Mladá nevěsta Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Mladá nevěsta Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Mladá nevěsta Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Mladá nevěsta


Itálie, začátek 20. století. Před branou domu bohaté rodiny se jednoho dne objevuje Mladá nevěsta. Je jí osmnáct let a přijíždí z Argentiny, neboť se má provdat za Syna. Než se však ženich vrátí z cest, přijme dívku mezi sebe jeho prazvláštní rodina, zakletá do rituálů stejně sofistikovaných jako nepochopitelných: Otec, jehož každá nenadálá emoce hrozí poslat na onen svět, nebezpečně krásná Matka se svými nerozluštitelnými sylogismy, znetvořená a přece svůdná Dcera a Strýc stižený spavou nemocí. Netrpělivě očekávaný Syn svůj příjezd stále odkládá a dívka si mezitím nachází cestu ke každému ze členů rodiny…Kniha v českém jazyce!


Stažení Mladá nevěsta zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Mladá nevěsta (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Mladá nevěsta zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Mladá nevěsta.pdf (EUR-0.00)

  Mladá nevěsta.epub (EUR-0.00)

  Mladá nevěsta.doc (EUR-0.00)

  Mladá nevěsta.txt (EUR-0.00)

  Mladá nevěsta.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Mladá nevěsta.PDF – (EUR 0.00);

  Mladá nevěsta.MOBI – (EUR 0.00);

  Mladá nevěsta.EPUB – (EUR 0.00);

  Mladá nevěsta.DOC – (EUR 0.00);

  Mladá nevěsta.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  La Spoza Giovane (2015)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Erotika
  Vydáno: , Slovart (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  TakySimona

  03.12.2017

  Číst Baricca doslovně a považovat Mladou nevěstu za historickou novelu o strastiplně dlouhé (tedy romantické) cestě mladých snoubenců do manželství, je stejné, jako věřit, že příběh shlédnutý v loutkovém divadle se udál těm marionetám. Nenechte se tedy zmást ani obálkou, ani citátem na zadní straně.
  Nebo tedy aspoň v mém čtení je to mistrovský, symbolický a stylizovaný příběh, podaný moderní formou, plnou hlubokého pochopení a současně potřebnou mírou laskavého, ale přece jenom odstupu, sebeironie a mystifikace.
  Témat si čtenář může najít celý přehršel. Od oddanosti, strachu ze smrti i ze života (a způsobů jejich překonávání – rituálů a jejich porušování), významu čekání, odchodů a návratů, potřebě věci a situace pojmenovávat, vztahu čtení a psaní, smyslu, který my dáváme věcem (a nikdy naopak), chaosu a řádu, zdánlivému protikladu racionality a emocí, role tělesnosti až po (a teď se pokouším o nadsázku bariccovského ražení) kvantovou fyziku („V podivně jasnozřivém okamžiku si pomyslel, že se Syn opravdu vrátí jen tehdy, když on dovolí té dívce, aby na něj doopravdy čekala.“).

  Ale přesto tím hlavním pro mě zůstává role gest v lidském životě. A z nich, jak vypravěč opakovaně tvrdí, to „jediné přesné“ je opakování. Můžeme tedy Bariccovi vyčítat, že se v příběhu míhají zřetelné odkazy k jeho předchozím knihám?
  To, proč je v příběhu tolik erotiky, vypravěč výslovně vysvětluje, a oba důvody mi připadají jako velmi dobře akceptovatelné. A vůbec, číslovka dva je pro příběh velmi důležitá, což jsem si uvědomila, při luxusu/rozkoši druhého čtení. V momentě, když už znáte některá tajemství postav, uvědomujete si, že se některé detaily v příběhu vracejí a otázek tak překvapivě přibývá.
  „A tak, zatímco obyvatelé domu oddalovali lhůtu, jež je očekávala, a umisťovali DEN ODJEZDU do nejistě ohraničené blízké budoucnosti, dům sám nezadržitelně postupoval k cíli: pramenila z toho dvojí rychlost – rychlost ducha a rychlost věcí-jenž otevírala každodenní klid nájezdům surreálných nepravidelností.“

  Gramatické předávání vypravěčské role mě naopak velmi bavilo a považuji to za spisovatelův účinný způsob, jak udržovat čtenářskou pozornost na potřebné výši. „Surovosti“, jak se o ní v předchozím komentáři zmiňuje uživatelka Silmarien si vůbec nejsem vědoma.
  „Vážně to musí skončit takhle?“. Ano, musí, protože nechci nikomu brát potěšení z objevování pravdy. Anebo přinejmenším toho, co se o ní ví.
  Baricco je moje největší literární provinilé potěšení, a proto doufám, že další český překlad přijde s potřebným časovým odstupem. Věřím totiž tomu, že na lékárnických vahách je třeba dávkovat nejen jedy, ale i slasti.

  Silmarien

  26.10.2017

  Najexpresívnejší Baricco, ktorého som doteraz čítala.
  Mladá nevesta príde do domu, kam ju sľúbili. Podľa dohody. Syn, ktorého by si mala vziať, však doma nie je. Ostáva v dome bývať s Matkou, Otcom, Dcérou, Strýkom a Modestom, komorníkom. Postupne sa dozvedá ich príbehy, väčšinou bizarným spôsobom.
  Tlačila som knihu ku koncu očami, občas som sa zahĺbila do príbehu a Bariccom bez debaty krásny jazyk ma strhol so sebou, ale väčšinou to bola nervozita spojená s čakaním na ďalší posun v príbehu, tie medzihry (alebo to možno bolo naopak, možno príbeh bol medzihrou) boli pre mňa príliš "umelecké". Prekážalo mi aj priveľa erotiky, aj miešanie osôb a zamiešanie rozprávača do celého príbehu.
  Asi je to písané pre konkrétnu časť čitateľov, malo to mať nejakú špecifickú hĺbku, umelecký, expresívny, možno až absurdný nádych s veľmi dôraznou hlbokou myšlienkou. Prečo mi však potom Mladá nevesta prišla napriek tomu všetkému plytká akoby len kĺzala po povrchu?

  To čo dodalo čaro Hodvábu a Pánovi Gwynovi mi tu veľmi chýbalo. Akási láskavosť, melanchólia i poznanie tu boli nahradené surovosťou schovanou za spleť krásnych slov…
  Za mňa škoda.

  LejcaS

  30.07.2017

  Nu uviděls ji a musel mít
  z prvu drsná a zvláštní zdá se
  však napsána je a čte se vskutku krásně
  Tak přeruš svůj náhle klid,
  že něco jiného chtěls číst sice
  Ach přibliž k této knize hled
  A mysl k ní obrať hned
  A neodtrhneš více

  -Pečivo-

  20.04.2017

  Kniha jak lusk pro zfilmování Wingding Refnem – scéna, kdy si mladá nevěsta nandá jako návštěvnice v bordelu dlouhý rudý rukavičky a vypráví svou minulost nějakýmu cizímu Mirkovi, zatím co ji on lehce rabuje kasičku, je úplně jak malovaná buď pro něj, nebo pro Víta Olmera.

  V tomto duchu se sice nenese celá kniha, ale o podobné scény v tomto italským špagetyrománu, není nouze. Špagetyromán ne jako alegorie na špagetywesterny, ale protože je to italská knížka a v Itálii se jí špagety. Občas se Bariccovi zadaří a použije i špagetyvětu typu "Chvíli se namáčel v marinádě obdivu". To se musím přiznat, že jsem se při čtení podobných klenotů přistihl, že se namáčím ve stejný marinádě.

  Příběh jinak velmi jednoduchý – mladá nevěsta se jednoho dne ocitne na prahu domu, kde hledá svého nastávajícího, kterej ale není doma. Kdyby byl, tak by to totiž byla úplně jiná knížka! On ale doma není. Zato ale jeho matka, otec, sestra, strýc a domovník. A kolotoč bizarností se roztáčí. Zdaleka nenabíra rychlosti Kavčiaka, Viana, nebo toho pána jak napsal to o tý sardince a vydalo ho Rubato, ale i tak je to velmi dobrý a já dávám osmery špagety carbonara z deseti.

  Palivo

  12.02.2017

  Jelikož jsem velký znalec Itálie (Quattro Formači, Diavola, Salami, Margarita, Prošuto) jsem čapl po Mladé nevěstě hned jak vyšla a opět se ukázalo, že kromě velkého, ba přímo obřího penisu mám i šestý smysl poznat dobrou knihu.

  Mladá nevěsta je o mladé nevěstě, která přijede do domu svého nastávajícího, který tam bohužel není, a tak musí čekat s jeho rodinou a strýcem, který již několik let spí, až se synáček rozhodne vrátit a klátit. Během toho se učí masturbovat, česat si vlasy a tajemnou hrdelní řeč majordoma, přičemž všichni okolo se chovají divně jako střízlivý Mel Gibson. Baricco to popisuje jako Boris Vian, který si šlehl pizzu a rozhodl se napsat giallo brak prodchnutý filozofickými moudry – a funguje to na výbornou. Takže se připravte na přirovnání typu "mladá nevěsta se na obálku podívala tak, jako by se dívala na talíř chřestu, potom co zrovna zvracela," ale i na životní bomby typu:

  Co nejvíc postrádáte?
  Sny, ty, které máme ve dne.
  Měl jste jich hodně?
  Ano.
  Splnil jste si je?
  Ano.
  A jaké to je?
  Zbytečné.

  9/10

  PS: Větu "Když nemáš budoucnost, nenávist je instinktivní," si píšu do deníčku.  TAGS:

  Online Mladá nevěsta ebook, Kniha Mladá nevěsta FB2, Download Mladá nevěsta PDF , Download Mladá nevěsta MOBI, Online Mladá nevěsta kniha, Zdarma Stažení Mladá nevěsta IPhone, Online kniha Mladá nevěsta PDF, Zdarma Mladá nevěsta DJVU, Zdarma Stažení Mladá nevěsta TXT, Stažení Mladá nevěsta RTF, Online Mladá nevěsta FB2 , e-kniha Mladá nevěsta stažení TXT, Zdarma Mladá nevěsta stažení kniha, e-kniha Mladá nevěsta download MOBI, Stažení Mladá nevěsta IPad, Číst Mladá nevěsta MOBI, Číst Mladá nevěsta DOC, Zdarma Mladá nevěsta AWZ, Download e-kniha Mladá nevěsta iPad , Zdarma Mladá nevěsta DJVU, Download Mladá nevěsta e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Mladá nevěsta DVD, Číst Mladá nevěsta TXT, Book Mladá nevěsta stažení DJVU, Mladá nevěsta stažení kniha zdarma, Mladá nevěsta stažení kniha pdf zdarma, Mladá nevěsta pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Mladá nevěsta pdf zdarma, Mladá nevěsta stažení kniha epub zdarma, Mladá nevěsta ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply