Na dolinách svítá Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Na dolinách svítá Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Na dolinách svítá Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Na dolinách svítá


Slovácká rapsodie
Baladicky laděný historický román ze Slovácka na začátku 17. století, kdy loupeživý zeman se postaví na obranu svého kraje proti uherským nájezdům. Mohl by se také jmenovat „Román odvážných mužů“. Děj románu se odehrává na Slovácku v letech 1604-1606. Šarovec žije na pronajaté tvrzi v Hluku, ale předtím bojoval jako hejtman v Uhrách s Turky. Jeho kornetem, tj. velitelem jezdecké čety byl Matúš Jastřabík, s Turky bojoval i Matúšův přítel Mikulka Dorkojů a to jsou vlastně tři hlavní hrdinové románu. Šarovec je postava rozporná a jeho vývoj směřuje od hejtmana k lapkovi a od lapky k lidovému hrdinovi, který hájí rodný kraj před vetřelci. Šarovec je prostý, divoký, ale spravedlivý, je v něm ztělesněna povaha chlapců ze Slovácka. Je pyšný, ale dovede rozdělit s přáteli srdce, dokáže se bít za druhé. Protikladem bojovného Šarovce je jeho bývalý kornet, sadař Matúš Jastřabík, mírný člověk, milující pole, stromy a hudbu. Spolu s ním odešel před deseti lety bojovat a Turky i Mikuláš Dorkojů. Ten však v Uhrách zůstal a v románě vystupuje jako vyzvědač nepřátelských bočkajovců. Hraje tedy nepěknou úlohu, ale nakonec se i v něm cosi zlomí. Když má vést na Štědrý den divokou smečku hrdlořezů proti pokojnému Hluku, úmyslně zavede své lidi do bažin a spolu s nimi se tam utopí. Ženský živel je v tomto románě jaksi v pozadí. Představuje jej vdova Uliána, která gazdovala na malém dvorci v Trutmanicích, ale přišla o všechno, i o dítě. Se Šarovcem se sblíží, když jí poskytne útočiště na hlucké tvrzi. Je to statečná žena a spolu se Šarovcem se účastní všech bojů. Zemře v boji, když se střetne s jízdní četou loupeživých hajduků, mezi nimiž pozná vraha svého dítěte.Kniha v českém jazyce!


Stažení Na dolinách svítá zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Na dolinách svítá (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Na dolinách svítá zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Na dolinách svítá.pdf (EUR-0.00)

  Na dolinách svítá.epub (EUR-0.00)

  Na dolinách svítá.doc (EUR-0.00)

  Na dolinách svítá.txt (EUR-0.00)

  Na dolinách svítá.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Na dolinách svítá.PDF – (EUR 0.00);

  Na dolinách svítá.MOBI – (EUR 0.00);

  Na dolinách svítá.EPUB – (EUR 0.00);

  Na dolinách svítá.DOC – (EUR 0.00);

  Na dolinách svítá.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , ELK – Evropský literární klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  kirjava

  06. ledna

  Vcelku se mi líbila, asi hlavně proto, že se odehrává u nás v obci.  TAGS:

  Online Na dolinách svítá ebook, Kniha Na dolinách svítá FB2, Download Na dolinách svítá PDF , Download Na dolinách svítá MOBI, Online Na dolinách svítá kniha, Zdarma Stažení Na dolinách svítá IPhone, Online kniha Na dolinách svítá PDF, Zdarma Na dolinách svítá DJVU, Zdarma Stažení Na dolinách svítá TXT, Stažení Na dolinách svítá RTF, Online Na dolinách svítá FB2 , e-kniha Na dolinách svítá stažení TXT, Zdarma Na dolinách svítá stažení kniha, e-kniha Na dolinách svítá download MOBI, Stažení Na dolinách svítá IPad, Číst Na dolinách svítá MOBI, Číst Na dolinách svítá DOC, Zdarma Na dolinách svítá AWZ, Download e-kniha Na dolinách svítá iPad , Zdarma Na dolinách svítá DJVU, Download Na dolinách svítá e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Na dolinách svítá DVD, Číst Na dolinách svítá TXT, Book Na dolinách svítá stažení DJVU, Na dolinách svítá stažení kniha zdarma, Na dolinách svítá stažení kniha pdf zdarma, Na dolinách svítá pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Na dolinách svítá pdf zdarma, Na dolinách svítá stažení kniha epub zdarma, Na dolinách svítá ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply