Mala som to písať v prítomnom čase Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Mala som to písať v prítomnom čase Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Mala som to písať v prítomnom čase Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Mala som to písať v prítomnom čase


Román s ľahkými autobiografickými črtami, je príbehom dvadsaťjedenročnej študentky literatúry, Dorte Hansenovej, a odohráva sa na sklonku 80-tych rokov 20-teho storočia akoby na ceste medzi provinciou, kde prechodne obýva maličký prenajatý byt a Kodaňou, kde študuje na univezite, či skôr sa tak tvári.

Hlavná postava približuje svoj život prostredníctvom detailov, skrze naoko zbytočné každodenné jednotlivosti, ktoré však o nej prezrádzajú všetko potrebné. Rozprávačka Dorte píše o svojich priateľoch či milencoch, bývalých i terajších, ktorí pôsobia rovnako dočasne ako jej bydlisko pri vlakovej stanici. Zoznámuje nás s Dorte staršou, po ktorej dostala meno, svojou nedobrovoľne bezdetnou tetou. Vytušíme, že Dorte staršia je metaforou jej samej a vice versa. Skutočné miesta-nemiesta, na ktorých sa príbeh odohráva, bezvýznamné staničky v Dánsku, čitateľa svojím prechodným charakterom rozkmitávajú rovnako ako vnútorný nepokoj Dorte, ktorý sa navonok prejavuje jej chronickou nespavosťou.Kniha v českém jazyce!


Stažení Mala som to písať v prítomnom čase zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Mala som to písať v prítomnom čase (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Mala som to písať v prítomnom čase zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Mala som to písať v prítomnom čase.pdf (EUR-0.00)

  Mala som to písať v prítomnom čase.epub (EUR-0.00)

  Mala som to písať v prítomnom čase.doc (EUR-0.00)

  Mala som to písať v prítomnom čase.txt (EUR-0.00)

  Mala som to písať v prítomnom čase.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Mala som to písať v prítomnom čase.PDF – (EUR 0.00);

  Mala som to písať v prítomnom čase.MOBI – (EUR 0.00);

  Mala som to písať v prítomnom čase.EPUB – (EUR 0.00);

  Mala som to písať v prítomnom čase.DOC – (EUR 0.00);

  Mala som to písať v prítomnom čase.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Dette burde skrives i nutid

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Artforum
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (12)

  Přidat komentář

  Corly

  předevčírem

  Tak tohle bylo čtení přesně pro mě! 🙂 Takový styl ano,ano, ano!!!! 🙂
  Jako oddych mezi náročnějšími knihami a jako oddych v náročném období VŘELE DOPORUČUJI!
  Přesně jak tu psala již čtenářka níže, je to o ničem a zároveň o všem!
  A ta atmosféra….:-)

  martina.bella

  25. ledna

  Toto byla krása. Jako bych se přestěhovala do hlavy Dorte a viděla svět jejíma očima. Nevím, jak to Helle Helle dělá. Ale i když nenapíše ani slovo o pocitech své hrdinky, nic nerozpatlává, jen popisuje každodenní život, mezi řádky tam probleskuje všechno. Klobouk dolů.

  mySaints

  18.12.2017

  Představte si, že jedete vlakem ze Svitav do Brna. Koukáte z okna stejně jako další cestující, někteří teda jdou ještě na záchod, hledají něco v kabelce, volají manželovi, hlídají děti .. Vidíte ubíhající krajinu, lesy, auta, silnice, lidi venku … Tam všude se odehrává nějaký příběh. Každá knížka Helle Helle je jako jízda takovým vlakem. Ona vás vezme na projížďku jedním určitým úsekem, ale je na vás, co si z toho příběhu složíte vy. Můžete se soustředit na cokoliv chcete, pozorovat padající sníh a vzpomínat na dětství, domyslet si příběh o dvojici na nádraží, přemýšlet, kam letí hejno ptáků na nebi. A každý cestující v tom vlaku to uvidí úplně jinak. O tom Helle Helle je, nemůžete po ní přeci chtít, ať vám řekne celý příběh, nedejbože něčí pocity, bolest či radost. To už je na vás.
  Pět hvězd jí nikdy nedám, jelikož mám radši košatější příběhy, ale ve své originalitě je Helle Helle opravdu geniální.

  adorjas

  20.11.2017

  Zvláštna to kniha, na jednu stranu mi pripadalo, že je naozaj taká prázdna ako opustená ulita, na druhú stranu som mala pocit, že tým mechanickým popisom zakrýva svoju ubolenú dušu, ktorá si nevedela nájsť miesto vo svete.

  jeani001

  18.11.2017

  Nádherná kniha, která ale není pro každého čtenáře, vypráví totiž o všem a zárověň o ničem. Osobně právě v tomto aspektu vidím její hlavní sílu, dává nám totiž možnost společně s hlavní hrdinkou Dorte prožít náš vlastní životní příběh…
  Rozhodně tedy stojí za přečtení :-))) (minimálně jednou)

  marara

  12.11.2017

  Kladem tého knihy bylo velké porozumění pro vnitřní život čerstvě dospělých. Chyběl mi tam ale vývoj postavy, mám ráda když příběh spěje od něčeho k něčemu. Tady to bylo stále stejné. Postava spěla od ničeho k ničemu.

  Solis

  03.11.2017

  Chvíli mi trvalo, než mi došlo, že na poslední stránce jsme zase na začátku a mezitím je to celé retrospektiva. Všechno se mi pak krásně poskládalo do sebe i ten název o přítomném čase. Obecně mi přijde dokonalé, jak je Dorte v tom bungalovu zaseklá. Všichni pořád něco děláme a ona si prostě jen žije, čeká a po nocích píše. Krásně nostalgická a vlastně knížka, i když má happy end a často jsem se smála.

  Frakira

  30.10.2017

  Fajn čtení, tak 3 a 1/2* 🙂

  kerstyn

  28.10.2017

  Nenáročná oddychovka.

  Zantonu

  18.10.2017

  Někomu by se mohlo zdát, že v knize nedochází k žádným velkým zvratům apod., ale možná právě z tohoto důvodu se mi knížka moc líbila, nepodobala se ničemu, co jsem četla. Přečtena na dva dechy 🙂

  LucinQa77

  07.10.2017

  Fajn oddychová kniha.

  čika

  28.02.2015

  Pre milovníkov znepokojivej jednotvárnosti. Navyše veľmi pekne urobená knižka  TAGS:

  Online Mala som to písať v prítomnom čase ebook, Kniha Mala som to písať v prítomnom čase FB2, Download Mala som to písať v prítomnom čase PDF , Download Mala som to písať v prítomnom čase MOBI, Online Mala som to písať v prítomnom čase kniha, Zdarma Stažení Mala som to písať v prítomnom čase IPhone, Online kniha Mala som to písať v prítomnom čase PDF, Zdarma Mala som to písať v prítomnom čase DJVU, Zdarma Stažení Mala som to písať v prítomnom čase TXT, Stažení Mala som to písať v prítomnom čase RTF, Online Mala som to písať v prítomnom čase FB2 , e-kniha Mala som to písať v prítomnom čase stažení TXT, Zdarma Mala som to písať v prítomnom čase stažení kniha, e-kniha Mala som to písať v prítomnom čase download MOBI, Stažení Mala som to písať v prítomnom čase IPad, Číst Mala som to písať v prítomnom čase MOBI, Číst Mala som to písať v prítomnom čase DOC, Zdarma Mala som to písať v prítomnom čase AWZ, Download e-kniha Mala som to písať v prítomnom čase iPad , Zdarma Mala som to písať v prítomnom čase DJVU, Download Mala som to písať v prítomnom čase e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Mala som to písať v prítomnom čase DVD, Číst Mala som to písať v prítomnom čase TXT, Book Mala som to písať v prítomnom čase stažení DJVU, Mala som to písať v prítomnom čase stažení kniha zdarma, Mala som to písať v prítomnom čase stažení kniha pdf zdarma, Mala som to písať v prítomnom čase pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Mala som to písať v prítomnom čase pdf zdarma, Mala som to písať v prítomnom čase stažení kniha epub zdarma, Mala som to písať v prítomnom čase ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply