Mulatka Gabriela Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Mulatka Gabriela Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Mulatka Gabriela Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Mulatka Gabriela


Román brazilského spisovatele se odehrává v kraji kakaových plantáží, kde autor prožil své dětství.
Ústředním motivem je milostný příběh mladé mulatky a arabského kavárnika. Autor vytvořil kolem nich bohatou galerii lidských typů z nejrůznějších vrstev a umožnil nahlédnout do citového a myšlenkového světa brazilčanů. Román je pozoruhodný sladěním společenských poměrů s individuálními dramaty, nezjednodušovanou životností hlavních postav i působivými lyrickými pasážemi.
3.české vydání.Kniha v českém jazyce!


Stažení Mulatka Gabriela zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Mulatka Gabriela (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Mulatka Gabriela zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Mulatka Gabriela.pdf (EUR-0.00)

  Mulatka Gabriela.epub (EUR-0.00)

  Mulatka Gabriela.doc (EUR-0.00)

  Mulatka Gabriela.txt (EUR-0.00)

  Mulatka Gabriela.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Mulatka Gabriela.PDF – (EUR 0.00);

  Mulatka Gabriela.MOBI – (EUR 0.00);

  Mulatka Gabriela.EPUB – (EUR 0.00);

  Mulatka Gabriela.DOC – (EUR 0.00);

  Mulatka Gabriela.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Lidové nakladatelství
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  Naias

  09. ledna

  Mulatka Gabriela Jorgeho Amada a Matilda Roalda Dahla nemajú nič spoločné. Ale aj tak som si pri čítaní tej druhej spomenula na tú prvú.
  „Pán Hemingway píše o mnohých veciach, ktorým nerozumiem, najmä o mužoch a ženách,“ priznala sa jej Matilda, „ale i tak sa mi jeho knižka páčila. Vie vyrozprávať príbeh tak, že mám pocit, akoby som bola pri tom. Akoby som sama pozorovala, čo sa deje.“
  „Dobrý spisovateľ to vždy tak robí,“ vysvetľovala knihovníčka. „A nerob si starosti s tým, čomu nerozumieš. Nenamáhaj si hlavičku a nechaj, nech ťa slová zaplavujú ako hudba.“ (Roald Dahl)

  Jorge Amado je očividne veľmi dobrý spisovateľ. Zavše sa musím snažiť, aby som postavu „videla“, no pri tejto knihe sa mi to veru nestalo. Gabriela pred mojimi očami tancovala, spievala si, smiala sa. A nielen ona. Amado vie skvelo vykresliť charaktery ľudí, stačilo pár slov a mala som pocit, že ich poznám do hĺbky duše. Nech už autor opisoval kohokoľvek a čokoľvek, akoby stáli predo mnou z mäsa a kostí, všetko som s nimi prežívala. Radosť, bolesť, nudu, nádej, strach o život i zo života. Som presvedčená, že aj chuť jedál by som cítila na jazyku, len keby pre mňa neboli také neznáme. Sledovala som, ako sa nastupujúca generácia bije o svoje miesto na slnku, ako sa odchádzajúca generácia zo všetkých síl bráni, ako tento súboj hýbe celou Bahiou, ako sa pokrok nezadržateľne derie vpred a ako popri tom všetkom obyvatelia Ilheusu prežívajú svoje bežné ľudské starosti a radosti.
  Ak nejaká kniha zaplaví čitateľa slovami ako hudbou, tak je to táto.

  von Bahnhof

  18.02.2016

  Zdá se to dnes neuvěřitelné i mně samotnému, ale byla to oblíbená kniha mého dětství, zvláště v době nemoci, to když moji rodiče neprozřetelně odešli do práce a knihovnu mi nechali napospas…

  Harry

  02.08.2015

  Zajímavá kniha z prostředí brazilského provinčního městečka z minulého století, což je pro nás, středoevropany , něco neznámého a kam se těžko dostaneme. Mladá Gabriela, hrdinka románu , bere život v podstatě nekomplikovaně, bez zábran a její styl působí na obyvatele , zvláště na muže, velice příznivě a přitažlivě. Ona má však svého Araba Naciba, majitele místního hostince, který si ji vezme nejprve jako kuchařku a poté i za ženu, což tak úplně nevyjde, ale to není nic divného ani v našich končinách, že ? Kniha je obsáhlá , popisuje modernizaci města i vztahů mezi lidmi , a pokud budete mít čas a trpělivost (např. s portugalskými jmény, kterých je v knize docela dost), pusťe se do četby.

  Koka

  22.03.2014

  Snad každá národní literatura má alespoň jedno klasické dílo, jehož námětem je mikrokosmos maloměsta v 20. – 30. letech 20. století s jeho historií, předními osobnostmi, skandály, událostmi naskrze lokálního i národního významu, figurkami místních politiků, pobudů, zbohatlíků, lehkých děv i těžkých matrón. Pro brazilskou literaturu takovýto opus představuje Mulatka Gabriela, román pojmenovaný po nespoutané dívce, jejíž činy by v rukou dnešního evropského či amerického autora (hlavně autorky) působily jako nepřetržitá eskapáda souloží, svádění, vzdychů a kuchtění. Jenomže v podání J. Amada je Gabriela při vší své přelétavosti a sexuchtivosti čistá, krásná, je symbolem živé, kypící, rozvíjející se Bahie, která si i v době ekonomického a technického rozvoje zachovává své tradice. Úžasná směs evropského a latinskoamerického myšlení, střídaní generací – té odcházející, která si musela vydobýt své pozice mačetou, a té nové, která se už učí novým, uhlazeným způsobům zákeřného politického boje, fanatická křesťanská víra promíchaná spiritismem černých otroků a domorodců, konzervativizmus místních zbohatlíků a progresivní snahy přišelců – to všechno vytváří pestrý a jedinečný obraz městečka, symbolizujícího celou zemi.
  Dnes už tak nikdo nedovede psát. Jasně „za pět“.  TAGS:

  Online Mulatka Gabriela ebook, Kniha Mulatka Gabriela FB2, Download Mulatka Gabriela PDF , Download Mulatka Gabriela MOBI, Online Mulatka Gabriela kniha, Zdarma Stažení Mulatka Gabriela IPhone, Online kniha Mulatka Gabriela PDF, Zdarma Mulatka Gabriela DJVU, Zdarma Stažení Mulatka Gabriela TXT, Stažení Mulatka Gabriela RTF, Online Mulatka Gabriela FB2 , e-kniha Mulatka Gabriela stažení TXT, Zdarma Mulatka Gabriela stažení kniha, e-kniha Mulatka Gabriela download MOBI, Stažení Mulatka Gabriela IPad, Číst Mulatka Gabriela MOBI, Číst Mulatka Gabriela DOC, Zdarma Mulatka Gabriela AWZ, Download e-kniha Mulatka Gabriela iPad , Zdarma Mulatka Gabriela DJVU, Download Mulatka Gabriela e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Mulatka Gabriela DVD, Číst Mulatka Gabriela TXT, Book Mulatka Gabriela stažení DJVU, Mulatka Gabriela stažení kniha zdarma, Mulatka Gabriela stažení kniha pdf zdarma, Mulatka Gabriela pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Mulatka Gabriela pdf zdarma, Mulatka Gabriela stažení kniha epub zdarma, Mulatka Gabriela ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply