Memento Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Memento Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Memento Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Memento


Memento je román o narkomanech. Tato věta říká sice to nejdůležitější, ale zdaleka ne všechno. Především nevypovídá o tom, že autor pojal svou prózu jako svědeckou výpověď – nikoliv jako příběh „o nich“, ale jako „jejich“ příběh. Čtenář se dostává do středu dění, do života těch, kteří propadli droze, pro něž se stává fetování hlavním či spíše jediným smyslem života, kteří se sesouvají na šikmé ploše sebezničující vášně k naprosté zkáze. V Mementu nečteme poučení, varování, výstrahy, ale pronikáme do lidských osudů, bytostně cítíme, jak málo stačí, aby se život člověka zhroutil do marného a bezútěšného živoření. Pro autorův obraz je příznačné, že vznikl takřka před dvaceti lety, kdy u nás problémy s drogovou závislostí teprve začínaly. Tehdy šlo o dílo varovné, dnes, bohužel, je tomu jinak. Síla románu tím neztratila na účinnosti, právě naopak.Kniha v českém jazyce!


Stažení Memento zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Memento (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Memento zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Memento.pdf (EUR-0.00)

  Memento.epub (EUR-0.00)

  Memento.doc (EUR-0.00)

  Memento.txt (EUR-0.00)

  Memento.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Memento.PDF – (EUR 0.00);

  Memento.MOBI – (EUR 0.00);

  Memento.EPUB – (EUR 0.00);

  Memento.DOC – (EUR 0.00);

  Memento.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (284)

  Přidat komentář

  martihau

  dnes

  Odstrašující případ, ale při čtení si pořád říkáte: Proč? Proč s tím Michal nepřestane. A když chce, proč mu to nevydrží? Četla jsem více knih s touto tematikou, ale jedině k této jsem se vrátila i podruhé a i podruhé mi běhal mráz po zádech. Rozhodně by měla být v povinné četbě.

  Faiglová

  23. ledna

  Velmi silný příběh. Měl by si ji přečíst každý, jako odstrašující příklad.

  LyttaNeyd

  22. ledna

  My děti ze stanice Zoo a Memento.. Po přečtení těchto dvou knih mám, co se týče drog, asi docela jasno. Pokud bych je měla porovnat, tak Christianina knížka byla víceméně jen z jejího pohledu, kdežto Michalův příběh je vidět i z pohledu společnosti. Všechna ta sezení v léčebnách a to jeho uvědomění si, že vlastně kromě drog už na nic jiného nemyslí, nic jiného nechce a vlastně ani nic jiného nepotřebuje. Je to trochu děsivé. Vlastně ne – je to sakra děsivé. Člověk by měl být rád za každý svůj koníček, něco, co ho baví, někoho, koho může mít rád. Protože jak do toho jednou spadnete, očividně to už nikdy, nikdy nejde zpátky.

  onRock

  20. ledna

  Pravdepodobne drsnejší príbeh ako My deti zo stanice ZOO, odohrávajúci sa na rozdiel od tejto knihy – v bývalom východnom bloku, v Prahe. Podobné knihy vhodné na prečítanie by mohli byť napríklad Dýka a kríž Davida Wilkersona alebo Run baby Run Nickyho Cruza.

  Chemiczka

  13.12.2017

  Příjemné překvapení – od Johna jsem neočekávala žádný zázrak. Velmi sugestivně popsané jak lehce se dá spadnout do závislosti, která nevyhnutelně veden ke zkáze.
  Ihned jsem si zavzpomínala na své mládí, rebelii a vzdor vůči společnosti, a vlastně i pochopila proč se Michal snažil uniknout despotickému otci, opičí lásce matky a zklamání první lásky. Nic z toho člověka neomlouvá, ale tyto vlivy se dají alespoň pochopit.
  Realistické popisy z nemocnice a psychiatrické léčebny dodávají příběhu jistou syrovost.

  Petroff

  08.12.2017

  Kniha se snaží o český Děti ze stanice ZOO, ale nemá šanci. John Prostě není spisovatel (rozuměj: neumí psát čtivě) a vlastně to ani nemá žádnej děj. Jen to poselství: Drogy jsou špatné, áno!

  Jiřina18

  28.11.2017

  Kniha je psaná opravdu čtivou formou. Četla jsem už podruhé.

  cat5

  24.11.2017

  Kniha z povinné četby. Četla se mi relativně dobře, akorát já tu feťáckou tématiku opravdu moc nemusím..

  erynyl

  20.11.2017

  Kniha, která dává neuvěřitelný pohled do zákulisí narkomanského života. Ukazuje na zoufalý boj se závislostí na drogách. Vážím si, díky ní, více všech, kdo ji dokázali překonat.

  Disinka

  20.11.2017

  Naprosto neskutečná kniha, četla jsem ji už asi třikrát, ale vždy mě dostane ten příběh… opravdu paráda…

  Sarka313

  31.10.2017

  Děsivý příběh. Jakákoliv závislost umí člověku zničit život. Stále jsem doufala, že Michal svůj boj vyhraje, bohužel. Knihu jsem přečetla jedním dechem, se sevrenym žaludkem. Pro mně nepochopitelné, jak může člověk mít jedinou lásku – drogu. Velmi smutné a snad pro část populace poučné.

  ddkk

  30.10.2017

  Po Dětech ze stanice ZOO druhá kniha, kterou jsem si o drogách jakožto odrostlejší puberťačka přečetla ještě za socialismu. Jsou to knihy nesrovnatelné, ale v té době – alespoň v mém případě – zafungovaly jak se asi předpokládalo. Děs z tvrdých drog byl dostatečný a trvalý…Autora moc nemusím, i když toto zrovna byla kniha tehdy objevná a určitě záslužná….

  Hathor89

  12.10.2017

  Ještě na základní škole jsem přečetla první stránky, udělalo se mi špatně nad popisem žil Michala Otavy a knihu jsem (dosud jako jedinou) odložila. Pak jsem ji přečetla na druhý pokus … a místy s velkým odporem k pokračování v četbě. Po letech jsem se k ní vrátila a stále mám stejné pocity. Kniha by měla být ne doporučenou, ale povinnou četbou. Necelých tři sta stránek popisuje totální devastaci lidské osobnosti, stále se opakující závislost, odvykání, vězení, několikadenní víra v lepší zítřky, závislost …, skvěle vykresluje vnitřní svět oběti drog. Děsivé, jak do toho člověk lehce spadne. Šílené, jak sebou nechá mladý muž manipulovat. Nepochopitelné, jak místo užívání života plnými doušky myslí závislý jen na jedno. Strašné, jak svým způsobem nemocný člověk riskuje stále víc a víc. A přitom měl hlavu na to, aby něco dokázal. Epilog, který rozbrečí. Na svou dobu velmi otevřené dílo.

  Jana283

  25.09.2017

  Ve své době kniha jako zjevení. Vždyť jsme byli všichni svazáci a pionýři, ti přece nemohou brát drogy… Divím se, že vyšla a mrzí mne, že R.John se nedržel spisovatelského pera. Asi by dokázal potěšit mnohem víc lidí než jako politik….

  SakuraLuci

  20.09.2017

  Memento… Michal Otava.. Tato kniha by měla být jako povinná četba. Četla se jedním dechem, díky výzvo (čtenářská výzva 2017)

  SmallLucia

  16.09.2017

  Odstrašující čtení, které jsem ale přečetla jedním dechem. Rozhodně stojí za přečtení.

  BeyondHorizon

  03.09.2017

  Další kniha, kterou jsem četla spolu s mými spolužáky asi ve 14 letech (mimo povinnou četbu). Je to síla, ta závislost. Těžko se tomu věří, že s námi tak manipuluje, až je pak najednou pozdě. Po tomto se bojím propadnout jakékoliv závislosti a přesto je to všude kolem mě.

  ElUboshski

  31.08.2017

  Moje první kniha, kolem 15 let cca + – 3 roky, stejně jak odstrašující pro mě osobně byla vyzývavá a namísto odstrašení, mě zajímalo jaký to je pocit)), proto není divu, že jsem o pár let propadl i když lehčím drogám, takže rozhodně bych to nedoporučoval jako odstrašující příklad, jinak zajímavá, ještě si pamatuji, že jsem se občas utápěl v dojmech či hrdina zrovná prožívá halucinaci, či realitu, ale bylo mi 15 a ted se toho v dojmech moc nezmenilo :D)

  Majkrofon

  24.08.2017

  Jedna z mojích prvých audioknih. Vypočuzl som si ju v práci a aj vdaka nej mi cas ubehol ovela rýchlejšie ako by to bolo za normálnych okolností. Veľmi zaujímava knižka, poučná i odstrašujúca.

  AndreaP.

  08.08.2017

  Tuto nepřekonatelnou knihu bych dala jako povinnou četbu všem.

  PrincessIvi

  05.08.2017

  Skvela kniha ktora poukazuje na drogovu zavislost z emocnej strany, ako to cele vnima hlavna postala Michal, jeho parta, rodicia, okolie. Ako sa meni jeho normalny stav na stav ked uz ani nedokaze rozoznat realitu od paranoie. Velmi silny smutny pribeh. Odporucam :} Trosku mi chybala viac aj technicka stranka, emocie a pocity jednoznacne prevladaju.

  janadibelkova

  29.07.2017

  Hned bych tuto knihu dala do povinné četby studentů, klidně i s fotografiemi, protože to dnes mladé osloví více než jen psané slovo..Pan John knihu napsal skvěle, autenticky, drsně, upřímně a pravdivě..Děkuji za kvalitní knihu.

  VladkaBU

  20.07.2017

  … tak tohle byla síla. Co se z člověka stane, když tomu podlehne. V hlavě nic, než jak se k tomu dostat, kde na to vzít… Pokud nechci, tak si drogu nevezmu. Není to droga, co člověka níčí, je to člověk sám. Tolik osvěty je, jak to končívá… atd, a přece je spousta těch, kteří svoje tělo i život vedou do záhuby.

  HoneyBunny

  18.07.2017

  Ten název sedí jak prdel na hrnec. Nejnaléhavější sdělení je pro mě na konci:
  ,,Tohle teda měla bejt ta báječná, dobrodružná cesta životem, plná euforií, o který si básnil? To má bejt všechno?? Co z toho, rozumíš?? CO Z TOHO?!?!"

  Barbája

  16.07.2017

  Myslím si, že tato kniha slouží hlavně jako varování před drogami a upozorňování na tehdejší neinformovanost mládeže a lidí celkově na problematiku drog.

  Určitě by si ji měl každý přečíst.

  nikola2817

  14.07.2017

  Memento byla první dospělácká knížka, která se ke mně asi před 13 lety dostala. Darovala mi ji tenkrát mamka, která ji měla ve své knihovničce. Ač jsem od těch dob přečetla spoustu knížek o drogové závislosti, a tuto čtecí etapu započalo právě přečtení této knihy, tak pro mě Memento je tou nejlepší knížkou na toto téma! Drsný příběh, depresivní, dechberoucí, …takové je Memento.

  Carol96

  10.07.2017

  Memento byla druhá knížka o drogové závislosti, kterou jsem četla.
  Musím říct, že příběh mě velice zasáhl. Je to dobré varování pro kohokoli, kdo by chtěl drogy zkusit. Je to sice psáno ještě v době komunismu a nějaké věci se od té doby změnily, ale účinky drog se nemění – podle mě je tu velmi dobře vyobrazené varování, jak to asi dopadne nebo probíhá, když se člověk kamarádí s drogami …

  Doporučuji všem, koho tato tématy zajímá a těm, kteří by drogy chtěli zkusit!

  Lioness01

  09.07.2017

  Knížka mi dost vyrazila dech. Viděla jsem na tuhle knihu divadelní adaptaci, ale teprve při čtení vidíte všechny ty pocity, které se v mysli narkomana mísí – a i když si to třeba michal nechtěl přiznávat, nemyslel jen na drogy. Konec mi bohužel připadal už ne tolik záživný, ale uvěřitelný. Ostatně celá knížka byla opravdu realistická, ze začátku mi ale vážně vadil styl infinitů. Něco jako: čekat na vlak a kouřit cigaretu. Je to zvsláštní, ale postupem času jsme si přivykla a vážně mi to nepřijde jako špatný nápad, mít trošku jiný způsob psaní.
  Jednoznačně pět hvězdiček – Radek John je první český autor (kromě pohádkových z dětství), který se mi dostal do rukou, a rozhodně nezklamal.

  kler1207

  20.06.2017

  Výborný příběh, který ukazuje, že nejde o hrdinství, ale o svinstvo. Nicméně styl psaní mi úplně nevyhovoval. Krátkých, často bezslovesných vět, které běžně zrychlují děj, bylo až příliš mnoho.

  Ajli

  14.06.2017

  Konečně knížka o světě feťáků, která může puberťáka dokonale přesvědčit o tom, že fetování nikoho neosvobozuje, nekončící euforie neexistuje a pokud se člověk vydá touhle cestou, málokdy vede cesta zpátky.
  TAGS:

  Online Memento ebook, Kniha Memento FB2, Download Memento PDF , Download Memento MOBI, Online Memento kniha, Zdarma Stažení Memento IPhone, Online kniha Memento PDF, Zdarma Memento DJVU, Zdarma Stažení Memento TXT, Stažení Memento RTF, Online Memento FB2 , e-kniha Memento stažení TXT, Zdarma Memento stažení kniha, e-kniha Memento download MOBI, Stažení Memento IPad, Číst Memento MOBI, Číst Memento DOC, Zdarma Memento AWZ, Download e-kniha Memento iPad , Zdarma Memento DJVU, Download Memento e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Memento DVD, Číst Memento TXT, Book Memento stažení DJVU, Memento stažení kniha zdarma, Memento stažení kniha pdf zdarma, Memento pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Memento pdf zdarma, Memento stažení kniha epub zdarma, Memento ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply