Mýty a báje starých Slovanů Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Mýty a báje starých Slovanů Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Mýty a báje starých Slovanů Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Mýty a báje starých Slovanů


Kniha v českém jazyce!


Stažení Mýty a báje starých Slovanů zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Mýty a báje starých Slovanů (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Mýty a báje starých Slovanů zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Mýty a báje starých Slovanů.pdf (EUR-0.00)

  Mýty a báje starých Slovanů.epub (EUR-0.00)

  Mýty a báje starých Slovanů.doc (EUR-0.00)

  Mýty a báje starých Slovanů.txt (EUR-0.00)

  Mýty a báje starých Slovanů.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Mýty a báje starých Slovanů.PDF – (EUR 0.00);

  Mýty a báje starých Slovanů.MOBI – (EUR 0.00);

  Mýty a báje starých Slovanů.EPUB – (EUR 0.00);

  Mýty a báje starých Slovanů.DOC – (EUR 0.00);

  Mýty a báje starých Slovanů.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura česká
  Vydáno: , Fontána
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Dorian

  10.06.2017odpad!

  Upravené, nikoliv však rozšířené, vydání klasiky české mytologické fantastiky. Není mi jasné proč se paní Šindlářová označuje za spoluautorku, když její práce zahrnovala pouze vypuštění úvodu, doslovu a poznámek.

  Dáin

  21.09.2016

  Knížka, člověku, který o náboženství našich předků již něco přečetl, bude po dočtení připadat, řekněme, k smíchu.

  Je zde spousta nesmyslů Npř. jeden z hlavních bohů, bůh slunce Dažbog je zde degradován na Dašťboga – jakéhosi démona deště podřízenému Podagovi. Případně je zde Bělbog označen za ”jedno z nejstarších slovanských božstev" Přičemž je všeobecně příjmán fakt, že jeho existence je při nejlepším sporná a s největší pravděpodobností se jedná pouze o výmysl křesťanů, kteří museli najít protiklad k Černobogovi (bohu všeho zlého a všeho neštěstí; doloženému jedním pramenem) v rámci typicky křesťanského dualismu. Nicméně pohané svět dualisticky nechápali.

  V knize je také míchána dohromady slovanská a baltská mytologie, kde je Perun ztotožněn s baltským Perkunasem a místa uctívání Perkuna jsou vydávány za místa uctívání Peruna. Nicméně se jedná o dva různé pohanské pantheony. Pokud měli Baltové svůj s někým společný, nebyli to Slované, ale Prusové.

  V neposlední řadě je také kniha plná již dávno zamítnutých teorií. Pro příklad uvedu Svantovíta. Jehož jméno se skládá ze slov Santo- tedy silný či mocný a Vit- což znamená pán. Čili v překladu Mocný/silný Pán z čehož je vidět, že jde v podstatě o přezdívku, pod kterou se skrývá jiný známí bůh (osobně se přikláním ke Svarogovi). Nicméně v knize je jeho jméno vykládáno přibližně jako Sant- svatý a Vít- Vitus (tady je možné, že se v knize objevuje trochu jiné osobní jméno), čili svatý Vít. Následně je vyřčena teze, že jde o velmi starý tvar, z čehož je vidět, že kult svatého Víta mezi Slovany velmi starý, s velmi dávnou tradicí. Tato teze potom dohromady s výše uvedeným působí opravdu velmi komicky.

  Zmínit se dá také například citace z Rukopisu zelenohorského, již dávno dokázaným falsem či obrázky soušek z podvrženého nálezu.

  Kniha mohla být myšlena vážně v roce 1904 či 1914, kdy byla prvně vydána panem Růžičkou. Ale v roce 2003, kdy jí vydala paní Šindelářová, myslí-li myšlenky uvedené v ní vážně, působí neskutečně hloupě. Doporučit se dá maximálně pro pobavení lidem, kteří již přečetli nějaké kvalitnější (což u tohohle případu není nijak těžký úkol) práce s tématem slovanské mytologie a pohanství. Pro někoho, kdo by si chtěl znalosti rozšířit, případně se teprve začít něco dozvídat se v žádném případě doporučit nedá.

  Hodnocení: 10%

  MikySkjaera

  14.08.2015

  Kniha není úplně k zahození, ale obsahuje řadu chyb a dnes již vyvrácených názorů. Takže jako úvod do slovanské mytologie a víry bych ji nedoporučil.  TAGS:

  Online Mýty a báje starých Slovanů ebook, Kniha Mýty a báje starých Slovanů FB2, Download Mýty a báje starých Slovanů PDF , Download Mýty a báje starých Slovanů MOBI, Online Mýty a báje starých Slovanů kniha, Zdarma Stažení Mýty a báje starých Slovanů IPhone, Online kniha Mýty a báje starých Slovanů PDF, Zdarma Mýty a báje starých Slovanů DJVU, Zdarma Stažení Mýty a báje starých Slovanů TXT, Stažení Mýty a báje starých Slovanů RTF, Online Mýty a báje starých Slovanů FB2 , e-kniha Mýty a báje starých Slovanů stažení TXT, Zdarma Mýty a báje starých Slovanů stažení kniha, e-kniha Mýty a báje starých Slovanů download MOBI, Stažení Mýty a báje starých Slovanů IPad, Číst Mýty a báje starých Slovanů MOBI, Číst Mýty a báje starých Slovanů DOC, Zdarma Mýty a báje starých Slovanů AWZ, Download e-kniha Mýty a báje starých Slovanů iPad , Zdarma Mýty a báje starých Slovanů DJVU, Download Mýty a báje starých Slovanů e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Mýty a báje starých Slovanů DVD, Číst Mýty a báje starých Slovanů TXT, Book Mýty a báje starých Slovanů stažení DJVU, Mýty a báje starých Slovanů stažení kniha zdarma, Mýty a báje starých Slovanů stažení kniha pdf zdarma, Mýty a báje starých Slovanů pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Mýty a báje starých Slovanů pdf zdarma, Mýty a báje starých Slovanů stažení kniha epub zdarma, Mýty a báje starých Slovanů ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply