Metro 2033 Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Metro 2033 Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Metro 2033 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Metro 2033


Arťom žije se svým pěstounem ve spletitém labyrintu moskevského metra, na jediném místě na světě, kde je lidstvo po jaderné válce schopné alespoň zčásti přežívat. Jednotlivá lidská společenství živoří v šachtách metra, kde co stanice, to zvláštní komunita, jakýsi mikrostát se všemi svými ctnostmi a nešvary, které známe z každodenního života na zemském povrchu. Arťom se nachází na stanici, která je sice pokládána za jedno z bezpečnějších míst v obrovské síti tunelů, avšak tuto jistotu narušuje temná moc, jež hrozí zničit nejen chlapcovo útočiště, ale celé metro. Mladík, jenž kdysi porušil jedno ze základních přikázání života v metru, je nucen – aby odčinil svou vinu – putovat od jedné stanice ke druhé, projít celým moskevským metrem až do poslední stanice, kde žijí v ideálním společenském zřízení kazatelé. Ti údajně vlastní záhadný předmět, který Arťom musí získat, aby zachránil metro před zkázou, jež hrozí nejen zevnitř podzemního mikrosvěta, ale proniká sem i z povrchu v podobě temných sil… Autor za tento román obdržel prestižní evropskou cenu ESFS Awards Eurocon 2007, jako nejlepší literární debut pro rok 2007. Román posloužil rovněž jako předloha k úspěšné počítačové hře Metro 2033 a hře Metro Last Light (2013).Kniha v českém jazyce!


Stažení Metro 2033 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Metro 2033 (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Metro 2033 zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Metro 2033.pdf (EUR-0.00)

  Metro 2033.epub (EUR-0.00)

  Metro 2033.doc (EUR-0.00)

  Metro 2033.txt (EUR-0.00)

  Metro 2033.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Metro 2033.PDF – (EUR 0.00);

  Metro 2033.MOBI – (EUR 0.00);

  Metro 2033.EPUB – (EUR 0.00);

  Metro 2033.DOC – (EUR 0.00);

  Metro 2033.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Metro (1.)

  Originální název:

  Метро 2033 (2005)

  Žánr:
  Horory, Sci-fi
  Vydáno: , Knižní klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (325)

  Přidat komentář

  vlkodlaq

  včera

  Baví mě typicky ruská představa, že v případě jaderné katastrofy je Moskevské metro jediné místo na světě, kde se dá přežít, ale to je prostě ruská nátura, která je jasně patrná z většiny ruské tvorby (podobně jako US..). Pokud se nad toto dokážete povznést, čeká Vás zajímavý a dobře čitelný kus plný temnoty. Ještě neodčteno celé, proto zatím bez hodnocení.

  SirVINCI

  předevčírem

  Bez komentáře

  miCHALupka

  předevčírem

  Skvělá kniha, která si neustále držela temnou a hutnou atmosféru. Přinesla plno poznatků o životu v ruském metru a pohled na zničenou Moskvu. Je zde znatelný vývoj Arťoma, který se seznamuje s novými místy, lidmi, způsoby přežití atd.

  Dejf_ano

  16. ledna

  Pro mě nejsilnější na knize je její atmosféra, první polovinu knihy se hlavní hrdina proplétá moskevským metrem jehož klaustrofobie Vás musí pohltit. Následný výstup na povrch je neméně působivý a otvírá nové spektrum napětí a akce.
  Někdo kritizuje na knize filosofické otázky a seznámení s rozličnými frakcemi metra. Tato část příběhu naopak dává knize rozměr i duchovní a nutí Vás k zamyšlení jak by skutečný svět vypadal po nukleární válce.
  Rozhodně knížka stojí za přečtení a za plný počet bodů.

  viktor6382

  15. ledna

  Na knize jde vidět, že to byla jedna z prvních knih pana Glukovského, ale i přes to jsem si ji velmi užil.

  Matita310

  15. ledna

  Tak tahle knížka mi dala za poslední dobu zabrat asi nejvíc… Začínala jsem s ní na audioknize kvůli operaci očí… dočítala jsem už běžnou knihu… U této knihy se musí člověk stále soustředit na každé slovo… U některých částí jsem se musela vracet a číst je znovu, abych je pobrala… hodně složitá kniha. Ale rozhodně stojí za přečtení…

  Adhara

  05. ledna

  Typický prípad, kde danú knihu všetci tak chvália, až mám pocit, že ja som asi čítala nejakú úplne inú, ktorá má náhodou rovnaký názov aj autora. Čiže mňa neoslovila. Štylisticky to bolo veľmi slabé, priam hrozné, a dejovo nie oveľa lepšie. Namiesto zručne poskladaného príbehu, kde všetko do všetkého zapadá, mi toto pripadalo len ako prehliadka autorovej fantázie, ktorú nenechal obmedzovať niečím takým prízemným, ako je realita. A tiež prehliadka všetkých staníc moskovského metra budúcnosti. Obetaví dobrodinci, ktorí hlavného hrdinu vždy vytiahli z kaše, mi liezli na nervy (i keď na konci sa zjavilo aké-také vysvetlenie týchto podivuhodných záchran). Kniha bola síce pretkávaná svetlými momentmi – dobrými nápadmi, zábleskami atmosféry, tajomna, až mrazenia, pocitmi, že ma to už-už konečne vtiahne do deja, no tie zakaždým rýchlo čosi rozbilo a zanechalo vo mne pocit veľkej nespokojnosti. Nikdy sa to nevyvíjalo tak, ako by som si ako čitateľ želala. K tomu hromada neuzavretých záležitostí a chatrný vedecký základ… Skrátka zle napísané (či preložené?) dielo.

  Toffee

  04. ledna

  Takové zklamání jsem nečekala. Ve starších komentářích se zmiňuje počítačová hra a je to výstižné – kdo si chce číst počítačovou hru s rozšířenými popisy prostředí a trochou prvoplánového filozofování, je to knížka pro něj. Jinak je to trochu slátanina. Postavy jsou naprosto ploché, a to včetně hlavního hrdiny, zápletka nulová. Arťom prostě prochází metrem, popisuje různé stanice, občas se střílí, občas mají všichni neurčitý strach, občas Arťom ve snech vidí výjevy, občas někoho potká a dozví se pár užitečných informací (načež ta druhá osoba zemře, až by jeden řekl, že dát se s Arťomem do řeči, je trochu o kejhák :-)) a to je všechno.
  Naštvalo mě, že se autor ani nenamáhal, aby to, co do knihy zamíchal, dávalo smysl. Celé se to odehrává pouhých 30-40 let po katastrofě (v metru žijí lidé, co zažili normální svět, padesátníkům bylo nejmíň 10 let, když ke zničení světa došlo), chvílemi se tedy autenticky vzpomíná, chvílemi se to zase tváří, že v metru žije už několikátá generace, protože zapomněli význam slov, jména…, a co je fakt perla, tak za pouhých max. 40 let se na světě stihly vyvinout úplně nové živočišné druhy, nejrůznější krvelačné příšery a dokonce přímo v metru se vyvinulo úplně nové společenství kanibalů uctívajících Velkého červa, co už zapomnělo ruštinu (nebo se ji už nedokázalo naučit). Ve snaze udělat z metra svět různorodý autor splácal dohromady všechno, co ho napadlo, takže tu máme ruské nácky, rudé komunisty (dokonce i ve frakcích – stalinisty, trockisty i stoupence Che Guevary), vnější hranice si střežící Hanzu (alias EU), brahmány, poslední vtělení Čingischána, satanisty, křesťanské sektáře, hypnotizéry atd., už chyběli jen templáři.
  Druhou hvězdu tak můžu dát jen za samotné metro a představu světa tvořeného bývalými stanicemi a tunely.

  _Peprmintka_

  03. ledna

  Tak tahle kniha mi dala pořádně zabrat. Podařilo se mi do ní ponořit asi až napotřetí a to jsem si už myslela, že to s ní vzdám a prodám ji. Potvrdilo se mi, že ruská literatura je prostě náročná na čtení a vždy bude styl psaní jaksi sušší, než jsem zvyklá. Když jsem ji však na poslední pokus vzala do rukou, padla mi do noty a už jsem se nemohla odtrhnout. Na tuhle knihu asi musí mít člověk aktuální náladu a neočekávat odlehčenou akci, kterou dost často post-apokalyptické knihy nabízí. Temný a vlastně dost drastický příběh mi zde připadá vedlejší a Metro 2033 mi tak spíš připomínalo jakéhosi cestovatelského průvodce tímto světem, který na ruské podzemí práskl vše od způsobu obživy, politiky, cestování, ekononomiky a struktury společnosti až po náboženství a pověry. Kniha vám vysvětlí dopodrobna na čem celý post-katastrofální svět stojí a jak se v něm žije a to jsme si nesmírně užila. Metro má samozřejmě své mouchy a jednou z ní je prostě občasná nesmyslnost, kterou tu podemnou už vypíchnul danratte. Odrazující by se mohl jevit i styl psaní a občasně nudnější pasáže, které naopak střídají až příliš akční části. Urazit by mohla dokonce jakási plochost nesympatické hlavní postavy, která působí spíš jako nečinný pozorovatel, díky které si metro můžeme akorát prohlédnout. To vše dohromady mi ale i přes všechny nedostatky dalo naprosto úžasný zážitek, který jsem si užila od první do poslední kapitoly a rozvlečené představování světa v podobě jednosměrného putování za jediným cílem mi bylo příjemným odpočinkem od knih, které o pilířích svého světa naopak příliš neprozradí. Dostalo se mi to pod kůži, příběh mi ležel v žaludku ještě týden a atmosféra vyprávění se mě držela jako žvýkačka ve vlasech. I přes všechna negativa dávám plný počet. Víra v ruskou literaturu obnovena!

  Vlk.kh

  03. ledna

  Těšil jsem se na pořádné postapo, ale tohle byl hrozný paskvil. Opět jsem podlehl reklamě a marketingu. Naštěstí jsem si to pouze půjčil a neutrácel za koupi knihy.

  danratte

  30.12.2017

  Pěkný námět, trefné vylíčení lidské psychiky v extrémních podmínkách.
  Přesto pár výtek:
  – jako u mnoha hollywoodských béčkových příběhů se autor nesmyslně domnívá, že radioaktivní ozáření je jakýsi katalyzátor evolučního vývoje, ba dokonce že podporuje vývin bytostí monstrózních rozměrů a monstrózních choutek.
  – kniha obsahuje některé logické trhliny (aspoň z mého pohledu), třeba proč démoni černokožci, v závěru vylíčeni jako mírumilovní nástupci lidské rasy, zanechávali po svých pokusech o komunikaci obyvatele metra roztrhané na kusy. To byla jejich frustrace z neúspěchu, nebo jejich způsob rozhovoru?

  Prey

  28.12.2017

  Pro mě bohužel hodně velké zklamání. Ano, našlo by se tam pár pětihvězdičkových částí (třeba knihovna, metro 2, plán s raketami), ale zbytek je vata. Plochý popis určitých a neurčitých obav z tunelů, chůze chůze chůze, plány, plány, plány, pár ezoterických pasáží, nezáživná politická a obchodní uspořádání stanic. Celé vyprávění je takové ukoptěné, z několika náhlých dramat se vyklube sen, jiná skončí nepravděpodobným zásahem deus ex machina. Ozáření mutanti připomínají scénář počítačové střílečky (vlastně počkat, ona z toho úspěšná hra je). Čekal jsem něco textově velkolepějšího, rozmáchlejšího. Aby to víc odpovídalo fascinujícímu námětu světové apokalypsy a uchýlení se do tak působivé stavby, jakou metro je. Dostal jsem internetovou fan fiction. Nestačilo mi to a pokračování jsou mi lhostejná. (Čteno v překladu Rudolfa Řežábka.)

  aristote

  25.12.2017

  Představte si Zemi po jaderné válce. Na povrchu se nedá žít, protože lidé, rostliny, zvířata zmutovala vlivem radioaktivního záření a stali se z nich zrůdy. Přežili pouze lidé který byly náhodou v době jaderného útoku v metru. Byly žádanou potravou zrůd. Metro samo vlivem, nevím čeho, přestalo fungovat jako normální metro a stalo se dějištěm neznámých tajemných sil. Něktéré stanice metra se staly trvalým bydlištěm lidí, jiné zůstaly prázdné a tajemné. Lidí aby přežili museli podnikat výpravy na zamořený povrch pro technické zdroje, v metru mezi sebou výměnný obchod. Pěstovaly žampiony a věpře. Odlišné skupiny lidé na různých stanicích měly odlišné názory na uspořádaní lokální společnosti. Vznikly dvě dominantní společnosti, obchodní Hanza a královské Polis. Těm šlo o to, aby udržely nějakou rovnováhu v metru. Měnou přestaly být nevýhodné peníze a staly se ní náboje do kalašnikova.
  V tomto prostředí se odehrává životní příběh Arťoma. Strhující posapokalyptický román. Jenom škoda, že autor na vysvětlení společenských poměrů použil celkem dlouhý nudný popis. Jinak akce střídá akci a hlavní hrdina má co dělat, aby všechno zvládal. Někdy mu autor pomůže neuvěřitelnou shodou náhodných situací. Ke kterým si jednou řekenete "OK proč né", ale pak to značne působit jako klišé. Chápu hlavní hrdina musí přežít až do konce románu a pak … Četl jsem i doslov a vím, že román skončil úplně jinak než nakonec jeho komerční verze.
  Ale jestli v románu hledáte napjetí příběhu a různé nepředvídatelné akce, tak jej Vám doporučuji. Ale raději vypnete své technické znalosti, jde přeci o příběh.

  LucinkaS

  11.12.2017

  Miluji postapokalyptické příběhy! Zde jsem měla trošku problém se orientovat v spletitém labyrintu metra a musela jsem si chvilku zvykat na ruská jména. Kniha se mi celkově velmi líbila a jsem zvědavá na pokračování.

  Smardik17

  11.12.2017

  no teda nevím co k tomuto napsat. cesta do Polis byla strašně dlouhá až se mi to začalo protivit. Po Polis se to začalo zase trochu zlepšovat a vydrželo to až do konce.

  Olous1

  09.12.2017

  Na začátku knihy mě odrazovala politika,ale po pár stránkách se rozjel velice pěkný děj, který mě hned vtáhl. Mohu jen doporučit pro milovníky apokalyptickeho čtení.

  PanzerVlcak

  08.12.2017

  Zajímavý postapokalyptický román. Při čtení jsem se nemohl odpoutat od knihy, ale často jsem se také nutil číst dál, pro mne občas velice nudné pasáže. Co se mi líbí, je plán metra na zadní straně, kde můžete sledovat putování Arťoma. V ději je mnoho zvratů, a neuvěřitelných záchran Arťoma. Konec mi přišel smutnější a otevřený, uvidím, jaké bude pokračovaní této knihy.

  hammond

  07.12.2017

  Fascinujúco vymyslený celý svet v Moskovskom metre a jeho fungujúci (respektíve nie príliš fungujúci) ekosystém. Vzťahy, funkcie a história jednotlivých zastávok metra by mohli vystačiť na niekoľko kníh zaujímavého a originálneho sci-fi čítania. Aj v tomto prípade sa však stala donekonečna opakujúca sa žánrová chyba. Pre veľa čitateľov to môže byť naopak žánrová nevyhnutnosť, pre mňa osobne však potlačiť tento skrytý obsahový potenciál v prospech akcie, utekanie a bojov so zombie príšerami je naozaj veľká škoda.

  *Čitateľská výzva 2017 – kniha odehrávající se v budoucnosti

  Ketesh

  06.12.2017

  Kniha mě překvapila obsahem hlubokým myšlenek a vůbec svoji povahou. Očekávala jsem knihu plnou dynamiky a … překvapil mě klidný duch mnoha pasáží.

  nemer

  06.12.2017

  Nebýt politických a jiných vsuvek mohla to být mnohem lepší knížka. Každopádně hvězdy zasluhuje za výborné vykreslení postapo atmosféry.

  hoopoo

  03.12.2017

  Za mě ano, super kniha. Hlavně když mi došlo, že můžu putování Arťoma sledovat na na mapě metra, tak mě to bavilo neskutečně.
  Trochu se mi nezdál ten závěr, ale třeba se to zlepší v Metro2034. I tak 5*

  Truck3

  23.11.2017

  Musím říct, že mě tato kniha velmi příjemně překvapila. Námět je originální a je to skvěle napsané. Za mě, pokud máte rádi postapokalyptické romány, tak určitě ano.

  Luccinda

  15.11.2017

  S touto knížkou to bylo jako na houpačce. Chvílemi jsem se od ní nemohla odtrhnout a jindy jsem se musela vyloženě nutit číst dál. Hodně mi vadily všudypřítomné filozofické úvahy o smyslu lidské existence a dle mého názoru, kdyby v té knížce nebyly, četla by se daleko lépe.

  Na druhou stranu se mi moc líbilo prostředí moskevského metra, kde se příběh odehrává. Je vidět, že si s tím autor dal práci a všechno promyslel do nejmenšího detailu. Ani příběh není nejhorší, jen jsem měla problém s postavami, protože mi žádná z nich, včetně hlavního hrdiny, zkrátka nějak nedokázala přirůst k srdci.

  Nakonec jsem první Metro ohodnotila čtyřmi hvězdami, a to proto, že mě hodně překvapil konec, který je opravdu hodně zvláštní. Rozhodně se chystám přečíst i zbylé dva díly série a jsem zvědavá, jaké příběhy si pro nás autor přichystal tentokrát.

  Bublinka78

  08.11.2017

  Nečetlo se to úplně špatně, ale že bych z toho nedýchala. To teda ne. Závěr mi přišel takový roztříštěný a rozuzlení poněkud zvláštní. Četla jsem tuto knihu v rámci výzvy. Sci-Fi není můj šálek kávy, ale četla jsem pár dobrých knih. Tuhle bych k nim nepřiřadila. A děsně mně iritovala ruská jména

  petgona

  07.11.2017

  Dala by som aj 5 hviezdiciek, lebo sa mi velmi, velmi pacil. Co mi ale trosku pokazilo pozitok boli opisy politickej situacie, rozne, pomerne dlhe filozoficke uvahy. No proste, trosku som sa potom stracala a hlavne som stracala chut citat. Idem teraz citat metro 2035 a velmi dufam, ze to bude lepsie.

  radim9968

  05.11.2017

  Posledni metro se mi moc libilo, skvele rozepsane svety, situace a neustala odolnost hrdiny jit pres vsechny prekazky za svym cilem pro me velmi dustojne finale teto serie…

  bob9249

  31.10.2017

  Tak nějak nevím jak hodnotit. Ze začátku super, ale od toho co Arťom potká (SPOILER) Chána to hodně padá. Dějově se ten konec v podstatě ani neposune, jde jen o popisy stanic a politické situace mezi nimi. Tak nějak nevím jestli se pustit na druhý díl…

  Květinka008

  30.10.2017

  Sejde se komunista, brahmán, mutant, jehovista, kanibal, fašista, žoldák, fanatický sektář, inteligentní sliz, přebujelá lijána a spousta dalších pošuků a zoufalců… Ne, to není vtip, to je Metro 2033. Přidejte úvahy o smyslu života. Mezi tím vším proplouvá bez újmy hlavní hrdina a kam vkročí, tam zažije neuvěřitelné dobrodružství. Takový Forrest Gump křížený s Červeným trpaslíkem, zasazený do podzemí bývalé SSSR. Pro milovníky tohoto žánru evidentně bestseller, mně knihu zvolila Čtenářská výzva a po počátečním přemáhání už jsem byla i zvědavá, jak to dopadne.

  Autorovi se nedá upřít dar vtáhnout čtenáře do děje tak, aby naplno svou hlavou žil v tomto dobře promyšleném světě. Nicméně by mi stačil poloviční objem 🙂 (A čtení jsem prokládala optimističtějšími příběhy.)

  Bez mapy ovšem ani ránu, jen nesmí být popraskaná předsádka na obou stranách přelepena neprůhlednou páskou, jako to udělal nějaký inteligentní knihovník v KJM Brno… Poslat na Tverskou!

  Nejzajímavější částí knihy byl pro mě doslov, kde je popsáno, jak tento román vznikal. Přemýšlela jsem o přečtení pokračování, abych se dozvěděla, co bude dál, ale velmi váhám s ohledem na zdejší komentáře…

  DomYume

  28.10.2017

  S knihou jsem se poprvé setkal již před pár lety. Ovšem v té době mi čtení moc neříkalo, a tak jsem si raději zahrál hru vytvořenou podle této knihy. Když jsem se prostřílel všemi stvůrami až na onen vysílač, z kterého jsem zaměřil laserovým naváděním raket „hlavní doupě“ přízraků a zjistil jsem, že hra obsahuje dva odlišné konce, které můžeme ovlivnit během celého průchodu hrou, dospěl jsem k závěru, že mě zajímá, jak se to s příběhem Arťoma vlastně má.
  Kniha je napsána velmi příjemným způsobem, příjemnou formou. Neztrácel jsem se a našlo se i mnoho pasáží k zamyšlení. Největší požitek jsem zažíval především z výčtu mapky metra, kudy vlastně Arťom kráčí a v neposlední řadě také samotnou atmosférou Moskevského metra. Zkrátka zážitek, při kterém nejednomu čtenáři tuhne krev v žilách.

  Těším se na přečtení dalších knih tohoto autora.

  princesse

  25.10.2017

  Nikdy jsem nebyla na tento žánr a ukázalo se, že skutečně ani nikdy nebudu. Mám ještě druhý díl, možná na něj dojde, někdy … Teď si přečtu ráda něco jiného. Kniha jistě své kvality má, ale já je zkrátka nedokáži patřičně ocenit. Za mě … nic moc.
  TAGS:

  Online Metro 2033 ebook, Kniha Metro 2033 FB2, Download Metro 2033 PDF , Download Metro 2033 MOBI, Online Metro 2033 kniha, Zdarma Stažení Metro 2033 IPhone, Online kniha Metro 2033 PDF, Zdarma Metro 2033 DJVU, Zdarma Stažení Metro 2033 TXT, Stažení Metro 2033 RTF, Online Metro 2033 FB2 , e-kniha Metro 2033 stažení TXT, Zdarma Metro 2033 stažení kniha, e-kniha Metro 2033 download MOBI, Stažení Metro 2033 IPad, Číst Metro 2033 MOBI, Číst Metro 2033 DOC, Zdarma Metro 2033 AWZ, Download e-kniha Metro 2033 iPad , Zdarma Metro 2033 DJVU, Download Metro 2033 e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Metro 2033 DVD, Číst Metro 2033 TXT, Book Metro 2033 stažení DJVU, Metro 2033 stažení kniha zdarma, Metro 2033 stažení kniha pdf zdarma, Metro 2033 pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Metro 2033 pdf zdarma, Metro 2033 stažení kniha epub zdarma, Metro 2033 ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply