Můj strýc Odysseus Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Můj strýc Odysseus Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Můj strýc Odysseus Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Můj strýc Odysseus


Vyprávění o strýci Josefu Frajvaldovi, majiteli pohřebního ústavu v pražské Benátské ulici, vyprávění „o člověku, který mnoho bloudil, zmítán osudem, až posléze došel svého cíle a zapomnění, jak je člověku dáno“ Jiří Marek situuje zprvu do staré mocnářské Vídně počátku století a děj po válečné odbočce přenáší do prvorepublikánské Prahy, kde se také na sklonku třicátých let příběh Josefa Frajvalda uzavírá…Kniha v českém jazyce!


Stažení Můj strýc Odysseus zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Můj strýc Odysseus (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Můj strýc Odysseus zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Můj strýc Odysseus.pdf (EUR-0.00)

  Můj strýc Odysseus.epub (EUR-0.00)

  Můj strýc Odysseus.doc (EUR-0.00)

  Můj strýc Odysseus.txt (EUR-0.00)

  Můj strýc Odysseus.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Můj strýc Odysseus.PDF – (EUR 0.00);

  Můj strýc Odysseus.MOBI – (EUR 0.00);

  Můj strýc Odysseus.EPUB – (EUR 0.00);

  Můj strýc Odysseus.DOC – (EUR 0.00);

  Můj strýc Odysseus.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  Isew

  21.06.2017

  Od začátku až do konce strhující čtení. Ke knize jsem se dostala náhodou a vůbec nelituji. Bylo to velmi příjemné překvapení. Další kniha, kterou doporučím v budoucnu k přečtení svým dcerám.

  Vesmich

  24.02.2017

  Císařská Vídeň a prvorepubliková Praha, jako kulisy náramného příběhu člověka, který má jednoduchý a velmi nakažlivý přístup k životu. Některé strýcovy poučky už jsem zařadila do svého slovníku i životního stylu.

  Venezia

  30.10.2015

  Vskutku kúzelná, múdra a vtipná kniha, snáď na každej strane sa nájde veta hodná poznačenia. Strýček je tak trochu majster sveta, ale takým milým spôsobom, že mu musíte držať palce.

  Vyberám aspoň pár strýčkových rád.

  Hlavní ve všem počínaní je vůbec začít. Jak to dopadne, na to moc nemysli, protože to k ničemu nevede. Kromě toho to dopadne většinou dopadne špatně, tak nač si s tím od začátku mutýrovat hlavu.

  Člověk si, chlapče, má vždycky vybrat to nejlepší. Když jsem já odjížděl z domova, měl jsem na vybranou: buď brečet, nebo se smát. Já jsem nebrečel ani se nesmál, já jsem byl rád.

  Chlapče, osvoj si pro život jednu velice dobrou vlastnost. Před každým počinem se ptej, co to vlastně bude stát.

  Vůbec si chlapče, pamatuj, že co máš na sobě, to jsi ty. Co máš v sobě, to ti sice nikdo nevezme, ale taky ti za to nic nedá. […] Je to sice nespravedlivé, ale je to tak, že tě lidé posuzují podle klobouku a ne podle toho, co máš pod ním.

  Být milován je krásné, nebýt milován je užitečné. Být milován přináší slast, nebýt milován zaručuje klid a spokojený život.

  Vůbec bych tě chtěl upozornit, že když ti dávám dobré rady, neznamená to, že jsem se jimi já sám vždycky řídil. […] Kdybys je přejal zcela bez výhrady, ušetřil by sis patrně mnohé zklamání. Ale na druhé straně bys zase o hodně přišel.

  Konání dobra je dobré samo o sobě, a kdo koná dobro proto, aby si zajistil podporu nebes, je hříšník a kromě toho hlupák, protože nebesa jsou ta nejméně spolehlivá instituce, když ji člověk zrovna potřebuje.

  Nejpevňejší, ale taky nejmarnější lidská vlastnost je věřit tomu, co není, a zavírat oči před tím, co přichází a čemu nelze zabránit.

  Je hloupé domnívat se, chlapče, že lidé touží po dobru. Naopak, lidé se mu brání, a kdykoliv chceš jejich lepší, musíš je k tomu nutit. […] Navíc lidé vůbec nevědí, co je pro ně dobré. Vědí jenom, nač jsou zvyklí.

  Člověk nemá chtít příliš mnoho. A taky ne málo. V prvním případe vypadá jako nenasyta, v druhém jako blbec. Je těžké chovat se uměřeně.

  Mnoho se mluví o technice, říká se, že žijeme ve století pokroku, a před válkou sa pravilo, že ve století páry a elektriny. Raději bych, aby si lidé říkali: žijeme ve století lásky a míru, leč zatím to nikoho ani nenapadlo.

  Neostyšnost, dravost a hloupost jsou rodné sestry. Pokud jsou soukromou záležitostí, mohou být směšné. Když se stanou součastí politického systému, je to katastrofa.

  Rozhodnout se není, chlapče, nic těžkého. Těžké je nést následky svého rozhodnutí.

  Blue

  24.10.2015

  Jiří Marek je autor, o kterém se ví, není to spisovatel, který by působil mimo povědomí nejširší čtenářské obce, nicméně do nějakého kánonu našich nejvýznamnějších spisovatelů řekněme druhé poloviny 20. století nebyl našimi literárními kritiky a historiky zařazen. Můj strýc Odysseus do kánonu ale podle mne patří. Je to kniha vtipná, moudrá, napsaná s mimořádnou lehkostí, jazykové kouzelná. Zkrátka zralé dílo, ke kterému se dá i vracet.

  Atuin

  10.09.2015

  Takové pěkné haškovské klima, kniha rychla utíká, každému kdo se rád vrací do takových časů mohu jen doporučit.

  gossipavlina

  15.08.2014

  Na knížku jsem dostala doporučení, když jsem sháněla knihu s dějem z první republiky. Bohužel, nějak se nemůžu sžít s jazykem, jakým je napsaná. Vůbec mi nejde se začíst. S lítostí knížku odkládám, nedočetla jsem ani na stou stránku.

  Kabátice

  26.09.2013

  Krásný příběh muže, od kterého bychom se všichni mohli učit, jak přistupovat k životu. Kniha mě bavila od samého začátku a při četbě jsem se neustále pobaveně usmívala 🙂

  bubo bubo

  01.05.2013

  Jedna z mych oblibenych , snad 100 x prectenych knih. Frajvald byl frajer a vzdy ze vseho vybruslil nejelegantnejsim zbusobem. Autor popisuje Viden , prvni svetovou valku a Prahu za prvni republiky. Dialogy jsou velice vtipne a v cele knize snad neni ani jedna nudna pasaz.

  Titi

  29.03.2011

  Byl to krásný a pestrý život ve staré císařské Vídni, kde drožky tažené koňmi hrčely po dláždění směrem ke kavárně Sacher nebo herně Café Corso. Stuhy na kloboucích dam milostivě vlály, pánové se předháněli v eleganci a ženy v milostných dobrodružstvích. A právě odtud vychází životní pouť Josefa Frajvalda, syna českého koňského handlíře, který po vzoru bájného a bohy pronásledovaného Odyssea došel svého cíle, když se řízením osudu stal majitelem pohřebního ústavu a po první světové válce se vrátil z Vídně do Prahy, aby pozvedl jeho úroveň. Strýc Odysseus, v jádru bonviván a snílek, který okouzlí každého svým přesvědčením, že k životu máme přistupovat tak, jako bychom ho měli žít navěky.  TAGS:

  Online Můj strýc Odysseus ebook, Kniha Můj strýc Odysseus FB2, Download Můj strýc Odysseus PDF , Download Můj strýc Odysseus MOBI, Online Můj strýc Odysseus kniha, Zdarma Stažení Můj strýc Odysseus IPhone, Online kniha Můj strýc Odysseus PDF, Zdarma Můj strýc Odysseus DJVU, Zdarma Stažení Můj strýc Odysseus TXT, Stažení Můj strýc Odysseus RTF, Online Můj strýc Odysseus FB2 , e-kniha Můj strýc Odysseus stažení TXT, Zdarma Můj strýc Odysseus stažení kniha, e-kniha Můj strýc Odysseus download MOBI, Stažení Můj strýc Odysseus IPad, Číst Můj strýc Odysseus MOBI, Číst Můj strýc Odysseus DOC, Zdarma Můj strýc Odysseus AWZ, Download e-kniha Můj strýc Odysseus iPad , Zdarma Můj strýc Odysseus DJVU, Download Můj strýc Odysseus e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Můj strýc Odysseus DVD, Číst Můj strýc Odysseus TXT, Book Můj strýc Odysseus stažení DJVU, Můj strýc Odysseus stažení kniha zdarma, Můj strýc Odysseus stažení kniha pdf zdarma, Můj strýc Odysseus pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Můj strýc Odysseus pdf zdarma, Můj strýc Odysseus stažení kniha epub zdarma, Můj strýc Odysseus ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply