Na pláži Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Na pláži Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Na pláži Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Na pláži


Ian McEwan majstrovsky zachytáva netradičnú svadobnú noc mladej dvojice, huslistky Florence a čerstvého absolventa univerzity Edwarda. Príbeh, ktorý opisuje jedinú noc v živote čerstvých mladomanželov, postupne odhaľuje charaktery dvojice, ich až chorobnú slušnosť jedného k druhému, ktorá vedie k vzájomnej neúprimnosti a končí sa katastrofou. Slogan „veci, ktoré jeden druhému nepovieme, môžu od základu zmeniť náš život“ sa nesie celým príbehom. Dej sa odohráva na pozadí autorom vynikajúco vykreslených spoločenských pomerov konzervatívneho Anglicka šesťdesiatych rokov.Kniha v českém jazyce!


Stažení Na pláži zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Na pláži (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Na pláži zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Na pláži.pdf (EUR-0.00)

  Na pláži.epub (EUR-0.00)

  Na pláži.doc (EUR-0.00)

  Na pláži.txt (EUR-0.00)

  Na pláži.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Na pláži.PDF – (EUR 0.00);

  Na pláži.MOBI – (EUR 0.00);

  Na pláži.EPUB – (EUR 0.00);

  Na pláži.DOC – (EUR 0.00);

  Na pláži.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  On Chesil Beach (2007)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Slovart (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (33)

  Přidat komentář

  Clea3112

  17.12.2017

  McEwan je znalec lidských duší. A také jejich tabuizovaných traumat. Ví, že jejich počátek se rodí zvolna a (pro čtenáře) ne vždy zcela jasně kdesi v dávné minulosti. Proto před námi autor rozehrává na první pohled sice krátkou epizodu jednoho večera, která je však vvrcholením dosud zamlčovaného, tlumeného, nevyřčeného. Pára v tlakovém hrnci přitom stoupá neúprosně na obou plotýnkách. Jak Florence, tak Edward se se svým "trápením" vyrovnávají po svém…A je to vlastně jen jejich mládí, nezkušenost, rodinná zázemí i doba, které je formují a nedovolují jim "posunout se" v jejich vztahu dál. Znovu smekám před McEwanovým literárním řemeslem. Pod pláštíkem syrové zkratky dříme veliký um. Knížka, nad kterou se zamyslíte. "Rozuzlení" totiž není vždy jen tím,co autor podává. Je nutno pamatovat, McEwan jde vždycky hloub.

  lil_monster

  15.05.2017

  Na Chesilské pláži má tíživou intimní atmosféru. McEwan je mistr v objektivních popisech ryze subjektivních pocitů. Děj téhle knihy mi nejvíc připomíná jeho Betonovou zahradu. Vyprávění, které působí chladně, ale prolíná se vlastně neskutečnou škálou citů.
  Krom jazyka a stylu je samozřejmě stěžejní téma. Nikdy jsem nečetla lepší vylíčení milostného rozčarování a strachu z erotického neznáma. Nebo spíš dobově tabuizovaného erotična. Výborná, prostě výborná věc.

  Kolik z vás dneska večer taky zavře oči a bude myslet na Anglii?

  dalia1769

  21.02.2017

  Útlá kniha zachycující vlastně jen rozmezí několika hodin, přesto se rozbíhá vzpomínkami hlavních postav a pohledem do jejich budoucnosti do strhujícího obrazu života dvou lidí, kteří vinou jediného, celkem ukvapeného rozhodnutí ovlivní celý svůj osud. Kniha mne nadchla, je krásně psaná, umožňuje čtenáři skutečně se do postav vžít a spolu se Sobotou je to zatím moje nejoblíbenější dílo tohoto autora.

  Lieska

  08.08.2016

  Výborná téma – presne toto ma zaujíma.. pohľad do hlbokej intimity hlavných postáv. Vedela som sa vžiť do oboch postáv, do oboch protichodných postojov. Chválim autora za citlivý pohľad na problém z oboch strán.

  f.enjoy69

  07.02.2016

  McEwanovo spisovatelské řemeslo mě nepřestává fascinovat. Jak on dokáže vykreslit protagonisty, jejich životy, vnitřní pochody… Jediný problém, spíš můj, jak příběh odvíjí a objevuje plno popisů, tak je náročné udržet pozornost a tu pomyslnou nit příběhu. Všechno má svůj smysl a význam, pomalu si to plyne, zdánlivě monotónně bez náhlých zvratů, to však trochu ubralo na jinak velmi dobrém dojmu z knihy. Chybí mi jistá dynamika…
  Ale za ten závěr, poselství, to si zaslouží minimálně ještě o půl hvězdičky navíc…

  "Jednat znamená žít." – Anatole France

  eiramka

  23.01.2016

  Počátek šedesátých let minulého století a dva mladí nezkušení lidé, kteří se dopoledne a vzali a odjeli na svatební cestu. Oba dva si vezou s sebou svoje očekávání, svůj strach z neznámého, svoje předsudky a neznalosti, svoje obavy a naděje. Člověk těm dvěma přeje, aby všechno překonali, aby to zvládli – jsou tak mladí a nezkušení….Autor v této útlé knížce skvěle zobrazil atmosféru té doby a psychologii postav – svým způsobem mistrovské dílo, tak trochu ve stylu Virginie Woolfové.

  kocour_mikeš

  10.07.2015

  Čtivě napsané, zajímavě vykreslené postavy. Takové knižní jednohubka 🙂 Dávám 75%.

  Basti06

  11.05.2015

  Krasne vystaveny pribeh Romea a Julie moderni doby. Tuhle knizku nemuze nikdo pod tricet pochopit, rikam ja 🙂

  kadgam

  21.04.2015

  Ĺáska porozumenie trpezlivosť očakávanie – krásne napísanè vysvetlené a pomenované. Okamih, ktorý zničí očakávanie.
  U mňa zatiaľ jeho najlepšia kniha.

  Blanice

  29.03.2015

  Kniha mě zaujala tak, že jsem ji přečetla jedním dechem, konec mi vyrazil dech.

  Humr

  04.01.2015

  Pro mě jedna z nejpozoruhodnějších knih. S postavami jsem plně soucítil a na konci jsem měl v očích slzy. Paradoxně mě Ianova poslední kniha přiměla číst další a už jich mám na kontě pět.

  marvan00

  03.11.2014

  Další důkaz o tom, že shrnutí na záložce se obvykle spolehlivě míjí s tím, o čem kniha nakonec je. McEwan je nejen skvělý spisovatel, ale i marketér. Každou knihu vybaví výrazným až morbidním motivem, takže je o čem psát a o čem diskutovat, ale ty opravdové kvality jsou často v další rovině. Pro mě především příběh o dvou lidech, kteří byli pro sebe stvořeni, z malicherného důvodu se rozešli a proto své životy nikdy nenaplnili. Trpké popření víry v tzv. druhé životní šance.

  Barbastelle

  23.10.2014

  Bod pro Iana McEwana za fenomenální konec, který vyráží dech.

  Další bod za dokonalé vyčerpání tématu a myšlenky. Stanovil si, co chce napsat, napsal to a vy jen sedíte, prožíváte ta muka a nemáte co dodat. Přitom popsal tak málo stránek.

  Třetí bod za to, že je to Ian McEwan a zrovna se stal mým oblíbeným spisovatelem.

  Čtvrtý poněkud ušmudlaný bod za podrobné popisy. Jak já na ně dřív nadávala, když jsem na gymplu musela číst klasiku. On to ale umí, drhne to jen někdy, dynamiku většinou udrží.

  Díky, oproti očekávání to byla perfektní a plná kniha.

  adorjas

  12.10.2014

  Citlivo vykreslený vzťah dvoch ľudí v krátkej stopáži. Pri tejto knihe mi učaroval pán spisovateľ a knihu veruže odporúčam, pretože vás ako čitateľa bude veľmi hnevať konanie postáv, prečo nekonali tak, ako ste to chceli vy. Stačilo by k šťastiu tak málo…

  kristleko

  22.03.2014

  Krásný příběh mladé lásky, která (hlavně kvůli společenským konvencím) skončila trapně, smutně a hlavně úplně zbytečně, protože „právě tak se může změnit celý běh života – tím, že člověk nic neudělá“. Posledních několik stránek je nesmírně silných a na patře zůstává výrazná hořkost. Knížka je sice útlá, ale není v ní ani slovo navíc – zanechává dojmy jako rozsáhlý román.

  Karcoolka2210

  02.11.2013

  Počtom strán útla kniha, ale veľmi intímne priblíženie manželstva a svadobnej noci dvoch mladých ľudí, ktorí patrili do éry, ako to autor nazval, keď sa sex ešte spájal s láskou. Bolo veľmi zaujímavé sledovať vnútorné myšlienkové pochody, obavy, očakávania oboch pohlaví. Dnes by sa asi len ťažko našli takýto ľudia ako Florence a Edward medzi mladými ľuďmi, ale pre mňa osobne veľmi krásny, úprimný, smutný príbeh z pera tohto autora. Odporúčam 🙂

  servus

  07.10.2013

  Moje první kniha od McEwana (kromě filmového zpracování Pokání, z kterého jsem byla víc než nadšená) o tom, jak opravdu není nikdy snadné, je-li ve hře láska k druhému člověku, jemuž nechceme ublížit a jehož milujeme, vyjádřit se slovy tak, aby si plně porozuměli a jeden druhého pochopili. "Zbytečné" trápení obou hrdinů, sympatie a soucit k oběma zúčastněným stranám a třebaže by konec mohl vyznít tragicky, nakonec to dobře dopadlo.

  zuzulique

  02.07.2013

  Moja prvá kniha od McEwana a určite nie posledná. To, že sa dej odohráva pár desiatok rokov dozadu je pre mňa osobne obrovské pozitívum, čítať o tom, čo sa deje dnes nepotrebujem, to mi je viac než jasné a nie je to pre mňa zaujímavé :-))

  Dnes je otvorenosť v intímnej oblasti taká prehnaná, že to spôsobuje viac škody ako pozitív, no v minulosti, keď bolo všetko tabu, to taktiež nemali ľudia ľahké, predovšetkým ženy. Čo je (alebo bolo) lepšie? …Odpoveď na to sa skrýva v samotnej knihe a prozaicky to, čo platilo pred mnohými rokmi, platí i dnes.

  Autor píše veľmi "čítavým" štýlom a zároveň pútavým, knihu neodložíte skôr ako ju prečítate. A kto už nemá ani na to, aby čítal McEwana, tak už je na tom ozaj zle :-)) Sorry, som hnusná (no dosť často ma vytáčajú komentáre ľudí, ktorí čítajú nemožný mainstream a potom idú komentovať kvalitné knihy a rozumejú sa tomu ako koza pivu) :-)))

  juckey

  27.06.2013

  Ach ten první pohlavní styk. Ach ta zklamání s ním spojená.
  Je jasné, jak moc se obavy ženy liší od obav muže, ale jsou to vážně pádné důvody k tomu, aby oba zahodili budoucí společný život a svoji lásku jenom kvůli strachu a zklamání, které navíc zastihlo oba se staženými kalhotami?
  Opravdu mistrovský rozbor psychiky a pocitů. A výsměch lásce, které prý údajně překoná vše.

  audrey

  22.06.2013

  netřeba podrobného komentáře, McEwan je poutavý vždy, …

  s.macuska

  01.06.2013

  "Román o době, kdy milování bylo ještě synonymem lásky" V krátkém příběhu svatební noci a velké lásky se napjatá a nervozní přítomnost krásně prolíná s poetickými zážitky z minulosti až vygraduje do nečekaného konce. Bavilo mě to, místy působilo velice komicky a konec mě přímo dojal… "Právě tak se může změnit běh života – tím, že člověk nic neudělá." Pro mě tedy příběh, jak má být!

  Johnpercussion

  25.05.2013

  Kniha v níž neznalost milostného života způsobí zcela nezvratnou změnu v osudu dvou mladých lidí, kdy se jejich životy odloučí o svatební noci, do níž je také zasazen celý děj knihy s častými pohledy do minulosti a vzpomínkami na jejich postupné seznamování.

  stopni

  24.03.2013

  Román, v němž ve vyvrcholení zápletky zůstanou slova viset ve vzduchu a zůstávají nevyřčena – to má pro hrdiny fatální důsledky…:-) Vřele doporučuji – opravdu brilantní síla výpovědi každého čtenáře musí "dostat"….:-)

  kuřátko

  12.03.2013

  Moje třetí kniha od Iana McEwana. Na Pokání nedám už dlouho dopustit, Solar mě zase tolik nenadchl, ale touhle knihou mě opět dostal. Romance je to vcelku obyčejná, ale McEwan ji dokáže popsat poutavě, perfektně kombinuje děj v přítomnosti a vzpomínky na seznamování. Napětí touha i obavy postav jsou zcela zřetelné, vše to pomalu ale jistě postupuje ke klasickému "McEwanovskému zvratu", i když v této knize tento zvrat vlastně není tolik překvapivý. Krátký závěr knihy popisující události po svatební noci je navíc neskutečně dojemný. Kam se na to hrabou klasické červené knihovny. 😉

  Atuin

  05.03.2013

  Přes neuvěřitelnou výbavu slov se v této novele skrývá v podstatě všední příběh dvou právě sezdaných lidí,kontroverze je zdánlivá, autorův názor je tady více nežli jasný,právě tím koncem, který mi trochu vyrazil dech.

  debe

  16.02.2013

  Mně se líbilo, nešlo nedočíst! Kniha na jeden večer, ošem zanechala trošku smutný pocit…

  Melanka

  08.02.2013

  Stojí za to dočíst, závěr mě překvapil.

  mautina7

  29.01.2013

  Na můj vkus moc statické, musela jsem se nutit pročítat se nezáživnými částmi.

  Renava

  05.08.2011

  Klobúk dolu pred autorom, veľmi sa mi páčil jednak samotný príbeh, ale hlavne autorov štýl. Moja prvá knha od McEwana a až mi je ľúto, že som sa s ním nestretla skôr. Majstrovská analýza pocitov – rozdielnych pocitov dvoch ľudí počas svadobnej noci, ktorí od nej mali rôzne očakávania. Až sa nechce veriť, že takto dokonale a geniálne dokáže vyjadriť pocity (predovšetkým pocity konkrétnej ženy) muž, autor. Príbeh možno pre nás súčasníkov nepochopiteľný, miestami iritujúci z pohľadu neprimeraných, neočakávaných reakcií hlavných postáv, ale rozhodne zaujímavý. Stojí za prečítanie a zamyslenie.

  Jakubisko

  04.07.2011

  Jeden den na 160 stranách (i když s mnohými přesahy a flashbacky do minulosti) je jev poněkud nezvyklý, nicméně v tomto případě se pokus celkem vydařil. Místy se sice děj lehce zasekává a není nejzáživnější, konečný výsledek je však veskrze pozitivní. Zájemcům o vztahovou a "psycho"literaturu rozhodně doporučuji.
  TAGS:

  Online Na pláži ebook, Kniha Na pláži FB2, Download Na pláži PDF , Download Na pláži MOBI, Online Na pláži kniha, Zdarma Stažení Na pláži IPhone, Online kniha Na pláži PDF, Zdarma Na pláži DJVU, Zdarma Stažení Na pláži TXT, Stažení Na pláži RTF, Online Na pláži FB2 , e-kniha Na pláži stažení TXT, Zdarma Na pláži stažení kniha, e-kniha Na pláži download MOBI, Stažení Na pláži IPad, Číst Na pláži MOBI, Číst Na pláži DOC, Zdarma Na pláži AWZ, Download e-kniha Na pláži iPad , Zdarma Na pláži DJVU, Download Na pláži e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Na pláži DVD, Číst Na pláži TXT, Book Na pláži stažení DJVU, Na pláži stažení kniha zdarma, Na pláži stažení kniha pdf zdarma, Na pláži pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Na pláži pdf zdarma, Na pláži stažení kniha epub zdarma, Na pláži ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply