Maryša Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Maryša Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Maryša Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Maryša


Realistické drama z vesnického života. Divadelní hra.

Titulní hrdinka dramatu je dcera sedláka Lízala; miluje chudého čeledína Francka. Francek musí na vojnu a mezitím provdají rodiče Maryšu za vdovce, mlynáře Vávru. Manželství, uzavřené jen pro peníze, je nešťastné. Když se Francek vrátí z vojny, dochází za Maryšou a vybízí ji, aby s ním utekla do Brna. Ale Maryša odmítá – jsou v ní zakořeněny mravní zásady vesnice. Poté co však Vávra Francka postřelí, Maryša svého muže otráví.Kniha v českém jazyce!


Stažení Maryša zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Maryša (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Maryša zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Maryša.pdf (EUR-0.00)

  Maryša.epub (EUR-0.00)

  Maryša.doc (EUR-0.00)

  Maryša.txt (EUR-0.00)

  Maryša.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Maryša.PDF – (EUR 0.00);

  Maryša.MOBI – (EUR 0.00);

  Maryša.EPUB – (EUR 0.00);

  Maryša.DOC – (EUR 0.00);

  Maryša.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Divadelní hry, Literatura česká
  Vydáno: , Omega
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (128)

  Přidat komentář

  lenusenak

  předevčírem

  Maryšu jsme četli někdy na základní škole, poté jsem si Maryšu vybrla k maturitě. U maturity jsem si ji chtěla i vytáhnou, ale nic.
  Myslím, že je to velmi pěkně zpracované téma a k tomu krásné moravské nářečí. Prostě dokonalá kombinace!!

  InaPražáková

  07. ledna

  Maryša mě na střední škole minula, znala jsem děj z výuky, ale celou hru jsem poprvé viděla až nedávno. Inscenace se mi nelíbila, scéna ani herci, ale ten text – chtělo se mi jen zavřít oči a poslouchat. Odcházela jsem s tím, že si musím hru přečíst, abych si ji užila. A vyplatilo se – ohromně silný text, nejednoznačné postavy, spousta emocí na malém prostoru. Jako když se točí vír pod mlýnem, zužuje se, stahuje všechno pořád rychleji stále níž.

  Dakarianna

  24.12.2017

  Většina lidí si knihu do povinné četby zařadí asi kvůli její délce. Já však měla problém s příliš detailními scénickými poznámkami a také mi docela trvalo se začíst. Ze začátku mi vadilo i nářečí, pak jsem si docela zvykla. Takže ve finále průměrné čtení, protože konec i celý příběh mě celkem zaujal.

  RosMeggie

  13.12.2017

  Popravdě to nebylo špatné, ale ani můj šálek kávy.. Mám ovšem ráda tragédie, takže to mělo ve své podstatě dobrý konec.. 😀

  Ne, teď vážně.. je to svým způsobem silný příběh.. Někoho může hodně štvát nářečí, kterým je kniha napsána, ale dá se to snést a já osobně se s touto řečí docela často setkávám.. Příběh se mi celkem líbil, ale z vlastní iniciativy bych po ní nejspíše nikdy nesáhla.. 🙂

  Vaše Rose..

  marta0912

  30.11.2017

  Knihu jsem přečetla najednou a jedním dechem. Příběh je silný a intenzivní. Miluji moravské nářečí, takže asi hlavně tím mě kniha nadchla nejvíce. Viděla jsem i jako divadelní hru v Pidivadle (hrál spolek herců studentů, bohužel už nevím jaký) a rozhodně doporučuji, pokud byste měli štěstí.

  Briv

  22.11.2017

  Protože jsem na střední škole docela zanedbávala povinnou četbu, tak jsem si řekla, že to napravím.
  Na Maryšu rovněž došlo a rozhodně toho nelituji. Knížka mě velmi příjemně překvapila a to hlavně jazykem. Byť je psaná nářečně, četla se mi dobře. Děj pěkně graduje. A konečně chápu hlášku: "Odkud je ta káva? " … Lepší pozdě než nikdy ne?

  Mišule_11

  31.10.2017

  Kniha s poutavým dějem, která se rychle čte a ještě je napsaná nezvyklým jazykem..! 🙂 Poukazuje se na dřívější zvyky, kdy chudák děvče nemá šanci být s tím do koho je opravdu zamilovaná a poté jen trpí, až ji to dožene k takovým závěrům..Pro mě jedna z oblíbených maturitních! 🙂

  Markéta ♡

  31.10.2017

  Kniha se četla velmi dobře, i když byla psaná nezvyklou češtinou.
  Děj je jednoduchý, hezky plyne a nenudíte se.
  Za mě 4 hvězdičky, protože to nebyla TOPovka. Každopádně určitě stojí za přečtení!
  Děj je lehce zapamatovatelný, takže ideál na maturitu.

  Kaleigh

  25.10.2017

  Nikdy nedráždi ženu, která ti vaří kávu. Aneb zoufalí lidé dělají opravdu zoufalé věci. Především v době a na vesnici, kde se příběh odehrává. Peníze a pověst. O lásku nejde. Maryša byla nešťastná žena, která sehrála tragickou úlohu. Nakonec, tenkrát žena neměla žádnou hodnotu. Byla jen obchodním artiklem. Doporučuji přečíst nebo lépe vidět představení.

  IntrovertAdela

  29.09.2017

  Ze začátku jsem měla pochybnosti,zda tuhle knihu vůbec dokážu přečíst. Ale po cca dvaceti stránkách mě vtáhla do děje a přesvědčila mě,že si opravdu zaslouží místo v seznamu povinné četby k maturitě. (Na nářečí se na začátku trochu hůře zvyká)
  Dávám,ale čtyři hvězdy kvůli ne příliš lákavému začátku.

  tyjá

  23.09.2017

  Kniha se četla rychle, na nářečí se při čtení dalo zapomenout (a někdy mě i pobavilo).

  Always a reader

  18.09.2017

  Směsice nářečí je obtížnější na čtení ale není to špatná knížka. Ještě před přečtením jsem byla na představení v divadle a to se mi moc líbilo.

  Ema22

  10.09.2017

  Bratři Mrštíkové podali tragický příběh mladé Maryši srozumitelně, ačkoliv scénických poznámek je na můj vkus přespříliš. Ohledně děje nejdou do detailů, bití i trápení je několikrát zmíněno, přímo i nepřímo, ale čtenář má dost prostoru zapojit svou fantazii. Kolik bylo Vávrovým dětem? Hrál Filip v závěru svou náklonnost, nebo chtěl vše urovnat?
  Jako četba k maturitě? Proč ne. Ale pozor, krátké drama skrývá promyšlenou kompozici, spoustu vedlejších postav a po jazykové stránce může být oříškem.

  sd1992

  09.09.2017

  Předpokládám, že všichni tuto knihu máte v seznamu povinné četby k maturitě. K tomuhle účelu je to úplně ideální knížka. Doporučuji ji zahrnout 🙂 knížka je psána obyčejným lehkým stylem, je čtivá, snadno pochopitelná, krátká i poučná.. 🙂 čtení cca na 2 hodiny, když se neflákáte 🙂 takže za mě super. Četla jsem ji před maturitou 2x a dokonce mě i dost bavila.. 😉

  GabrielleE

  20.08.2017

  Přiznávám se, že jsem knihu četla kvůli scénce pánů Kaisera a Lábuse 🙂

  rarášek

  19.08.2017

  Tahle divadelní hra se mi hrozně zalíbila. Na začátku se to sice vleklo, ale pak se to rozjelo a na nářečí jsem si rychle zvykla. Tuhle hru bych chtěla vidět naživo v divadle. Moc dobře si ještě vzpomínám na scénku Kaisera a Lábuse z Možná přijde i kouzelník. 😀

  Percabethka

  25.07.2017

  Tohle je snad ta nejhorší divadelní hra, jakou jsem kdy četla. Není vtipná, děj se hrozně vleče, "romance" – k té se snad radši ani nebudu vyjadřovat, navíc to nářečí, které mi sice nedělalo problém chápat nebo číst, ale úplně mi u postav ubíralo na vážnosti… No ne, zkuste brát vážně někoho, kdo říká: "Jak já k temu přindu, abych pro vás obětovala celé svůj život? Mňéte rozum aspoň vy, když ho naši nemajó!"
  Žádná postava mi nebyla sympatická a děj mi přišel v podstatě o ničem – Maryša se musí nedobrovolně vdát a tak svého manžela otráví… Když jde děj knihy nebo divadelní hry shrnout jedinou větou, je neskutečně jednoduchý. A tohle prosťoučké téma se táhne celých 86 stránek… N-U-D-A
  Ty dvě hvězdičky dávám snad jen z úcty a lásky ke klasice a divadelním hrám…

  RudýOnkel

  23.07.2017

  Nářečí mi nedělalo žádný problém, myslím že u ostatních čtenářů taktéž. Děj se pomalu linul jako šnek, což mi nebylo milo, ale nakonec jsem to nějak ustál. Legendárnost tohoto dramatu mě odzbrojila natolik, že jsem mnohé nedostatky překlížel a dal dobré (až chvalné) hodnocení Prostě klasička 🙂

  Příběh 6/10

  Romance 3/10
  Akce 5/10
  Humor 2/10
  Napětí 8/10

  Thevar

  14.07.2017

  Útlá kniha na odpoledne či večerní čtení, která Vás zanese do doby, kdy nejhorší nadávkou bylo slovo lunt:-) a nastíní pravý obraz postavy Maryši, kterou zná většina lidí jako tu zlou, jež otrávila svého muže jedem. Avšak po přečtení knihy budete velmi přemýšlet, kdo je vlastně ten zlý.
  Je třeba si pár stránek přivykat na nářečí, ve kterém je kniha psána, ale po pár stranách to přestanete vnímat.

  Adelajda_4

  13.07.2017

  Čtivá kniha s velmi smutným osudem jedné ženy…

  Katranis

  03.07.2017

  Příběh jedné nešťastné ženy.

  Edith_17

  27.06.2017

  K téhle knize jsem se dostala kvůli povinné četbě. Je psána nářečím, ale to mi vůbec nevadilo. Spíš se mi nelíbil ten příběh, asi proto, že je z jiné doby. Ale i přes to musím uznat, že v některých chvílích jsem s Maryšou soucítila a dokázala se vžít do její situace až mi jí bylo líto.

  essterkaa

  22.06.2017

  Naprosto skvělá a velmi čtivá kniha. I přes svoje specifické nářečí se četla dobře, takže můžu jedině doporučit.

  BarunkySvět

  12.06.2017

  Když jsem začala číst, myslela jsem, že tuto byť krátkou knížku nedočtu. Hlavním důvodem bylo asi nářečí, na které jsem si postupně zvykla a asi v po první třetině mě knížka chytla a jsem ráda, že jsem ji nakonec dočetla. Její konec stojí za to.

  vendysantos

  08.06.2017

  Ze začátku jsem měla problém s nářečím a zastaralými výrazy, ale brzy jsem si zvykla. Maryši mi bylo líto, a tak jsem se jejímu činu ani nedivila, bylo to pro ni asi nejlepší a nejjednodušší řešení, jak zachránit svého milovaného Francka, a zároveň i sebe před Vávrou. Kdyby utekla, udělala by lépe.

  Emmadriel

  08.06.2017

  Na svoji dobu velmi odvážná kniha se skvělým příběhem.

  HoneyBunny

  06.06.2017

  Děučico nešťastná, cos to udělala………
  No asi to, že jsem prve viděla scénku s Lábusem a Kaiserem, což je začátek konce. ,,Tu máš sirky, běž si hrát do stohu." :DD Ale pár slov k Maryše, je to krásná hra a audiokniha v hlavní roli s úžasnou Lenkou Krobotovou mi ji konečně ukázala jako pravou tragédii, u který jsem se skoro už ani neuchichtla. … dobře, tak přeci jen když zaznělo…. ,,To kafe je …………" 😀

  katka0692

  02.06.2017

  Bylo to fajn, přečetla jsem ji za jeden den a musím říct, že mi jako valachovi vůbec nevadilo hanácké nářečí, spíše to bylo takové příjemné zpestření 🙂

  cat5

  23.05.2017

  "Ty jsi ho otrávila?" "Ano, otrávila.."

  yvett239

  21.05.2017

  Maryša mě bavila. Je to jedno z mála dramat, která jsem četla, ale patří mezi nejlepší z nich. Dostala jsem se k ní díky povinné četbě a rozhodla jsem se ji přečíst díky skvělé parodické scénce od Kaisera a Lábuse, které se vždy ráda zasměji. Moravské nářečí mi přijde jako Pražačce vtipné, baví mě a výborně tam sedí. Letos jedna z nejlepších knih v povinné četbě. 🙂
  TAGS:

  Online Maryša ebook, Kniha Maryša FB2, Download Maryša PDF , Download Maryša MOBI, Online Maryša kniha, Zdarma Stažení Maryša IPhone, Online kniha Maryša PDF, Zdarma Maryša DJVU, Zdarma Stažení Maryša TXT, Stažení Maryša RTF, Online Maryša FB2 , e-kniha Maryša stažení TXT, Zdarma Maryša stažení kniha, e-kniha Maryša download MOBI, Stažení Maryša IPad, Číst Maryša MOBI, Číst Maryša DOC, Zdarma Maryša AWZ, Download e-kniha Maryša iPad , Zdarma Maryša DJVU, Download Maryša e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Maryša DVD, Číst Maryša TXT, Book Maryša stažení DJVU, Maryša stažení kniha zdarma, Maryša stažení kniha pdf zdarma, Maryša pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Maryša pdf zdarma, Maryša stažení kniha epub zdarma, Maryša ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply