Matyáš Sandorf Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Matyáš Sandorf Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Matyáš Sandorf Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Matyáš Sandorf


Příběh maďarského revolucionáře Sandorfa, opřený o důkladnou znalost prostředí Uher, zaujímá ve Verneově tvorbě zvláštní místo. Autor se v knize nevyhýbá palčivým otázkám společenského života, přímo se dotýká tehdejších politických událostí a národně osvobozeneckého boje. Hlavní postava knihy připomíná maďarského bojovníka za svobodu Lajose Kossutha. Protirakouské spiknutí maďarských vlastenců z roku 1867 však patří do oblasti politické fantazie. V tomto roce totiž došlo k takzvanému rakousko-uherskému vyrovnání v rámci rakouské monarchie. Vzniklo tak Rakousko-Uhersko, jehož politické uspořádání na příštích padesát let skvěle vyhovovalo maďarské šlechtě, ke které patřil i Matyáš Sandorf, protože jí umožňovalo nerušeně ovládat uherské občany nemaďarské národnosti, zvláště Slováky a příslušníky některých národů z území bývalé Jugoslávie. Protirakouský osten románu se však natolik zalíbil českým vlastencům, že ho již roku 1888 vydali v českém překladu na pokračování v deníku Národní listy.Kniha v českém jazyce!


Stažení Matyáš Sandorf zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Matyáš Sandorf (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Matyáš Sandorf zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Matyáš Sandorf.pdf (EUR-0.00)

  Matyáš Sandorf.epub (EUR-0.00)

  Matyáš Sandorf.doc (EUR-0.00)

  Matyáš Sandorf.txt (EUR-0.00)

  Matyáš Sandorf.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Matyáš Sandorf.PDF – (EUR 0.00);

  Matyáš Sandorf.MOBI – (EUR 0.00);

  Matyáš Sandorf.EPUB – (EUR 0.00);

  Matyáš Sandorf.DOC – (EUR 0.00);

  Matyáš Sandorf.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Mathias Sandorf (1885)

  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné
  Vydáno: , Návrat
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (29)

  Přidat komentář

  wena

  16. ledna

  Doktor Antekirt mě bavil ne jeden večer. Příběh o zradě a promyšlené pomstě v podání J. Verna nezklamal.

  PlayEasy34

  08. ledna

  Nový hrabě Monte Cristo jak má být. 100%

  85098211

  12.11.2017

  Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Julese Verna. Nechybí v ní napětí, dobrodružství a ani trocha romantiky. Podle mého názoru ale tuto knihu s Dumasovým Monte Christem, kterého jsem samozřejmě četla také, srovnávat nelze, snad opravdu jen hodně okrajově, jedná se totiž o úplně jiný příběh.

  kapr

  18.10.2017

  Vynikající kniha oblíbeného autora, tentokráte na téma Maďarů v Rakousku.

  tom0579

  28.07.2017

  Moc se mi líbil tento napínavý příběh, jen nazvat lumpa Zironeho dobrodruhem se mi zdá trochu mimo 🙂

  Palorizek85

  04.03.2017

  Monte Christa jsem viděl pouze tv zpracování, ale toto Vernovo alternativní zpracování mě celkem nadchlo. Bylo to čtivé, mělo to spád a prvky modernosti.

  mira.l

  02.03.2017

  Mayáš Sandorf je zajímavým příběhem. Já Monte Christa nikdy nečet, tak nějak dodneška nevím, jaká je vlastně podobnost obou děl. Verne tady vytvořil to, co uměl, spletitý příběh, kdy jednotlivé dílky skládačky do sebe zpočátku moc nezapadají, takže to čtenáře (ať už malého nebo i dospělého) nutí číst stále dál. Ale postupně se to samozřejmě složí dohromady.
  Příběh je zajímavý, nepostrádá napětí, ač je jeho základní myšlenka jakési připravované vzpoury Maďarů zcela smyšlená. Má to silnější momenty, ale taky několik pasáží s neuvěřitelnými náhodami nebo činy hodnými agenta 007 nebo samotného Chucka Norrise, ale to už k Vernovým knihám patří.
  Každopádně se i dneska čte docela dobře.

  MC87

  04.02.2017

  Skvělá "napodobenina", která obzvláště prvním dílem hodně kopíruje Monte Christa. Druhou část, která se zabývá potrestáním zrádců, bych nehodnotil jako výrazně horší, zachraňuje ji Vernův vždy dokonalý cestopisný popis a trefný popis místních (například způsob boje arabů).

  Kniha končí potrestáním zrádců, které je absolutně ve stylu poprav islámského státu. Vzhledem k zapůjčenému námětu, předvídatelnému ději (jak již někdo psal dříve) a označením "zrádci" těch, kteří ať už z jakýchkoli důvodů, zabránili revoluci, dávám 4*

  pegasek

  29.01.2017

  Za mě-je to jedna z těch nejlepších knih

  Christo

  26.12.2016

  Po velkém zklamání Pěti neděl v baloně jsem rád, že jsem jsem dal šanci Sandorfovi. Udělal jsem dobře, protože jsem s ním strávil úžasné vánoční svátky. Jen nevím, zda je lepší Tajuplný ostrov či Matyáš Sandorf a to je poklona.

  Gimli

  11.07.2016

  První část knihy, v níž je Sandorfovo spiknutí prozrazeno a jemu i jeho přátelům jde o holé životy, byla vskutku strhující. Ovšem zbývající části, v nichž jde o potrestání udavačů a zrádců, byly už jenom dobré. Podle mě je to tím, že postavy jsou až příliš černobílé a děj, včetně zásadních zvratů, je často dlouho dopředu předvídatelný. Ale kdybych četl Matyáše Sandorfa jako kluk někdy před pětadvaceti lety, asi bych byl nadšený.

  hlavin

  09.02.2016

  Moje nejoblíbenější verneovka, četl jsem ji několikrát, a pokaždé s nadšením. Sice nese podtitul Nový Hrabě Monte Cristo, ale zde je Verne naprosto originální. Autor samozřejmě věděl, že žádní morálně hodnotní maďarští šlechtici, kteří by byli vlastenci a za vlast bojovali, neexistovali. To ale nesnižuje hodnotu knihy.
  Román je psán nesmírně poutavě, je to z mého pohledu nejlepší Vernovo dílo.

  Rup

  13.01.2016

  Tuto knihu stačí jen vzít do ruky a čte se sama. Snad nejlepší Verneovo dílo.

  woodward

  17.08.2015

  Měli jsme ji doma ve Vilímkově "zlatorudém" vydání pod názvem Nový hrabě Monte Cristo – čemuž jsem vůbec nerozuměl, dokud mi máma nevysvětlila, že existuje i "opravdový" Monte Cristo, kterej ovšem na rozdíl od Matyáše Sandorfa trpěl ve vězení nevinně. Cap Matifou, který zastavil loď spouštěnou na vodu, Pescador v kouli sněhové, a také dramatický útěk z Pazinského hradu (mnohem později jsem zjistil, že Pazin je městečko ve Slovinsku) – nikdy na to všechno nezapomenu. Pět hvězd.

  kalista1

  21.03.2015

  I když je Verne v mnoha pasážích této knihy zase příliš popisný a i když pro tento román čerpá inspiraci u Dumasovy knihy "Hrabě Monte Christo", nutno dodat, že přesto zůstává svůj a originální. Co dodat? Matyáš Sandorf je napínavý příběh zrady a pomsty, který nás zavádí na pozoruhodná místa ve Středomoří. Tahle kniha rozhodně nikdy nezestárne!

  Rade

  01.12.2014

  Nejoblíbenější verneovka mého dětství. S nádhernými původními dřevoryty L.Benetta. Města ve Středomoří, ve kterých se děj odehrává, jsem na základě četby i ilustrací pak toužila navštívit, což se mi zčásti splnilo po mnoha, mnoha letech (Dubrovník, Kotor, La Valetta na Maltě) a dodatečně jsem žasla, jak popis i ilustrace odpovídají skutečnosti a že se mi tak splnil můj dětský sen…

  Aniga

  05.11.2014

  Stojí za to si přečíst…. nečekejte však nic převratného, jedná se opravdu o děj podobný námětu "hrabě Monte Cristo" . Kniha však byla pro mne příjemným čtením, děj se odvíjel svižně, žádné zbytečnosti. Jen bylo vše až neskutečné, jak vše Matyášovi vycházelo, trochu bych to doplnila i nějakým větším nezdarem.

  derikm

  11.02.2014

  Velice pěkná khiha, dobře se četla.

  Eigis

  22.08.2013

  Tato kniha má přízvisko Nový hrabě Monte Christo zcela právem, základní dějová linka je totiž natolik podobná Dumasovu románu, že až žasnu jak z ní Verne dokázal udělat vlastní, originální, velmi úspěšný a povedený román, který bez debat patří mezi to nejlepší co napsal.

  Kikuška1

  17.07.2013

  Od Verna jsem jako první četla Tajuplný ostrov, který mě bavil, ale byl to spíš takový průměr. Proto jsem od téhle knížky moc nečekala, prostě podobný dobrodružný příběh. To jsem se ale hodně spletla, tahle knížka mě překvapila, přečetla jsem ji jedním dechem. Ani nejde slovy vyjádřit jak moc mě ta knížka nadchla a jak mě bavila.

  Dera

  29.08.2012

  Tato kniha není pro mě ryze dobrodružná jako ostatní verneovky. To neznamená, že ztrácí na kvalitě…

  em54

  22.08.2012

  Dlouho jsem sháněl tohle vydání z doby, kdy KOD ještě neměly proužky… Nevím, jak dnešní mládež reaguje na "verneovky", ale můj dětský sen (co se knížek týkalo) byl následující: mít tak alespoň jednu "verneovku", aspoň jednu "štorchovku" a taky jednu jedinou "kodovku", to bych byl šťastný…
  A stačilo to ke štěstí na dlouhý čas… Takové je dětství. A k němu Verne neodbytně patří.

  Katrys

  12.08.2012

  Tuhle knihu od Verna miluju.

  maryzka

  13.05.2012

  moje oblíbená kniha, pěkné čtení

  vitavita

  08.04.2012

  Vinikající verneovka, lepší není …

  kivera

  05.04.2012

  Moje nejoblíbenější verneovka. Dostala jsem ji na základce pod stromeček k vánocům a přečetla jsem ji během svátků.

  Ikkju

  20.02.2012

  Vyrážením okýnek do šifrovací mřížky jsme zlikvidovali většinu plechu v kůlně našich prarodičů, tohle byl ten kousek tajemna který nás v knize tenkrát upoutal… Bylo by asi zajímavé si přečíst M. Sandorfa (nebo 20 tisíc mil pod mořem) teď, asi bych si z toho odnesl úplně jiné věci…

  Blue

  10.02.2012

  Moje nejoblíbenější verneovka a jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih vůbec. A vracím se k ní pořád. Souhlasím, že Dumas je Dumas, ale dodávám, že Verne je Verne. Tahle napodobenina se moc povedla.

  jprst

  07.11.2011

  Byla doba, kdy mě tento román upoutal, ale Dumas je Dumas. Ale z Vernových děl patří mezi ty čtivější.  TAGS:

  Online Matyáš Sandorf ebook, Kniha Matyáš Sandorf FB2, Download Matyáš Sandorf PDF , Download Matyáš Sandorf MOBI, Online Matyáš Sandorf kniha, Zdarma Stažení Matyáš Sandorf IPhone, Online kniha Matyáš Sandorf PDF, Zdarma Matyáš Sandorf DJVU, Zdarma Stažení Matyáš Sandorf TXT, Stažení Matyáš Sandorf RTF, Online Matyáš Sandorf FB2 , e-kniha Matyáš Sandorf stažení TXT, Zdarma Matyáš Sandorf stažení kniha, e-kniha Matyáš Sandorf download MOBI, Stažení Matyáš Sandorf IPad, Číst Matyáš Sandorf MOBI, Číst Matyáš Sandorf DOC, Zdarma Matyáš Sandorf AWZ, Download e-kniha Matyáš Sandorf iPad , Zdarma Matyáš Sandorf DJVU, Download Matyáš Sandorf e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Matyáš Sandorf DVD, Číst Matyáš Sandorf TXT, Book Matyáš Sandorf stažení DJVU, Matyáš Sandorf stažení kniha zdarma, Matyáš Sandorf stažení kniha pdf zdarma, Matyáš Sandorf pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Matyáš Sandorf pdf zdarma, Matyáš Sandorf stažení kniha epub zdarma, Matyáš Sandorf ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply