Milionová bankovka a další povídky Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Milionová bankovka a další povídky Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Milionová bankovka a další povídky Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Milionová bankovka a další povídky


Hlavní hrdina pracuje jako úředník v makléřské firmě a vždy v sobotu je zvyklý trávit odpoledne na malé plachetnici v zátoce. Jednoho dne ho však proud odnesl příliš daleko. Naštěstí ho nabrala malá loď směřující do Londýna, kde se vylodil jako žebrák – bez peněz a ve špinavém oblečení. Druhý den se procházel parkem a viděl na zemi zablácenou hrušku. Dlouho se rozmýšlel, zda ji sebrat, a když už se pro ni shýbl, otevřely se za ním dveře a bylo mu řečeno, ať jde dál.

Byl to dům dvou starších bohatých bratrů, kteří uzavřeli sázku. Banka Londýna kdysi vydala dvě bankovky v hodnotě milionu liber. Jen jedna však byla použita a poté zrušena, druhá ležela v trezoru banky. Jeden bratr šel do banky a bankovku koupil. Tvrdil, že člověk, který by se toulal Londýnem jen s touto bankovkou v kapse, přičemž by nemohl vysvětlit, jak k ní přišel, by nezemřel. Druhý bratr tvrdil, že ano. Sepsali tedy dopis a vyhlíželi toho správného člověka.

Vybraný hrdina tedy dostal obálku a venku ji otevřel. Hned šel do nejbližší laciné jídelny a dosyta se najedl. Když chtěl zaplatit, majitel mu řekl, že tak velkou bankovku nemůže rozměnit a že je ochoten nechat takovou drobnost někdy na příště. Hrdina se rozhodl, že bankovku půjde bratrům vrátit, ale sluha mu oznámil, že odjeli, a připomněl mu, aby si přečetl dopis. V něm se hrdina dozvěděl, že obnos je mu zapůjčen na 30 dní bez úroku a že po uplynutí této doby se má ohlásit v domě. A pokud si s bankovkou vystačí, dostane hrdina jakékoli postavení, o které si řekne. Hrdina tedy odešel a rozhodl se koupit si nové oblečení. Ale opět se stalo to, co v jídelně. Nebyli schopni mu bankovku rozměnit a byli ochotni posunout placení na dobu neurčitou.

Během několika dnů se hrdina díky milionové bankovce proslavil – psaly o něm noviny, všude ho provázel dav. Dostal se dokonce na večeři u amerického velvyslance, který mu nabídl, aby u něj po dobu pobytu v Anglii bydlel. Na večeři u velvyslance se hrdina seznámil s Portií Langhamovou, do které se zamiloval a ona do něj. Rozhodl se tedy prozradit jí celé tajemství, ona se však jen smála. S pomocí svého bývalého kamaráda, kterého v Londýně potkal, dokonce s bankovou vydělal ještě 200 tisíc.

Po 30 dnech šel hrdina i s Portií opět do domu, aby se konečně dozvěděl, o co vlastně v celé sázce šlo. A tak mu bratři vše pověděli. Čekalo ho však ještě jedno překvapení, Portie byla dcerou jednoho z bratrů, a tak o postavení, které si hrdina vybere, nebylo nejmenších pochyb – vybral si postavení zetě, a těch vydělaných 200 tisíc utratili s Portií na svatbu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Milionová bankovka a další povídky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Milionová bankovka a další povídky (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Milionová bankovka a další povídky zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Milionová bankovka a další povídky.pdf (EUR-0.00)

  Milionová bankovka a další povídky.epub (EUR-0.00)

  Milionová bankovka a další povídky.doc (EUR-0.00)

  Milionová bankovka a další povídky.txt (EUR-0.00)

  Milionová bankovka a další povídky.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Milionová bankovka a další povídky.PDF – (EUR 0.00);

  Milionová bankovka a další povídky.MOBI – (EUR 0.00);

  Milionová bankovka a další povídky.EPUB – (EUR 0.00);

  Milionová bankovka a další povídky.DOC – (EUR 0.00);

  Milionová bankovka a další povídky.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Million pound bank-note (1893)

  Žánr:
  Literatura světová, Povídky
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  WEIL

  17.08.2011

  Tyhle povídky se mi líbí víc, než dlouhé romány tohoto autora.  TAGS:

  Online Milionová bankovka a další povídky ebook, Kniha Milionová bankovka a další povídky FB2, Download Milionová bankovka a další povídky PDF , Download Milionová bankovka a další povídky MOBI, Online Milionová bankovka a další povídky kniha, Zdarma Stažení Milionová bankovka a další povídky IPhone, Online kniha Milionová bankovka a další povídky PDF, Zdarma Milionová bankovka a další povídky DJVU, Zdarma Stažení Milionová bankovka a další povídky TXT, Stažení Milionová bankovka a další povídky RTF, Online Milionová bankovka a další povídky FB2 , e-kniha Milionová bankovka a další povídky stažení TXT, Zdarma Milionová bankovka a další povídky stažení kniha, e-kniha Milionová bankovka a další povídky download MOBI, Stažení Milionová bankovka a další povídky IPad, Číst Milionová bankovka a další povídky MOBI, Číst Milionová bankovka a další povídky DOC, Zdarma Milionová bankovka a další povídky AWZ, Download e-kniha Milionová bankovka a další povídky iPad , Zdarma Milionová bankovka a další povídky DJVU, Download Milionová bankovka a další povídky e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Milionová bankovka a další povídky DVD, Číst Milionová bankovka a další povídky TXT, Book Milionová bankovka a další povídky stažení DJVU, Milionová bankovka a další povídky stažení kniha zdarma, Milionová bankovka a další povídky stažení kniha pdf zdarma, Milionová bankovka a další povídky pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Milionová bankovka a další povídky pdf zdarma, Milionová bankovka a další povídky stažení kniha epub zdarma, Milionová bankovka a další povídky ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply