a mají přemíru životnosti, anebo naopak k těm, kdo se nudí a zahálejí. Vezme si pod paží kohokoli, ať je v jakékoli náladě. Síť přeludů dovede rozprostřít nad každým člověkem. Za uhasínajíci světlo dá nové, za holou skutečnost dá pozlátko iluze a nakonec oklame každého, kdo si s ním zadá"

  A co si myslí heavy66?
  Dokud nepřečtete Démon alkohol, nevíte o pití nic! Výborná kniha!

  Raszkulce

  11.12.2017

  Moje první zkušenost s Londonem, no nevím, čekala jsem víc. Líbila se mi první půlka knihy kdy popisoval své zážitky. Ta druhá část, která byla spíše filozofická už mě tak neučarovala… Ale rozhodně zajímavé čtení..nicméně, nevím jestli bych se k němu vrátila.

  hladko

  12.11.2017

  Démon alkohol je kniha, která může být velmi dobrou vstupní branou do světa literatury Jacka Londona, protože se jedná o hloubkovou a dlouhodobou sondu do autorova myšlení, které bylo silně formováno zásadními okamžiky jeho života, jež jsou v knize často mezi řádky nastiňovány. Samozřejmě alkohol v tomto ohledu také nechává silný zářez v autorově mozkovém závitu a definuje jak Jackův život, tak pravděpodobně i jeho smrt, ke které dochází 22. listopadu 1916, kdy se London při snaze zahnat bolesti způsobené urémií předávkuje morfiem.
  Jack v názorovém shrnutí poslední 39. kapitoly kritizuje systém, ve kterém je všudypřítomný alkohol všem dostupný a ponouká ke striktní alkoholové prohibici, která snad jako jediná může spasit mladé a dosud suché lidské duše. Prohibici autor obhajuje také tím, že s abstinencí všech ostatních bez problému dokáže abstinovat i on samotný. Zároveň je patrná i Londonova snaha uzavřít s poslední kapitolou i koketování s alkoholem, což se však úplně nedaří a autor si do budoucna vytyčuje možnost příležitostného pití, protože se poněkud alibisticky popisuje jako zkušený piják, který už dobře ví, jak neprobudit své vnitřní démony. Ve výše nastíněných názorových tendencích je kniha opravdu poctivým náhledem do pijákovy duše a pijákovi jiného času i kultury (mně), může mnohé skutečnosti osvětlit dříve, než se k nim propije sám.
  Z Jackova popisu mám pocit, že s alkoholem je všechno něco za něco a jestli alkohol v životě člověku něco dává, nastane den, kdy si začne vybírat své pohledávky i s lichvářskými úroky. V tom případě se může stát, že se na stará kolena nedobrovolně stanu asketou, protože mnohému ve svém životě vděčím právě alkoholu. Nicméně, jestli jsem si díky knize něco uvědomil, tak to, že cesta ke skutečně devastující formě alkoholismu může být zdlouhavá a přechod do této fáze nenápadný. A o mých tehdejších výkřicích do světa, že se alkoholikem nikdy nestanu, si dnes trochu myslím, že mohou být naopak závdavkem průběhu zcela opačného a že se můj pijácký osud může ve vzdálenější budoucnosti naplnit, podobně jako vychlazená sklenice hladinkovým ležákem. Jacku, tvoje literatura mě trochu znervózňuje.

  jumarc

  20.09.2017

  Skvělý příběh ve kterém se dokáže najít asi každý z nás. Kniha velice poutavě poukazuje na vztah lidstva k alkoholu a především na fakt, jak moc dokáže alkohol ovlivnit život člověka a jeho vnímání života jako takového. Tato kniha je velká zábava, ale zároveň skvělý ukazatel problému, který je na našem světě od nepaměti.

  Leniik33

  19.09.2017

  Jedná z nejlepších autobiografických knih co jsem četla. Styl Jacka Londna mi sedí a vyprávění o jeho životě vám chvílemi bude připadat až neuvěřitelný. Hlavně ta část, kdy popisuje, kolik toho byl schopný vypít 🙂

  Henry_1986

  21.08.2017

  Musím říct, že jsem čekal víc. :-/ Bohužel mi nesedí styl "vyprávění" a nechytlo mě to od J.Londona tolik jako Tulák po hvězdách. Asi jsem měl velké očekávání. Ale jeho popisování setkávání s Démonem je přesné a určitě by tato kniha měla být v každé osobní knihovně.
  P.S.: Já bych jí tak o 100 stran zkrátil.:-)

  honzia

  26.05.2017

  Stručný životopis Jacka Londona. Ale jeho příhody, ač byly sebevíce zajímavější, jsem četl vždy nějak rychle bez většího zájmu až do doby, vždy do doby kdy mu zkřížil cestu Démon. V knize mě bavily hlavně pasáže, při kterých na autora působil alkohol, jejich seznámení, přijmutí, forma vyrovnání se s touhou a ,,nátlakem´´ společnosti, až k ,,podlehnutí´´. Člověk se v mnohých částech vidí, i po celém století jde o dílo aktuální.
  Jack Londonova třetí kniha, co jsem přečetl, a zatím mě vždy dokáže donutit k zamyšlení, srovnávání, porozumění a údivu. Úchvat nad jeho myšlenkami mi ,,nedá spát.´´

  Hary

  04.05.2017

  Po přečtení démona mi nezbývá než zvolat, na zdraví.Na mě ta kniha nepůsobí jako alkohol metla lidstva ale naopak. London popisuje svá nejlepší léta(právě s kořaličkou) tak báječně, že mu jenom můžem závidět.Chudák, kdyby věděl co příjde za sto let(drogy,pornoprumisl apod.) tak by ještě jásal.Ač pijan jako Dán, v té době si nepřipouštěl že je vlastně alkoholik-to mě bavilo.Kniha zajimavě napsána ale takových podobných příběhu bude dneska spousty.

  VladimirTetur

  27.04.2017

  Pan Spisovatel ve své nejlepší formě o celoživotním rande se svou můzou.

  Jap

  12.04.2017

  Knihu jsem četl už po několikáté. Pod spoustu myšlenek Jacka Londona bych se mohl podepsat. Některé názory jsou sice naivní (například, že ženy zatočí s alkoholem), ale na tom je vina hlavně doba ve které autor tvořil a žil. Rozhodně toto dílo stojí za přečtení a za trochu přemýšlení.

  Hoodec

  21.03.2017

  Kniha je dokonalá, bezpochyby jedno z nejlepších děl 20. století. Nicméně pokud bych byl já spisovatel a měl se rozepsat o svých myšlenkách, které mě napadají při čtení a zamyšlením nad Démonem, pak je Londonova autobiografie jen první panák večera.

  prema0637

  21.01.2017

  Přečteno a je to perfektní kniha. Sice prakticky nepiju, ale tenhle příběh mě ba!

  Welinie

  10.01.2017

  Přečetla jsem ze zvědavosti, ale nijak mne to neoslovilo . Asi nemám vztah k alkoholu.

  asakz

  01.01.2017

  Myslím, že přestože se celý obsah knihy točí kolem alkoholu, autorova vztahu k němu a role, kterou hrál v různých fázích jeho života, kniha zdaleka není jen o alkoholu (kdyby byla, asi by mne přestala zajímat po několika prvních stranách). Je to ale obecně zajímavá sonda do lidské psychologie (a řekl bych, že J. London je v tomto směru výjimečně bystrý a inteligentní pozorovatel) a v závěru obsahuje i pár zajímavých existencialistických úvah o životě a jeho smyslu.

  PetikH2O

  13.11.2016

  Přišlo mi to pořád dokola, nějak jsem ani nemohla dočíst. Ovšem Démon alkohol je metla lidstva, s tím souhlasím!

  jockjock

  23.08.2016

  Do poloviny dobré,pak už jen chlast a chlast (vlastně už že začátku ale to jsem četl v podroušeném stavu,to člověku tak nepřijde) .A jelikož čtu knihy jen po práci v různých hospodách a pakliže jste alkoholik jako já,nevíte jestli čtete knihu či svůj životopis.Ale je to krásný příběh jako můj alkoholika.

  lencin

  12.08.2016

  Filipika proti alkoholu a jeho tolerováním společností. I po více než sto letech stále aktuální.

  klikas

  19.05.2016

  Takhle to fakt funguje…AA.

  MC87

  10.01.2016

  Parádní knížka, kde se Jack vyznává v podstatě k tomu, že pil kvůli tomu, že ostatní pili také. Vlastní selhání příliš nepřipouští a vzhledem k biografii "Námořník na koni" je jasné, že nám toho ještě docela dost zatajil, zejména alkoholismus v poslední čtvrtině svého života. Maximálně čtivá kniha, podobně jako My děti ze stanice zoo.

  tarasnica

  04.01.2016

  Hezká kniha, která skvěle popisuje nástrahy alkoholu. Je také zajímavé se zamyslet nad tím, jak si autor myslí, že se další naše generace postarají o to, aby se jejich děti nedostaly k alkoholu. A jaká je současná doba? Naprosto stejná. Chlastu je všude plno a kdo z teenagerů pravidelně nezvrací po víkendové akci, jakoby ani nebyl.

  Zahonek

  25.12.2015

  Velmi zajímavá knížka. Nikdy by mě nenapadlo, že se toho dá o chlastání tolik napsat. Ale ona není jen o alkoholu. Ale také o životě, o životě v iluzi, v polopravdách. O tom, že i když už vše máme, pořád nám něco chybí. O tom, jaký by život mohl nebo měl být, ale jaký je ve skutečnosti. A nebo to není skutečnost… Kniha, dnes už více jak sto let stará, je svým sdělením myšlenek a pocitů velmi aktuální. Sám jsem se v ní několikrát našel. Ve věcech, nad kterými jsem přemýšlel podobně jako autor, nebo jsem prožil podobnou zkušenost. Někdy mi také připadlo, že kniha vlastně není vůbec o alkoholu. A nejzajímavější pasáže často nejsou o pití. Jack jen popisuje svůj život a dobrodružství, která prožil, své pocity. I bez výčepů by to vše bylo velmi poutavé. Ale Démon alkohol je prostě všudypřítomný. Tenká knížečka, skrytým obsahem tak objemná, že by naplnila hned několik svazků. Některé pasáže jsou jak dobrodružný román, v jiných se nic neděje. O to více nad nimi ale musíte přemýšlet. Proč vlastně člověk pije? Aby zapomněl na bídu skutečného života a žil v iluzi? Nebo aby se z iluze dostal a poznal pravdu? A vlastně jestli naučit se pít, neznamená nepít vůbec?

  valda

  19.12.2015

  Jack London je jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Tohle je taková jeho autobiografie. Četl jsem ve verzi, kde vydavatel myslím lépe zvolil název. Oproti původnímu trochu bulvárnímu Démon alkohol, zvolil překlad z originálního John Barleycorn na Pan Ječmínek. Jack London Pana Ječmínka taky několikrát zmiňuje v ději. Tato imaginární postava je taky ústředním činitelem celé autobiografie. Láká Londona k pití alkoholu a provádění různých nebezpečných a podivných kousků.
  Celá kniha působí trochu smutně v tom, že autor toho zažil opravdu hodně. Plavil se s ústřicovými piráty, hledal zlato na Aljašce, jezdil na dlouhé výlety s manželkou na koni, přeplul oceán, napsal spoustu skvělých a úspěšných knih, atd.. Ale celou dobu je pronásledován Panem Ječmínkem, který ho svádí na scestí.
  Smutná myslím v tom, že můj názor je trochu opačný než autorův. Který vypráví, o tom, že si s Panem Ječmínkem nikdy neměl začínat. Myslím, že kdyby se London s Ječmínkem vůbec neznal, tak by jeho život zdaleka nebyl tak pestrý, a možná by nenapsal ani žádnou zajímavou knížku. Samozřejmě nic se nesmí přehánět, Londonův život skončil dost brzo. Každopádně, kromě neuvěřitelného autorova života se taky jedná o dost dobrou studii nárazového alkoholika. Jenom pro to smutné vyznění, bych ho asi někomu, kdo se léčí z alkoholismu nedoporučil.
  Taky jsem někde četl, že tahle kniha byla jedním z iniciátorů americké prohibice v roce 1920.

  MilujuV.Huga

  08.12.2015

  – Světlo mi hořívalo aţ do dvou nebo i tří v noci, coţ přivedlo moji hodnou sousedku k sentimentálním dedukcím hodným Sherlocka Holmese. Ve dne mě nikdy neviděla, a proto usoudila, ţe jsem hazardní hráč, kterému matka staví do okna světlo, aby zbloudilého syna přivedla na pravou cestu.

  – Víno do sebe, rozum ze sebe.

  – Kdo se jednou spálí, musí kázat o ohni.

  -Vidíš," řekl mi můj Démon. "Ten si dával na sebe nějak pozor. I doutníky přestal kouřit. A tohle má za to. Hezky to s ním dopadlo, co? Bacily se prostě někde objeví. Nemůţeš se protinim bránit. Ten tvůj skvělý doktor se jim uţ předem bránil, jak jen mohl, a přece ho dostaly. Kdyţ takový bacil začne létat, nemůţeš vědět předem, kam dosedne. Moţná ţe zrovna na tebe. Podívej se, čeho všeho se ten člověk odřekl. A ty se chceš odříci všeho, co ti dávám, jen proto, aby si pak nějaká taková potvůrka na tebe skočila a zdolala tě? V ţivotě není nic jistého. Všecko je jako v loterii. Já ti však vykouzlím lţivý úsměv na tváři a vysměji se skutečnosti. Usmívej se se mnou, směj se! Konec tě stejně nemine, ale zatím se směj, Vţdyť svět je tak temný! Já ti v něm pěkně posvítím. Vţdyť svět je tak prohnilý, kdyţ se v něm mohou dít takové věci, jaké potkaly toho doktora. Jen jedno ti zbývá, napít se a zapomenout."

  Amber

  17.10.2015

  Po dočtení jen přemýšlím, jestli se ze mě nestane abstinent…
  Rozhodně knihu doporučuji.

  zimela

  20.08.2015

  Ach jacku, jacku (mimochodem, věděli jste, že to znamená Honza?!)…A koho hned napadá ten Daniels, je jasný případ…kdyby na něj byly prachy. (Já su teda spíš Jelínek-Myslivec-Božkov klasa. A Kozel. Tss, áááách.). Raději nehodnotím.

  fanous21

  18.07.2015

  Dosti otevřené čtivo… o otevřených lahvích a hlavně vyprázdňovaných lahvích. Čistokrevná úkázka rčení "špatná společnost kazí mravy".

  Lieska

  25.06.2015

  Mne sa asi zo všetkého najviac na tejto knihe páči jazyk, akým je napísaná. Ako umelecky sa dá písať o alkohole, o stavoch, ktoré prináša, o pijanoch, z ktorých má každý z nich s Majstrom alkoholom iný vzťah… Presne to som od knihy aj čakala a v podstate ma to aj prekvapilo, aká existuje rôznorodosť rovín opitosti a koľko zaujímavých slov sa dá napísať v súvislosti s najväčšou metlou ľudstva.
  "Podajú mi špiritusu, slabo zmiešaného s vodou a hneď ma popadne jarosť, červy mi vojdú do mozgu a Majster mi šepce, že život je veľkolepý a my všetci smelí a krásni – slobodní duchovia, rozvaľujúci sa ako bezstarostní bohovia po pažiti a posielajúci tento pľuhavý, sfľandravený svet konvencií do horúceho pekla." a na druhej strane „Majster sa zalieča slabosti a nezdaru, únave a vyčerpanosti. Je ľahkou únavou. A po celý čas luhá. Telu dodáva nepravej sily, duchu nepravého vzletu a veciam vzhľadu toho, čím nie sú, viac krásy im dáva, než majú…"

  Bonda

  15.03.2015

  „Ach – a to mluvím na základě svých pozdějších zkušeností – bůh mě chraň před většinou těch průměrných mužů, kteří mají chladná srdce a chladné hlavy, kteří nekouří, nepijí, ani neklejí a nedopouštějí se ničeho, co je smělé, hazardní a vyzývavé, protože do jejich chabé tkáně se nikdy nezabodly ostny a trny života, které nutí člověka, aby překročil své meze a byl odvážný jako ďábel. S takovými se nesetkáváme ve výčepech, ti se neposmívají ztraceným nadějím, ani nevzplanou touhou po dobrodružství, ani nemilují šílenou láskou nebeských dětí. Mají příliš mnoho starostí, aby si uchovali nohy v teple i klidný tepot svých srdcí a honili se za pochybnou kariérou, jež odpovídá průměrnosti jejich ducha.
  A proto žaluji na svého Démona. Právě ty dobré chlapíky, kteří za něco stojí, chlapíky, jejichž slabostí je přemíra síly, přemíra ducha a žáru, ohně a nezkrotnosti, nenechává na pokoji a ničí je. Jistě, ničí též slabochy, avšak o těchto nejhorších příslušnících lidského plemene tu nemluvím. Mě zajímá, že Démon alkohol ničí právě ty nejlepší z nás.“

  Na můj vkus London trochu moc upřednostňuje temperamentní a smělé typy, které „shoří, nevyhasnou“. Jemu samému se ale v odvaze a elánu překračovat své meze opravdu málokdo může rovnat. Do dvaceti let prožil tolik dobrodružství, o kolik většina z nás ani snem nezavadí. Jack London – inspirace pro pecivály a ustrašené duše.

  redma

  05.03.2015

  Kniha je to skvělá, ale název a tím pádem neustálý výskyt démona v textu mi nesedí. Často to posouvá význam vět v porovnání s Johnem Barleycornem v originále někam jinam, k tupému moralizování.

  -edie

  19.12.2014

  Není moc příležitostí k tomu, aby člověk fandil takto parádnímu „vožungrovi“. Ale tady prostě musí…
  TAGS:

  Online Majster alkohol ebook, Kniha Majster alkohol FB2, Download Majster alkohol PDF , Download Majster alkohol MOBI, Online Majster alkohol kniha, Zdarma Stažení Majster alkohol IPhone, Online kniha Majster alkohol PDF, Zdarma Majster alkohol DJVU, Zdarma Stažení Majster alkohol TXT, Stažení Majster alkohol RTF, Online Majster alkohol FB2 , e-kniha Majster alkohol stažení TXT, Zdarma Majster alkohol stažení kniha, e-kniha Majster alkohol download MOBI, Stažení Majster alkohol IPad, Číst Majster alkohol MOBI, Číst Majster alkohol DOC, Zdarma Majster alkohol AWZ, Download e-kniha Majster alkohol iPad , Zdarma Majster alkohol DJVU, Download Majster alkohol e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Majster alkohol DVD, Číst Majster alkohol TXT, Book Majster alkohol stažení DJVU, Majster alkohol stažení kniha zdarma, Majster alkohol stažení kniha pdf zdarma, Majster alkohol pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Majster alkohol pdf zdarma, Majster alkohol stažení kniha epub zdarma, Majster alkohol ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply